Keresés

Részletes keresés

antall Creative Commons License 2003.07.22 0 0 51
Augusztus elsejétől tíz százalékkal emelkednek a posta tarifái - értesült a Magyar Nemzet. A lapnál úgy tudják, a döntés már július első felében megszületett, ám a kormány és az informatikai tárca még nem jelentette be az intézkedést.
Wic Creative Commons License 2003.07.21 0 0 50
>> László Csaba a július 16-i sajtótájékoztatón bejelenetette, hogy "átalakítják" a lakáshitel szja kedvezményeket.
Mit jelent ez az átalakítás? Eltörlik teljes egészében vagy csak részben?

Teljes egészében el kívánják törölni. Van róla topic.

Nekem 2.200.000 Ft-ot jelent minuszban.

Wic

Előzmény: Lovag25 (47)
emitni2 Creative Commons License 2003.07.21 0 0 49
Én is remélem.
Előzmény: Lovag25 (47)
andrej11 Creative Commons License 2003.07.18 0 0 48
Az Új-Bokros csomag megszületett, és alázza Bokros Lajost:(((((((((((((

Most pedig mindenki gondolkodjon el azok közül, akik ezekre szavaztak...

Lovag25 Creative Commons License 2003.07.18 0 0 47

Lehet hogy már érintették néhányan ezt a témát, de szerintem megérne egy új topicot, elég sokunkat érint szerintem.
Akinek új a téma annak elmondom, hogy a lakáshitelek után a törlesztőrészlet 40%-át vissza lehetett igényelni az szja-ból. Évi maximum 240 000 Ft-ig.
László Csaba a július 16-i sajtótájékoztatón bejelenetette, hogy "átalakítják" a lakáshitel szja kedvezményeket.
Mit jelent ez az átalakítás? Eltörlik teljes egészében vagy csak részben?
Nekem havi 20 000 Ft mínusz, ha eltörlik, úgy vettem fel a hitelt, hogy számítottam erre az adókedvezményre.
Első lakás vásárlására vettem fel 3 millió hitelt, 7 évre. Az átalakítás 1,6 millióval többe kerül nekem a 7 év alatt.
Remélem minél előbb megbukik ez a kormány.
A tőlem elvett 1,6 millióból kapott a nagyi 19000 Ft-ot, és ezzel választást lehetett nyerni.

v_peti Creative Commons License 2003.07.18 0 0 46
Engem nagyon bosszant a tömegközlekdés ÁFÁ-jának az emelése is. (Természetesen a villanyé is.)
23% ÁFA, 12% helyett. Ausztriában ez csak 10%.
Nos, számoljunk csak.
Ha 100 Ft, egy jegy, az 10.71 % ÁFA tartalommal bír. (12%-os kulcs.) A jegy nettó ára 89.29 Ft. Tegyük fel, hogy ez a jövőre 8%-kal drágul. (A MÁV ennyi áremelést tervezett jövőre.) Így ez 89.29*1.08=96.43 Ft. Ehhez hozzájön a 23% ÁFA: 96.43*1,23=118.61 Ft. Azaz 18%-os drágulás várható.

Mivel ez elég sok, ezért lehet, hogy MP kisebb áremelést engedélyez csak a MÁV-nak. (Kevesebb bevétel, még alacsonyabb színvonal.) Legyen ez 6%: 89.29*1.06=94.65 FT. Ehhez jön az ÁFA: 94.65*1.23=116.42 Ft. 16%-os drágulás.
116.42-94.65=21.77 Ft.
Ebből 60% megy Brüsszelbe, azaz 13 Ft. Marad az államnál 8.70.

Csak azt nem értem, hogy az ÁFA-emelés miért jó. Több pénz megy ezzel Brüsszelbe, mint az előzetesen tervezett, de nem hinném, hogy több jönne vissza.
Miért akarja MP mindenáron a brüsszeli kassza bevételeit növelni. (A jelenlegi kulcsokkal is eleget fizetünk be.) Ausztriában csak 10% és 20% az ÁFA-kulcs. Van még olyan ország valahol a környéken, ahol ilyen magas az ÁFA-kulcs?
(Ráadásul úgy, hogy a nagyobbik része nem is az államkassza bevételeit gyarapítja?)

Wic Creative Commons License 2003.07.17 0 0 45
korridor.hu

"A személyi jövedelemadó jövő évre meghirdetett csökkentése elmarad, a reálkereset szinten marad jövőre. Jövőre megszűnik a magánpénztári befizetések adókedvezménye, a befektetési hitelre eső adókedvezmény, a lakáshitelekre eső adókedvezményeket pedig átalakítják. A pénzügyminiszter elmondta, hogy az adókedvezmények eltörlése összesen 120-130 milliárd forint megtakarítást jelent majd a költségvetésnek."

A befektetési hitelhez kapcsolódó adókedvezmények megszűnéséhez egy érdekes adalék:

"Javulhatnak a befektetési adókedvezmények feltételei
03.7.14 13:00

A gazdasági tárca a befektetésekhez kapcsolódó adókedvezmények feltételeinek javítását célzó javaslatokkal áll elő.

Csillag István, a gazdasági tárca vezetője a magyar és külföldi vállalatok érdekképviseleti szerveivel folytatott megbeszélések után bejelentette: a jövő évi adótörvények kapcsán a tárca azt javasolja, hogy a befektetéshez kapcsolódó társaságiadó-kedvezmény az eddigi 5 évről 10-re emelkedjen, a kedvezményhez előírt invesztíció nagysága csökkenjen. Középtávon az áfa-kulcs mérséklése kerülhet napirendre - derült ki a miniszter sajtótájékoztatóján.

--------------------------------------

Csak 3 nap telt el. Illetve kettő a két cikk között.

Wic

Előzmény: Wic (44)
Wic Creative Commons License 2003.07.17 0 0 44
Korovioff válasz erre | adatok | e-mail 2003-07-17 00:42:22 (1269)
A szocpolt, ha jól hallottam, emelik az inflációval. A lakásvásárlási adókedvezményt, meg befektetési adókedvezményt, meg a magánnyugdíjpénztárit viszont elveszik. Gondolom, ebből az első a gyermekbarát program része, a többi meg a befektetőbaráté.
A rádióban hallottam, az esti krónikában László Csabától, remélem jól jegyeztem meg. Lehet, hogy a weboldalukon kint van.

>> Egyébként ez csak töredéke az adókedvezményeknek!
Tudom. de engem ezek érintenek.
Nincs pénzem befektetésekre... de még életbiztosításra sem.

Kiváncsi vagyok, hozzányúlnak-e....a sejtésem: igen.

Wic

Előzmény: Hy (43)
Hy Creative Commons License 2003.07.17 0 0 43
De ki mondta, hogy bármelyiket elveszi ezek közül?

Egyébként ez csak töredéke az adókedvezményeknek!

Előzmény: Wic (37)
Wic Creative Commons License 2003.07.17 0 0 42
OFF
Levele érkezett az MSZP.hu-n az Lftársnak!

Wic

Előzmény: Tub (41)
Tub Creative Commons License 2003.07.17 0 0 41
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy a nyugdíjasok a törvény szerint járó reálbérnövekedés-követő nyugdíj-emelést az idén vajon meg fogják kapni?

És a 13. havi nyugdíj idei évre eső részét?

Előzmény: v_peti (39)
v_peti Creative Commons License 2003.07.17 0 0 40
Csakhogy a 19.000-et a nyugdíjasok kapták, az adókedvezményeket meg a dolgozók.... és most tőlük veszik el, viszont a nyugdíjas ezt nem érzi, ha megéri a 2006-ot megint oda szavaz... :(
Azért majd megérzi, ha a villany és a gáz ÁFÁ-ja felmegy, az élelmiszerek ÁFÁ-ja szintén, sőt még a gyógyszerek után is ÁFÁ-t kell fizetnie. Azért nem minden nyugdíjast lehet megvenni 19000 Ft-ért.
Előzmény: Wic (33)
v_peti Creative Commons License 2003.07.17 0 0 39
M.P. 19 000 Ft-ért megvette a nyugdíjasokat. 50%-os béremeléssel, vagy annak igértetével a közalkalmazottakat. Most ezt szépen visszaveszi mindenkitől.
Élelmiszerek: A legtöbb alapvető élemiszer a 12%-os ÁFA kulcsba tartozik. A villany szintén. Az előbbieket 15%, az utóbbiakat 23% fogja ezentúl terhelni. :((( Magyarul a nyugdíjasok iszonyatosan meg fogják szívni.
Az adókedvezmények eltörlésével a dolgpzókat szivatják meg. Ha a nyugdíjpénztári befektetések adókedvezményét eltörlik, azzal elveszik a kedvet a takarékoskodástól, és a hosszabb távú befektetésektől.

A gyerekkedvezmény eltörlésével kiszúrnak a családokkal. Nesze neked népszaporulat! :(((

Majd 2006 év elején jön el a "jó világ." Gondolom az ingyenes utazást kierjesztik a 60 évesekre is. :)

Előzmény: Törölt nick (32)
turboboci Creative Commons License 2003.07.17 0 0 38
flamewar wazze?
smárold le a vodkásüveget, igyál mekegi egészségére!
Előzmény: Hy (34)
Wic Creative Commons License 2003.07.17 0 0 37
Jelenlegi adókedvezmények:
-Családi kedvezmény
-Lakáshitel-törlesztés után járó kedvezmény
-Életbiztosítás után járó kedvezmény.

Nekem ez havonta 50.000.-Ft-ot jelent. 30.000.-Ft a három gyermekem után, 20.000.-Ft pedig a lakástörlesztés után (évi 240.000.-Ft).
Életiztosításom nincs, arra már nem jutott pénz.

Wic

Előzmény: Hy (36)
Hy Creative Commons License 2003.07.17 0 0 36
Pontosítanád milyen adókedvezményről van szó?
Előzmény: Wic (33)
Hy Creative Commons License 2003.07.17 0 0 35
Nem is vitzelek!
Úgy huhogtok, mintha a jövő hónaptól 5000et érne a 10000es.
Előzmény: Wic (29)
Hy Creative Commons License 2003.07.17 0 0 34
Egészségedre!
Azért mossál fogat!
Előzmény: turboboci (30)
Wic Creative Commons License 2003.07.17 0 0 33
Csakhogy a 19.000-et a nyugdíjasok kapták, az adókedvezményeket meg a dolgozók.... és most tőlük veszik el, viszont a nyugdíjas ezt nem érzi, ha megéri a 2006-ot megint oda szavaz... :(

Wic

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.17 0 0 32
Meg lesz a 19e ezer bojtje, es meg csak ezutan jon a futesi szezon (gaz,villany,stb). Ezt-azt eltorolnek ezt-azt nem lehet betartani, kis afat is nyulnak, kozbe meg viphitellel kamatoztatjak maguknak adomentesen a mi penzunket...
soft verdict Creative Commons License 2003.07.17 0 0 31
Nem hiszem, mivel a kanadai torkos borz már itt toprzékol a küszöbön.
Előzmény: Hy (28)
turboboci Creative Commons License 2003.07.17 0 0 30
Vodkalehelletű szaros komcsik társasága a te világod
Előzmény: Hy (28)
Wic Creative Commons License 2003.07.17 0 0 29
Hy!
Te felfogod, miről van szó itt egyátalán?????

Wic

Előzmény: Hy (26)
Hy Creative Commons License 2003.07.17 0 0 28
Legalább yobb lesz a levegő.
Előzmény: turboboci (27)
turboboci Creative Commons License 2003.07.17 0 0 27
A kollégám dettó ugyanilyen cipőben jár. Lakáshitel, két kicsi gyerek és csontszáraz bankszámla. Náluk is beborulhat a költségvetés, ha ugrik az a 20-30 ezer forint adókedvezmény.
Én már leszarom, inkább elhúzok Nyugatra, ha ez így megy tovább.
Előzmény: Wic (25)
Hy Creative Commons License 2003.07.17 0 0 26
Maj parízer helyett merdzsót veszünk...
Előzmény: verz (23)
Wic Creative Commons License 2003.07.17 0 0 25
"A pénzügyminiszter elmondta, hogy az adókedvezmények eltörlése összesen 120-130 milliárd forint megtakarítást jelent majd a költségvetésnek. Az eltörlésre váró kedvezményeket azonban nem részletezték."

Ugye alapvetően két nagy adókedvezmény van:
-a gyermekkedvezmény
-a lakáshitel törlesztése után járó kedvezmény.

Mit is mondtak erről eddig?
Hogy ezeket nem törlik el....

És most mégis....??!!!?!?!?!?!?!?

Ez nekem havi 50.000Ft-ot jelent.... Ha ezt eltörlik, oda a lakás, mert nem fogom tudni fizetni a törlesztést (havi 60.000)

Ha ezt megteszik:

Ki jön velem az utcára?

Wic

Előzmény: elemes (3)
turboboci Creative Commons License 2003.07.17 0 0 24
Az EU-transzferek alatt a brüsszeli közös kasszába befizetett hozzájárulásokat és a Brüsszeltől kapott támogatásokat értik.
Be kell fizetnünk a GDP pártized százalékát, vámbevételek kb. 75%-kát, azt hiszem az ÁFA egy részét is.
A visszacsurgatott támogatások csak egy kis részét kapjuk meg közvetlenül, pl. schengeni határvédelem kialakítására pár milliárdot.
A nagyobb részre pályáznunk kell (ugye a lengyelek kialkudták, hogy az első évben ne kelljen), vagyis eleve késve és bizonytalanul érkeznek a pénzek. Az eddigi előcsatlakozási és egyéb vállalkozásfejlesztési pályázható alapok megdöbbentően alacsony hatásfokkal működtek, jó ha a lehívható pénzek 30%-ka célba fog érni.

A csatlakozási tárgyalások során úgy állapodtak meg, hogy csak május 1-től leszünk EU-tagok és ennek megfelelően csak 8 havi befizetési kötelezettségünk keletkezik, viszont odaigérték a teljes évi támogatásokat.
De ez csak a jövő évre vonatkozó kedvezmény.
Továbbra is kérdéses, hogy miként lehet pótolni a csatlakozás hatalmas pénzügyi veszteségeit.
A vámnál a várható bevételkisesés 60-80 milliárd forint lehet (vámból idén 2300 milliárd forintot terveztek), ami a maradék nem 0%-kos kulcsú vámköteles EU-termékekből jön össze.
További bevételkiesést jelent, hogy az EU-n kívül érkező termékeket sem muszáj Magyarországon vámkezelni. Magyarország, mint annyi mindenben, itt is versenyhátrányban van.
Ezen kívül felerősödhet a benzinturizmus, bevásárlóturizmus, hiszen az eddigieknél is egyszerűbb lesz az ausztriai vagy szlovák kiruccanás. Az ÁFA bevételeknél elmaradhat pl. a használt autók behozatalánál kivetett 25%, ami önmagában többmilliárdos tétel, illetve a magánimportban behozott fogyasztási cikkek ÁFÁ-ja.

A mai tájékoztatón elhangzó 8%-kos kiadás és 11%-kos bevételnövekedés bevételi oldala teljesen irreális. Már idén is reális problémát jelent, hogy az összes adónemnél és a vámnál is kisebb az időarányos teljesítés a tervezettnél.
Az optimista tervezés valószínűleg erre a jövő évi 11%-ra is kihathat, amit a külföldi elemzők is kétkedéssel fogadtak.
Sőt! Könnyen elképzelhető, hogy a lakosság a fogyasztásainak elhalasztásával reagál a megszorító intézkedésekre és beindul az öngerjesztő folyamat.
A mostani folyamatok könnyen válságba torkolhatnak.
Miután október-novemberre az ÁHT hiány kezelhetetlen mértékűre duzzad és a politikai uborkaszezon végével az indulatok is felcsapnak, a destabilizálódó gazdaságról megindul a tőke menekülése, amit tovább fokoz a nemzetközi hitelminősítő intézetek leértékelési hulláma.
Tovább fokozza a galibát a 2004-es csatlakozási sokk, a makrók és sarokszámok romlása, melyek után a kormányzat nemzetközi hitelfelvételbe menekül, miközben kénytelen lesz feladni az ERM és euro terveit. Az EU parlamenti választások miatt ismét jónéhány kampányra elvesztegetett hónapok után őszre már óriási viták várhatóak az első teljes EU költségvetési év tervezéséről.
A helyzet eszkalálódása akár sztrájkhullámhoz, tüntetéssorozathoz is vezethet, amit ha túlél a kormány, akkor is 2005 első felében teljes lehet az összeomlás.

A magyar gazdaság versenyképtelensége itthon és külföndön is egyre nyilvánvalóbb, alapvető strukturális és adóreformokra lenne szükség.
Ehelyett érintetlenül hagyják a felduzzasztott bürokráciát, növelik az adókat, visszafogják a beruházásokat. Ilyen környezetben a befektetők messze elkerülnek minket.

Előzmény: v_peti (9)
verz Creative Commons License 2003.07.17 0 0 23
Jövedelmi (v)iszonyaimról ne is beszéljünk... :(

Önmagában az elektromos fogyasztás ÁFÁ-jának átsorolása a "23" százalékba, taccsra vágja az én költségvetésemet! :(

Van egy olyan sanda gyanúm, h az élelmiszerek meg a (szeszes) italok ÁFÁ-jának 2%-os csökkentéséből meg a jámbor halandók nem sokat fognak érezni...

TV-t meg számítógépet viszonylag ritkán veszek...

Előzmény: elemes (22)
elemes Creative Commons License 2003.07.16 0 0 22
verz kartacs, nem tudom, hogy milyenek a jovedelmi viszonyaid, de ez a mostani AFA-atsorolas a jol keresok szamara forlgalmiado-csokkentest jelent (elmeletileg). a legtobb cuccot amit vasarolsz, eddig 25% afa terhelte.
Előzmény: verz (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!