Keresés

Részletes keresés

Nerdy Creative Commons License 2005.02.26 0 0 112

jaj!!!

nekem is olyan nigrám van, remélem, hogy ha le is fagyott, alulról ki fog hajtani

Előzmény: trachycarpus (111)
trachycarpus Creative Commons License 2005.02.26 0 0 111
Nalam minden tonek lefagyott a lombja.:( Ph. bissetti, flexuosa, nigra. Remelem azert nem fagytak el teljesen. Mindegyiknek az elso tele nalam.
Előzmény: artax (110)
artax Creative Commons License 2005.02.26 0 0 110

Most voltam a kertben. Eleg gyaszosan all a helyzet.

De azert remelem tul elik.

-guess.who- Creative Commons License 2005.02.26 0 0 109
Igaziból én is szívesen jelentkeznék egy példányra, mert eddig nem volt sikeres a bambuszhonosításunk; de már annyian jelentkeztek, hogy biztosan kifogyott. :) A jövő évi szaporulatból kaphatnék majd? ;)
Előzmény: stiglinc (90)
trachycarpus Creative Commons License 2005.02.25 0 0 108
Nalam alulrol a negyedik az az, amelyiknek a noduszai alatt narancsos a szara.:) Mar kezdtem orulni.:) Az milyen bambusz lehet?
Előzmény: stiglinc (90)
vibor Creative Commons License 2005.02.25 0 0 107
Köszönöm!
Előzmény: crataegus (105)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.25 0 0 106

Amit eddig olvastam az alapján ültetés ELŐTT kell brutális trágyamennyiséget elhelyezni, mert később a gyökerek alá már a trágya bejuttatása nehézkes. Utólag már csak a felszínről bemosatással tudod táplálni.... A szakirodalom szerint.... ugye.

 

Namármost, ha az ember a saját fantáziájára hagyatkozik, és van bátorsága kísérletezni, akkor valamely trükkel biztosan megoldható a tápanyag frissítés a későbbiekben is.

Pl.: vízzel kimosatni a földet a gyökerek közül, majd friss talajt beiszapolni.

Ez bizonyára költséges, és a nagyüzemi gazdaságokban fel sem merül, de ugye mi csak hobbiból bambuszolunk, és ahogy én megfigyeltem, erre az emberféle hajlamos irreális összeget is költeni...

Előzmény: onsy303 (103)
crataegus Creative Commons License 2005.02.25 0 0 105

Szia vibor!

A 33 hozzászólásában találod a Lucky bambo be azonosítását Dracena fragrans.

Erről többet:

kertpont.hu> növények> GYORSKERESŐ-be: dracéna > OK

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: vibor (84)
toccata Creative Commons License 2005.02.25 0 0 104
Takarást bírja, hiszen maga is képez talaj takaró réteget a saját elhullatott leveleiből. De csak később. Az első 1-2 évben ajánlatos is némi takarást biztosítani neki.
Amennyire tudom, általában kedvelik az vizes helyeket, tehát nem hiszem, hogy az időnkénti talajvíz (ha csah nem hónapokon át) ártana neki. Talán ha kevesebb vizet kap, nem fejlődik annyira.
Egy kisebb botot már 3. évben is csinálhatsz. :))
Előzmény: onsy303 (103)
onsy303 Creative Commons License 2005.02.25 0 0 103

Helló!

Pár kérdés;

bírja a bambusz a talajtakarást? pl fűnyesedékkel?

Érdemes kicsit lemélyíteni a neki szánt helyet, hogy jobban hasznosuljon az öntözővíz, vagy ez a magas talajvíz miatt esetleg veszélyes is lehet?

Szabad a környékét kapálni? nem sértem meg a gyökereit?

Amikor vettük kimondottan hidegtűrőt vettünk: -25C°ig, ennek ellenére érdemes lenne takarni vmivel?

És végezetül valami ezo-öko-biotrágya-tippet szeretnék, hogy ne kelljen várni 5 évet az első horgászbotomra! :)

Kellemes 7végét!

artax Creative Commons License 2005.02.24 0 0 102

A tulajat evekkel ezelottrol ismerem. Hosszan leveleztunk bambusz temaban es vasaroltam is tole.

Csak jot tudok mondani.

Előzmény: stiglinc (99)
Nerdy Creative Commons License 2005.02.24 0 0 101
mi innenn rendeltük a meglévő bambuszunkat, remélem, hogy kibírja a telet
Előzmény: stiglinc (99)
Nerdy Creative Commons License 2005.02.24 0 0 100
kösziiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!!
Előzmény: stiglinc (95)
stiglinc Creative Commons License 2005.02.24 0 0 99
Még több és nagyon használható információt találsz a www.tuja.hu-n, amelyet már mások is javasoltak. Feltétlen keresd fel, feltéve, hogy nem vagy veszélyeztetett szívmeghasadás-ügyben:))
Előzmény: artax (92)
stiglinc Creative Commons License 2005.02.24 0 0 98
Nagyon meg lennék hálálva egy kis adag Kinai vizibambusszal (Phyllostachys heteroclada). Nincs szívem 5e Ft-ot adni érte, pedig nálunk élne, mint Marci hevesen, annyi a víz.
stiglinc Creative Commons License 2005.02.24 0 0 97
Aki bambuszt kér, írjon emilt és én előjegyzésbe veszem :)))
Előzmény: balex (96)
balex Creative Commons License 2005.02.24 0 0 96

Üdvözöllek topikunkban  Stiglinc..!!!

 

A világ végére is érte megyek!!!

Valahogy biztos meg fogom hálálni!!!

Köszönjük...

 

Előzmény: stiglinc (88)
stiglinc Creative Commons License 2005.02.24 0 0 95
artaxnak, Nerdynek és másoknak: bárkinek szívesen adok, amíg van. A készlet nagysága kora tavasszal fog kiderülni. Most cserepestől fölbesüllyesztve telelnek, nemtom, átvészelik-e a telet ezek a fiatalok. Ha nincs szerencsénk, kivágott rizómákat biztosan fogok tudni adni, abból is jól hajt, csak egy kis + türelem kell hozzá. Nálam azért terjed ennyire valószínűleg, mert borzasztó vizes a talaj és a tövében ott érik a jó kis tyúktrágyával megbolondított komposzt. Hasonló körülmények biztosítása esetén nálatok is 2-3 négyzetméternyi területű ültetvény alakulhat ki 3-4 év alatt. Ha kevés a víz, vigasztalódjatok azzal, hogy legalább  nem szövi át maga körül az egyéb értékes ültetvényeket, mint nálam a mocsári nőszirom-tövet.
artax Creative Commons License 2005.02.23 0 0 94
Jomagam is beallnek az alakulo sorba ha lehet:)
Előzmény: stiglinc (88)
artax Creative Commons License 2005.02.23 0 0 93
Ok majd csinalok. De mind kicsi meg. Egy ket eves tovek. Szoval meg annyira nem viselik magukon a fajta jellegzetesegeit.
Előzmény: balex (87)
artax Creative Commons License 2005.02.23 0 0 92

Ujsagot megvettem. De meg nem volt idom elolvasni.

 

Előzmény: balex (85)
Nerdy Creative Commons License 2005.02.23 0 0 91

szia!

 

más is kaphatna abból a bambuszból????

Előzmény: stiglinc (90)
stiglinc Creative Commons License 2005.02.23 0 0 90

Jól van na, most lebuktam. Alulról a negyedik fotóra gondoltam, amin a szár "kanyarog", a nevét tényleg nem tudom. Az enyém a bambuszos site-ok fényképein leginkább a Phyllostachys aureosulcatahoz hasonlít, de kevéssé szembetűnő rajta a sárga színeződés és (még) nem olyan vastagok a szárak, mint 1-2 képen. 4 éve kaptam kis bokor formájában és kb két éve őrült meg úgy, hogy alig tudom kordában tartani, és valóban, évről-évre magasabb és vastagabb hajtásokat hoz. A terjedő rizómákat szoktam baltával levágni és ebből ültettem cserépbe néhányat tavaly tavasszal. Meg is eredtek, ki is hajtottak.

A harmadik éves hajtásai 5-7 m-esek. Örökzöld, viszonylag kis, élénkzöld levelei oldalágakon ülnek. A mostani hó (is) földig hajtja a súlyával, de olvadás után kiegyenesedik. Érett hajtásai erősek, de rugalmasak, karónak, horgászbotnak  kiválóak. Nálam a kevéssé dekoratív komposztálót takarja tapintatosan.

 

A képen éppen deres, de így is szép:

 

 

Előzmény: trachycarpus (89)
trachycarpus Creative Commons License 2005.02.23 0 0 89
Milyen bambusz ez az "alulrólanegyedik"? Télálló egyáltalán?
Előzmény: stiglinc (88)
stiglinc Creative Commons License 2005.02.23 0 0 88
Balex, alulról a 4.-ből (40. üzenet) tudok adni konténerbe gyökereztetett fiatalt, ingyér, ha érdekel és nem laksz a világvégén.
Előzmény: balex (40)
balex Creative Commons License 2005.02.23 0 0 87

Csinálj képeket és tedd fel ide..

Hátha közösen meg tudjuk fejteni a titkot...

Előzmény: artax (86)
artax Creative Commons License 2005.02.21 0 0 86

Na ezt az ujsagto megveszem majd...

Ha el nem feledem.

Fajtak? A baj az hogy nagyreszerol fogalmam sincs mert ahonnan kiastam nem volt kiriva:)

Amit biztosan tudok:

Phyllostachys bambusoides

Phyllostachys viridis

S volt egy amit Phyllostachys flexuosa nak vettem de kiderult nem az.

A tobbit nem tudom mi lehet. Van egy vagy ket torpe fajtam. De nekem alapvetően a nagy vastagszaru fajtak tetszenek.

Előzmény: balex (85)
balex Creative Commons License 2005.02.21 0 0 85

Üdv Mindenkinek..

 

Infó... Kertbarát magazin - 2005.1-2. szám... Többoldalas bambuszos cikk..

 

Valaki beszkennelhetné...

 

Artax.. Milyen fajtáid vannak???

 

 

 

 

 

 

Előzmény: artax (83)
vibor Creative Commons License 2005.02.19 0 0 84
"Lucky" bambuszt kaptam ajándékba. Már sikerült azt kiderítenem, hogy ez tlkp nem is bambusz. Ennek ellenére tudtok vmi hasznos infót adni erről a növénykéről?
artax Creative Commons License 2005.02.19 0 0 83

Udv mindenkinek.

Orulok hogy vegre ekkora bambuszos csapat alakult ki.

 

Jomagam 3 eve nevelek nagy rajongassal bambuszokat. Hobbi szinten!

S kuldfoldi utjaim soran is szoktam magammal hozni bambuszokat.

Ez neha (ha lehet, vetelt jelent) neha pedig kiasast. :)

S neha szerszam hijan puszat kezzel torteno kitepest. (amihez azert kell elvetemultseg). Plane ha figyelembe veszuk a rizomak kemenyseget.

Az igy szerzett rizomak kb 75% bol sikerult novenyt nevelni.

 

Jelenleg olyan 10-12 fajtam van. Bar nem tudom tavaszra mit mutat a dolog. Ki eli tul.

Egyebkent jelent meg kishazankban Bambuszok es Diszfuvek cimmel egy jo konyv.

Sok okos dolog van benne. De persze megint mas amit az ember maga tapasztal.

 

Kordaban tartas.... fel millis folia....

Japanban lattam sajat szememmel olyan bambuszt ami az aszfaltot !!! atortve kihajtott!!! Ezek fenyeben erdemes elgondolkozni mennyit er a fel millis tofolia :)

 

Egyszer nyaron kivancsisagbol kiastam az egyik bambuszom rizomajat.

Magasnyomasu vizzel kimostam a homokot a gyokerek kozul.

Igy megtudtam nezni hogyan nol merre nol anelkul hogy kart tettem volna benne.

 

Szaporitasra legalkmassabbak a haromeves rizomak.

Sem a fiatalabbak sem az idosebbek nem annyira alkamasak.

 

Elsore eleg belolem ennyi..:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!