Keresés

Részletes keresés

DacaGaby Creative Commons License 2008.03.05 0 0 1205
Köszi konaking!
Valóban érdekes, sőt mi több csodálatos! Kár, hogy 354km-re van tőlem. Szívesen elmennék egyszer oda, de akkor már Tu-Ja kemencés-társamat is meglátogatnám egyben. Ki tudja lehet, hogy nyáron meg is teszem! Tu-Ja! Kezdj készülődni!
Az én környékemen is van hasonló
http://www.paripacsarda.hu/
http://www.tubatanya.hu/
Előzmény: konaking (1204)
konaking Creative Commons License 2008.03.05 0 0 1204
Előzmény: DacaGaby (1202)
konaking Creative Commons License 2008.03.05 0 0 1203
Köszi, én kerestem, képet én is összegyűjtöttem jó pára, de kíváncsi lennék olyanok tapasztalatára, akik kemencével fűtik a házukat. Kemencével szeretnék fűteni, de nem tudom, hogy mennyire gazdaságos vele fűteni, abból kiindulva, hogy amíg ég a tűz, addig elég nagy nyíláson megy ki a füst, amivel gondolom elég sok meleg is kimehet. Nem rég láttam olyan kemencét, legalábbis kívülről volt csak olyan formája, belül már volt benne 1 kis füstjárat is.  

Előzmény: pistályi (1200)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1202
Üdv. mindenkinek!

Matrica? Naná hogy felragasztanám a kocsira! Benne vagyok és díjazom az ötletet.
Az lenne még igazán jó ha valaki fel tudná vállalni egy fesztivál jellegű találkozót. El tudnám képzelni Kemence településen, mint pl. az Etyeki kezes lábos fesztivál, vagy sok-sok egyéb fesztivál (halászlé főző, birkapaprikás főző, szilvalekvár főző stb. fesztiválok).
Hátha egyszer összejön.....................
Tu - Ja Creative Commons License 2008.03.04 0 0 1201

Sziasztok!

 

Én is benne vagyok a matricás dolgogban szívesen. Ha tudok segítek.

 

Üdv.

Tu-Ja

pistályi Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1200
Íme egy beltéri kemence Szokolyáról,(valaki kérte!)Úgy tudom agyagból és bontott tetőcserépből épült ! S,nemrégiben olvastam hogy valamelyikőtök  kemencés matricát szeretne csinálni amit a kocsikra kiragaszthatnánk .Szerintem TÖK JÓ ÖTLET !Tervezzük meg az ábrát aztán mehet a gyártás!Szóljon más is ha egyet ért vele!Jó sütögetést !Sziasztok !  
biii Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1199

nem vettem szemrehányásnak, én is azt szeretem ha látom itt a képeket!!

 

de ez a hétvége ilyen "falós" volt.. a vasárnapi (nem kemencés) charlotte epres torta sem került lefényképezésre.. úgy rákattantunk hogy nem is fotóztam le a művemet  (csak egy ki smaradék szeletet...)

Előzmény: DacaGaby (1194)
biii Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1198

azért felteszem ide a kalács receptjét..

 

Krémes kalács a hivatalos neve.

igazából nem krém ez benne, de fincsi kakaós töltelék

Tészta:
60 dkg liszt
2 tojássárgája,  2 evőkanál étolaj,
6 dkg cukor,4 dl tej
pici só, 5 dkg élesztő

Krém:
25 dkg margarin
20 dkg porcukor
2 cs. van. cukor
3 evőkanál kakaó


A tésztához felfuttatjuk az élesztőt a langyos cukros tejben, összegyúrjuk  a többi hozzávalóval., és 1/2 - 3/4 órát pihentetjük. Elöször nagyon ragad de ez csak 2-3 perc, ahogy veszi fel a lisztet, jó tészta lesz belöle.

 Ezután a tésztát 6 részre vágjuk. Téglalap alkúra nyújtjuk mindegyiket, és megkenjük a kakós krémmel. Összehajtjuk-feltekerjük hármat -hármat összefonunk. Ezután 1/2 órát megint pihentetjük (ez a hivatalos, én majdnem egy órát pihentettem..sokkal jobb!! és nem szoktam fonott kalácsot csinálni belőle mostanában, hanem csak ketté osztom a tésztát és igy megkenem és feltekekrem...

 )

Sütés: előmelegitett sütőben, 180 fokon  30 percet sütöttem. Ha elkészült, először kemény, aztán a göztöl, saját magát megpuhitja! 10perc múlva már tapintható a különbség.


Sütés közben elég sok töltelék ki szokott folyni, de ez ILYEN, viszont hihetetlenül finom.

 

persze a sütést mindenki alakitsa át kénye-kedve vagy inkább kemencéje és annak hőmérsékletének megfelelően!

 

Előzmény: DacaGaby (1194)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1197
Nem. Én momentán nem láttam. Mikor és melyk csatornán volt?
Előzmény: kvardlipi1 (1196)
kvardlipi1 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 1196
Látta valaki a TV-ben az őskemencét?HMM....na az nem semmi , hogy ilyen sokáig épen megmaradtT
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1195
Naná, hogy jó! Azért mert nem "lakodalmi adag" attól még kemencés. Na meg nem utolsó sorban jól néz ki és tuti, hogy finom.
Jó látni, hogy kezd mindenki "felébrtedni a téli állmából", gyarapszik a fórumba a hozzászólások száma.
Előzmény: garfe (1192)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1194
Bocsánat Biii!
Nem szemrehányásnak szántam a fotó hiányát, csak én nem sütöttem még kalácsot és a kíváncsiság hajtot.
Azt elhiszem, hogy finom volt! Kár, hogy nem lehet beleharapni a monotoron keresztül!
Megtenném!
Üdv.: DacaGaby.
Előzmény: biii (1189)
garfe Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1193
A kép remélhetőleg!
garfe Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1192

Boldog viharnapot kemencések!

Egy kis malacka,törpe adag de finom lett.Már mint a többi 10-20 adagokhoz képest.

A kép se valami ok,csak most látom de kedv csinálónak jó(aszem).Üdv garfe

biii Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1191
na, látom van még jópár elirás.. bocs a kisfiam itt szórakoztat közben és próbáltam minél gyorsabban beiirni-.. :-(
Előzmény: biii (1190)
biii Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1190

fórum épekre kerülni= fórum képekre kerülni

elirtam, bocs

biii Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1189

háát..:-(

a rokonok nem akarnak fórum épekre kerülni.

a kenyérlángást már feltettem ide, relativ de ugyanolyat mindek tegyek fel?

 

kalács... hmm.. eltünt egy perc alatt, a vége megvan még.. lehet azt lefotózom..

de annak meg mi értelme...

nagy volt a  nyomás...folyamatos kérdezősködés, mi hogykészült, egymás szavába vágva stb...

aztán meg úgy jártam hogy mások itt itt néha irják, hogy előbb fogyott el minthogy kapcsoltam volna hogy FOTÓZNIIIIIIIIIIIIIIIIIII......

 

majd legközelebb ha nem ilyen nagy nyüzsi lesz biztos eszembe jut

 

lefotóztama végét, nem túl "publikus" kép..de vmi...

 

 

Előzmény: DacaGaby (1186)
konaking Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1188
Sziasztok!

Érdeklődve olvasom az írásaitokat és nézem a jobbnál jobb fotókat, de sajnos beltéri kemencét nem igazán látni. Van itt olyan, akinek ilyen is van?

DacaGaby Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1187
EZAZ TU-JA!!! EZT MÁR SZERETJÜK!!!

Sütni, főzni, fotózni és ezzel örömet szerezni!
Előzmény: Tu - Ja (1184)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.02 0 0 1186
biii!

A kééépek!!! Hoool vannak?!?!?!?!?!
Ugye nem azt akarod mondani, hogy nem örökítetted meg!
Előzmény: biii (1185)
biii Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1185

hello

 

ma volt egy 11 fős vendég társaság, akinek meglepetés szerüen sütöttünk kenyérlángost és utána kakaós kalácsot. (kakaóval töltött kalácsot)

 

mindekettőnek iszonyú sikere volt..

idilli volt, ahogy a hidegbe mindeki kijött és leste hogy tesszük be sülni a lángosokat...

ezért is érdemes kemencét csinálni! :-)

Tu - Ja Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1184

Sziasztok!

 

A mai napom sem ment kárba ezt szemlélteti ez a pár fotó. Őszintén? Nem semmi amilyen finomak lettek a pizzák! 36cm átmérőjű fém sütőtálcában készültek. Lett belőle vagy 15-16 db. Gondolom elhiszitek ha azt mondom mindenki jól lakott.

 

Üdv mindenkinek!

Tu-Ja

krakkper Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1183

Szia DacaGaby!

 

Szerencsés ember vagy, hogy barátodnak tudhatod az ügyeskezü mestert.

Szép, igényes munkája van.Sok sok jól fűtő kemencét  mindkettőtöknek.

 

 

Még a vastéglához:

 

képet teszek róla erről beszéltem:

 

üdv :

krk

hőtárolós izé
Előzmény: DacaGaby (1174)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.02.29 0 0 1182

Szia biii!

 

Jó helyen turkálsz, csak lehet, hogy nem mentél bele a képgalériába.

Ott találod meg a recepteket és egyéb más dolgot is.

 

Üdv.

Tu-Ja

Előzmény: biii (1180)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.02.29 0 0 1181

DacaGaby kemencetárs!

 

Erre szokták mondani, hogy a vér nem válik vízzé! Bizonyíték erre a te cimborád.

Tényleg oké a srác főleg így ahogy mondod csak egyszer segített az édesapjának és ilyen szinten megjegyezte a mesterfogásokat. Jó ám az ilyen haver, sokat lehet tanulni tőle! Éppen ezért biztos vagyok benne, hogy az általad közölt fotókon szereplő finomságokból ő is merít néha nálad rendesen. Amúgy ez így van rendjén.

 

Megnéztem a saját lapját és és a különböző burkolásokban is otthon van a srác.

Nagyon erősen remélem, hogy "HÍRES" vezetőink minden rombolást idéző igyekezete ellenére sem fog a magyar ügyes emberek kedve elmenni a jó dolgoktól!!! Csak kívánni tudom ezt barátodnak és minden honfitárunknak!

 

Örülök, hogy összeakadtam veletek!

 

Üdv.

Tu-Ja

Várom a privát anyagot is!

Előzmény: DacaGaby (1177)
biii Creative Commons License 2008.02.29 0 0 1180

lehethogy én vagyok béna de a http://www.kemencebence.hu/  oldalon nem fent volt egy jópár recept????

most egy dbot sem találok. vagyis a fórumban 1 et.

 

volt kenyér, kenyérlángos, vmi péksüti is stb...

pont ez kellett volna.. és nem találom..

ha rossz helyen keresem  mondjátok meg hol voltak ezek fent...

 

(szerintem itt http://www.kemencebence.hu/)

DacaGaby Creative Commons License 2008.02.29 0 0 1179
Sziasztok!

Íme itt nézhetitek meg a referenciáit Szőnyi Csabának:

http://www.szonyicsaba.atw.hu/

Folyamatosan bővűlni fog, következő a szalonnasütő-bográcsozó tűzhely lesz, majd a saját kemencéje, menetközbe meg majd felkerül az én térbúrkolatom és díszkutam is.
Jó nézegetést!
Előzmény: biii (1178)
biii Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1178

hello

én is szivesen nézném a barátod egyéb müveit is!!!

Előzmény: DacaGaby (1174)
DacaGaby Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1177
Tu-Ja kemencetárs!
Azt el is felejtettem mondani, hogy az én kemencém volt neki a legeslegelső építménye! (de lehet, hogy ezt említettem már itt a fórumban). A sajátja lesz a második, illetve csinál most még egyet egy lovastanyán. Az édesapja az ország egész területén nagyon sok búboskemencét épített az építető jött érte vitte a helyszinre, 4-5 nap alatt megcsinálta (1 fő segítséggel) és hozta haza. Hajdú-Biharból a Balatonkörnyékére az Osztrák határ mellé a fővárosba, fogadókba, csárdákba stb. Egyetlen egyszer segített a barátom (akit Csabának hívnak) az édesapjának Hortobágyon kemencét építeni tavaly, ott leste el a mesterséget és utána kapott kedvet a dologhoz. Tehát mondható, hogy az én kemencém az Ő prototipusa. Nem tartom kizártnak, hogy az enyémtől szebbet és jobbat is fog építeni!
Előzmény: Tu - Ja (1175)
DacaGaby Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1176
Bizony, nem semmi manusz! Most szalonnasütő tűzhelyeket készít a barátoknak, illetve díszkutat. Az előző már van készen, lefotózom majd és érdekesség képen privátba elküldöm Neked. Igényes, pontos, preciz a munkája.
Szia Tu-Ja!
Előzmény: Tu - Ja (1175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!