Keresés

Részletes keresés

G.I Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1751
Nincs vele semmi gond , az egy szerre berakott  tűzelö m. füg.Ki kell tapasztalni."Szerintem", de lehet, hogy tévedek.
Előzmény: Pirimidin76 (1748)
G.I Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1750
Nagyon Jó!Gratulálok,ügyes vagy.
Előzmény: nanik (1746)
bogdanypeter Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1749
Sziasztok!

Még mindíg érdekelne hol lehet beszerezni a következőket:

- nagyméretű tepsi 50 cm x 80 cm
- fa péklapát
- esetleg ha tudtok ajánlani valami receptkönyvet a kemencében való sütés kapcsán

Előre is köszi!
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1748
üdv!
a kémény nem szűk egy kicsit?
Előzmény: nanik (1746)
kvardlipi1 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1747
JAJ, összefiut a nyál a számban!Gratulálok, nagyon finom lehetett.
Előzmény: gépészlaci (1742)
nanik Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1746

Kedves Kemencés Véreim és Kemence Építés Gondolatával Kacérkodó Barátaim!

 

Jelenleg mi itt tartunk:

 

 

 

Ami még hátra van: kémény befejezése; oldalsó peremek felfalazása az ajtó magasságáig (erre kerülnek a tető szelemenek); tető a tűztér fölé; fugázás; a külső részek átkenése valami vizet át nem eresztő színtelen ipregnáló folyadékkal (kőbalzsam?). Szóval, lesz még némi babramunka!...

 

Jó sütögetést vagy kemence tervezgetést mindenkinek!

 

                                                                                                        nanik

 

 

 

DacaGaby Creative Commons License 2008.06.28 0 0 1745
Na ne beszélj már Tu-Ja komám! Nem hiszem el!!! Hiszem, ha érzem az ízét!
"A hibát Te is elkövetted!" Neked is adok 5 pontot.
"Néé főzzéél le!!!"
Szia!
Előzmény: Tu - Ja (1744)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.06.28 0 0 1744

Sziasztok!

 

Pár falat a mai napról. Ugyanaz a tészta a tepsiben és a cserépedényben, mégis más az ízük sütés után. A cserepes lett a finomabb!

 

Üdv mindenkinek.

Tu-Ja

DacaGaby Creative Commons License 2008.06.28 0 0 1743
Lacibátyám! Emelem kalapom!!!
Mindegyik nagyon guszta, de én a kacscombot emelném ki leginkább: nagyon gyönyörű! Ha osztályoznom kellene mit a Hal a tortán című műsorba, akkor külalakra a kenyeret, húslevest, pogácsát, túrós batyut, héjába sült krumplit 4/5-re osztályoznám a snidlinges-tejfölös újkrumplit meg a kacsacombot ötösre értékelem. Az igazi az lenne, ha érezhetném a számba azt a szaftos-omlós kacsacombot + a snidlinges krumplit!
Hátha egyszer nekem is módomba áll sütni egy hasonló alkotást.
Jó pihenést!
Előzmény: gépészlaci (1742)
gépészlaci Creative Commons License 2008.06.28 0 0 1742

Jóreggelt mindenkinek!

Mint ahogy tegnap igértem közzéteszem a tegnapi sütögetés jegyzőkönyvét.

Délben begyújtottam a kemencébe és a bogrács alá. Kb. 40 kg fával fűtöttem, ami 3 órára hamvad el. Azért melegítettem jól fel a kemencét mert sokmindent akartam csinálni. 4 órára hült vissza annyira a kemence (liszt próbával ellenőrizve) hogy be lehessen tenni a kenyeret. Szerintem még ekkor is egy kicsit meleg volt, de már nem bírtam tovább várni. Ez volt a 3. próbálkozásom a kenyér sütéssel, és talán az eddigi legsikerersebb.

A végeredmény.

 

 

Közben a bográcsban tyúkhúsleves készült. Ez kb. 5 órán át főtt mire a jó kis tanyasi tyúk mgadta magát.

 

 

A kenyér után jött a kacsacomb.

 

 

Ehhez kétféle köret készült. Az egyik a tepsi mellett látható alufóliába csomagolt héjában sült újkrumplik. Ezeket akkor tettem be mikor a kacsáról levettem a fóliát.

A másik pedig a már múltkor is nagyon finomra sikeredett tepsis sós-tejfölös-snidlinges újkrumpli.

 

 

Este 7-kor nekiláttunk vacsorázni.

Hogy a kemence maradék hője se vesszen kárba ezért levezetéskén még készült egy kis pogácsa és kapros-túrós batyu.

 

 

Rendes Istenfélő és italszerető ember lévén először sörrel majd egy kis Unicummal majd rozé- és fehérborral kísértük az étkeket.

Hát ez így alakult.

gépészlaci Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1741

Úgy néz ki túlélem. Holnap délelőtt képes beszámoló.

Jó éjt.

Pirimidin76 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1740
itt vannak kellékek:
http://kalyha-kemence.linkpark.hu/#a17379
Előzmény: bogdanypeter (1738)
siileec Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1739
Sziasztok!

Az engem is érdekelne, hogy hol lehet kellékeket kapni, vagy pl. saválló lemezt amiből csinálni lehet.
Most így állok a kemenceprojektemmel.kemenceprojektkemenceprojekt
bogdanypeter Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1738
Sziasztok!

Most készül a kemencénk. Szeretném megtudni hogy hol lehet hozzájutni a kemencében való sütés kellékeihez!? Érdekelnének nagy tepsik, péklapátok (kenyérhez, pizzához). előre is köszi a válaszokat! Üdv Peti!
DacaGaby Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1737
Nahát! Te tényleg böszörményi vagy?! Nagyon sokat jártam oda a mult "évtizedben"
a munkám is hetente arra vitt, illetve egy magán válalkozzó lakatos-mester lányát látogattam gyakran. Biztos ismered őket, a Bethlen utcán.
Biz' Isten egyszer meglátogatlak, megtekintem a kemencédet!
Jó mulatást, süss finomakat és tedd közzé itt!
Üdv.:Daca
Előzmény: gépészlaci (1736)
gépészlaci Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1736

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a jókívánságokat.

Valóban esett reggel egy kicsit az eső de hál' Istennek hamar abba hagyta. Így délelőtt az anyagbeszerzésre is nyugodtan jutott idő. Az meg nem véletlen hogy nagyjából abban az időben esett az eső mikor nálatok, hiszen Nádudvar nincs olyan messze Hajdúböszörménytől.

A tűz már ég, a kajákat most készítem elő.

Szép napot mindenkinek.

Előzmény: DacaGaby (1734)
kvardlipi1 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1735
Minden kedves Lászlónak boldog névnapot és eredményekben gazdag sütögetést kívánok!
DacaGaby Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1734
Isten éltessen László-nap alkalmából!
Nagyon ott van a cucc, guszta és biztos finom is! Norbi vajon mit szólna hozzá?
Biztos nem lesz gond a kajával a mai napon, max. az időjárás tehet Neked keresztbe, ugyanis itt az alföldön kb. 3/4 6 óta esik az eső.
Ennek ellenére szép napot és mégegyszer kéz és láb törést a sütéshaz!
Üdv.:Daca.
Előzmény: gépészlaci (1733)
gépészlaci Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1733

Kedves kemencések.

Mint korábban emlitettem készülök a holnapi napra.

A tegnapelőtti estén edzésként ez készült.

Pirimidin76 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1732
nem is érdemes ez vitázni, a lényeg, hogy épüljenek a kemencék!
amit tudok: én csak olyannal találkoztam, aki szidta, vagy olyannal, akinek újra kellett építeni. dícséretet még nem hallottam, de itt vannak példák.
én mindenesetre azon az állásponton vagyok, hogy ha sima téglával is tökéletesen működik, akkor felesleges bele samott, még ha nem is éget, mert ugye nem egy árkategória.

Előzmény: Sütögető (1727)
DacaGaby Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1731
Most jut csak eszembe, hogy mégegyszer rápillantottam az alábbi képre, nem is ilyen formájú, hanem boltíves.
Bocs Sz. Zolibácsi!
Előzmény: DacaGaby (1730)
DacaGaby Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1730
Van egy ismerősöm aki egy panziót üzemeltet és vendéglátás céljára hasonló méretű és formájú kemencét készített sajátkezűleg, ami nagyszilárdságú putnoki téglából van. Nagyon baba, működni még nem láttam elmondása szerint tökéletesen működik. Készítek majd róla képet és felrakom.
Üdv mindenkinek!
Előzmény: kvardlipi1 (1729)
kvardlipi1 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1729
Üdvözlök minden kemencést!
Íme az én "elrettentő példám" egy 80*150-es belméretű kemencécske.A belseje csengőstégla oldalt kikenve samott+vízüveg, kívül B30-as alul samott téglák.Nem éget és kitűnően működik.Ez a kép 07.10. hó.-ban készült ,azóta már rendszeresen sütünk benne, már csak az optikai csinosítgatás van hátra.
odree Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1728
Sütögető!
Válaszoltam és köszönöm mégegyszer az infókat esetleg lenne több kép a kemencétekről?Szívesen fogadnám azokat is!
üdv.:odree
Sütögető Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1727

Kedves pirimidin76!

Tudom,hogy már egyszer vitatkoztunk, és hidd el nem akarom mindenáron, hogy igazam legyen! Csak védeni szeretném.

Itt van az érv: www.kemences.hu  ahol Pap Lajos mester ír így: " Ha vegyes használatra építünk kemencét, célszerű a samott használata, mert a húsok sütésénél magasabb és tartósabb hőre van szüksége kemencénknek. Ezt a kemencét is lehet kenyér,pizza és tésztafélék sütésére használni, de megfelelően visssza kell hűteni ehhez a művelethez."  Vagy mint tapasztalatom szerint:nem kell annyira bedurrantani------igen finom volt a Töki pomposom!

Cserepeseket, agyagosokat,búbosokat ez nem érint---bocsánat!

üdvözöllek Sütögető

 

Előzmény: Pirimidin76 (1709)
odree Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1726
Sütegtő!
Légyszi küld el nekem hogy pontosan mit hogy csináltatok a kemencén,és miből!Engem érdekelne azért ha mást nem is!:-)Ha kell itt a privim sürgős lenne!!:odree@lutri.hu
Jó lenne ha ma még megkapnám válaszod!
És a többiek se haragudjanak ezért hogy te így csináltad a kemencét a lényeg hogy van és alkalmas sütögetésre!
"Legyetek jók ha tudtok!"
üdv.:odree
Sütögető Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1725

Kedves kisszoros!

Jó, hogy élsz és kész!

Végül is, csak az volt a baj ,hogy már elandalodtam--hogyan fogok "ősi módon" kenyérsütni, erre ledorongoltál.  Hogyaszondja: könyvből-internetről-innen-onnan- szerencsétlenkedve töketlennél-töketlenebb, félresikerült,elégett,leégett..stb. kenyereket gyárthatok--csak akaraterő kérdése! Mintha csak anyámat hallanám!

A hangnem is olyan volt, lehet, hogy ez a kiborulás oka?????

Fátylat rá!

A samottról pedig: eddig nem mertem felrakni képet--már, már szentségtörésnek tartottam a különleges és szép agyagos-téglás-cserepes kemencék miatt!

De mivel, nem potyog, nem reped, nem porlik--megérdemel pár fotót! Miki kőműves barátom miatt is!

Tehát :samott--kőzetgyapot és az a Rath Hungária habarcs....

 

 

   

 

 

 

 

Ez az én krakkpert idézve:szentségtörő---kemencém. Lehet sikítozni, bírálni----de süt , süt és süt...

üdvözöllek Sütögető

 

 

 

Előzmény: kisszszoros (1705)
G.I Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1724

Ez nem lett jó.

H.habarcs rath 2000ft/20kg! Szerintem jó,ha nincs agyag ,vagy nem vagy biztos magadban! A tűztér kikenéséhez vízüveget is kell hozzá adni!

G.I Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1723

Szia. 

U.I. Az agyag jó falazni,de le kell vakolni,mert előbb-utóbb szétáztatja az eső!

Előzmény: kisszszoros (1708)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.06.25 0 0 1722
Ez a kép lemaradt az előzőből.Tök komolyan mondom nagyon könnyedén megkevertem az agyagot. Mindig csak annyit kevertem meg amit éppen bedolgoztam.
Előzmény: Pirimidin76 (1721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!