Keresés

Részletes keresés

vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.15 0 1 3018

Esztergomban, egy csárda előtt ez áll, dekorációként:

 

darusferi Creative Commons License 2021.08.13 0 0 3017

Üdv restjankó  ! 

Nem tudom érdekel e  a jófogáson megjelent uj riga felni .

darusferi Creative Commons License 2021.08.13 0 0 3016

Üdv dandy  !

 

Szép a  Verhovina 3 nem egy leharcolt példány  nagyon jó felujitási alap el is fog kelni .

dandy30 Creative Commons License 2021.08.13 0 1 3015

Jó estét az uraknak .Úgy döntöttem egy kicsit ritkítom az itthoni gyűjteményt ,mert se időm se helyem nincs tovább tárolgatni pár motort. Az első "áldozat" egy 73-mas verhovina 3 . Amit tudni kell róla . Indul viszonylag könnyen ,menni vele nem próbáltam.Aki tartósan használni szeretné annak célszerű felújítania,de legalábbis egy jó erős karbantartást csinálni rajta . Nagyjából épp keze lába ,megvan rajta szinte minden .Nem patika közel sem,de egyben van. A tankot takarítani kell ,mert bele van dögölve a benzin . Úgyhogy csak a benzin csőbe öntve friss benzint indítottam el. Helyileg Kaposváron találhat .Facebookon hirdetve van ,több csoportban fent van,iletve alatta hozzászólásban egy kis videó a hangjáról . 

darusferi Creative Commons License 2021.08.12 0 0 3014

Üdv restjankó  ! 

A szürke bovdeneket megrendelem , és a kábelkivezető gumik is nagyon jók éppen ilyenekre gondoltam  ,ugy hogy köszönöm az ötletet  ! 

A 12  es ed  nek  tényleg szép alaojárata van , érdekes hogy néha több éves álás után is j jónak bizonyulnak a szimeringek  , én is voltam igy  egy 207 babettám állt  vagy hat évet a hugoméknál egy fütetlen fás kamrában 

és mikor elővettem , egy karburátor rendbetétele után be inditva tökéletes ala pjárata volt  , még azóta is azok a szimeringek vannak benne . Ugy látszik vannak  még csodák . Lehet hogy láttad már  a képet az én R  12  ről-

 kép a 2019 06 24 -. a 997 . számu hozzászóláson látható . Azt a motort én azzal a festéssel vettem csak a tankon lévő feliratot  és a sárvédők csikozását készítettem én . A tied nek felujitása tényleg érdekes kérdés  , lényegében pld  a festése sem rossz ugy ahogy van  , igy tényleg eredeti .  

A követkető kérdésedre reagálva legalábbis  egyelőre sajnos nem gondoltam  továbbadni  gépet .

darusferi Creative Commons License 2021.08.11 0 0 3009

Udv restjanko ! 

Nem hosszu ez a video , hanem az alapossag a jellemzo mind a videon mind nalad . 

Tetszik a sarvedok javitasahoz keszitett celszerszam  / kaptafa / . Melesleg a zene  is el van talalva  ,ide illo !

No de igazad van , ez az oldal inkabb Riga sok  lapja , nem is itt keszultem en ezzel a motorral kspcsolatban tanacsot kerni csak hogy most felszinre kerult a Komar igy hirtelen te toled tudtam kerdezni gyorsban  . email cimem letezik ugyan de   Soha nem nezek ra . 

Ssjnos igy csa a Riga rulez en vagy telefonon tudok komunikalni .

darusferi Creative Commons License 2021.08.10 0 1 3006

darusferi Creative Commons License 2021.08.10 0 0 3005

darusferi Creative Commons License 2021.08.10 0 0 3004

Udv  restjanko !

 

A kepen lathato 1  es Komar , nem csak hogy szep de egyszeruen  szemet kapraztato mukincs !

Minde porcikajan latszik a hozza ertes es a figyelmes alapossag  Gratulalok !

A visszapillanto tukor hatoldala kromozva van e vagy polirozva , hogy olyan szep fenyes ? ?

Most nem tudok szamitogep kozelebe lenni igy csak telefonon latom a kepeket , s a felbontas nem a leg okesabb , nem latom tisztan ,  ugy latom az elso sarvedonel a bovdeneket rogzitetted , ha igen hogyan ? Mivel ? 

S ha otthon vagy a Komar ban  szeretnek kerdezni .

Igaz hogy elsosorban Riga im vannak de eppen most a napokban hozzajutottam egy Komar 2  es hez , salynos meg inditani ne tudtam nem volt szikra amit mar , kozben ovosoltam ,de meg ugy latom karburator problema lehet hiszen reg volt ez inditva . vagy lehet hogy tobb tenyezo is kozre jatszik

Mindenesetre szeretnem kicsit rendbe szedni . Nekem ezen  vegyesen szurke es fekete szinu bovdenek vannak , gondolom eredetileg nem igy volt ,szeretnem egysegesiteni oket , kerdeznem hogy a. 2 es komar mijen szinu bovdenekkel volt ujonan ?   Valamint ohol a bovdenek be mennek a lampa meletti lemez burkolatba ott annal az ovalis nyilasnal van egy gumi ami elernyedt es szakad elfele .kerdem hogy azt mivel mejik motor alkatreszevel lehet potolni ? 

    Elore is koszonom a valaszt !

vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.10 0 0 3003

Ja, és szép ez a Komár! Valaha, vagy 25 éve nekem is volt, de elherdáltam. Pár éve találkoztam egyel, Debrecenben valaki ezzel járt dolgozni, nap mint nap.

Előzmény: Törölt nick (2999)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.10 0 0 3002

Üdv!

A kerék nehéz ügy. Darusferi látta valahol, hogy árulnak utángyártott ráfot, küllőt lehet gyártatni hozzá, agyat szerezni meg nem túl nehéz. Ennek a megoldásnak az a hátránya, hogy magunknak kell összerakni a kereket, s pl. a centrírozás bajos lehet (Debrecenben például senki nem vállal ilyet), előnye viszont az, hogy ha már úgyis szét van szedve a kerék, az agyat egy jó esztergályossal meg lehet szabályoztatni (és kell is, mert gyári állapotában majd' mindegyik huplis).

A kipufogóról szintén Darusferi mondta, hogy valahol (Ukrajnában?) árulnak újat, hosszút, 16-osra valót.

Előzmény: Törölt nick (2999)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.10 0 0 3001

Üdv!

A tirisztoros gyújtás teljesen gondozásmentes. Egyszer jól beállítod és ha csak el nem romlik valamelyik alkatrész (nem szokott), akkor  soha többé nem kell foglalkoznod vele.

A tirisztoros blokk gyorsabban felpörög. Elvileg az eredeti tirisztoros hengernél alacsonyabb a maximális fordulatszám, de a gyakorlatban ez szerintem nem nagyon vehető észre. Alacsonyabb fordulatszámon gyengébb a tirisztoros blokk, de a használatban ez sem okoz semmi problémát - ha meg akarsz fordulni egy szűkebb úton, a megszakítóssal ezt simán meg tudod tenni egyesben, a tirisztorosnál meg használnod kell hozzá a kuplungot (nekem legalábbis kell).

Előzmény: Marcellvs (3000)
Marcellvs Creative Commons License 2021.08.09 0 0 3000

Üdv! A sokadik megszakítós Rigám után, kedvem támadt tirisztoros projektbe kezdeni így vettem egy leharcolt Minit és egy 22-es üres vázat legoznék össze használható motorrá. Gyújtás témakörben érdeklődnék, hogy mennyire kényes a tirisztoros gyújtás, mire kell odafigyelni a bekötés és a használat során, illetve egyéb tapasztalatokra is kíváncsi vagyok. 

vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.09 0 0 2998

Üdv!

Gratulálok az újraélesztéshez. Ezek a Rigázás legszebb pillanatai, amikor több évtizedes álom után újra beindul valami.

A motoros boltok és webshopok mind ugyanazokat a cuccokat árulják; tapasztalatom szerint nincs jelentős különbség köztük.

A Jófogáson szinte mindig árulnak Riga-cuccokat - de jellemzően nem baráti áron. A legolcsóbban még úgy úszhatja meg az ember, ha vesz egy többé-kevésbé komplett donor motort.

Veteránbörzéken kincseket lehet találni, de ott is gyakori a nyerészkedő kupec.

Milyen alkatrészekre volna szükséged?

Előzmény: Törölt nick (2997)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.07 0 0 2996

Több mint egy év pihentetés után ma előtoltam a VaspaRigát. Mivel tavaly nyáron sem tisztítottam ki a benzincsap ülepítő poharát, most ki akartam - de fölöslegesen tekertem szét, alig volt benne kosz.

Felfújtam a gumikat, feltöltöttem a tankot - ennyi volt a karbantartás. Első rúgásra indult. Idén 52 éves!

Gurultam vele pár kilométert, minden tökéletesen működik.

vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.07 0 0 2995

A csíkozása is ilyen?

Előzmény: Marcellvs (2994)
Marcellvs Creative Commons License 2021.08.06 0 0 2994

Nekem is van egy ilyenem. 71es évjárat. Meg a váltó is fordítva van rajta. Lent 1,fent 2.

Előzmény: vermestibi2 (2989)
Katonka Balázs Creative Commons License 2021.07.25 0 0 2992

Vicc.   Van ott valami masik is kerek nelkul

Előzmény: vermestibi2 (2991)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 2991
Előzmény: Katonka Balázs (2990)
Katonka Balázs Creative Commons License 2021.07.25 0 0 2990

De fura. Egesz egybe van. Hol hirdetik? 

Előzmény: vermestibi2 (2989)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.07.25 0 1 2989

Elvtársak!

Hirdetik ezt a Verhót. Valami furcsa volt rajta, de csak sokára jöttem rá: a sárvédőkön a csíkozás nem a szokásos!

Katonka Balázs Creative Commons License 2021.07.23 0 0 2988

Szegeny Feri.  Engem se er el hetek ota.  De nyugi Feribácsi nincs gond.  Szezonkezdet elott vagyok.  Mihelyt a kukoricagyarba kezdek majd alltohelyembe elrohadni a napon es lesz egy halom szabadidom felfoglak hívni. Akkor mar lesz időm. 😊

Előzmény: vermestibi2 (2987)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.07.22 0 0 2987

Üdv!

Kezdek magamhoz térni, mert néha már 30 fok alá csökken a hőmérséklet.

Láttam, ma kerestél. Holnap 15 után tudunk beszélni.

Előzmény: darusferi (2986)
darusferi Creative Commons License 2021.07.22 0 0 2986

 

 

Üdv Tibi ! 

Hogy bírod ezt a meleget ?

vermestibi2 Creative Commons License 2021.07.22 0 0 2985

Nehéz bármi okosat mondani.

Feltételezzük, hogy a gyújtás és a porlasztó rendben van (vagyis könnyen indul, üresben a gázadásra jól reagál, stb).

Én sztenderre állítva kettesbe kapcsolnám, és megnézném, hogy alapjáraton bírja-e a kereket forgatni. Ha szépen forgatja és a gázra könnyen felpörög, akkor alighanem a kuplungnál van a gubanc: amikor behúzod, a tüskés lamella hozzáérhet a kosárhoz és zár a kuplung, vagyis nem tudod csúsztatni, lefullad. Ez viszonylag gyakori hiba, rosszul kihézagolt kuplungnál.

Ha sztenderre állítva nem bírja el alapjáraton lassan forgatni a kereket, akkor valami más baj van, pl. valami szorul a blokkban, vagy a gyújtás/karbi nincs jól behangolva, esetleg kopott a henger (de úgy emlékszem, azt írtad, fúrattad).

Előzmény: Marcellvs (2984)
Marcellvs Creative Commons License 2021.07.19 0 0 2984

Üdv mindenkinek! Egy olyan problémám lenne, hogy ha behúzom a kuplungot akkor megfullad a motor. Mitől lehet ez, mit nézzek meg. 16os Rigó

darusferi Creative Commons License 2021.07.08 0 0 2983

Nekem is szimpatikus , sőt talán még érdekesebb is lehet  .

Verho4 Creative Commons License 2021.07.08 0 0 2982
  • Udv Tibi! Engem erdekel a Tiszaorsi tali!!
vermestibi2 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 2981

Ez is jó lehet, a múlt évben elmaradt, de idén meg kéne nézni.

darusferi Creative Commons License 2021.07.05 0 0 2980

Üdv Vermestibi ! 

 

Még nem is mondtam hogy a Riga  4 en az a Verhovina kormány igen  kényelmes testhelyzetben történő vezetést tesz lehetővé .  Valamint nem gondoltam volna hogy a rövid rugóutjai ellenére azon a rossz uton is nagyon szépen simán megy , a motor . 

A tekercseléshez hányas drótot is mondtál  ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!