Keresés

Részletes keresés

DacaGaby Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1324
Nézzél szét az alábbi oldalon a képtárban találsz több típusú kemencét, sőt van amelynek az építési folyamata is fel van téve fotók formájába, többek között az enyém is, igaz ez búbos. Jó nézegetést!

http://www.kemencebence.hu/foto/
Előzmény: lacattik (1323)
lacattik Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1323
Igazság szerint nem tudom a pontos nevét de szerintem "alagútkemence "igaz csak ezt láttam még de meg hallgatok minden tanácsot ugyan is ez lesz az első
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1322
Helló!
Milyen tipusú kemencére vágysz?
Előzmény: lacattik (1321)
lacattik Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1321
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni ötletek ugyan is szeretnék építeni magamnak és kis családomnak egy kemencét ehhez kérnék rajzokat és jó tanácsokat ha lehetséges előre is köszönöm a segítségeteket Üdv Lacattik cimem : lacattik@ freemail.hu
biii Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1320

hello

nekünk maga a kamance "szája" van lezárva, az a kényébe ki már nem jön semmi.

szerintem ezt igy kell csinálni...

de meglátjuk mások hogyan szokták..

 

gőz:sőt ha kenyér sül az mellé még egy vizes edény is be van téve, hogy elég gőz legyen!!

Előzmény: emilii (1319)
emilii Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1319
Kedves tapasztalt kemencések,

lenne egy kérdésem: mikor sütni szeretnétek a kemencében, felfűtés után melyik ajtót zárjátok le? Mármint inkább úgy kérdezem, hol az ajtó, a kémény előtt vagy mögött?

Mi, ugye, fűtésre használjuk, és van egy vaskos ajtó, amivel fűtés után elzárjuk a kéményhez vezető utat, hogy ne szökjön el a meleg, de azon tűnődtem, hogy ily módon -sütés közben- nem tud a gőz kijutni a kemencéből és a végén még szétnyomja a kemence falát. Vagy ez alaptalan félelem részemről?

biii Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1318

ma kacsát sütöttünk a kemencében. másfél óra után puha volt, már csak piritani kellett

ime:

 

 

 

 

 

 

 

 tálalásra készen, bár még köret nélkül
Tu - Ja Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1317
Köszi megnézem!
Előzmény: ancsika25 (1316)
ancsika25 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1316
Jókai tér, Elefántos-ház.
Előzmény: Tu - Ja (1309)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1315

Sziasztok!

 

Mindenkinek kívánok boldog Húsvéti Ünnepeket!

 

Üdv.

 

Tu-Ja

aragorn02 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1314

Üdv. Mindenkinek.
Iskolai feladatként kaptuk (az Ybl-ön), hogy a tanár álltal felsorolt különleges épületszerkezetek valamelyikéről tanulmányt kell készítenem. Az én választásom a kültéri (sütő) kemence. Elég sok képet anyagot gyűjtöttem már hozzá, de még nem akartam belevágni amíg számomra a legfontosabb rész hiányzik, a tervek, (méretezett...)rajzok. Arra szeretném kérni az ide látogatókat, amennyiben rendelkeznek ilyennel, és megosztanák velem kérem küldjék el a ladisz@gmail.com e-mailcímemre.  (Leginkább a komplett , kiépített grillező v. vmely. egyéb + funkciót is kiszolgáló kemencék érdekelnek, de bármi apróságnak is örülnék.)
Előre köszönöm!

Üdv.: Dömök Laci
Kellemes Húsvétot!

Gyuri41 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1313

Sziasztok!

 

Sajnálom Gaby, hogy elmaradt a találkozás, pedig már a látvány is megérte volna.

 

Tegnap sütöttünk 42 db külömböző méretű  Húsvéti kalácsot 18kg liszt felhasználásával.

Közben míg újra felmelegedett a kemence egy nagy tepsi (65x75cm) lepcsánka sült meg a dagasztó személyzet nagy örömére.

A napot este  9 órakor egy tepsi (24db) túrós béles zárta.

Ez volt kemencénk első igazán  éles bevetése, és nem győztünk gyönyörködni a végeredményekben.

Remélem  le tudom győzni a technika ördögét, és teszek fel képeket az alkotásokról.

 

 

Addig is kívánok mindenkinek, kellemes ünnepeket.

 

Üdv: Gyuri

DacaGaby Creative Commons License 2008.03.21 0 0 1312
Aztaaa nemjóját!!! 15 perce jöttem haza Szoboszlóról! Na mindegy. Ha máskorra is él ez az invitálás akkor nagyon megköszönöm. Viszonylag gyakran járok arra, egyeztetünk majd egy későbbi időpontot.
Sajnálom, hogy tegnap este nem ültem gép elé!
Előzmény: Gyuri41 (1310)
Gyuri41 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1311

Hello Gaby!

 

A számom 30-2398296, ha jönnél erre csörögj meg, és megadom a címet.

Üdv: Gyuri

Gyuri41 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1310

 

 

Sziasztok!

 

Daca Gabi, nem jársz e véletlenül Szoboszlón Pénteken délután, vagy Szombat délelőtt?

Mi ott leszünk a kemence környékén esetleg szívesen megmutatnám az alkotásunkat.

 

Udv: Gyuri

Tu - Ja Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1309

Szia!

 

Hol van ez Pécsen?

 

Üdv.

Tu-Ja

Előzmény: ancsika25 (1288)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1308
EZEK GYÖNYÖRŰEK!!!
Utoljára gyerekkoromba láttam hasonlót, mikor nagyanyám csinált kalácsot. Közeleg a nevem napja, amint jobb lesz az idő, a haverokkal meg is üljük, sült malac, sült csirke, kakaspörkölt túrós csuszával és desszertnek fonott kalács, kapros túrós bélest tervezek készíteni. Na de majd úgyis meglátjátok...........Addig is gyönyörködjünk Feriék pászkájába és túrós béleseibe.
Előzmény: kiss.feri (1307)
kiss.feri Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1307

Ezek ma sültek

Íme az ez évi pászkák

 

 

 

A maradék tésztából túrós béles készült

 

 

 

 

Holnap a töltött hús készül

Sziasztok

Feri

emilii Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1306
Átküldtem mailben. Remélem, megtaláltad. :-)
Előzmény: kivala70 (1305)
kivala70 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1305
emilii: 1295-ben lévő felső fénykép áldozatát te láttad valahol, vagy az internetről szedted le?

Az elkövető érdekelne!

Tibor
Előzmény: emilii (1296)
emilii Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1304
Szia,

olvastam a topicot! :-) Külsőre nagyon tetszek ezek a kályhák, de itt megáll a tudományom. Meg az általam ismert maestróké is. :-)

Amúgy meg elég zegzugos az otthonunk, szerintem a tömegkályha olyan helyre való, ahol egy nagy, összefüggő teret kell fűteni. Nálunk vagy központi fűtés a megoldás, vagy beletörődöm, hogy három helyen kell fűtenem.

Előzmény: Agur (1303)
Agur Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1303
Szia emilii!

A lakás fűtésére és a hőtárolásra neked talán a - nálunk még nem nagyon ismert - tömegkályha lenne a megoldás.
Olvassál bele a Tömegkályha topikba is.

Agur
Előzmény: emilii (1299)
nodi Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1302
Köszi a tanácsokat. Az építést nem tudom mikor kezdem de mindenképpen fotózom és feltöltöm
Előzmény: DacaGaby (1290)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1301
Sajnos valóban kevesen, de azért vannak még rajtad kívűl néhányan, akik lakást fűtenek vele. Aki a hagyományok híve és megteheti, az áldoz erre. Talán az a visszatartója a kemence lakásbavaló használatának, hogy némi kosszal jár.
Tervezgettem, hogy a nappalink sarkába építek egy kemencét amit kívülről fűtök, csak sajnálom még a néhány éve átalakított lakást megint szétverni e miatt. Talán majd pár év mulva rászámom magam.
Előzmény: emilii (1299)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1300
Háhááááá!!! Sejtesz valami! Most állnak összefelé a fejembe a tervek a pincéről. Ugyanolyan putniki téglából lesz kirakva, mint a kemence kéménye. De sejnos az idén nembiztos, hogy megvalósúl. Addig is fektetve tárolom a boros palackjaimat a spájzban.
Előzmény: Törölt nick (1298)
emilii Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1299
Köszi! :-) Tulajdonképpen arra gondoltam, hogy esetleg a maestro orrol meg, hogy itt mindenféle fórumokban mutogatom a munkáját, de remélem, hogy nem így lesz.

Nekünk is van búbosunk - már mutattam - tehát az alapokkal tisztában vagyok, csak mivel kívülről fűtjük, nem tudom pl. hogy beltérre milyen ajtó dukálna, és ilyesmi. Meg sokan készítenek járatos kemencét, samottal bélelve, ezekről sem tudok túl sokat. Végülis nagyon sokmindent elolvastam már a neten, de a használat közben szerzett tapasztalatokat hiányolom. Lehet, hogy senki nem fűt manapság már kemencével??? :-o


Egyébként pont a hőtároló képességére játszanék, szóval, az lenne a lényeg, hogy akár a cserépkályha, jól fel legyen fűtve, majd órákig sugározza a meleget. Természetesen mester fogja elkészíteni, de előbb szeretném magam felvértezni mindenféle elgondolásokkal, nehogy aztán megbánás legyen a vége.

Még néhány fotó:

Előzmény: DacaGaby (1297)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1298
látom-látom
nagyon klassz

úgy tűnik, az egész kerted alá van rendelve a sütés-főzésnek :)
a nem látszó részen tuti van egy pince is!!! :))

Előzmény: DacaGaby (1295)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1297
Helló emilii!
Egy fazaekas barátomtól kaptam agyagot, amivel semmi különös dolgom nem akadt, csupán hozzá kellett keverni a kirostált folyami homokot és a töreket. Mezei sárgaföld, agyag -ki hogy nevezi- is tökéletes, csak azt áztatni és szürni kell. Véleményem szerint neked nem kell olyan vastag falat készítened mint az enyém, hiszen a környezet fűtése a célod, ami nem azt jelenti, hogy akkor sütésre alkalmatlan. Csupán nem fogja nagyon sokáig tartani a hőt. Valamit valamiért. Igaz nem én készítettem sajátkezűleg a kemencémet, csupán "segédmunkás" voltam, de elméletben tudok segíteni. Nem tudom konkrétan milyen tanácsra gondoltál, kérdezz bátran, ha tudok segítek.
Dehogy baj a fotó, sőt! Köszönjük!
Előzmény: emilii (1296)
emilii Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1296
Megnéztem, hát, csúcs! :-) Mivel tapasztottátok? Nem úgy fest, mint az agyag... bocs, ha már leírtad, kicsit zsong a fejem már a sok infótól.

Én fűtésre szeretnék egy hatalmas kemencét, de senki nem lát el engem jótanácsokkal. :-( Találtam egy csomó fotót, és elméletben kivitelezhető a dolog, de nem tudom, mire kellene odafigyelni, hogy jó legyen. Remélem, nem gond, ha beszúrok néhány fotót egy kemencés mester honlapjáról, ezek nagyon tetszenek. A lényeg, hogy a nappaliban lenne a kemece szája, és a hálót és a gyerekszobát fűtené.

Már leírtam ezeket itt a fórumon, de hátha elkerülte valaki figyelmét, aki mondana nekem sok okosságot. ;-P

Előzmény: DacaGaby (1294)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.19 0 0 1295
Üdv. Egyéves Önkéntes!
Találtam az archivumomba egy olyan képet amit megszerettem volna mutatni a napokban a grillező belsejéről. Hát íme:












A készülő bográcsolóm, szalonnasütőm pedig hasonló lesz mit az alábbi képen lévő félkész, csak jóval nagyobb lesz és a műkő tetején apró vörös kövek lesznek beleöntve és felcsiszolva, maga a test pedig sűrűbben lesz burkolva, nem lesz ilyen nagy fugája.
Előzmény: Törölt nick (1274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!