Keresés

Részletes keresés

garass Creative Commons License 2022.07.07 0 1 3544

A Nemzeti Park tájékoztatása szerint újabb tűzeset volt a Bükkben. A hét elején két alkalommal is tüzet kellett oltani a Szalajka-völgy közelében lévő Kelemen széke tanösvénynél. A tűz a tanösvény északi végénél keletkezett, a Csortos-kőnél.  A tűzoltás gyors beavatkozásának eredménye, hogy itt mintegy 1 hektárnyi fokozottan védett terület károsodott.

A BNP és az Erdészetek is fokozott figyelmet és a tűzgyújtási tilalom betartását kéri a látogatóktól. Az ellenőrzés szigorodására is sor kerül az egész hegység területén. 

Skodri84 Creative Commons License 2022.07.04 0 1 3543

Az azért egy elég keskenyke kis út, és nem is igazán főútvonal. De amúgy én imádtam kis koromban, amikor arra mentünk autóval, igazából sajnálom, hogy ez a mai gyerekeknek ki fog maradni ;) Dehát jogos a lezárás, mert ezzel a mai forgalommal tényleg borzalmas lenne. Főleg a sok okos eszköznek, meg GPS-nek "hála" mindenki megy mindenfele magabiztosan, régebben azért a térképekkel nem voltak ilyen "bátrak" az emberek.

Előzmény: Coloured (3541)
garass Creative Commons License 2022.07.02 0 2 3542

Ahogy már lentebb is olvasható, péntek délután tűz keletkezett Jávorkút közelében. A legfrissebb hírek szerint szombat hajnalban a jókor érkezett eső és a kilenc területről érkező tűzoltósági egységek közreműködésével sikerült megfékezni a tüzet. A legmagasabb fokozatú oltási munkák ellenére is, sajnos mintegy száz hektárnyi fenyőerdő lett a tűz martaléka. Fenyveseinket még az ág is húzza.

Nem mellesleg tudni kell, hogy éppen mától (július 2.) országos szintre kiterjesztett tűzgyújtási tilalom lépett életbe.

Előzmény: Coloured (3539)
Coloured Creative Commons License 2022.07.02 -1 1 3541

Nagymezőn is átlehetett hajtani vagy 30 éve. Nem jobb most, hogy nem motoroznak autókáznak arra? 

Előzmény: Skodri84 (3540)
Skodri84 Creative Commons License 2022.07.02 -1 1 3540

Meg a lófa.....t:) Lassan már egy rendes szabadstrandot alig találni itt a környező tavakon, ne tegyenek csak semmit sem fizetőssé-lezárttá az erdőben sem.

Előzmény: Coloured (3533)
Coloured Creative Commons License 2022.07.02 0 0 3539

Ha minden igaz most kap egy esőt a Bükk.

Előzmény: Coloured (3538)
Coloured Creative Commons License 2022.07.02 0 0 3538

https://minap.hu/cikk/hatalmas-langok-bukkben-lillafured-fele-terjed-tuz

22.29

Újból jelentkezett kollégánk, Horváth Csongor. Tájékoztatása szerint a bukk.meteopont.hu munkatársa, Kerékgyártó Róbert szerint a tűzhöz legközelebbi állomás a Vörös-meteor töbörben van. Az állomás adatain az látszik, hogy erősen emelkedik a hőmérséklet, amit az okozhat, hogy a felerősödő szél segíti a tűz terjedését. Mint ahogy azt a szakember elmondta: azért tette nyilvánossá az adatokat, hogy segítsen – a probléma ugyanis az, hogy ez a töbör már konkrétan a Nagymezőn található. 

Előzmény: Bikk Pubi (3537)
Bikk Pubi Creative Commons License 2022.07.01 0 0 3537

A Svédfenyves?

Coloured Creative Commons License 2022.07.01 0 0 3536

Gondoltam ez lenne a cél, hogy minél kisebb legyen a forgalom. 

Előzmény: Lacerta (3535)
Lacerta Creative Commons License 2022.07.01 -1 0 3535

Nincs akkora forgalom, hogy megérje. Ha pénzt szednének, még kevesebben mennének arra.

Ha a 3-ason megkerüli az ember a Bükköt, távolságban több, de időben ugyanannyi, üzemanyagban pedig kevesebb.

Előzmény: Coloured (3533)
Lacerta Creative Commons License 2022.07.01 0 0 3534

Nemrég jártam arra, Dédestapolcsány és a duzzasztó felől is kártyás beléptetővel ellátott sorompó van.

Előzmény: Corvette22 (3529)
Coloured Creative Commons License 2022.07.01 -1 1 3533

Eger Miskolc közt a Bükkön át egyrészt útdíjat kellene szedni - Ausztriában ezt csinálják jól működik a bevétel mehetne a Bükk karbantartására - másrészt 60-40-es táblákat kellene kirakni végig, és kamerákat. 

Előzmény: Skodri84 (3524)
Skodri84 Creative Commons License 2022.06.30 0 0 3532

Elsőkörben a dédesi, majd upponyi polgi hivatalba érdeklődnék. A bekényi útra is pl. Mocsolyáson lehet útvonalengedélyt venni, kb. 15E évente. Anno legalábbis így volt.

garass Creative Commons License 2022.06.29 0 1 3531

Ezek az utak természetvédelmi területen vannak, így a BNP az illetékes. De lehet esetleg megpróbálni a tapolcsányi tóvégnél lévő horgászjegy irodán. A tó másik, keleti ága mellett végig földút vezet, de ez is sorompós a duzzasztógát felől. Ide tudtommal az ÉRV az illetékes. 

Corvette22 Creative Commons License 2022.06.29 -1 0 3530

Én is szoktam arra Motorozni! 

Jó jely! Főleg ilyenkor nyáron a kellemes esténként!👍

Corvette22 Creative Commons License 2022.06.29 -1 0 3529

Üdv, sziasztok!

A Lázbérci víztározó körüli útra, hol / hogyan lehet behajtási engedélyt intézni autóra?

Uppony-Dédes sorompós az erdő alatt a tókörül,

garass Creative Commons License 2022.06.24 -1 0 3528

Bükkjáróknak! Fokozott figyelem és óvatosság!

Csütörtökön hajnali 5:31 perckor a Pes-kő közelében kihelyezett vadkamera egy európai barna medve képét rögzítette - közölte az EGERERDŐ Zrt.

garass Creative Commons License 2022.06.21 0 2 3527

A Lillafüred - Fehérkőlápa környéki korábbi fejlesztések ugye magán vállalkozás, kft színben álcázva. Ott több félresikerült dolog is történt, nem csak a libegő, de az Oxigén tanösvény, az erdei bútorzat, és más nem a természetbe simuló tereptárgyak, útfajták, az Ágnes-rétről levitt kerékpárút stb. Sajnos azoknál nem a természet, hanem a pénz volt a domináló tényező.Talán egy pozitívuma volt, hogy a turistaházat nem sikerült bekebelezni.

A Miskolcról Lillafüredre vezető kerékpárút kérdése többször felmerült. A kivitelezés, útvezetés kemény dió. Az említett vonalvezetés is kényszerötletelés.  A fehérkőlápai kerülő meg főleg az. Egyet értek annak megítélésével. Talán ezért is hallgatnak egyenlőre róla. De rendre téma, mert a különböző szervezetek ma is napirenden tartják. Talán a most épülő Bükk-kapuja átadása után lesz valami fejlemény.

Előzmény: Skodri84 (3526)
Skodri84 Creative Commons License 2022.06.19 -1 0 3526

És itt a lillafüredi nagy beharangozott fehérkőlápai utas kerékpárútról mit tudni? Remélem azért nem halad, mert rájöttek, hogy annak a hegyi útnak tehermentesítő szerepe nem sok lenne, nemhiszem, hogy sokan kerülnének ekkorát, azért a veszélyes, de völgyi pár km helyett ott Alsóhámornál. Annak szerintem csak ott lent a völgybe lenne gyakorlati haszna is, legalább az útpadkát kiszélesítve a szűk keresztmetszeteken, a Fridolinig meg legalább elvinni ott hátul valahol a kertek végében-hegy tövében. Nyilván nagyobb meló-több agyalás, de így legalább érne is valamit a belefeccolt lóvé. Mint ahogy a libegő is mennyivel jobb lett volna mondjuk a Zsófia kilátóhoz a Hámori tó felett, közben végig panorámával. Nem ott hátul eldugva a semmiből a semmibe vezetve, persze tudjuk, itt is megvoltak már a tervek a régi sífelvonóra, nyilván ide volt a legegyszerűbb tenni....ilyennek érzem a fehérkőlápai dózer leaszfaltozását is bicikliútnak......van ilyen Felsőtárkányban is fent a hegyoldalban, na arra se nagyon jár senki, illetve aki jár, az ugyanúgy járna akkoris, ha nem aszfaltos bicikliút lenne....

Előzmény: garass (3525)
garass Creative Commons License 2022.06.15 0 1 3525

Nekem is tetszik ez az útvonal, nem a hagyományos nyomvonal. Arról még nincs hír, hogy milyen közlekedési fokozatot kap. Elvben a kerékpár és a motor is járműves közlekedés, elvben a kismotor és az alap motor megférhet egymás mellett. Persze a basszus hangon bőgő nagyok azért már nem valók ilyen békés helyekre.

Skodri84 Creative Commons License 2022.06.14 -2 0 3524

Jó útvonal, ezen szoktam motorozni, remélem azért a kerékpárosok majd nem veszik zokon, hogy néha motor is jár arra, mert nem csak az ő hobbijuk létezik ;)

Előzmény: garass (3523)
garass Creative Commons License 2022.06.09 0 2 3523

Remek hír a kerékpáros túrázóknak! 

A Miskolc és Eger közé tervezett, összesen 47,2 kilométer hosszúságú kerékpárút kivitelezését készíti elő egy megjelent közbeszerzés. A tervezett út a következő vonalon haladna: Miskolc, Kisgyőr, Harsány, Borsodgeszt, Sály, Tibolddaróc, Tard, Bogács, Szomolya, Eger. Az út így összeköti Miskolcot és Egert, felfűzve erre a Bükkalja településeit. Az alapelképzelés az, hogy olyan tájakon haladjon a kerékpárút, ahol élvezet családi vagy baráti társaságban kerékpározni, minél kisebb balesetveszéllyel. A Bükki Nemzeti Park déli oldalán létrejövő bicikliút 32 kilométer hosszán teljesen új kerékpárút-nyomvonalat alakítanak ki, a többi felújítás lesz. Az útvonal nagyon kevés helyen érint közutat.

garass Creative Commons License 2022.06.09 -1 0 3522

Kolostor felfedező a Bükkben.  A Magyar Régészet Napja és a Múzeumok Világnapja kapcsán, május végén megnyílt a miskolci Herman Ottó Múzeum és az Archeológiai Kulturális Közalapítvány első okoseszközökkel használható interaktív kültéri bemutatóhelye.

A Bükk-hegység szívében a szentléleki pálos kolostorromot fedezhetjük fel íj módon. A turistaház sarkán elhelyezett első állomásról kiindulva, további hat stáció érintésével fedezhető fel a rendház múltja és rejtőző titkai. A túrához okostelefon és QR kód olvasó applikáció szükséges. Az állomáshelyeken egy-egy információs oszlop található. A rajtuk elhelyezett QR kód leolvasásával három tartalommezőbe lehet belépni: - Rövid hanganyag ad információt a kolostorral kapcsolatos ismeretekről. – Az elhangzottakhoz képgaléria nyitható meg. – Végül, a következő oszlophoz vezető út térképe jelenik meg.

garass Creative Commons License 2022.06.09 0 1 3521

Májustól új összeállítású kiállítással várja a látogatókat Lillafüreden a Pele-ház. Az Emlékház „Vendégségben Herman Ottónál” című tárlata Herman Ottó életéről, munkásságáról, a tudósról, az emberről és a tudósfeleség, Borosnyay Kamilla bemutatásáról ad betekintést az érdeklődők számára.  Érdemes ide látogatni, hisz a polihisztor életében központi helyet foglalt el a Bükk.

Lacerta Creative Commons License 2022.06.01 -1 0 3520

Az alsó harmada bükk surjános, a középső kidőlt fás, a legfelső kőfolyásos. 

Végig meredek. 

Ettől függetlenül sokan járják.

Nehezebb terep, mintha turistaút lenne, de mi fölfelé is, lefelé is voltunk rajta kisgyerekekkel, és némi támogatással nekik is ment.

Előzmény: vbalage (3518)
Bikk Pubi Creative Commons License 2022.05.30 0 0 3519

Eddig csak lentről mentünk. Meredek, járható.

Előzmény: vbalage (3518)
vbalage Creative Commons License 2022.05.30 -1 0 3518

Sziasztok,

Kérdezném,hogy járt-e már valaki a Három-kőre vezető zöld háromszögről elérhető Sziklakapun át vezető jelzetlen ösvényen, ami majd a zöld jelzésbe vezet? Mennyire meredek, mennyire járható az ösvény? Válaszokat előre is köszönöm!

garass Creative Commons License 2022.05.30 0 1 3517

Most olvasom ezt a látványos, de nem könnyű terepi túrát. Jó, hogy a nehezen megközelíthető helyekről is kapunk ismertetőt, remek képeket.  A még nagyobb látványért én inkább a vegetációmentes időszakokat ajánlom, de akkor is inkább társsal megyek, mert ezek a balesetveszélyes helyek nem kimondottan egyedi túráknak valók. Erőnlét és szerencse is kell hozzájuk. 

Előzmény: bükkis (3515)
garass Creative Commons License 2022.05.30 0 1 3516

Te Skunk!

Csak így, mert a kedves, vagy tisztelt megszólítás nem illik ide. Aki a turistaútjainkon, jelzéseinken hagytad kézjegyedet. Ezzel megzavarod az arra járó kirándulókat, túrázókat, elrondítod és semmibe veszed a turista jelzéseket készítők munkáját, elcsúfítod az erdőt és magát a fát. Mellőzd ezt a tevékenységedet, nem kérünk abból, hogy rendre nyomot hagyj magad után. Nem kívánatos, amit teszel, nem kívánatos vagy magad sem. Észak-amerikai bűzös borzként nincs helyed a Bükkben. Esetleg az állatkertben, rács mögött. Vadászom rád, és arra kérem a Bükköt szerető, jóérzésű társakat is vadásszunk rád, ne legyen tele az erdő büdös nyomaiddal. 

bükkis Creative Commons License 2022.05.20 0 2 3515

Üdv Mindenkinek!

Szurdokokhoz kiegészitvén:

Bakancslistát szerettem volna teljesiteni, kihúzni róla pár elemet.

Előre mondom: sikerült :)

A pontok a következők voltak: Bél-kő régi fejtője, a felső
bányaudvar(nem voltam bent, csak a felső végponton(Bél-kő-nyak). Ez
volt eredetileg.

De mivel ritkán járok erre, úgy gondoltam, ha az erőnlét is kiadja,
hozzátoldok még egy-két felkeresendő elemet, úgy mint Sándor-hegy
(térkép jelez kilátást), és ha már itt vagyok, akkor a kút(gyüjtöm a
forrásokat, barlangokat, házakat, mármint képgyüjtemény szinten),
Angyalszárny, és visszafele a szurdok, azaz Jegető.

Parkolás a kolostori parkolóban, friss vizet kivántam vételezni, de
éreztem, hogy vinnem kell otthonról is. A kolostort felújitják,
körbekeritve. Még jó, hogy elegendő folyadékot pakoltam.

Először a régi fejtő következett, messziről is "jól néznek ki" a
lépcsők, amennyiben egy tájsebre lehet ilyet mondani.

Kár hogy mindkét alagút kapuja firkált.

Ha az embernek kicsivel nagyobb lábai lennének, csupán kb 10 lépés
és fent lenne.

Az oldalsó meghagyott falban látható két befalazott üreg , vagy
átjáró. Az mi célt szolgálhatott? A szállitószalagnak lehetett
része?

Ezen bányaudvar után a felső rész jött, mégpedig az az út, amelyik a
lezárt terület határán ir le egy kanyart. Nagyon tetszett,
hangulatos út.

És az átvágott kanyar környezete beinditja a fantáziát, milyen
lehetett egykoron.

És persze a régi kék milyen úton ment!! Nekem a Kalica-tetői
gerinclevezetőre (talán kék 3szög volt valaha) emlékeztette.

Gyanitom, itt Miskolchoz közel a Szeleta ezen oldala a Bedő Albert
hegy gerince lenne ilyen, ha nem tartalmazna fát.

A kőfolyások nem hiányoznak, de annyira ki vannak járva, hogy túl
lehetett rajtuk lenni rövid idő alatt.

A platón rengeteg emberrel találkoztam, monogám, párban, bandázva,
mindenfélét.

Ha már itt vagyok, igyekeztem végignézni az északi peremet,
tériszonyt birtokolva valószinű nem fogok leesni a szikláról.

Eddig 3x voltam itt Bélkőnél, először Bánkútról, de csak a felső
nevezetes ponthoz mentünk, második és harmadik alkalommal lentről,
ahogy ezúttal is, csak az aszfalton és szépen körbe a tetőig.

De ez más, nagyon más a plató ott akkor, mint fentről látva.

Egy lankásabb kőfolyáson felmásztam a platót körbeölelő nagyobb
peremre, majd onnan hátrafelé a következőre. Itt viszont már egy
kijárt ösvény felvitt majdnem a tetőre, a tető melletti kis
kilátópontra.

Természetesen (becsületből) a korlátos részre is felnéztem egy
fénykép erejéig, és hogy elmondhassam, komplett a kör. Sok képet nem csatolok róla, sokan sokkal jobbakat készitettek már, csak illusztrálom.

Időben még nem álltam rosszul, tehát irány a Sándor-
hegy..Gyakorlatilag azon a részen nem jártam még.

Megkerestem a kutat, háát ahogy korábban itt olvastam(miszerint inkább ne használjuk mint igen), tényleg az.

Egy békaóvoda. Kis és középsőcsoporttal.

Miért nem rakják rendbe ezeket a forrásokat?

Egykoron derék emberek megcsinálták, energiát, időt forditottak rá
és gondozták.azóta pedig pusztulnak.

Értem én hogy van gépjármű meg hűtőtáska, de nekem ne mondja senki,
hogy a nyári melegben nem esik jól egy korty hideg viz.

Mindegy. Lefotóztam, és visszamentem a zöld jelzésre. Elérkeztem a
(Sándor)hegy alá, volt részem némi kilátásban, igaz csak kerités
mögül.

Ezután irány az Angyalszárny.

Érdemes lenne lombtalanságkor is visszatérni, mivel igy is szépen
mutatkoztak a sziklaformák, vadregényes az odavezető út.

Egy pillanatra átfutott a fejemen az a gondolat, miszerint csak meg
kellene nézni az Oltár-követ is a monolittal és a baranggal
(sziklaüreg), amiről Baráz Csaba irt a Lithospherán.

De ahogy odaértem a szárnyakhoz és megláttam hol van..majd
máskor..Őr-kőtől.

Különleges képződmény a szárny. Ezek a szinte élükreállt kövek,
kőlapok, ráadásul szimmetrikusan..ráadásként kiátás délre!

Irány vissza, erő fogytán, tempóm lassult ezen a zöldön, aztán jött
a keresztülvágás.

Ott sem voltam, úgyis emelkedik, gyerünk... háát kellett idő, amig
átértem, viszont tetszetős az Ördög és Msszelátó közötti hágó.

Javában él a természet, dús lombozattal, de a Messzelátó sziklái,
ördögszántásai szépen kirajzolódtak.

Elértem a kis táblát, pici pihenés és meghoztam a döntést, belevágok
a Jegető közepébe.

Egy régi erdei út indul be nyugat felé, gondolom a régi kék nyomához
visz. Kellően benőtt, hogy ne arra menjek.

Egy kis katlannal kezdődik, határozottan vesziti a szintet, vannak
sziklák, kőfolyások, meredekség.

Féltávon egy szép nagy sziklafal fogadott, megcsodáltam, majd tovább

lefelé határozottan.

Annak idején matematikaórán ezt igy mondták: szigorúan monoton

csökkenő.

Lassan haladtam, fáradt is voltam, elegánsan úgy fogalmaznék:
fényképezgettem, videóztam.

Hozzáteszem, köves, görgeteges, imbolygó köves és sok fa dőlt be.

Valamint az aljnövényzet növekedése sem segitett.

A völgy alsó felén nagyjából összfüggő csalán fogadott,
megváltásként hatott a rátérés a Panna-réti erdei útra.

Aztán pedig az aszfaltosra.

Következett a piknik-rét, a tó, ahogy esküvőt tartottak, egy tavi
látkép Bélkővel,

majd fel a kolostor parkolójába az autóhoz.

Jó kör volt, örültem, hogy megtettem. Nyilván a legjobb része,
amikor az ember végre az autóba ül és mehet haza, dee sok szép
helyet kerestem föl és látványban volt részem

Eger felé jöttem haza, Szarvaskőn szünet, biztos hiányzott a szint,
mert felbóklásztam a várba még.

Ez is pipa.

Azután tényleg irány haza.

A völgyről:

Szép! kemény is, de nálam még mindig Istállós-kő/Mészkő/-lápa a
csúcs.

Lehet fölfele jobb, sőt biztos, csak most nekem Bélkő szerepelt a fő
helyen.

Mészkő-lápával összevetve ez nagyobb, tágasabb, ott több sziklát
láttam, átjárót, kaput.

A kövek(talaj) szerintem stabilabb, ott a Szilvásvárad felé eső
részén nyilt terep a teteje, csak pár fa akad, emiatt ott
gyakorlatiag elenyésző a gát.

Amondó vagyok, most kevésbé javallott a völgy, nem élvezetes és
mérsékelten mutatja meg magát a szurdok.

Élővilág: csalán, néhány páfrány, pár ibolya és csiga, fekete
bogár..mást nem láttam.

Majd talán télen...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!