dez
ezt mar megcsinaltak es szocialismusnak es szocialista tervezesnek hivtak.
reszt vettem benne. a legnagyobb rakfeneje az volt, hogy
1., bazisszemleletu volt
2., nem volt felelossegre vonas.
volt a szokasos magyarazkodas. meleg volt, hideg volt, nem volt kereslet, tul nagy volt a kereslet.
szerintem az emberek nem latnak 5-10 evre elore.
50 eve ki latta elore a szamitogepes vilagot? jules verne konyveinek hany szazaleka igaz?
ez a szabalyozott piaci megoldas nem rossz. a nemzetek feletti (kolcsonosen elonyos) integracio nem rossz.
es a nemzeti/nemzetisegi problemak felulirjak a gazdasagi racionalitast. ha gazdasagi racionalitas lenne akkor jugoszlavia egy orszag lenne. de nem az! kulso es belso erdekek es erdekellentetek szetromboltak. nem vagyok benne biztos hogy a kozos piac elkeruli e ezt a sorsot....
nem hiszem hogy helyem lenne a topikban. persze magarol mindenki mint objektivrol gondolkodik. csak a masok maskeppen latnak minket.
egyetlen a lenyeg a demokracia szeretete es az hogy az igazsagot keressuk. azt hogy ne hazudhasson senki nekunk. tenyeket, korrekt tenyeket adjanak! szvsz. nem szeretem a demagogiat.