Keresés

Részletes keresés

vermestibi2 Creative Commons License 2020.04.17 0 0 2010

A 22-esnek nem volt meg a féklámpa kapcsolója. Sismon/MZ kapcsolóval oldottam meg. Korábban a Riga 4-esre is ilyet raktam; ott egészen el tudtam rejteni: csak a rugó szára és a vastag fekete vezeték látszik ki a kipufogó-tartó rész mögül:

Itt, mivel másképp van kialakítva az egész, kívülre kellett tenni a kapcsolót - egyébként az eredeti is ide volt felszerelve:

Egy alulemez tartja a kapcsolót, és a kipufogó felfogatásánál van rögzítve ez is.

 

Katonka Balázs Creative Commons License 2020.04.16 0 0 2009

Igen.  Az is egesz jol nez ki. 

Előzmény: Józsi73 (2008)
Józsi73 Creative Commons License 2020.04.16 0 0 2008

Kicsit kevesebb lett, de az a motor. Volt mellette még egy Riga 22-es is eladó.

Előzmény: Katonka Balázs (2001)
Józsi73 Creative Commons License 2020.04.16 0 0 2007

Úgy lesz.

Előzmény: roncsfelújító (2000)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.04.16 0 0 2006

Igazad van, Elvtárs, a nagy fogaskereket is bentebb lehetne tenni, mondjuk én nem emlékszem, hogy lett volna alatta hézagoló, de lehet, hogy volt, és ha volt, visszatettem - majd holnap megnézem.

Bosszantó egy motor ez; akárhová nyúlok, mindenhol van valami gubanc. Nem nagy dolgok, de egy kicsit mindenhol buherálni kell rajta.

Ez is acél persely, csak bronzzal futtatva van. Én is csak acéllal találkoztam eddig, de én inkább a megszakítósokat ismerem; tirisztoros blokkból ez a második, amivel dolgom van.

Előzmény: Katonka Balázs (2004)
Katonka Balázs Creative Commons License 2020.04.16 0 0 2005

Ja meg ezt a bronzos perselyt nem ertem. Gyanus meg sose lattam ilyet mindig a sima acelpersely van.

Előzmény: vermestibi2 (2003)
Katonka Balázs Creative Commons License 2020.04.16 0 0 2004

Tibi. Ismeros problema.  Esztergalyossal le kell picit szuratni a kisar kozepebol.  Ha a nagytanyerkerek kicsit beleer akkor az az alatt levo hezagolobol kell eggyet kivenni mar ha van mert van h maga a nagyfogaskerek kozepe olyan vastag h nem kell alatet na hat akkor meg az igaz szívás de abbol is le kell vetetni kicsitugy lejebb esik es nem csuszkoralja a kosarat. 

Előzmény: vermestibi2 (2003)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.04.16 0 0 2003

Hát, Feri, nem adja magát könnyen a Rigád.

 

Már beindul, de kipróbálni még nem tudtam, ugyanis nem csúszik a kuplung. Először azt hittem, hogy a vastag fémlamella miatt nem jó; kivettem belőle egy műanyag lamellát, de így sem csúszik, bármennyire is feszítem meg a bovdent.

Szétszedtem és megnéztem, mi a baj.

A főtengelyre először egy hézagoló alátét jön:

Aztán egy bronz bevonatú persely:

Aztán a kuplungkosár:

Ezután jön egy újabb hézagoló alátét, majd a kuplung agy (meg a lamellák, de ez most nekünk nem érdekes), amik elvileg nekiütköznek a perselynek, így a kosár és az agy nem érnek össze. De ennél a motornál ezek bizony összeérnek, összeszorulnak és ezért nem csúszik a kuplung.

Úgy tűnik, az okoz gondot, hogy túl rövid a persely. A persely gyári, az összes többi alkatrész utángyártott...

Mivel a perselyt nem tudom cserélni - ha lenne is mire, valószínűleg ugyanilyen hosszú lenne - gondoltam, a kuplungkosár középső részét rövidítem meg egy kicsit.

Csakhogy, a kosár hátulján látszik, hogy a nagy fogaskerék már most is beleért (ráadásul csak egy ponton - szóval az is kiderült, hogy van némi nyolcas a kosárban), szóval nem rövidíthetem meg, mert akkor még jobban beledarálna.

A kosár belső részéhez meg nem férek hozzá.

Szóval keresnem és/vagy csinálnom kell egy hézagoló gyűrűt, amivel kitoldom kicsit a perselyt. 

Katonka Balázs Creative Commons License 2020.04.16 0 0 2002

Igazabol lehet h a bronz inkabb a ravalo. De amugy mindegy amelyik szebb rajta azt tedd ra. 😊

Előzmény: roncsfelújító (1999)
Katonka Balázs Creative Commons License 2020.04.16 0 0 2001

35. Pest. Kartal. Lattam hirdetve.  Jo kinezetu kismotor. 😊 Gratula hozza. 

Előzmény: Józsi73 (1998)
roncsfelújító Creative Commons License 2020.04.15 0 0 2000

Szép kis Verhovina 5-ös! Külsőre eléggé rendben van, egy alapos pucolás és 40 évet fiatalodik.

Előzmény: Józsi73 (1998)
roncsfelújító Creative Commons License 2020.04.15 0 0 1999

S Z matrica van rajta igen, bár eléggé kopott. Van 16-oshoz való tankom még nem választottam ki melyik legyen rá. Egyik bronz színű fekete felirat és csík, a másik arany színű zöld felirat és csík. Ezeken a bronz volt? Ebben a fekete feliratos összeállításban megy az 1980-as évjárathoz? Ezt lehet nem is kellene festenem, mert patinás a motor is. Passzolna rá. A nyerget elvittem egy kárpitoshoz, de mivel nem dolgozik gyorsan talán még nem csinált vele semmit, ha lehet átállítom a piros-fekete huzatra a világosbarnáról. Köszönöm Neked is a hasznos infókat!

Előzmény: Katonka Balázs (1995)
Józsi73 Creative Commons License 2020.04.15 0 0 1998

Vásároltam:

vermestibi2 Creative Commons License 2020.04.15 0 0 1997

Feri, pöfög már a huszonkettesed!

Tirisztort cseréltem rajta meg alaplapot (a tirisztor szerintem az eredeti is jó volt, majd holnap (?) visszapróbálom), amikor elkezdett beindulgatni. De csak beindult, pörgött egy darabig, gázadásra fulladt, alapjáraton leállt...

Szóval úgy tűnt, ez egy halmozottan hátrányos helyzetű motor.

Felraktam egy k35-öst és most vígan pöfög, szép alapjárati hangja van (nem olyan turbinás), egy fél órán keresztül járt magában az udvaron.  Jó lesz ez.

Az első izzót cserélni kellett, a távolsági-visszajelző is ki van égve - ezt nem tudtam cserélni. A kürtje nem szól, valószínűleg csak be van rohadva, mert áramfelvétele van.

Még piszmogok egy darabig az apróságokkal (első teleszkóp, tükrök, marticák), aztán megnézem, hogy mi a baja a k60-asnak.

Katonka Balázs Creative Commons License 2020.04.15 0 0 1996

Nagyon jo kis Video.  De az evjarat megjelolesek nagyon nem pontosak a Karpatiknal pl. Egyebkent jo igy megnezni oket. 

Előzmény: Józsi73 (1992)
Katonka Balázs Creative Commons License 2020.04.15 0 0 1995

Üdvözöllek.  Annyit tudok segíteni, hogy a Tied ahogy nezem  az         S Z mazricas Olimpiai motor csakis 80 ba keszult es abba az evbe is csak egy ideig.  Eddig csak Bronz - Zöld be lehetett latni ilyenbe mint a Tied meg nem lattam.  Bar ugy latszik mostanaba elokerulnek erdekessegek.  Pl van hirdetve egy 16 os kek feher es     S Z matricas. Na olyat kb meg senki se latott eddig. Az ulesednek feketenek kellene lennie Vörös betettel ezeknek mindnek így volt amit az Olimpiára csináltak.  Egyebkent az elso villan gyariak a kisablakok de En se tudom mire jok.  Igy hirtelen ennyi. 😊

Előzmény: roncsfelújító (1994)
roncsfelújító Creative Commons License 2020.04.14 0 0 1994

Nagyon köszönöm! Akkor két 10 cm magas perselyt gyártatok hozzá. Azok az ovális részek rendesen kimunkáltnak néznek ki, én eddig gyárinak gondoltam, de kárt nem csinál, a porvédő gumi pedig eltakarja.

A motornak megvoltak a sárvédői, szintén metálzöldek. Az üzemanyagtartály viszont hiányzott, nem tudom teljesen zöld volt-e. Láttam olyat, aminek az üzemanyagtartálya aranyszínű.

Mentettem magamnak teljesen zöldről is képet, az oldalmatrica nekem eltér, de ez csak azt jelenti, hogy nem ugyanaz a széria.

Világosbarna műbőrös nyerget kaptam hozzá, abban is eltér. A blokkszámot megnéztem, 1980-as. Köszönöm a felvilágosítást ez ügyben is!

Előzmény: vermestibi2 (1993)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.04.14 0 0 1993

Üdv!

Nem találtam róla képet, úgyhogy körülírom:

Igen, villaszáranként két csúszóperselynek kell lenni, egy rövidebbnek (2-3 centi hosszúnak, fentebb, ez a jelek szerint a tiédben megvan) és egy hosszabb, kb. 10 centi hosszúnak lent, a villacső végénél. Ezzel elő szokott fordulni, hogyha régóta nem zsírozzák/olajozzák, hogy összeszárad és kicsúszik a felső villaszárból.

A Te Rigádnál a villa alsó végénél (tehát a fejjel lefele feltöltött kép tetején) van egy-egy ovális lyuk - ez szerintem nem gyári (én legalábbis még nem találkoztam ilyennel).

Jól látom, ez egy "telizöld" R16?

Az évjárat a blokkon lévő szám utolsó két számjegye alapján megállapítható.

Előzmény: roncsfelújító (1991)
Józsi73 Creative Commons License 2020.04.14 0 0 1992
roncsfelújító Creative Commons License 2020.04.13 0 0 1991

Üdv Rigások, Először is kellemes Húsvéti Ünnepeket még így az utolsó napon!

Előszedtem ma egy korábban vásárolt első villát, amit hiányos Riga 16-osomhoz készleteztem be. Jól gondolom, hogy a villaszárak aljában kéne lennie egy-egy perselynek, ami vezeti a belső szárat? Mert ebben nincs lent semmi. Kb az alsó villakifli környékén van belül összeszűkölés, tehát persely. Ki szokott esni ezekből a persely, vagy nálam egy igen megkínzott darab landolt. Ha készíttetek bele perselyt milyen magas volt ez gyárilag, illetve műanyagpersely, vagy esetleg bronz?

Itt a villa, bocsánat a fejjel lefeliségéért, a gépen átforgattam már, de itt valamiért mégis fejjel lefelé jelenik meg ahányszor beillesztem.

Itt meg a Riga, már csak a kormány a főbb hiányossága. Az adattábla elrozsdásodott, így az évjáratát nem tudom.

darusferi Creative Commons License 2020.04.12 0 0 1990

Üdv Rigás Csabi ! 

Szép  kis túrát mentetek ma , s itt a bizonyiték hogy a megfelelően karbantartott  Riga igenis megbízható üzembíztos .  Csabi ezzel a 22 el kb mennyi km mentél már összesen ? 

Más : reggel csak nem megyek  , mert nagy utánfutót kölcsönkérni , nem szóltam időben . De hamarosan valamelyik hétvégén el látogatok .

merciatros Creative Commons License 2020.04.12 0 0 1989

Üdv feri hát a másik  irányba indultunk a gáton Ároktő Tiszadorogma na ott moped rally volt az ut minösége Tiszavalknál lementünk a gátról.Egerlövö Mezökövesd haza Szentistván Gelej Mezöcsát Tiszakeszi ez 127 km hiba nélkül tudták a gépek.A pihenöket az ut mellett tartottuk ahol csak ketten voltunk azért jol éresztük magunkat igy is.Azért is mentünk mert ha szigoritanak a kijáráson akkor marad a mezögazdasági utak.

Előzmény: darusferi (1987)
vermestibi2 Creative Commons License 2020.04.12 0 0 1988

Balázska!

Van egy pár fékfedelem, aminek én nemigen tudom hasznát venni, de lehet, hogy te igen.

Az én Riga 4-esem 1969-es, több dolgot még a R3-tól örökölt, például a kormányváltót: még lent van az egyes és fent a kettes. A kerekeit cserélni kellett, egy későbbi (talán Deltáé) kerültek bele. Eredetileg a fékdobokat meg akartam tartani, de kiderült, hogy nem illenek össze: az R4 utáni típusoknál másmilyen - egymással kompatibilis ezeknél, de az R4-esével nem. Azt gyanítom, hogy az R4 az R3 fékfedelét kapta. Ez persze nem biztos, utána kell járni, de sejtésem szerint az R3 kerékagyát és fékét kapta meg az R4, csak a ráf lett 16-osra cserélve.

A fékfedél külső felülete még sima, nem olyan rücskösre kialakított, mint a későbbi típusoké.

Szóval, ha érdekel, körbefényképezgetem, és ha szükséged van rá, a tiéd lehet.

Előzmény: Balazskaszabo (1961)
darusferi Creative Commons License 2020.04.11 0 0 1987

Üdv Verho 4 !

Ílyen kompreszió értékeket tudsz mérni , az nagyon jó . Én  nékem  nincs ilyen jó bőrben egyik motorom sem .

A motorozásról : Borsodban Rigás Cabi egy barátjával ,  a barátja  aki újdonsült Rigás  a  most vett egy  R 16 ost  ( bővül a csapat létszám )  holnap mennek motorozni ,  Tiszadob  felé ,  Csabi meg ki próbálja a most felujitott  frissen fúrt   Kárpáti t . Bízom benne hogy ez a helyzet minél előbb normalizálódni fog és élheti mindenki a megszokott hétköznapjait .  Én is  sokat szeretnék menni Nyházán  a most készülő  R 22 el amit használós motornak  tervezek . Meg  tervezek  egy  motorozást arra feléd  jön Vermestibi is .

    Addig is kívánok egy   Kellemes Húsvéti  ünnepeket néked és a Riga rulez kis csapatának !

Verho4 Creative Commons License 2020.04.11 0 0 1986

Udv darusferi! Igen kesz a 6os,mar van benne vagy 400km. Jol szuperal,vannak apro elojovo problemak mint pl.gyenge volt a lampa,de orvosoltuk kapott egy erosebb tekercset! Oszinten h kerdezted ma mertem kompresziot nekem 8,5bar nyomott,h ez verhoeknal mennyire jo meg h egy alap milyen nyomast tud azt nemtudom.... simonal a 7 az mar szerintem keves! Kivancsi lennek egy szeria rigara vagy verhora h ha valaki megmerne azok mennyit nyomnanak!? Tovabbi jo egesseget es kitartast a virussal szembe neked is,es az osszes rulez tagjanak!!!

Verho4 Creative Commons License 2020.04.11 0 0 1985

Udv Tibi! Sajnalom a talit..... ezzekkel a kisipari cuccokal vannak problemak..... kell veluk mokolni! A ropsulyos rigara kivancsi vagyok! :-) most tavasszal volt nekem is mire nezni rengeteg kapalogep meg funyiro javitas,kis mocik meg nem voltak egyenlore! Meg ez a nyamvatt virus miatt nem is nagyon mer mozogni az ember!:( 

darusferi Creative Commons License 2020.04.10 0 0 1984

Üdv Tibi ! amit említettem hátsó lánckereket , megvan és 51 fogas .

darusferi Creative Commons License 2020.04.10 0 0 1983

Üdvözöllek  Verho 4 !

A Verhovina 6 -os t említetted tavalyi évben hogy készül  , de bárcsak lehetnének már  rendezvények hogy  eljönnél vele és meg is nézhetnénk , meg persze találkoznánk és egy kicsit beszélgetnénk .

Mindenesetre örülök hogy egyelőre  legalább itt összefuthatunk ! Te elég sokat foglalkozol a gépjeid el , had kérdezzelek már már hogy Riga nál milyen kompresszió éretékeket szoktál mérni  ,mi az ami jó és mi az alsó 

a határ ? 

vermestibi2 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 1982

Üdv!

A böszörményi Veteránfutamot törölték a szervezők.

Én tegnap indítottam be a röpsúlyos Riga 4-est először, kb. 14 kilométert mentem vele -és lehet, hogy ez ennyi is marad a vírushelyzet végéig.

A Verhovettával néha megmotoroztattam a gyerekeket az udvaron. Ennyi.

Az idei projekt a membrános Verhovina 3 lett volna, de nem tudom, mikor lesz belőle valami. Feri 22-esével küzdök (amikor épp van időm motort szerelni), de még semmi életjelet nem adott. Elvileg úgy beszéltük meg, hogy aztán egy egyest dobáló Delta kerül sorra, és azután jöhet a membrános Verhó - de fogalmam sincs, mikor jutunk el odáig.

Kisebb újítások kerülnek csak sorra. Feri 22-esébe például vastagabb fémlamellák lesznek - tüskés lamellából kiszedem a tüskét, megnagyobbítom a lyukat.

 Rendeltünk kínai utángyártott fékpofákat, de még dolgozni kellett rajta, hogy beszerelhető legyen: fúrógép segítségével alakítottam ki a tengelyhez illeszkedő hornyot:

 

A Riga/Verhovina világítása nem valami nagy teljesítményű. (A többi szoci kismotoré sem jobb.) Én akkut tettem bele meg ledes fényforrásokat.

Előzmény: Verho4 (1981)
Verho4 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 1981

Udv mindenkinek! Ki mit tud a boszormenyi talirol gondolom elmarad...:( (virus) es ki mennyit gurult mar a gepekkel az iden?! Es h szuperalnak az uj evben az esetleges ujjitasok vagy csak a teli alombol valo felebresztes utan?! Azert en neha meglopom,es megyek egy ket fenyitot a 6-sal! :-) 400km menntem vele az iden,utolso javitas egy villagito tekercs cserem volt,mert eleg gyonge volt a feny...:-) de jo egessegnek orvend,varna a talikat...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!