Keresés

Részletes keresés

rfc Creative Commons License 2024.03.01 0 0 116
Előzmény: OZ73 (115)
OZ73 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 115

Sziasztok! Mivel lehet, szabad páramentesítő bevonattal ellátott plexit tisztítan? Elég régi és már egy picit ragad. Volt régen ilyen sisakom és a langyos víztől a bevonat egy része felhójagosodott, ezt akarom elkerülni. Ez egy UVEX uvision sisak. Előre is köszönöm a segítséget!

rfc Creative Commons License 2022.09.22 0 0 114

Akkor majd megszokom. A Sportmodular karbon verzióján gondolkodtam még (1295 gramm), de sehol nem tudtam felpróbálni, és a szellőzés csak jelképesnek tűnik rajta. Ráadásul drágább, mint a Shoei.

Előzmény: T1OK3 (113)
T1OK3 Creative Commons License 2022.09.22 0 0 113

Olyat használok vagy 5 éve, nekem nem nehéz, bár előtte is felnyitható volt. Hosszabb túrákon sincs vele gondom.

Előzmény: rfc (112)
rfc Creative Commons License 2022.09.21 0 0 112

Felnyitható sisakot használ valaki hosszabb távon (túrákon)? Nem nehéz egy idő után? Egy Shoei Neotec 2-t vettem, és a zárt sisakhoz képest soknak érződik a +200 gramm. (A kidolgozás, kényelem, szellőzés nagyon jó, ez az egyetlen problémám vele.)

Laikus51 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 111

Próbáld meg hideg zsíroldóval megtakarítani! Sztem feloldja a szennyt, úgy hogy a felület nem sérül meg! 

Előzmény: tengelic35 (109)
Laikus51 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 110

Sziasztok! 

Van valakinek XS, 53-54 cm-es bukósisakja eladó, melyet a Babetta motorom használatához vennék meg.

Várom szíves válaszotokat, írányár közlésével!

tengelic35 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 109

Sziasztok !

kb 10 éves sisakomat most vettem elő a szekrényből (10 éve nem motorozom egy balesett miatt , a baleset után vettem ezt  a törött sisak pótlására.).  A sisak (caberg) kb 10 x ha volt a fejemen, miután szegény száműzetésbe került. Most lomtalanítok, így jött a napvilágra. A legfurcsább az, hogy a felülete olyan, mintha ragadós enyvvel be lenne kenve . Próbáltam lemosni róla mosógatószeres meleg vízzel, de nagyon makacs ez a cucc. Van ilyenről valakinek tapasztalata? Hogyan tisztíthatnám meg? Érdemes e vele foglalkozni? Sajnálnám, mert karc mentes és robogózni szeretnék az idéntől.

sandorfruzsi Creative Commons License 2020.01.04 0 0 108

Sziasztok!

 

A párommal februárban Athénba utazunk és ott robogót szeretnénk bérelni. Van róla valami információja valakinek, hogy fapados repülőre hogyan lehet felvinni bukósisakot? 

 

A válaszokat előre is köszönöm! 

Torrente Creative Commons License 2019.04.18 0 0 107

A Tornado egy fos, nekem is volt, ugyanígy indultam neki, de tényleg nem lehet normálisan használni. 16-ért vettem üzletben egy kifutó MT Imolát, az általad is leírt felhasználásra szerintem tökély. És igen maradj a zártnál, macerásabb meg minden, de gondolj csak bele, mit véd egy nyitott, ha hasraesel és úgy csúszol, állon. 

Előzmény: LSZDC (98)
ggeszti Creative Commons License 2018.11.27 0 0 106

Sziasztok!

JHL Grex J-500 L-59-es fekete színű sisak eladó, ld. képek.

ára 12e Ft.

érd. ggeszti@yahoo.com v. tel. 203716359

Szfváron v. BPen

 

Retrogery Creative Commons License 2018.02.13 0 0 105

Sziasztok,

 

Az eddigi 50-es robogóról egy 600-as Honda Silver wing-re ültem át. Kellene egy jó sisak is. A túraplexi miatt a szélvédelem, menetzaj annyira nem fontos, 0-10 fokban 50-ig eszembe sem jut lecsukni a plexit (ha meg hosszabb távra megyek agybadugós headsetről megy a navi+zene). Sokkal fontosabb hogy egyenes háttal ülve normálisan álljon a fejemen (nem előrebukva) és nagy legyen a látóterem mint egy nyitott sisaknál, a napszemüveg rész normálisn lógjon a szemem elé. Szemüveges vagyok és nem akarok minden sisak le fel során a szemüveggel bajlódni (hova tegyem, leesik...) ezért eddig felnyitható sisakot használtam télen, esőben, nyáron meg nyitottat (plexi nélkül). Mivel egy felnyithatót 70 százalékban nyitva használnék, ezért vagy teljesen hátrahajtható, vagy levehető állrészű sisakot keresek.

Eddig ezeket találtam:

 

Shark Evoline Pro  Evo-One Evoline Series 3 horror árak vannak, használtan talán belefér, ha találok jó állapotút a méretemben (kb M)

Grex G4.1 pro G4.2 Nolan N40 N40-5 GT N44 X-lite X403 ezek, tök jók, de a napszemüveget kegyetlenül elcseszték, ami bosszantó. Nem jön le eléggé, (ami hasalós motorra való sisaknál ok, de ezeket nem sportmotorosok veszik) és a laposan szögletes orrkivágás miatt (nem vagyok én Voldemort) lejjebb sem lehetne engedni. Nem lehetett volna ezekbe valami normálisabb napszemüveget tenni vagy szabni? 

Givi X01 Tourer elég enurós kinézete van, vajon a sildet le lehet venni róla?

Airoh Revolution J106 Color Executive Sport

Caberg Hyper-X Egyelőre ez a legszimpatikusabb

Probiker ennek mi lehet a típusa?

CyberU 101

ROCC 150

LS2 OF569.1 SCAPE

W-TEC NK-850 V220 

Premier JT4 Allroad U9

 

Van tapasztalatotok

Tudtok még ilyeneket, ami (budapesti) boltban újonnan kapható/megnézhető/felpróbálható?

Árban a fenti lista elég nagy szórást mutat, de nem szeretnék 100ezret költeni egy sisakra, mert kell még egy zárt a barátnőmnek is, meg még ez-az.

 

Köszi

Camo_BDU Creative Commons License 2017.09.23 0 0 104

Én ezeket vettem. A "halálos" az asszonyé, a másik az enyém.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tPccT0S8JIE

 

https://www.youtube.com/watch?v=kHTs3kMlnMo

 

:)

www.MotorosVandor.hu Creative Commons License 2017.09.13 -3 1 103

Kicsit csinosítottam a Shark Explore-R sisakon, hogy észre is lehessen venni! ;)

www.MotorosVandor.hu Creative Commons License 2017.06.03 -1 1 102

ACERBIS ACTIVE GRAFFIX (L) - nekem kicsi


Bolti ár alatt eladó (méretprobléma miatt) Acerbis Active Graffix jól látható sárga színű, szép matricájú enduró/supermoto/dualsport bukósisak. Sild, plexi, beépített napszemüveg, cross-szemüveggel is használható.

A grafika rajta szép, a színe elsőre csúnya, de 5km-ről látják az autósok, és ez életet menthet! A hátuljára fényvisszaverő matricát tettem, hogy éjszaka is észrevegyenek, de ez könnyen leszedhető!

Hibátlan, fóliás, karcmentes, eredeti dobozában, sisakzsákkal. Használtam, mert azt mondták tágulni fog, de nem tágult. L-es méretű.

Elsősorban személyes átvételt preferálnám, mert az a tuti, ha felpróbálod!

Csere kizárólag készpénzre...

Ha megtetszett, gyere el, próbáld fel!

 

A sisakról őszinte tesztet a MotorosVandor YouTube csatornáján találsz! ;)

Acerbis Active Graffix

HUBbAsztikus Creative Commons License 2017.03.06 0 0 101

véletlenül nem 'ott' dolgozol? egy (x)-et igazán tehetnél a kommentedhez...

Előzmény: TiborS (100)
TiborS Creative Commons License 2017.03.01 0 0 100

H1DX2-ben engem gázoltak már el, a vállam után a fejem koppant az aszfalton. Feláltunk, megbeszéltük, távoztam! Idén is ilyet választok majd robogóhoz. 

 

Itt megvehető: www.darazsgarazs.hu 

HUBbAsztikus Creative Commons License 2017.02.01 0 0 99

megnyugtatlak rovid tavon is lehet hatalmasat bukni. sot altalaban akkor szokott baj lenni amikor  aa minek vedofelszereles csak leugrok a boltba...

nyitott bukot felejtsd el.

zartat nezzel

itt nezhetsz marka alapjan bukosisak tesztet minel tobb a csillag annal tobbet ved

https://sharp.dft.gov.uk/

 

amelyik marka tud profi bukosisakot kesziteni annak a belepo modelljevel se lehet nagy gond ( ellentetben avval aki csak belepo modelleket arul)

 

raadasul ha markasat veszel hasznaltan el fogod tudni adni mig egy ilyen tornado-ert nem hinnem hogy sorban allnanak...

hosszu tavon nem mindig a legolcsobb a legjobb vetel. 

 

 

a komfort/parasodas temakoret nem is jartuk vegig....

 

 

Előzmény: LSZDC (98)
LSZDC Creative Commons License 2017.01.27 0 0 98

Sziasztok!

 

Tavasszal szeretnék kisrobogót venni, 50ccm scarabeo -t. Még sosem volt motorom, autóim voltak, habár már ültem robogón. Csak próba szinten.

 

Munkába járáshoz használnám, 5kmx2 és 15kmx2. Találtam pár cikket, ott azt írják a nyitott jobban szellőzik, kényelmesebb kezelni, a zárt jobban véd, de macerásabb levenni, stb. A crossover nem érdekel. Mindenképpen a legolcsóbb árkategóriából szeretnék bukósisakot, az út rövidsége miatt inkább zártat.

 

Azt kérdezném, mik a tapasztalatok az olcsó bukókkal, erre a célra megfelelnek e, vagy nem szabad megvenni, mint a 2 nap alatt széteső cipőt, 2000 -ért. :) Nem szívesen áldoznék rá 15000 -nél többet. Párat találtam, ami szimpatikusabb, mi a véleményetek? Melóba járni 10-15 perc robogózásra jók?

 

1. Tornado CL - 10500.-

 

2. Tornado T1 - 11000.-

 

3. Motowell FF5

 

4. highWay 1 DX2

 

5. Romer Raceline

 

Ajánlanátok e valamelyiket, esetleg megfelelőbb e a nyitott?

TiborS Creative Commons License 2017.01.16 0 0 97

Azon dolgozunk hogy idén is elkerekedjen a szemetek, ha motoros akciókat kerestek! 

Várunk mindenkit aki a legjobb árakra vágyik! 

www.darazsgarazs.hu 

www.MotorosVandor.hu Creative Commons License 2017.01.06 0 0 96

...és a meglepetés bukósisak teszt nem más, mint... :D

 

Most mit mondjak? Az "anyag" szinte vágatlan, hogy minden másodperc, amit átéltem vele, a Tietek is lehessen! :D

FIGYELEM! Ezt a részt nem szabad komolyan venni! ;)

 

www.MotorosVandor.hu Creative Commons License 2016.12.26 0 0 95

Acerbis Active Graffix őszinte bukósisak teszt.

 

A teszt-sorozat második videója, némi terepezős bejátszással! ;)

 

www.MotorosVandor.hu Creative Commons License 2016.12.18 0 0 94

MT FLUX őszinte bukósisak teszt.

A teszt-sorozat első videója, némi terepezős bejátszással! ;)

 

 

Ha érdekel mi a célom a videóimmal, itt megtalálod: http://www.MotorosVandor.hu/celok/

Ha tetszett, ne felejtsd el megosztani, vagy csak nyomj egy lájkot! ;)
Iratkozz fel a YouTube csatornára, és kövess facebookon, hogy mindig értesülj a friss videókról, képekről!

TiborS Creative Commons License 2016.12.14 0 0 93

Marushin Japán Karbon-üvegszál bukósisak

 

L-es  méret 90.000Ft helyett: 59.990Ft! Csak 1100gramm 

 

Új, fóliás bukósisak! 


Telefon: 0670246 71 50

Ha nem tudom felvenni, hagyj üzenetet és visszahívlak!

Víztiszta plexivel !

 

 

TiborS Creative Commons License 2016.12.13 0 0 92

Nem tudsz belőle ilyet csinálni, hacsak nem találsz valahol a neten fóliát. De az ilyen fóliás megoldások sosem lesznek az igaziak. 

 

 

Darázsgarázs motoros bolt 

www.darazsgarazs.hu 

Előzmény: Roli7706 (91)
Roli7706 Creative Commons License 2016.12.12 0 0 91

üdv mindenkinek!

tud valaki segíteni olyan ügyben hogy egy víztiszta plexiből miképp lehetne sötétítettet irridium vagy foncsorosat készíttetni és hogy kivel?

 Valaki csináltatott már ilyet?

előre is köszi

cseszy2 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 90

Na,vettem Ispido felnyithatót,asszonykának nyitottat. Ennyi...

Előzmény: cseszy2 (89)
cseszy2 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 89

Elfelejtettem, grex g06-os a jelenlegi sisakom,és egy 125-ös ETZ-n használom.

Előzmény: cseszy2 (88)
cseszy2 Creative Commons License 2016.07.25 0 0 88

Szervusztok! Látom nem túlbuzgó a fórum,de azért rápróbálok. Van 2db grex sisakom,ami igencsak tizenéves,és összeesett,szétmálott a szivacs belselye. Nézegetem a mai felhozatalt..... Az őszinte véleményetekre lennék kíváncsi,mit szóltok a NOX sisakokhoz? Az MT nekem amit láttam,nem tetszett. Gagyinak hat,nem is kényelmes. Grexhez képest a NOX is gagyi???

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.02 0 0 87

Nemrég vettem egy MT Future Imola sisakot, azt hittem hogy a méret miatt zajos, ezért kicseréltettem kisebbre, m esre, de ez is ugyanúgy zajos. 45 körül már bosszantóan sípol a szél, mintha közvetlen a fülembe menne. Ma viszem vissza egy 3. már hátha jó lesz.

Tudom hogy van füldugó is, de egy régebbi sisakomnál ami olcsóbb is volt jóval, minimális zaj jön be csak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!