Keresés

Részletes keresés

endru Creative Commons License 2004.02.22 0 0 15
Egy ilyen Cédrus érdekelne!!!!
Előzmény: dendron (14)
dendron Creative Commons License 2004.02.22 0 0 14
Bocs,hogy ilyen szaggatottan írok,de mobiltelefonról netezek,és a böngészm nem enged többet írni!Egyébként a bambusz sem faiskolai,de megbízható helyrl wan.
dendron Creative Commons License 2004.02.22 0 0 13
Tehát cédrust 900,mondom kilencszáz(!!!) Forintért.Igaz,hogy nem egy óriás,de sztem megérte,kb 60-70 centi magas.Faiskolában 20E alatt még nem láttam...
dendron Creative Commons License 2004.02.21 0 0 12
Üdw!Konkrét helyet sajnos nem tudok ajánlani.Minden faiskolában wan wmi,amit érdemes megwenni,illetwe lelkes nöwényszaporítók is wannak,akik nagyon olcsón adnak nöwényeket,csak ugye ôket meg kell találni... Én például Cedrus atlantica "glauca"-t wettem =>
Előzmény: endru (11)
endru Creative Commons License 2004.02.21 0 0 11
Mint már irtam a bambuszhoz nem tudok hozzászólni, de az OBIt védelmembe venném. Többször vettem érdekes növényeket (pl.Olea europea) olcsóbban mint máshol. De ha tudsz nem drága helyet ahol érdekes fák-bokrok vannak ird meg légyszi.
Előzmény: dendron (10)
dendron Creative Commons License 2004.02.21 0 0 10
Üdw!OBIban,egyéb nagy áruházakban nem érdemes bambuszt (és egyáltalán nöwényt) wenni.Ha wki bambuszt akar,wegyen kertészetben.Megbízható,és adnak tanácsot a fajra/fajtára illôt.Nekem egy Phyllostachys bissettim wan,3500 Ftért wettem.Kb 2 méter magas.
Előzmény: sfnx (8)
endru Creative Commons License 2004.02.20 0 0 9
Ha valamelyitek nem ismerné:
http://bambusz.lap.hu
egy csomó linkkel, köztük magyarok is. Én csak a kinai éttermek bambuszrügyét ismerem. Pedig kellen egy jó néhány bambusz szál, csakhogy méregdrágán árusitják. Nem merek termelni mert kis kertemet beboritaná, ugyanis elfelejteném irtani
sfnx Creative Commons License 2004.02.19 0 0 8
idén láttam a közvágóhídi OBIban tizenvalahanyas cserépben egy bokrot 700Ft-ért, amire bambusz volt írva, ha olyan gyorsan nő ahogy illik neki, akkor nem rossz "befektés", ha lenne kertem vennék bele 1 cseréppel, kiülteném és kíváncsian várnám, mi lesz belőle
Előzmény: Tortoise (3)
Ferenc(hurrikán) Creative Commons License 2004.02.15 0 0 7
Én meg a szobai futókát nemtudom szaporítani, pedig a legegyszerűbb aztmondják, de nekem eddig nem sikerült soha!:(
rferi Creative Commons License 2003.12.17 0 0 6
Kivéve nálam.Az istennek sem tudom megtartani.Mindig kidöglik. Pedig nem homokos száraz a föld, hanem fekete, nedves, és mégsem!
Na erre varrjunk gombot!
Előzmény: granit (5)
granit Creative Commons License 2003.12.13 0 0 5

Sziasztok !
A bambusznevelés nem ördöngösség. Igaz ugyan a Silvanus-nál és máshol is nagyon drágán adják, én barátoktól kaptam ingyen. Nagyon erőszakos, nem kell "nevelni" Most már ott tartok, hogy hagyom megnőni és nyár végén a tövénél kimetszem, nagyon jó hasznát veszem karóként. Egy kb 80 cm-es bambuszrúd is 500 FT, nekem megterem a kertben.
A selyemakác takarásánál is a bambuszrudakat használtam fel, sátorként, alá fenyőgallyakat fektettem.Nagyon széles sávban terjed el, tzarackos gyökereivel. A szomszédom keritése közelében már akkor kivágom, amikor hirtelen kibujik a földből, mert egyik napról a másikra félméterrre is kinő.
Nem kell a nevelésétől félni, inkább a terjedésétől.
Üdv Gránit
kertek Creative Commons License 2003.12.07 0 0 4
Sziasztok !

Itt egy új linkgyüjtemény a bambuszokról.

http://bambusz.lap.hu

Tortoise Creative Commons License 2003.12.06 0 0 3
Hol lehet magyarországon bambuszokat vásárolni a tuja.hu-s kertészeten kívül?
Kik/Hol foglalkoznak bambuszok termesztésével?

nahhh Creative Commons License 2003.10.07 0 0 2
a bambuszokról minden magyarul!!!!!!
www.tuja.hu
a minden az mindent takar!részletesen,képekkel leírva!általánosan is,meg külön fajtánként is van!
Előzmény: tujapont (1)
tujapont Creative Commons License 2003.09.22 0 0 1
Sziasztok
Magyar nyelven is olvasható információ a bambuszokról. --- Keressetek rá a www.google.co.hu -n.
Előzmény: Don Kihót (0)
Don Kihót Creative Commons License 2003.09.21 0 0 0
én is. nemrégiben. és természetesen semmiféle "használati utasítást" nem kaptam hozzá.

utánakeresgéltem és a következőket tudom most már:
nem bambusz. egy yuccaféle (persze sejthettem volna a levelek alakjából és elhelyezkedéséből...)
délkínában honos és annak hoz szerencsét, aki eladja az olyan balfácánoknak, mint mi 8-)

a gondozására azt írja az oldal, hogy

a vizet ajánlatos hetente cserélni alatta, de tápoldatozni nem szükséges. ne tegyük ki közvetlen napfénynek jobban kedveli az árnyékot, félárnyékot. néhány hét víz után átültethető földbe vagy hidro (izé, víz)kultúrába, de ha nagyon puritán nevelés híve vagy, hagyhatod a vízben álldogálni is. nagy túlélő, mert nem kell hozzá Flora-nak lenned, hogy megmaradjon nálad.

(forrás: http://www.bambus.de/sorten/bambus.php?sorte=lucky_bamboo&PHPSESSID=d6e9ec122d5ba21db863e2b5987a30d9)

Előzmény: nagyparna (-)
nagyparna Creative Commons License 2003.07.03 0 1 topiknyitó
Hello,

Most vettem egy szerencsbambuszt, es kivancsi lennek mik is a preferalt nevelesi korulmenyei?
Mit szeret, mit nem, mennyit kell locsolni, es mit nem szabad vele csinalni?
Mit tegyek, hogy szep nagy legyen?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!