Keresés

Részletes keresés

benzintyuk Creative Commons License 2003.06.27 0 0 17
zsuzsa,
szerintem a toklasz a sima funek a termese, vagy nem? Remelem, nem irtam nagy baromsagot :-)
Előzmény: zsuzsa (14)
benzintyuk Creative Commons License 2003.06.27 0 0 16
Szia Brentwood,
aszonta a doki, hogy az orrcsepp arra jo, hogy megnyugtassa a nyalkahartyat, es a toklasz majd szepen a szajuregen at kijon. Hat, remelem is. Azota csak kb tiz vereset tusszogott, szegenynek ilyenkor tok begyogyul a jobb pofaja, a szemet se birja kinyitni. Ennyit regen mostam fel...

Most jottunk meg a setabol, kint egy hapci se volt a masfel ora alatt.

Aranyos volt a patikusneni is, kerdezte, hogy meg van fazva a kutyus??, es hogy gyerek-e meg, mondtam, hogy 14 honapos, es toklasz ment az orraba. "Ja, az vizslaban meg gyerek!" felkialtassal, kiadta a gyerekorrcseppet :-), es jobbulast kivant.

Előzmény: Brentwood Hotel (13)
Brentwood Hotel Creative Commons License 2003.06.27 0 0 15
Igen, úgy tudom, fülben tályogosodhat, meg valami borzalmas fülgyulladást okoz természetesen. A gyulladás meg egyre beljebb húzódhat, ez a veszélyes. Volt olyan ismerősöm, akinek a kutyája fülét többször kellett műteni, egyre mélyebbre felvágni, végül oldalt nyitva hagyták, mert annyira folyt már. :o((((

Idén itt egyszer volt "csak" toklászos eset, Frida egyik foga mellé fúródott be egy óriási darab, én meg barom vagy 2-3 napig nem vettem észre, csak hogy levert a kutya. (Azért persze evett, nehogy fogyjon is vagy egy grammot... :o)
Végül a doki nézte át (elvittem, mert tudtam, hogy valami nincs rendben) , ő vette észre a szájában a toklászt.

IStván

zsuzsa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 14
Úgy látszik, mindenütt beérett a toklász-gizgaz. Azt sem tudom mi ennek a növénynek a tisztességes neve.

Brentwood :Hát igen, a spánielen is van elég szőr, amiben vándorolhatnak :-(

A fülében vándorolva mit okozhat? Tályogot?

Előzmény: benzintyuk (12)
Brentwood Hotel Creative Commons License 2003.06.27 0 0 13
Hello!
Nekem még kb. 20 éve az első kutyám (= első cockerem) orrába ment toklász, volt kb. 3 hónapos a kutya. Mivel tüsszögött, az idióta orvos 2 hétig kezelte "megfázással". Szerencsétlen kiskutya, képzelhetitek. Majd azt mondta: ja, lehet, hogy toklász, és egy csipesszel kihúzta (jó mélyről!) !!! Azóta itt orrba nem ment toklász... Remélem, nem is fog. Bár azt mondták azóta is többen, hogy az orrba szippantott toklász a szájüregen át kijön. Erről tudtok valamit?
Az egyik kölykömnek kb. 5 hónaposan a szájüregébe fúródott toklász, ki is vették (egy darabját!!!), majd vagy egy hónap múlva a koponyája tetjén tokosodott be, onnan kellett kiműteni. :o(((
Irtsuk ki a toklászt!!!! :o)
IStván
benzintyuk Creative Commons License 2003.06.27 0 0 12
Sziasztok,
mi is most ertunk haza a Lehel utrol, Lottivizslanak a jobb orrlikaba ment b.meg... Szegenyre husz percenkent rajon a tusszogoroham, oszt tiszta ver minden. Kaptunk orrcseppet, hat meglatjuk mi lesz. Most alszik.
zsuzsa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 11
Hát "sajnos" bichon havanese és mivel szerintem ök a világ legszebb, legkedvesebb és legokosabb kutyái :-)))) ezért szertném kiállitásra vinni öket tehát a 4 kilós kutyából 2 kiló kutya 2 kiló ször....

de igazad van a lábujjai között meg fogom kozmetikázni...

bakker az éjszakai ügyeletremászkálás után reggel fél hatkor letámolyogtam velük pisilni , ház elött láttam mega füben 3-4 köteg szemét száraz toklász-gaz, Hilduska belugrált 3 lábon, 46 db toklász rögtön ráragadt , félálomban tizperces toklászmentesités és még fenn a lakásban is találtam benne.

Egyébként meg vagyok döbbenve, hoyg tud egy toklász gondolom a nyalogatás hatására is 3-4 óra alatt ilyen genynes sebet csinálni. Életveszély
:-((

Közben a párom elmesélte otthon náluk van 1 házikedvenkutyi meg egy kuvasszerüség házörzönek, no a házörzöbe sose megy toklász házikedvenc uszkárból meg azonnal tizesével...

Izgulok, ha ahzamegyek milyen lesz a lába. Tettem rá reggel is betadint.

Előzmény: diam (7)
Babyboo Creative Commons License 2003.06.27 0 0 10
A probléma akkor kezdődik ha showkutyáról van szó.. én nem nyirbálhatom szanaszét a kutyámat ezért próbálkozom másképp (állandó ellenőrzés). Úgy tudom zsuzsa is szeretné a kutyáit kiállításon kipróbálni, ezért nem ajánlottam a nyírást, de azzal én is egyetértek, hogy hatékony módszer.
Előzmény: diam (7)
patuha Creative Commons License 2003.06.27 0 0 9
Meg a fülben.Az én kis földszintes kutyámnak eddig csak fülébe ment,tavaly el is kellett altatni a kivételhez.Neki a lábába sosem ment és az orrába sem.Kizárólag a fülében találkoztam vele.Az idén még szerencsére nem volt benne.
Előzmény: diam (7)
Ilusta Creative Commons License 2003.06.27 0 0 8
Diamnak igaza van.
Az ujjak közöl ha kivágod a szőrt, ezzel megelőzheted a nagyobb bajokat.
De ettől még belemehet az orrába, fülébe, bárhová.
Ismertem egy újfundlandit, annak szegénynek az orrába ment bele, de úgy, hogy mire a gazdája elvitte (mire észrevette) orvoshoz, már állandóan vérzett az orra és csak az orr "széttrancsírozásával" tudták kiszedni...sokáig fájt neki a seb...:(((
diam Creative Commons License 2003.06.27 0 0 7
Én is ezt tudom ajánlani. Séta után alapos átnézés, és séta közben is néhány gyors rutinellenőzés (főleg a fülnél). Még örülni is fog neki, hogy kap néhány soron kívüli vakargatást :))

Megelőzés: a toklászmentes helyek elkerülése mellett (ami nem igazán lehetséges...) sokat segít a nyírás. Nem tudom milyen jellegű kutya, de a lábujjak közötti és a füle tövénél lévő szőr kivágása rengeteget segít (tapasztalat). A toklásznak az a jellegzetessége, hogy igazából csak a szőrben tud megkapaszkodni.

Előzmény: zsuzsa (5)
Babyboo Creative Commons License 2003.06.27 0 0 6
Örülök, hogy megoldóddott a gond, minden séta után nézd át őket, vagy ha tudsz keress toklászmentes helyet. Séta közben is lehet egy gyors átvizsgálás, én néha megállítom őket, gyors ellenőrzés, általában olyankor még csak valahol a felszínen van a toklász, simán le lehet venni.
Előzmény: zsuzsa (5)
zsuzsa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 5
Voltunk Lehel uton a kisállatkórházban. Szegény kis mackóm addigra rá se birt lépni. Óriási szerencsénk volt, mert amikor a doki levágta a szőrt az ujjairól, kilógott a toklász vége és csipesszel ki tudta venni. Fertőtlenitették és kapott egy injekciót is. Nomost még azt kéne kigondolnom, mit huzzak a lábára holnap sétakor...

Nagyon megkönnyebbültem.Köszönet nektek a tanácsokért.

Előzmény: Brentwood Hotel (4)
Brentwood Hotel Creative Commons License 2003.06.26 0 0 4
Azért ha pl. fülbe megy, egyeltalán nem mindegy, mikor veszik ki: minden mozdulatra beljebb mehet. Én mindig azonnal rohanok velük a dokihoz.
IStván
Ilusta Creative Commons License 2003.06.26 0 0 3
Ha olyan mélyen van már, akkor igen elaltatják hozzá...
Előzmény: zsuzsa (2)
zsuzsa Creative Commons License 2003.06.26 0 0 2
Az Állatorvostud.Egyetemen azt mondták nem sürgős menjünk holnap. A Lehel utra tudunk menni de ahhoz meg kell várni amig a barátom megérkezik az autóval.
Szegényke akar mindenhova utánam jönni, de nem bir menni. Most cipelgetem konyhából szobába, szobából fürdőbe....

Ehhez elaltatják a toklászmágneskét ??

Előzmény: Brentwood Hotel (1)
Brentwood Hotel Creative Commons License 2003.06.26 0 0 1
Szia!
ORVOSHOZ!
Minél beljebb megy, annál rosszabb!
Persze dokija válogatja, milyen lelkiismeretesen keresi, veszi ki, stb.
Toklász ezer helyre fúródhat be, az enyémekben az alábbi helyeken volt: orr, fül, ujjak között, fogíny (!!!).
Megelőzésképpen csak annyit tudsz tenni, hogy kerülöd a toklászos helyeket (de pl. egy lakótelepen elég nehéz tud lenni a dolog...), és minden séta után azonnal megnézed a füleit, ujjai között, meg az egyéb kényes helyeken.
Sok sikert!
IStván
U.i: Ha érdekelnek a "toklász-mágneseim", itt megtalálod őket: www.brentwoodhotel.ini.hu (A bal oldalon a keresősávban keresd a kutyákat!)
Babyboo Creative Commons License 2003.06.26 0 0 0
Igen, nagy valószínűséggel toklász. Ne nyúljatok hozzá, nehogy beljebb toljátok, vigyétek orvoshoz. Az én kutyám lábán keresztül ment mire észrevettük, nagyon szerencsésen magúszta. A lábujjak közt ment be és a "csuklón" jött ki. Feltárták az útját, de már nem volt bent. Ne várjátok meg, hogy elinduljon bent a toklász.
Előzmény: zsuzsa (-)
zsuzsa Creative Commons License 2003.06.26 0 0 topiknyitó
1-2 órája Dudus ( kutyusunk ) sántikál, a hátsó lábán duzzadt és piros két ujja között és folyton nyalja. Délután 6-kor sétakor még semmi baja nem volt. Ő nagyon kicis kutya és nem is látom jól mi van a lába között. meg szőrös-nyálas is :-(

Talán toklász? Van ötletetek? Pár óra múlva jön a barátom, azt hiszem el kell mennünk orvoshoz vagy van ötletetek mit csináljak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!