Keresés

Részletes keresés

foveon Creative Commons License 2010.11.04 0 0 72

engem is szivat allandoan ez a xarsag. elkuldes elott clipboard a megoldas. fejlodik a vilag...

van diavetitos forum, de akar ez is lehetne dia cimu.

 

Előzmény: neduddgi(én) (71)
neduddgi(én) Creative Commons License 2010.11.04 0 0 71

Utálom a zindexet... Írtam egy hosszú hájeszt, amit nem engedett elküldeni, mondván, hogy nincs hozzá jogosultságom... Agyas.

A lényege az lett vóna, hogy át kellene keresztelni a topikot valami általánosabb diázósra, mert így tényleg csak vegetál. Mi erről a véleményetek? Nem tudom, egyáltalán lehet-e ilyet csinálni, vagy csak újat lehet nyitni?

A további fél oldal mellékes duma volt, valami olyasmikről, hogy Gödöllőn találtam Müller-boltot, és a fiam oda jár egyetemre, meg hogy nem komálom az üveges keretet, mert csak mechanikailag véd, de nem zár légmentesen, meg hasonló értéktelen agymenések ragasztott-üveges diáról, nyersanyag árakról, stb... Nem veszítettetek semmit. :o)

ivimano Creative Commons License 2010.10.29 0 0 70
Azt vettem észre, hogy az üvegek nem záródnak össze teljesen, van egy fél milis hézag.Gondolom az emulzió beszívja a párát, aztán vetítéskor kipárolog.
Mindenesetre a Plawa, Alfi márkájú kerülendő, bár az egyik oldalon üveges az Alfiból használható.
lzs81 Creative Commons License 2010.10.25 0 0 69

Ne használd azokat a keretetket tovább. Valószínü a hő hatására a műanyag valamelyik alkotóeleme kiszabadul gőz formájában.

 

Régebben Gepe , mostanában Kaiser üveges kereteket használok, azokkal még nem volt hasonló gondom.

Előzmény: ivimano (68)
ivimano Creative Commons License 2010.10.25 0 0 68
Üdv!

Azt hittem már kihalt a topik:)
Konkrétan a velvia 50 és velvia 100f közötti különbségre lennék kíváncsi.

Müller meg az országban sok helyen van, Kecskeméten pont nincs.Talán Dunaújvárosban érdemes megnézned, vagy a honlapjukon(http://www.mueller.co.hu) keresni egy közelebbi helyet.Mikor láttam hogy mennyiért adják, mindjárt megpróbáltam hozatni vagy 20 tekercset, de arra hivatkoztak, hogy a fotós cég intézi ezt, akivel szerződésben vannak, így nem tudok rendelni,menjek fotósboltba.Namost Kaposváron nem sok ilyen van.Diát ott egyáltalán nem tartanak.Na ekkor úgy döntöttem, majd mindig megveszem ami éppen van, aztán szépen feltöltik a készletet.Így ötösével megvettem őket, már van 25 tekercs.Egyébként a CEWE intézi a Müller fotórészlegét.
Az előhívás meg 565ft.Igaz, németországba küldik ki, 3 hetet kell várni rá, de szépen előhívták eddig.Sensia 100 meg 200 van náluk, másfajta dia nincs.

Más:
Az ablakos antinewton diakeret csak nálam használhatatlan vagy tényleg ilyen bóvli?
Beteszem a vetítőbe, pár másodperc után rettenetesen foltos lesz, ami 2-3 perc után eltűnik, de marad az emulzión valami folt.Ez csak a nyersanyag mosása után tűnik el.
Járt már így valaki?
neduddgi(én) Creative Commons License 2010.10.20 0 0 67
Hol van ez a Müller, ahol éppen feleannyiért csapolják a Sensia 100-ast, mint nálunk?
Előzmény: ivimano (64)
neduddgi(én) Creative Commons License 2010.10.20 0 0 66

Haláli ez a topik. Hónapokig punnyad, egyszercsak nekilódul, aztán megválaszolatlan kérdéssel zár. :o)

Gondolom, azóta megoldódott a problémád, bár itt senki sem reagált rá. :o)

Ha nem, akkor pontosítsd a kérdést, mert ha Provia 100-ról és Velvia 50-ről beszélsz, akkor ég és föld a különbség, és az érzékenység csak másodrendű a többi eltéréshez képest.

 

Előzmény: ivimano (65)
ivimano Creative Commons License 2010.09.20 0 0 65
Nos felhívtam ,100-as van. Az 50-esnél valami 5-ös csomagról beszélt az ember, 8700-ért, de nekem gyanús hogy nem-e rollfilm, abból láttam csak ötös csomagot.
A százas és az ötvenes között van valami különbség az érzékenységen kívül?
Előzmény: lzs81 (61)
ivimano Creative Commons License 2010.09.20 0 0 64
A müllerben eddig is ilyen árban volt, a 100-as 890, a 200-as 1085 ft, sehol sem ilyen olcsó...
Vettem is vagy 10-et...
Előzmény: fotóstopikos nick (63)
fotóstopikos nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 63
Most, hogy a FujiFilm leállította a Sensia gyártását, a Müller ennek örömére 800 Ft-ért árulja a 36-os tekercset. Ha érdekel valakit. Jó vadászatot.
ivimano Creative Commons License 2010.09.20 0 0 62
Ok, megpróbálom.
lzs81 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 61
Ha nincs a honlapon, tényleg telefonálj oda, mert szokott lenni, én is ott veszem a Velvia 50-et.
Előzmény: ivimano (59)
nord Creative Commons License 2010.09.18 0 0 60
www.fokuszfoto.hu
Előzmény: ivimano (59)
ivimano Creative Commons License 2010.09.18 0 0 59
Ezt már én is néztem de velvia az nincs a honlapon, proviából is csak 400-as.Majd megpróbálom felhívni, hátha...
Előzmény: lzs81 (58)
lzs81 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 58

www.syrex.hu

 

már webshop is van

Előzmény: ivimano (57)
ivimano Creative Commons License 2010.09.18 0 0 57
Szerintetek én mint kaposvári lakos, honnan tudnék beszerezni 1-2 tekercs Proviát, velviát?
neduddgi(én) Creative Commons License 2010.08.13 0 0 56

:o)

Azt hittem, senki nem figyeli ezt a topikot...

 

Nem sok jót olvastam a Kodakról. A kérdés csak azért vetődött fel bennem, mert punnyad a labor hűtőjében pár tekercs lejárt szavatosságú belőle. Azon agyalok, hogy egyáltalán érdemes-e alkudoznom rá, vagy jó helyen van ott...

A Sensia 100 szerintem jó cucc volt, de itt már egy jó éve csak 200-as van, az meg már nagyon szemcsés, meg a színe eléggé mosottfos. Már ha szabad ezt a szakkifejezést használnom... :o)

Előzmény: foveon (55)
foveon Creative Commons License 2010.08.13 0 0 55
nem szeretem a kodak diakat, nekem azok tul sargaks-barnak. a fuji hidegebb. a sensiat sokat hasznaltam, viszonylag koltseghatekony megoldas volt, amolyan kirandulos.
Előzmény: neduddgi(én) (52)
neduddgi(én) Creative Commons License 2010.08.13 0 0 54
Na így kell hsz-t duplázni... :o)
neduddgi(én) Creative Commons License 2010.08.13 0 0 53

Vagy én vagyok béna, vagy az index...

Mindenestre nem ment át a "topic ébresztőm".

A lényeg: azt mondták a helyi fotósboltban, hogy a Fuji leállt a Sensiák gyártásával. Ha kifogynak a készletek, akkor marad a három profi diája.

 

Meg egy olyant kérdeztem volna, hogy ismeri-e valaki a Kodak diáit? Egy korábbi hsz már összevetette a Fujikkal a régi Kodakokat. Nem tom, az "új" szária milyen lehet.

Van valakinek összehasonlítási alapja?

neduddgi(én) Creative Commons License 2010.08.13 0 0 52

Ide is beírom, bár egy éve alszik a topik. :-(

Az mondták a fotósboltban, hogy a Fuji befejezte a Sensia gyártását. Ha kifogynak a raktárkészletek, akkor vége. A három profi diáját továbbra is gyártják.

 

Kodak diákról tud valaki valamit? Milyenek a Fujikhoz képest? Korábban született itt egy összehasonlító hsz, de az még a régiekről szólt. 

 

 

 

 

Levente.hu Creative Commons License 2009.12.08 0 0 51
Nincs annyira ráragadva, viszonylag könnyen letörölhető.
Gyorsan elővettem néhány régi üveges diát, amik még nem lettek áttéve üveg nélkülibe. Egész kellemesen meglepődtem, nem mindegyik keretben lettek rosszak, van amelyik keretben egész jól megúszták. Van egy szürke-fekete kerettípus ami viszont teljesen retkes, ragacsos. (gondolom az üveg minőségétől függhet a dolog, ezek nagyrészt 25-30 éves keretek)

Azt mondják, hogy nem lesz baja a víztől a filmnek, bár én nem szívesen áztatom. Egyszer volt, hogy vizes lett egy tekercs diám, de végül nem lett baja, szépen kitettem száradni, még csepp se nagyon maradt rajta.

A lényeg hogy ha vizezel, akkor szigorúan desztillált vizet használj, esetleg tegyél bele cseppmentesítő folyadékot. Amikor vizet kap, akkor tapasztalatom szerint felpuhul, olyankor nagyon vigyázni kell hogy a felületét meg ne sértsük(pl. ne akarjuk szárazra törölni). Nem tudom hogy száradáskor mennyire görbül be, ki kell próbálni egy olyan példányon amit nem sajnálsz annyira. (Ugyebár ha nincs felvágva, akkor le szokás súlyozni. Nyilván az egyes képkockák nem tudnak úgy bekunkorodni, de egy kicsi görbület lehet. Bár ha valami jó üveg nélküli keretet kap, akkor az is megtartja elvileg.)

Amúgy meg szerintem mikroszálas törlőkendővel óvatosan le kell törölni, és utána egy nem üveges keretbe betenni, aztán bedobozolni. (ez mondjuk veszélyesebb, nem tudni mennyire karcol, szerintem kibirja, de nem vállalok semmilyen felelősséget)

Üvegesbe csak akkor tegyed, ha pl. pályázatra küldesz diát. Ha vigyázol rá, akkor otthon vetítgetni teljesen jó az üveg nélküli keret, nem lesz semmi baja.

Remélem tudtam segíteni.
Sok sikert!
Előzmény: neduddgi(én) (50)
neduddgi(én) Creative Commons License 2009.12.08 0 0 50

Nem szívesen beszélek erről.

Rendkívül megörültem, amikor a garázs mélyén felfedeztem az elveszettnek hitt dobozt. És annyira rosszul esett, hogy milyen állapotba kerültek a diák, hogy úgy, ahogy volt, visszaraktam őket. Még a családnak sem szóltam, hogy megvannak... Azóta is ott lapulnak.

Most az eszmecserénk óta gyűjtöm az erőt, hogy újra előszedjem őket, bár azóta már biztosan tönkrementek...

"Művészi veszteség" nem ért, amatőr voltam, vagyok, leszek, a képeim is ennek megfelelőek.

 

Egyébként mivel jön le  a filmről ez a szmötyi? Simán mossam le semleges-szappanos vízzel, vagy jobb, ha valami laborszert használok?

Előzmény: Levente.hu (34)
neduddgi(én) Creative Commons License 2009.12.08 0 0 49

Kecskeméti tapasztalat:

Egyetlen helyen lehet Velviát és Sensiát venni. A Velviát mélyhűtve tárolják, ha lejár, lehet alkudozni. Mindössze két hónapja lejárt 50-esre pl. 10%-ot engedtek, pedig csak kettőt vettem. Igaz, maguktól ők sem ajánlák fel, de a lejáratra mindíg figyelmeztetnek. Cserébe viszont 2600,- egy tekercs 50-es!!!

Az 50-es gyártásával a Fuji az első negyedév végén leállt, év közepére csaknem kifogyott a nagykerek készlete. A felzúdulás miatt augusztus körül újra kezdték gyártani. Legalábbis nekem ezt mondták ebben az üzletben.

A 100-asra azt mondták, hogy senki sem keresi náluk, pár tekercs egy éve lejártjuk van. Sensiát szabadpolcon tárolják, alig fogy az is. Állítólag csak a fiammal ketten diázunk többé-kevésbé rendszeresen a városban...

Más tipusú diát sajnos nem is lehet itt kapni.

De a fekete-fehérből sincs választék. Egy-két Ilford, egy-két Kodak, aztán csá. Eszed, nem eszed, ez van.

Asszem, dinoszauruszok vagyunk...

 

Előzmény: Levente.hu (48)
Levente.hu Creative Commons License 2009.12.07 0 0 48
A Syrexről én is nagyrészt jót hallottam eddig, azért vettem ott.
Én csak azon lestem nagyot, hogy nincs náluk Velvia 50 kisfilm, és arra a kérdésre hogy "Lesz-e?", arra "Nem tudni." volt a válasz. (mint írtam 100-asból volt összesen kettő, rollból meg csak 50-es)

Amúgy rollt csak egyet vettem, akkor ezért volt csak "alufóliás" csomagolás.

Nem egészen értem hogy a Velvia 100 az miért 1600Ft, az 50-es meg miért 2200Ft körüli áron van, mikor külföldön 16-1700 körül van mindegyik. Miért kerül itthon ennyivel többe az 50-es? Ráadásul ha jól tudom az a népszerűbb...
Előzmény: lzs81 (46)
foveon Creative Commons License 2009.12.07 0 0 47
a helyett hogy orulnenek hogy elviszi valaki a cuccaikat...
Előzmény: lzs81 (46)
lzs81 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 46

Igen! A syrex mellett én is kiállnék. Ők legalább hűtve tárolják a filmet. Ha rangsorolni kéne a kb 5 Bp-i filmes boltot, ők lennének a No.1.

 

Minap voltam a fókuszban, és majdnem nem akartak kiszolgálni (10 tekercs filmet vettem, ez ma már majdnem nagykereskedelmi mennyiség hi-hi), mert nem vagyok regisztrált vásárlójuk. Ki érti ezt????

Előzmény: foveon (45)
foveon Creative Commons License 2009.12.07 0 0 45
sztem a syrexben hutve volt ott nem hiszem hogy gond lesz. a fokusz ilyen szempontbol rosszabb. az 50-esbol nem tom hanyat vettel, de altalaban 10-es dobozban van, igy ha kevesebbet veszel akkor abbol vesznek ki (forrasztott alu csomagolasban van).
Előzmény: Levente.hu (44)
Levente.hu Creative Commons License 2009.12.07 0 0 44
Basszus...

Szóval lejárt Velvia 100 a Syrex Kft-től. Kedvezmény persze nincs.
Az 50-es roll-t pedig nem is dobozban adták, hanem valami gyűjtőből.

(Az eddigiekben róluk beszéltem, és náluk is alig van valami. Marad az e-bay, meg Németország.)
Előzmény: foveon (43)
foveon Creative Commons License 2009.12.07 0 0 43
nem tom milyen film de altalaban a lejaratot irjak.
az hogy lejartatt kaptal az nem ujdonsag, szinte mindenutt azt adnak. persze szolhatnanak, meg a lejartra illik kedvezmenyt adni. de nagyobb gond hogy ha nem hutik akkor mar lejarat elott is tonkre megy, ha meg rendesen hutik akkor szinte barmeddig elall.
Előzmény: Levente.hu (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!