Keresés

Részletes keresés

pragesz Creative Commons License 2003.07.11 0 0 3
Remelem az angol nem fog gondot okozni!
http://www.steves-digicams.com/2002_reviews/c4000.html
Előzmény: andrewtlester (2)
andrewtlester Creative Commons License 2003.07.11 0 0 2
Szia, köszi a választ!

Én is a c4000-t gondoltam már a legelején. A fujikról elég sokan lebeszélnek lehetséges, hogy van alapja. Az s304 elég erős megvilágítást igényel, hogy normális képet tudjon csinálni. A canon pirosszem effektjei meg elég durvák, könnyen karcolódik az LCD ... azt hiszem maradok az olympusnál, csak hát egy kicsit drága...legalábbis nekem.

Ami a 3100-at illeti olvastam egy két tesztet róla, azt mondják elég szép képei vannak, de szinte semmit sem lehet manuálisan állítani.

Nem tudja valaki jelent meg a c4000-ről valamiféle teszt, vagy részletesebb leírás?

üdv

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.11 0 0 1
Egyérterlműen c4000, nem is kérdés.
A többi nem is abban a kategóriában van, mint az a gép. S304 csak iso100-at tud, no külső vaku, drága xD kártya. A70: nagyon sok a hibás ezek között, szívás ha nyaraláson döglik be (utolsó tapasztalat: 20ból 3 gyári hibás volt). 3100: a c4000-hez képest sokkal amatőrebbeknek való, nincs külső vaku, műanyag-feeling az van.

Talán segített ez valamit. Bár ha már c4000, nem tudom mennyiért veszed, de nagyon leesett az utóbbi időben a fuji s602 ára, érdemes megnézni.

Üdv

Előzmény: andrewtlester (-)
harm2 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 0

Hát nem semmi probléma. Azaz nem nulla. :-) Azon viszont érdemes elgondolkodni, hogy vajon hányszor használod a 4 centis makrót, és hányszor fogsz idegen civilizáció űrhajójában fényképezni (fényözön) 1/3000 exp. idővel úgy, hogy az a rövid idő még az ISO 100 értéken is kelljen. Azt sem tudom mi lehet az a téma, ami 1/1000-2000 seccel még bemozdul. :-)

Jók ezek a számok jók ezek, csak érdemes rajtuk elgondolkodni egy kicsit.

Előzmény: andrewtlester (-)
andrewtlester Creative Commons License 2003.07.10 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Lehetséges, hogy nagyon gyorsan elsüllyed ez a topik, de nem ez a lényeg. Két hét múlva utazom el és szeretnék egy digitális gépet vásárolni kb. 150.000ig. Szétnéztem a gépek között és a paraméterek alapján a legszimpibbek:
- Canon PS A70,
- Olympus C-4000z,
- Fujifilm Finepix S304,
- Nikon Coolpix 3100.

Alapjában véve a képminőség a meghatározó számomra. Tetszik a canon és olympus manuális állíthatósága (az utóbbi vaku csatlak. lehetősége és a 4 Mpixel). Jó a nikon makrója (4cm) és a rekeszideje 1/3000. Szóval nem tudok dönteni!

Csak röviden írjátok már meg légyszi Ti melyiket vennétek.

Köszönöm, sziasztok
andrew

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!