Keresés

Részletes keresés

alfredoo Creative Commons License 2003.07.02 0 0 9
dez

ezt mar megcsinaltak es szocialismusnak es szocialista tervezesnek hivtak.

reszt vettem benne. a legnagyobb rakfeneje az volt, hogy

1., bazisszemleletu volt

2., nem volt felelossegre vonas.

volt a szokasos magyarazkodas. meleg volt, hideg volt, nem volt kereslet, tul nagy volt a kereslet.

szerintem az emberek nem latnak 5-10 evre elore.

50 eve ki latta elore a szamitogepes vilagot? jules verne konyveinek hany szazaleka igaz?

ez a szabalyozott piaci megoldas nem rossz. a nemzetek feletti (kolcsonosen elonyos) integracio nem rossz.

es a nemzeti/nemzetisegi problemak felulirjak a gazdasagi racionalitast. ha gazdasagi racionalitas lenne akkor jugoszlavia egy orszag lenne. de nem az! kulso es belso erdekek es erdekellentetek szetromboltak. nem vagyok benne biztos hogy a kozos piac elkeruli e ezt a sorsot....

nem hiszem hogy helyem lenne a topikban. persze magarol mindenki mint objektivrol gondolkodik. csak a masok maskeppen latnak minket.

egyetlen a lenyeg a demokracia szeretete es az hogy az igazsagot keressuk. azt hogy ne hazudhasson senki nekunk. tenyeket, korrekt tenyeket adjanak! szvsz. nem szeretem a demagogiat.

Előzmény: dez1 (7)
jerke Creative Commons License 2003.07.02 0 0 8
Most pont egy üzletember vezeti az országot.
Vagy nem elég jó üzletember?
Előzmény: dez1 (7)
dez1 Creative Commons License 2003.07.02 0 0 7
azt gondolom a vezető politikusokról, hogy ynem elég jók a feladatra.

És nagyon unom már, hogy mindegyik kormány hogyan szórja el a lóvét - nincsenek egységes koncepciók, nem gondolnak a jövőre.

Szerintem politikusok helyett az üzleti élet legjobbjainak kellene vezetni az országot - mégpedig afféle projektműködés keretében.

Kellene csinálni egy normális nemzeti fejlesztési tervet rövid-közép és hosszútávra és azt végrehajtani. Minden területnek személyes felelőse lenne, aki anyagilag i sérdekelve lenne a sikerben.

Valami ilyesmi.

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.02 0 0 6
Udv!:)
Fuggetlensegem legfobb zaloga,hogy uuutalom a politikusokat,legyenek (ezek) barmely part tagjai is.Ami szamomra megis +kulombozteti oket 1mastol,az a rablo tevekenysegukkel 1utt jaro PR, es annak hulyitesi szintje...:)
Előzmény: jerke (-)
Hancz úr Creative Commons License 2003.07.02 0 0 5
Apám, micsoda ötlet!

A polfórum másról sem híres, mint hogy pártatlan emberek diszkréten eszmét cserélnek.

Ha valaki idejön és megmondja a véleményét a kormányról/ellenzékrõl, biztos nem fogja megkapni a pofájára, hogy büdöskomcsi/fidesznáci.

Előzmény: jerke (-)
jerke Creative Commons License 2003.07.02 0 0 4
Én egyik mostani párttal sem szimpatizálok

OK, ezt nem csodálom :)

De mi a véleményed róluk?
Mi a véleményed a vezető politikusokról?

ideológiám viszont van - ami viszont apártoknak nincs.

Erre is kiváncsi vagyok...

Köszi!

Előzmény: dez1 (0)
Igneous Creative Commons License 2003.07.02 0 0 3
Világnézetem van, de igazából egyik párt sem fedi ezt le, így a legkisebb rosszra szavazok.
Tzp Creative Commons License 2003.07.02 0 0 2
"Ideologiam" nekem is van, de a mostani partok nagyon gazosak.
Előzmény: jerke (-)
NagyFehérFőnök Creative Commons License 2003.07.02 0 0 1
csatlakozom
Előzmény: dez1 (0)
dez1 Creative Commons License 2003.07.02 0 0 0
Én egyik mostani párttal sem szimpatizálok - ideológiám viszont van - ami viszont apártoknak nincs.
jerke Creative Commons License 2003.07.02 0 0 topiknyitó
Óriási ötletem van!

Ebbe a topicba olyanok írjanak, akik úgy gondolják magukról, hogy egyik párttal, ideológiával sem szimpatizál!

Mi a véleményük a jelenlegi kormányról és
az ellenzékről?
Mi a véleményük az aktuális politikai eseményekről?

köszike!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!