Keresés

Részletes keresés

kisszszoros Creative Commons License 2005.03.17 0 0 174

Képzeljétek!

 

Hétvégén (14-én) meglátogattam egy régi barátomat. Elpanaszoltam neki, hogy bambuszt akarok ültetni....

Erre azt monta, hogy: "Meg vagy te őrülve? Elszaporodik és tönkreteszi a kertet, úgy jársz mint az egyik faszi 3 uccával arrébb."

Mire én: biztos, hogy bambusza van?

Erre ő: "Ja, ha kell szerzek neked tövet is tőle...."

 

Szóval most már csak az a kérdés, hogy milyen fajta az a bambusz... ha kiderül, beszélek a gazdájával, és ha sikerül rádumálom, hogy aki ásóval becsenget, annak engedje meg, hogy bambusztövet ásson ki :-)

 

Ha további infóm lesz, értesítem a tisztelt egybegyűlteket :-)

artax Creative Commons License 2005.03.16 0 0 173

Nekem az ossze bambuszom elfagyott. De majd kihajt torol.

Viszont csinalt mar olyat is hogy az elfagyott szaron (elszaradt az osszes level rajta)

ujabb leveleket hozott tavasszal.

Na majd meglatjuk. Aztan majd teszek fel kepeket.

Margit2 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 172
Köszi akkor majd figyelek!
Előzmény: stiglinc (170)
toccata Creative Commons License 2005.03.16 0 0 171
Szeintem sem bambusz. Az én bambuszaim egész télen át zöldelltek. Épp azt néztem ma reggel, vajon mennyire fognak az idén terjeszkedni. Talán már lehet majd ligetnek nevezni?
Előzmény: stiglinc (170)
stiglinc Creative Commons License 2005.03.16 0 0 170
Ez, asszem, nem bambusz. Talán olasznád, figyeld a tövét, onnan fognak kibújni az új hajtások. Akkor viszont ezeket tőben le kell vágni.
Előzmény: Margit2 (169)
Margit2 Creative Commons License 2005.03.15 0 0 169

Mikor lesznek már zöldek?

 

Nerdy Creative Commons License 2005.03.04 0 0 168
az eus-ra ment
Előzmény: toccata (166)
Nerdy Creative Commons License 2005.03.04 0 0 167

nemtom

küldök egy mélt

Előzmény: toccata (166)
toccata Creative Commons License 2005.03.04 0 0 166
Mikor mentek megnézni?
Előzmény: Nerdy (165)
Nerdy Creative Commons License 2005.03.04 0 0 165

ez egészen jól néz ki!!!!!

 

nagyon reménykedem, hogy az enyém is megmarad

Előzmény: toccata (164)
toccata Creative Commons License 2005.03.04 0 0 164
Persze ez nem jelenti azt, hogy én is minden talpalttnyi szabad területre bambuszt ültetek.
A globalizációnak egy természetes mellékhatása, hogy a világot beutazó emberek és csomagok, magukkal hurcolnak mindenféle állatokat és növényeket, velük együtt pedig betegségeket is.
Számtalan példa van arra természetben, hogy valamely növény egyes állatokat, vagy éppen az embert használja ki, hogy minél jobban szaporodjon, terjedjen.

Javaslom, ne nyissunk itt hitvitát a flórahamisításról. Maradjunk inkább ontopicok.

Mutatok egy ma délelőtti képet:
Semiarundinaria fastuosa viridis
Előzmény: toccata (163)
toccata Creative Commons License 2005.03.04 0 0 163
No és akkor még nem is beszéltünk a kukoricáról, a burgonyáról és a paprikáról, Amik szintén csak Kolumbusz után kerültek át az Újvilágból.
A paprikás krumpli pedig echte ősmagyar eledel. Ugyebár!?
Lehet, hogy majd 300 év múlva rántott bambuszrügy is az lesz? :)
Előzmény: kisszszoros (162)
kisszszoros Creative Commons License 2005.03.04 0 0 162

-guess.who-!

 

Egyelőre még nem láttam az ültetvényt, csak hallottam róla. Egyébként nem feltétlenül értek veled egyet a flórahamisítás dolgában.

Nézzünk egy érdekes példát: Akácfa.

Mi ez, ha nem országos méretű flórahamisítás?

Hogyan is történt?

http://www.faipar.hu/faipar/cikkek/ala_92.htm

"A fehér akácot (röviden: akác, Robinia pseudoarcacia L.) a párizsi botanikus kert igazgatója, Robin 1601-ben hozta be Észak-Amerikából Európába.
Magyarországon mintegy kétszáz éves múltra tekint csak vissza, de ma a legelterjedtebb fafajnak tekintendo."

Lehet, hogy sokan úgy tartják, hogy ez katasztrofális dolog, de szerintem a haszna lényegesen meghaladja az úgynevezett kártételt.

 

Valószínűnek tartom, hogy a bambusz is képes lehet nemzetgazdasági előnyök nyújtására, ha valaki vállalkozna ipari méretű termesztésére és feldolgozására, ugyanis nem tartom valószínűnek, hogy erre az EU bármiféle korlátot/"kvótát" vezetne be, jelenleg a bambusztermékek importból kerülnek a boltok polcaira....

 

Lehet félteni az őshonos beállítottságú területeket, joggal, de szerintem a mezőgazdasági művelésben levő területek jelenleg parlagon heverő részére nyugodtan lehetne/kellene bambuszt telepíteni.

Előzmény: -guess.who- (156)
Nerdy Creative Commons License 2005.03.03 0 0 161

én küldtem mélt, kapok ugye?

 

Előzmény: balex (160)
balex Creative Commons License 2005.03.03 0 0 160

Üdv...

Beszkenneltem a Kertbarát bambuszos cikkét...  3,1 Mbyte zippelve...

Aki küld egy mailt, válaszként megkaphatja...

 

artax Creative Commons License 2005.03.02 0 0 159

Szerintem kanyarodjunk vissza a sajat kertunkben torteno bambusz ulteteshez es maradjunk is ott. En csak a sajat kertembe ultettem eddig es csakis oda fogok.

Arra meg gondosan ugyelek ne menjen ki a telken kivulre...

Szoval szerintem maradjunk a bambusz nevelesenel.

 

 

trachycarpus Creative Commons License 2005.03.02 0 0 158
Te tenyleg ilyen gyokernek nezel minket?
Előzmény: -guess.who- (156)
stiglinc Creative Commons License 2005.03.02 0 0 157
Ok, világos, nem teszem!
Előzmény: -guess.who- (156)
-guess.who- Creative Commons License 2005.03.02 0 0 156

Mindkettő flórahamisítás, nem is kicsit. Ha nem sértődsz meg miatta, akkor azt mondanám, hogy nagyon nagy butaság lenne ilyet csinálnod, úgyhogy előzetesen is üss a kezedre, kérlek!

Azért ne felejtsétek, hogy a nádas is egy komplex élőhely (nádi madarak, rovarok, emlősök élnek ott, ráadásul a nád víztisztító szerep sem lényegtelen!), sőt a lebecsült "aranyvessző-tábla" sem pusztán aranyvesszőből áll! A természetvédős topicban pont erről van szó: nem lehet ész nélkül beavatkozni természetes ökoszisztémákba. NE csináljátok!

Előzmény: stiglinc (155)
stiglinc Creative Commons License 2005.03.02 0 0 155
És mi van akkor, ha én az agresszíven terjedő aranyvessző kiszorítására ültetnék bambuszt? Igaz, hogy nem őslakos, de a 2 hektárnyi aranyvessző tábla talán elbírná, hogy egyik sarkában kínai vizibambusztelep kezdene terjeszkeni. Vagy ez szemétség?
Előzmény: -guess.who- (153)
trachycarpus Creative Commons License 2005.03.02 0 0 154
Azert egy 50 negyzetmeteres folt meg nem annyira florahamisita7. Ez nem olyan, mint a balvanyfa, ami tenyleg belepte az orszagot. Szerintem... Nadas helyett bambuszos?:)
Előzmény: -guess.who- (153)
-guess.who- Creative Commons License 2005.03.02 0 0 153

"Vajon mi lesz ezekből a dolgokból?"

Flórahamisítás. Bár vélhetőleg nincs túl nagy veszélye annak, hogy a bambuszok robbanásszerűen elszaporodnának, de ettől függetlenül még kiszoríthatják az eredeti fajokat. Ráadásul éppen a vizes élőhelyeink a legsérülékenyebbek, semmi szükség még ezzel is terhelni őket, épp elég az aranyvessző, meg a hasonló gyomok elszaporodása. :-/

Előzmény: kisszszoros (148)
artax Creative Commons License 2005.03.02 0 0 152

Arrol nem is beszelve hogy nagyon sok fajta csak 3-4 eves korara eri el azt a meretet amikor a fajta jegyei teljesen megmutatkoznak.

Na persze vannak bizonyos jegyek amik mar a kezdetektol latszanak az egyeden.

Szerintem...

kisszszoros Creative Commons License 2005.03.02 0 0 151
Valószínűleg a fotók is erősen torzítanak(megvilágítás, vaku, retusálás stb.), illetve az élethelytől (tápanyagok, ásványi anyagok) is függhet a szár színe, így ez önmagában nem igazán elegendő a fajta meghatározáshoz.
Előzmény: stiglinc (150)
stiglinc Creative Commons License 2005.03.02 0 0 150
Egy kicsit most megkevertél. Az enyém nem olyan haragoszöld, mint az aureosulcata, de nem annyira sárga, mint az aureosulcata aureocaulis. Vagy még fiatal és azért nem annyira szembetűnők a jegyei?
Előzmény: balex (144)
artax Creative Commons License 2005.03.02 0 0 149

Jomagam orulnek ha meghonosodna ilyeten forman...de felo hogy a hideg telek miatt nem fog.

Bar amilyen utemben teszuk tonkre a klimat...a vegen siman megelnek itt is a bambuszok...

Előzmény: kisszszoros (148)
kisszszoros Creative Commons License 2005.03.02 0 0 148

Valami kínai film a kb ugyanazok csinálják mit a "Legend of Zu" -t ha jol sejtem, bár nekem minden kinai egyforma... :-)

 

Azt hallottam, hogy vannak olyan elvetemültek, akik egy két elhagyatott helyen (erdő, folyópart ilyesmi) bambuszt ültetnek, hogy meghonosítsák idehaza, nem szólnak senkinek, csak elültetnek egy-egy tövet és a sorsára hagyják...

Vajon mi lesz ezekből a dolgokból?

Előzmény: balex (146)
kisszszoros Creative Commons License 2005.03.02 0 0 147

Kordában tartás:

 

Több helyen láttam a műanyagos megoldást..

http://www.lewisbamboo.com/barrier.html

http://www.bamboo.org/GeneralInfoPages/ControllingBamboo.html

http://www.tropic.ca/Bamboo/Bamboo%20Barrier%20Instalation.htm

 

Ennek ellenére lehet, hogy élek a lehetőséggel és az egyik cimborám által felajánlott kútgyűrűt is elfogadom... csak épp nem szeretném, hogy láccon, mer csunya. mennyire süllyeszthetem be, hogy a bambusz ne szökjön meg? 4-5 centi?

balex Creative Commons License 2005.03.02 0 0 146

Most találtam...

 

 

 

 

 

 

balex Creative Commons License 2005.03.02 0 0 145

Nahát.. ez nekem, mielőtt elküldtem, szépen  rendezett volt , szépen, egymás alatt, rendben volt... Azért azonosíthatóak??

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!