Keresés

Részletes keresés

murray Creative Commons License 2021.03.25 0 0 63774

Nekem ne mondd, én a valóságban élek. :-) 

 

 

 

Előzmény: eekeili (63773)
eekeili Creative Commons License 2021.03.25 0 0 63773

    H. pata környékén volt egy nyaraló szerűség.. kb. 20 nm.  Alumínium borítással.    2 hét alatt felépítették, majd a következő héten ellopták.

 De nem kell patára menni.

 

   Bp. Kőbánya,  Szt. László templom..

 Kb. 15 éve renoválták, a renoválás után félévvel a takart rézborításokat elvitték..

   8 - 10 m magasból.

Előzmény: murray (63766)
murray Creative Commons License 2021.03.25 0 0 63772

még valami.  ellazulós termálmeleg vízre ne nagyon számits az rengeteg energia és pénz. 3 kilóból ez nem jön ki. 

Előzmény: murray (63771)
murray Creative Commons License 2021.03.25 0 0 63771

Jó, tegyük fel nem lopnak. 

a cuccok hurcolászása sok nyűggel megoldható. de nyűgős. Egy homokszűrős tisztitó tartály tele vizes homokkal, a szivattyú, a hosszabbító  mire behordod elvagy.  de megoldható. 

ha a medi telken van az se mindegy milyen gyakran látogatod. főidényben sokat kell vele foglalkozni.  ha 2-3 hetente lemész és ránézel a vízre , több óra mire átszűröd, kitakaritod. 

 

Előzmény: Mödzsi (63767)
el01 Creative Commons License 2021.03.24 0 0 63770

Sziasztok!

 

Intex kék mozaikos fóliadarabot keresek.

Medence oldalfólia erősítésre kellene.

Hátha valakinek van esetleg rossz,szakadt kidobásra váró medencéje.

 

Egér Fogó Creative Commons License 2021.03.22 0 0 63769

1. Minél vastagabb, annál jobb. Ez a legolcsóbb, legegyszerűbb fűtés. 

2. Az előbbi hozzászólásomban írtam, hogy itt a fórumon valaki kiszámolta az üzemeltetési költségeket.

Előzmény: murray (63765)
Egér Fogó Creative Commons License 2021.03.22 0 0 63768

Olvasd át újra a szabályzatot. a fémpalástos süllyesztése nem építés. Nem peremig kell süllyeszteni, legalább hatvan centi maradjon a talajszint felett.

A homok azért is kell, hogy tovább tartson a medence alja. Azért nem lyukad ki az alja, mert bármilyen játékot nem vihet be a gyerek. Punktum. 5-6 év után újra kell bélelni a medencét, akkor vastagabb fóliát tehetsz bele, esetleg induláskor eleve vastagabb bélést raksz bele, a tartozékként kapottat meg elcsencseneled.

A solar fűtés csak akkor működik, ha állandóan járatod - ennyi víz nem melegedik fel 2-3 óra alatt. Valamikor kiszámolta egy fórumtárs, mennyi energia kell a víz felmelegítéséhez. Sajnos nem emlékszem a nikkjére, sokat kellene keresni.

Ha kizárt a naptej nélküli pancsolás, akkor sokat fogtok szenvedni a takarítással. Szegény szűrőkről ne is beszéljünk. A fedés helyett árnyékolás elég lehet, de akkor meg nem melegít a Nap. Ez is megduplázza a medence árát.

Ilyen körülmények között inkább lebeszéllek a medencéről.

Előzmény: Mödzsi (63764)
Mödzsi Creative Commons License 2021.03.22 0 0 63767

Jogos.

 

Szerencsére itt nem igazán lopnak. Gyakorlatilag nem nagyon zárja senk az ajtókat.

 

Ezen kívül egy kamerával tudom figyelni a telket, hogy minden rendben van-e.

 

De az tény, hogy mondjuk a fűtésnek és egyéb drága cuccnak olyannak kellene lennie, amit betudok vinni a házba, amikor megyünk haza...🤔 

Előzmény: murray (63766)
murray Creative Commons License 2021.03.22 0 0 63766

Ha a telek körül nincs kerítés akkor át kell ezt gondolni mert még a fémpalástot is ellopják nem még a többi drága cuccot. 

Előzmény: Mödzsi (63762)
murray Creative Commons License 2021.03.22 0 0 63765

Sziasztok két kérdés: 

 

1.110 cm mély fémpalásos medencének kiástam a gödröt lebetonoztam az alját. Milyen vastag XPS lapot tegyek alá? Elég a kétcentis vagy 3 centis kell? Minél vékonyabb kéne mert így is magas már. 

 

2. Vízmelegités. Kb 10 köbméter vízet hogy lehet legkönnyebben kicsit melegíteni? Nem termálvíz kell hanem ne legyen jéghideg. A házban van kondenzációs kazán onnan vegyek meleg vízet? Vagy hűszivattyú? 

Mödzsi Creative Commons License 2021.03.22 0 0 63764

Szia,

 

Köszönöm szépen a gyors választ. Valóban, a szabályok az épített medencét nem engedik, így a földbe ásott kizárt. Meg az amúgy is drága lenne.

 

Amiben gondolkodtam, az valami ilyesmi lenne:

https://medenceorias.hu/spd/KIT350W/Gre-famintas-fempalastos-medence-szett-vizforgatov

 

Ebből találtam olcsóbbat is, de azt most hirtelen nem találtam.

Elvileg ez 10m3 maximum, csak az alapterület nagyobb, mint szeretném.

Egy ilyen alá elég a betonlap, vagy kell még rá homok is? Illetve amit nem értek, hogy az ilyen vékony medence anyag, hogy hogy nem lyukad ki, ha bármilyen játékot bevisz magával a gyerek? (És itt az alja külön érdekel)

 

A fűtéssel kapcsolatban néztem, hogy létezik solar fűtés, illetve van elektromos fűtés is.

Itt tudom, hogy kereten kívül lennék, de az igényemet egy hőszivattyús fűtés megtudná oldani? Vagy egy sima elektromos fűtés? (Ugye mivel nyaraló, egy évben mondjuk 10-15 hétvégén és 2-3 komplett hetet vagyunk itt.

 

Tisztítás. Mindannyiunk nagyon fehér bőrű, így nagyjából kizárt, hogy naptej nélkül menjünk a napra. Ezt lehet valahogy takarítani? 

 

Fedés. Egy ilyen használat mellett ahogy látszik többet lenne fedve, mint nem. Milyen fedés lenne jó?

 

Köszönöm szépen :)

 

Előzmény: Egér Fogó (63763)
Egér Fogó Creative Commons License 2021.03.22 0 0 63763

Az ügyet kis jogászkodással kell kezdeni, bár azt nagyon utálom.

- Az építési szabályzat szerintem olyan kitételt nem tartalmaz, hogy ásott kivitel.  Inkább épített medencéről lehet szó, nem pedig egy mobil, "bármikor" elbontható medencéről. Vagy azt is tiltják, hogy lyukat áss a földbe krumplivermelésre, komposztálásra?

- A 2x2(3) méter 4-5 gyermeknek is szűkösen elég, kivéve, ha vigyázzban állnak. Ha kétméteres medencében kinyújtom a karom, könnyen orrbavághatok egy embert ilyen sűrűség mellett..

- A víz hőmérsékletével kapcsolatban túlzottnak tartom az igényedet. Tizenvalahány köbméter víz felmelegítése húzós, bármilyen megoldást is választasz.

- A tisztítás akkor jön szóba, ha használaton kívül állandóan takarod. A bogarak előszeretettel fulladnak a vízbe, a levelek leginkább ott szeretnek összegyűlni. Az alga a legkönnyebb ellenfél, némi klór, megfelelő pH, és letudva. A napolaj viszont szigorúan tiltott legyen.

- Egy nullát tegyél a keret végére, ha nem akarsz egy kritériumról sem lemondani. Főleg az alapterületet növeld meg két-háromszorosára.

- Az alapozás elengedhetetlen, és a hőszigetelésről sem szabad elfeledkezni.

- A vadállatok ellen villanypásztor a megoldás, ha nem lehet kerítés.

Előzmény: Mödzsi (63762)
Mödzsi Creative Commons License 2021.03.21 0 0 63762

Sziasztok,

 

Segítséget, javaslatot szeretnék kérni medence vásárlással kapcsolatban.

A medence a nyaralónknál lenne felállítva, ahol a helyi építési szabályzat nem teszi lehetővé, hogy ásott kivitelű legyen, így egy esztétikus felszíni megoldásra lenne szükségünk.

 

A főbb paraméterek, ami alapján keresgélek:

- 4-5 fő elférjen benne

- a terület ahova szeretnénk telepíteni nagyjából 2mx3m (2x2m jobban elfér), de max 3m es átmérőjű medence még elférhet

- legyen lehetőség melegíteni a vizet (itt abszolút tapasztalatlan vagyok: a fő cél, hogy napközben a gyerekek tudjanak pancsolni, ide gondolom 27-28 fok elég lehet, de este a feleségemmel meg jó lenne ellazulni, de ehhez meg kellene gondolom legalább a 38 fok...)

- könnyen tisztíthatónak kell lennie

- a víz magasságnak max. 120cm körül kellene lennie (lehessen benne ülni, illetve a gyerekek is biztonságosan tudjanak játszani)

- kívülről esztétikus legyen, illjen bele az erdős környezetbe (ez nagyjából annyit tesz, hogy ne kék, piros, sárga vagy ilyesmi legyen)

- télre kint lehessen hagyni lefedve akár víz nélkül 

- a telek körül nincs kerítés (a szabályzat ezt sem engedi :)), így az állatokkal szemben (kutya, macska, nyest, VAKOND (ami a medence alja miatt érdekes) (őz, szarvas, vaddisznó, róka)) ellenállónak kell lennie 

- könnyen és olcsón karbantartónak kell lennie

- árban úgy 300eFt körül  gondolkodom

- fűtésre milyen megoldást javasoltok (itt az Őrség ezen részén nyáron nappal lehet akár 40 fok is, de ettől függetlenül este így is lehül a levegő 5-8 fok közé)

- telepítés esetén mire kell figyelni? Pl fémvázas medence esetén hogyan lehet garantálni, hogy nem lyukad ki az alja?

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Sziasztok 

vighgabor Creative Commons License 2021.02.26 0 0 63761

vighgabor Creative Commons License 2021.02.26 0 0 63760

Azután érdeklődnék hogy megtudja e valaki mondani hogy ez a szűrő milyen gyártmányú.

nihill01 Creative Commons License 2021.02.25 0 0 63759

Nekem gyárilag pont ilyen csatlakozóm van mint amit képet beraktál, és van + réteg körbe a lyuknál a belső oldalon.

Előzmény: zed911 (63758)
zed911 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 63758

Hát nekem 32-es van benne gyárilag és kiáll egy gumicső amibe/re kell húzni a Bestway csatlakozást. Az úgy ok.

De pluszban 38-asat szeretnék kiépíteni és sztem ha csak kivágom az kevés lehet. Vagy jó az úgy?

Előzmény: nihill01 (63757)
nihill01 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 63757

Ha jól emlékszem gyárilag is ragasztva van plusz réteg a lyukaknál.

Előzmény: zed911 (63756)
zed911 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 63756

Sziasztok!

Puha falú medencébe 38mm-es kiállás kiépítéséhez elég csak kivágni az oldalát és rácsavarni?

Vagy kell még rá ragasztani +1-2 réteg anyagot, hogy jobban tartson?

Ha igen mit és mivel?

Ilyenről lenne szó:

yxea1d Zsolt Creative Commons License 2021.02.12 0 0 63755

Szia!


Erre sikerült megoldást találnod?

 

Üdv.

 

Zsolt

Előzmény: bbnet01 (62052)
Egér Fogó Creative Commons License 2021.02.12 -1 0 63754

A védőcső mindenképpen kell. Meg lehet oldani KPE csővel is, de a kanyarok miatt macerásabb.

Javaslom a spirálbetétes (Azurro) csövet a szűrőhöz.

Előzmény: Villmer (63753)
Villmer Creative Commons License 2021.02.12 0 0 63753

Köszönöm. Ha jól értem, akkor a PVC cső ming védőcső lenne és benne legyenek a gégecsövek.

Én arra gondoltam, hogy a KPE csővel kötném össze a medencét a szivattyúval. Vagy ezt nem lehet megoldani? A szerelvényeket még nem nézegettem, csak még tervezgetek.

Előzmény: Egér Fogó (63744)
murray Creative Commons License 2021.02.12 0 1 63752

igen azt hiszem ez lenne a legjobb mert a tuzépről a szállítási költség 15-20e. most egy darab hálóért nem megérős. 

levágatom szálvasból a max 4 m szálat meg a rövidebbeket aztán dróttal összeszoritom.  végülis nem a world trade center ez.. 

köszi

Előzmény: Horyk1 (63751)
Horyk1 Creative Commons License 2021.02.10 -1 2 63751

Amúgy ilyen esetben szálvasból szoktuk szerelni a hálót.

Gazdaságosabb.

Előzmény: murray (63747)
Horyk1 Creative Commons License 2021.02.10 -1 2 63750

Ahh miért nem lehet szerkeszteni.

8x8x150x150x2150x5000 vashaló esetén.

Előzmény: Horyk1 (63749)
Horyk1 Creative Commons License 2021.02.10 -1 2 63749

A betonacél toldás átmérő X 60.

8-as hegesztett vashalónál két négyzet toldást kellene tartani.

Előzmény: murray (63747)
örökmozgó3 Creative Commons License 2021.02.10 0 1 63748

Megfelel.

Előzmény: murray (63747)
murray Creative Commons License 2021.02.10 0 0 63747

és vasháló amire öntöm a betont nem baj ha több darabbol van? nehéz a kört kiszabni. dróttal összefogatom 

Előzmény: murray (63746)
murray Creative Commons License 2021.02.10 0 0 63746

Mire gondolsz? térkő? azt még nehezebb és drágább mint betont beleönteni. 

Egyet kérdeznék : a medi aljába a beton alá milyen méretű sódert kérjek? apró? nagyobb? 

Előzmény: mitvisz1 (63742)
Egér Fogó Creative Commons License 2021.02.10 0 0 63745

Én nyolc méter spirálbetétes csövet használok a szűrőhöz.

Előzmény: Villmer (63743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!