Keresés

Részletes keresés

vierzig Creative Commons License 2007.02.22 0 0 174

Sziasztok!

 

  Nekem Riga Delta motorom van, de már vagy 10 éve nem tudom használni, karburátor hiba  miatt. (valószínű)

 

  Tud valaki, egy felújított, jól beállított karburátort?

Vagy mondjuk más (pl. simson) karburátort, amit be lehet oda helyezni?

 

A gyújtás próbáláskor mindíg működik, 1,5 cm-es szikrát húz.

  Gyújtás probléma kizárható?

 

Mik a tapasztalataitok?

  Mindössze 800 km-t mentem vele idáig, 1989-es évjárat!

 

Vierzig

Ricsi176 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 173
Hali megadod az msn címed??
tatumadar Creative Commons License 2007.02.17 0 0 172
Szia Ricsi!

Bocs, házon kívül voltam. Próbáltam az előbb a linkeket megadni, de mostanában nem akarja betölteni nekem a Jútúbot. Keresőszónak az ,,eklics''-et kell beírni, ő a videók másik főszereplője (a Riga mellett :). Mikor megtudta, hogy feltettem a videókat, először halni készült, de mikor megemlítettem neki, hogy ti is felfedeztétek a felvételeket, nagyon megörült a fejének, mondta, hogy adjam át üdvözletét minden Rigásnak! :)

Elvileg holnap megyek próbálgatni a motort, holnap derül ki, mit kell még alakítani rajta, ha eszembe jut, viszek gépet és csinálok egy-két videót az első indításról!
Előzmény: Ricsi176 (169)
Ricsi176 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 171

Hát mitmondjak én a méh ről hoztam el az egyik dolgozóé volt a gép és eddig került 9000 ft be és akkor annyi volt a hibája hogy le kellett cserélni a hátsó babetta lámpát és lábon hoztam haza. Én nem venném meg azért mert elég kopottas 2 mert berúgós, 3 mert az enyémhez képest drága vagy a festésen segít a polír pasztaa berúgós nem valami jó verzió sokszor csinálja azt hogy eltörik a rugó én is így kaptam a 4. verhó blokkom és hát elég nehéz volt megcsinálni leírom rövíden:

Rugó felhevít izzásig ,icipici fogóval megfog ,kalapál,lehűt nemilleszkedik felmelegít, lehűt , illeszkedik ok ez kb 3.5 órás művelet és hát nem egy leányálom amikor beleég a bőrömbe a rugó az igaz hogy már nem  láccik mert onnan már lejött multkor a zománc. Nekem nem kellene , de ha tényleg nincs más akkor vedd meg mert akkor lehet hogy sokáig nem talász. De azért heti rendszerességel menj méh telepre.

Vlagyimir-elvtárs Creative Commons License 2007.02.17 0 0 170
Itt láthatjátok www.kepesmotor.hu  amit 25-ért árulnak Bakson Rigát-véleményetek? Megérné? Bocs hogy igy zaklatlak titeket,de nagyon megtetszett!
Ricsi176 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 169

Tatumadar!

Léci mondd meg milyen néven toltad fel azt a videót!!!

mert mindenről találok csak riga moped ről nem

Ricsi176 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 168
Vegyed hát megér annyit ha pöccre indul de csak ha riga 4 es de nekem ez mondjuk sok is lenne mivel a látott verhómba eddig összesen durván 9000 pénzt öltem és nemhiába ebben benne van a motor megvásárlása is:D
Vlagyimir-elvtárs Creative Commons License 2007.02.17 0 0 167
URAK! SOS-ben kellene válasz-találtam egy szép állapotú 1980-as rigát eredeti állapotában-persze üzemképesen 20-pénzért-szerintetek jó ár érte,még mára eltették nekem-vegyem?
Ricsi176 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 166
Milyen néven tetted fel ezeket a vidi ket??
ErvinP20 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 165
Na,majd összesszedek képeket a motorjaimról Addig is egy korabeli kártyanaptár:
tatumadar Creative Commons License 2007.02.12 0 0 164
Feltöltöttem újabb 3 Rigás témájú videót, még időbe telik, mire a YouTube feldolgozza, szerintem holnap ilyenkorra már megtekinthetőnek kell lenniük. Nem egy nagy durranás, inkább ökörködés az egész, de a Riga azért ottvan!

OFF-topik, de kinek milyen motorja van még? Képeket is várok!
Részemről még egy '70-es Simson Starral büszkélkedhetek. Ha normális napsütéses idő lesz, lecsutakolom és megfotózom.
tatumadar Creative Commons License 2007.02.12 0 0 163
Hmm... ismerős, de honnan... :D
Amúgy van még pár, amin szerencsétlenkedünk, feltöltsem? Eklics barátom még a tekerésével is megpróbálkozik, bár a bal pedál mindig kilazul, mert a gányolás közepette elhagytam valamerre az ék anyáját :D

Más. Alakul a kis 4-es:

- a henger Taszáron Kacsóéknál mesteri fokon felfúratott
- be lett szerelve az új főtengely a dugattyúval és az új csapágyakkal+szimeringekkel, így összeállhatott a blokk
- a sebváltó és a kuplung is be lett kötve
- mivel nem a saját ülése van rajta, nem lehetett lecsukni és beakasztani, a mester ezt a problémát is orvosolta a kis vasrúd hátrébb hegesztésével
- ki lett gyomlálva az elektronika, megszabadultunk a gyújtáskapcsolótól
- az első gumi, mivel korábban alacsony nyomáson volt használva, körben megrepedt és szakszerűtlenül lett egy folt rávulkanizálva, így állásában felrobbant, 13 centis repedést hagyva a belsőn. A belső még foltozható volt, a külső cserére szorul, Babetta gumit kap (egyedül az USSR-feliratot sajnálom róla :)
- a kipuffdob és a könyök is ki lett égetve, előbbin ez elég randa nyomokat hagyott, a felülete teljesen megmattult, ötletekes várok, hogyan tudom ezt majd eltüntetni
- valamint a Leukoplast- és szigszalag-markolatok helyett kapott újakat, amik nem nagyon (semennyire se) hasonlítanak az eredetire, de a célnak megfelelnek, és elsődleges cél most az üzemképesség

Holnap viszek ki üa.-ot és olajat, ezzel is újabb pontokra tehetek szert Smart-kártyám révén (amúgy nem kedvelem az ilyesmi, de annyira ajánlgatták...), így 15 évnyi kényszerpihenő után újra ereje teljében pöföghet! Ha már teljes díszében pompázik, teszek fel ide képeket, meg talán egy-két videót is a Jútúbra!
Előzmény: Ricsi176 (162)
Ricsi176 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 162

Júj ezt nézzétek meg találtam egy videót Tatumadar nak ajánlom!

írjátok be a www.youtube.com on hogy "apa kocsit hajt" és van ott lent egy riga 4 es verzió az összes nagyot üt!!!

tatumadar Creative Commons License 2007.02.08 0 0 161
No, sikerült is az említett illetőtől beszereznem a főtengelyt, ma jött a postával, tényleg egy remekmű! Szinte hihetetlen, hogy ilyenek fennmaradtak! És az a szovjet levegő... ;)
Előzmény: Ricsi176 (149)
Ricsi176 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 160

Hali lesz :D majd.... az a lényeg hogy még a főtengelycsapágyat is kell cserélnem mert így nem kell majd megint szétkapnom a mondás is tartja lusta ember 2 szer dolgozik.. szal inkább most rendesen megcsiálom minthogy később szarakodjak vele.

Amúgy kellene 4 darab verhó/riga kerék fékkel tengellyel mivel a 2 szétszedett gépenek hiányzanak (lehet h kordély lett belőlük:(

Skodri84 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 159

Ezek meg a mi Verhóink:

 

 

tatumadar Creative Commons License 2007.02.04 0 0 158
Nem mondom, olcsó volt! Kérhetek egy képet a gépről?

Ha kicsit lejjebb görgetsz, alattam a Riga-4-es 100%-os eredeti festésű. Amúgy itt egy remek link a témában!
Előzmény: Ricsi176 (157)
Ricsi176 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 157
Jeaah vettem teganap egy Riga 4 est 2000 ft ért és csak a dugója volt beszorulva de az nagyon:D most bugyikék de ez már nem az eredeti színe milyen volt a Rigák eredeti színe?
tatumadar Creative Commons License 2007.01.30 0 0 156
Sziasztok!

Még mindig szükségem van egy RiGA/Verhovina benzincsapra, akinek van eladó, írjon!
ErvinP20 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 155
Tényleg,lehet,hogy valami eltévedt nyugati export próbálkozás. :)
Előzmény: Ricsi176 (154)
Ricsi176 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 154

Akkor a fényképen miért a Moto 50 van rajta mindenhol? ja és még az a pláne hogy amiket láttam a neten ilyen féle verhókat azokon mindegyiken fehér a tank körül a gumi meg a hátsó csomagtartó.Ez hogy lehet meg a blokkra nem cirill betűkkel van írva hogy S-58 azt mondják hogy ez valami külföldi export ra készült  és azért ilyen a csomagtartó na majd megpróbálom beszkennelni azt a képet, feltéve ha sikerül elkérni

JumboJet Creative Commons License 2007.01.26 0 0 153

Ilyenem volt az özönvíz előtt!!!! Aímg elnem lopta egy kö...g!!!:-(((((

Gratula hozzá!! Én nagyon szerettem!!

Előzmény: tatumadar (142)
ErvinP20 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 152
ennek a tankjára cirill betűs verhovina felirat való.
ErvinP20 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 151
Gratulálok hozzá! szép,de a Moto 50 felirat a későbbi típus oldaldobozára való,biztosan te is tudod.
Előzmény: Ricsi176 (150)
Ricsi176 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 150

Hát ez az én Verhóm vagy nem is tudom mi lehet

minden eredeti rajta a tükrön kívül még az üléshuzat is nem tudom miért MOTO 50 van rajta mindenhol az oldaltáskán is  pedig ez nem gányolt hanem eredeti még.

Tudom hogy csúnya de ez legalább az eredeti fényezése és az a legjobb szerintem.

Meg az a furcs hogy ene k gyárilag fekete a csomagtartója onnan tudom hogy akitól vettem mutatotta egy képet ahogyan pózol az új mocival:D.

Ricsi176 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 149

Hali a vaterán szokott lenni szószerint zsír új riga főtengely 2500 ft ért azért zsír új mert a védőzsírt neked kell leszedni róla amit a gyárban rátettek sőt még a főtengely zacsija sincs felnyitva azaz tartalmaz egy kis szovjet levegőt

Most pl nincs de ez ügyben kérdezd azt az embert akitől vettem

a mél címe:bigyula81@freemail.hu

Gyula a neve, jófej nagyon jól csomagolja a cuccost. és kb 3500 postakőcséggel eggyütt a főtengely dugattyú nekem is kellene gyűrűt én egy simson vagy milyen gyűrűből reszeltem rá. 

tatumadar Creative Commons License 2007.01.22 0 0 148
Köszi szépen a tanácsokat! Sajnos az otthoni szerelés körülményei nem adottak, nincs kert, vagy műhely, sőt, engedély se édesapámtól, hogy belenyúljak :(( Attól függetlenül az apróbb dolgokat megcsináltam, mint légszűrő-, karburátor- és benzincsap-pucolás, stb.

Amúgy ma kaptam a hírt a mestertől, egy súlyos hibát is felfedezett: a motor egy korábbi gányoldai látogatása során egy idegen dugattyút kapott elszabott csapszeggel, így a henger oválisra kopott. Jelenleg azt átadta a valakinek felfúrni, azt mondja nagyon szépen dolgozik. Kell még egy új dugattyú, új főtengely, új csapágyak és szimeringek. Aki a főtengelyben és dugattyúban tud segíteni, írjon! Meg még mindig kéne benzincsap is! Dani
Előzmény: ErvinP20 (147)
ErvinP20 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 147
Ha adhatok egy tanácsot,inkább magad álljál neki,ha valami baja van,mert útközben,ha lerobbansz,a szerelő nem lesz ott veled.Amit magad csinálsz meg,arra emlékezni fogsz és legközelebb nem okoz akkora meglepetést.Inkább alkatrészekre költsd a pénzt,mint szerelőre.Igy megismered egy idő után a saját motorodatés gyermekbetegségeit,amik vannak bőven.:) Rigával nem lehet szerelőre számítva motorozni!!!.Ez nem BMW. 9 db motorom van,amikhez soha nem hívtam szerelőt,csak a gépmunkát (pl.dugattyúkészítés) csináltattam szakműhelyben. Ervin
Előzmény: tatumadar (146)
tatumadar Creative Commons License 2007.01.20 0 0 146
No, elkerült végül szerelőhöz is a kicsike, remélem mihamarabb üzemképesen kerül vissza!
tatumadar Creative Commons License 2007.01.15 0 0 145
Mármint a Rigát moshattam le kényelmesen, nem magamat :D
Előzmény: tatumadar (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!