Keresés

Részletes keresés

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 4 napja 0 0 4054

Ez csak közvetve kapcsolódik ide, de ebben a hőségben üdítő ilyen hírt olvasni:

https://telex.hu/tudomany/2021/06/17/roska-botond-optogenetika-latas-latasserult-vaksag-genterapia

ujbubo Creative Commons License 4 napja 0 0 4053

a lencse a lencsetokban van

a szemlencsének van egy hártyája, normális esetben azt is eltávolitják (rhexis)

kényelmesebb és egyszerűbb részben otthagyni általában nem okoz problémát

legalábbis én így tudom

Előzmény: Dagadt_58 (4052)
Dagadt_58 Creative Commons License 2021.06.14 0 0 4052

Szervusz!

A lencserész nem egyenlő lencsemaggal! A nejem, (aki orvos, de nem szemész) elővette régi tankönyvét, amiből hamar kiderült, a lencse 8 részből áll! A neten sehol sem találtam részletes "technológiai" leírást a műtétre, így nem tudom megítélni az eljárás helyességét.

Én hatósági műszaki felügyelő vagyok. Nekem nagyon visszatetsző felületes ismeretek alapján bármit kijelenteni. Találtam olyan vidéki kórházat, ahol felhívják a beteg figyelmét az időnként előforduló ezen lehetőségre, és ezt alá is íratják vele.

De most amiről szerintem a fórum szól. Megvolt a pótmeccs. Az alábbiakat tapasztalom:

- Újra van fehér szín!  (Nem is sejtettem, hogy amit látok, az egy halványbézs árnyalat.) 

- Távolra jobban látok vele, mint a nem kompenzált (1D) műtetlen szemmel, szerintem ez lett a "vezérszem".

- Jelenleg 1 m-ről simán olvasok vele ariel 10-es szöveget, ott az éles. De egy szemész konferencia anyagában azt találtam, hogy az ilyen műtétek után a csarnokmélység átmenetileg megnövekszik, de 6-8 hét után visszaáll. (Doktornőm szerint nem mindig, illetve nem minden irányban, vagyis egy kis cilinderes lencsére lehet hogy szükségem lesz, ha már a legalsó sort is el akarom olvasni.) Remélem a csarnokmélység visszaállásával a távollátásom is kiélesedik!

Ti is tapasztaltatok ilyeneket?

Dagadt

Előzmény: ujbubo (4051)
ujbubo Creative Commons License 2021.06.13 0 0 4051

lencserész nem maradhat bent. szürkehályogműtétnél el kell távolitani és el is távolitják a teljes lencsemagot. ha nem az amatőrség.

Előzmény: Dagadt_58 (4050)
Dagadt_58 Creative Commons License 2021.06.09 0 0 4050

Szevasztok!

Nos én türelmes vagyok, de a mai kontrollnál kiderült, hogy azon igen ritka eset jött össze nálam, hogy a bennmaradó lencserészből egy törmelék pont a lencse fókuszában landolt.

Úgyhogy holnapra visszatapsoltak egy kis szemmetszésre! 1-2 %-ban előfordul az ilyesmi. Kezdhetem, illetve hosszabbíthatom a kímélő üzemmódot.

Ez van.

Nejemtől a kedvenc mondat: "rakj be a kocsiba egy köteg ásványvizet, de úgy, hogy nem emelsz!".

Dagadt

Előzmény: zsorsz (4047)
zsorsz Creative Commons License 2021.06.08 0 0 4049

Az,az.:)

Előzmény: enclosure (4048)
enclosure Creative Commons License 2021.06.08 0 0 4048

"Addig is seggbe vagy rúgva! Takarodj a számítógép és a telefon képernyője elől!"

"Ne akarj csinálni semmit. Hallgasd a rádiót besötétített szobában, az lenne a legjobb.

A Tv nézés alatt a számítógép, laptop, tablet, telefon, kvarcjáték, nintendó minden értendő!

Vezetni se akarjál, mert jön egy barom és ideges leszel, az meg pont olyat csinál mint amikor megemeled a mosószeres flakont, ami ugye a nőknél nem számít hirtelen súlyemelésnek... nem a fenét. Kertben se kapirgálj. Bírd ki, hogy nem csinálsz semmit minimum az első kontrollig!"

"Te figyelj, direkt értetlenkedsz?
Ülj a szobában, kapcsold ki a kurva számítógépet és rádiózz. 
Semmi pia, házasélet, kábítószer, tv híradó és kormányinfónézés, semmi tüntetgetés. Semmi amitől felmehet hirtelen a vérnyomásod. De ha nem, hát nem. Volt már itt olyan hősködő aki 2-3 héttel később pityergett, hogy igazatok volt.. de ha nem bírod ki, egészségedre."

Előzmény: zsorsz (4047)
zsorsz Creative Commons License 2021.06.08 0 0 4047

Csak nyugi!...úgy 3925-től érdemes és tanulságos visszaolvasni miket kaptam a fejemre a türelmetlenségemért.

Most a második mütétnél is meglepő volt hogy sokan mennyire nincsenek tisztában a veszélyekkel és nincs semmi tájékoztatás. Egy nő azon sopánkodott hogy ő a számítógépből él és ő nem állhat le.

Vajon megúszta komplikációk nélkül?

Úgyhogy türelem!

Előzmény: Dagadt_58 (4045)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.06.07 0 0 4046

Most beszéltem valakivel, aki 2 héttel ezelőtt hasonlóan borulátó volt egy sz.h. műtét után 1 héttel.

Mostanra neki rendbejött.

Minden eset egyedi, az ödémának több hét is kellhet, amíg felszívódik.

A hosszú macera miatt azok a sejtek, amelyek a csarnokvíz elvezetéséért felelősek sokkos állapotba kerülnek.

Ha néhány nap, néhány hét után magukhoz térnek, akkor tudják betölteni a feladatukat, elvezetni a csarnokvizet.

Általános esetben.

Előzmény: Dagadt_58 (4045)
Dagadt_58 Creative Commons License 2021.06.07 0 0 4045

Szevasztok!

Köszi a válaszokat! Túl vagyok rajta, de..... Szóval így 6 nap után iszonyat homály, de optikailag rendben, az a kevés ami átjön, a helyén van. Még ödémás az egész. Nem tudom, hogy ez alkatilag egyedi-e, de a műtét közben az adjunktus asszony szájából az "ilyet még életemben nem láttam" kijelentés hangzott el, a pupillám nem tágult rendesen, a szivárványhártyám elmozdult, valami plusz cugehőrrel lett "összerakva" és így ~15 perccel hosszabb ideig lett szekálva. Valószínűleg a prosztata gyógyszerem mellékhatása okozta a galibát. 

Remélem ez a "tejüveg" csak átmeneti.

Mindenesetre kezdek türelmetlen lenni!

Dagadt

Előzmény: zsorsz (4044)
zsorsz Creative Commons License 2021.05.28 0 0 4044

Honfoglaló a lenyeget leírta. A felemás látás az úgy van hogy idővel megszokod hogy egy szemmel nézel.

Előzmény: Dagadt_58 (4042)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.05.28 0 0 4043

Röviden én is bekapcsolódok:

A műtött szem már használható 3 nap után, de arra vigyázni kell, hogy por, sampon és egyéb speciális terhelés ne érje.

Dolgozni lehet, de a 10kg feletti súlyok és a fizikai emelés/guggolás ismétlését kerülni kell néhány hétig.

Ez a fenti standard esetben igaz, mindig történhet olyasmi, ami miatt még óvatosabbnak kell lenni, de ezt majd az orvos elmondja.

Előzmény: Dagadt_58 (4042)
Dagadt_58 Creative Commons License 2021.05.28 0 0 4042

Szia Zsorsz!

A Mária utcába megyek én is június 1-én. Már 4 éve húzódik, de nem súlyos eset. Nem kicsit majrézok. Én (még) jól látok, (80%, de volt az 200 is) amíg rendesen minden meg van világítva. Este a részleteknek annyi! Majdnem belehajtottam az árokba, mert a világítás arra ment. A vakító napfény pedig nem létezik. Az adjunktus asszony csak annyit kérdezett "június megfelel?". Bólintásra "akkor elseje 7 óra!" 

Én már fiatalabb nem leszek, a szemem pedig nem lesz jobb. Az lep meg abban amit írtál, hogy még mindig 2 hét után is takarékon kell üzemelni! Én harmadnapra már melót terveztem! (Nem fizikai, de mozogni kell.)

Szerinted mennyi idő után lehet melózni? Mennyi idő után lesz használható a műtött szem? Nem vállalták, hogy egyszerre letudjuk a kettőt! A felemás látás milyen?

Előre is kösz!

Dagadt

Előzmény: zsorsz (4038)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.05.26 0 0 4041

A porszívózás azért durva, idáig nem mennék.

Max. vasalás - egyenlőre.

Előzmény: zsorsz (4040)
zsorsz Creative Commons License 2021.05.26 0 0 4040

:)

Előzmény: enclosure (4039)
enclosure Creative Commons License 2021.05.26 0 0 4039

Nem probléma, vihetik a kukát, vághatják a füvet, moshatják a kocsit, porszívózhatnak is.

Előzmény: zsorsz (4038)
zsorsz Creative Commons License 2021.05.26 0 0 4038

A zasszony már a Chip and Dale fiúkkal fenyeget:)

Előzmény: xrami (4037)
xrami Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4037

Szuper, de türelem. Pár hétig semmi házasélet, semmi cipekedés, egyelőre gyógyulófélben van a műtéti heg.

Előzmény: zsorsz (4033)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4036

Gondolom ez csak egy durva közelítés, mert a szem általános állapotát tükrözi.

Ami a műtét során elérhető maximum, az nagy mértékben függ a szem általános egészségétől.

(szemfenék állapota, szemtengely esetleges ferdülése etc. )

Előzmény: zsorsz (4035)
zsorsz Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4035

Ami érdekes,szemüveges koromba detto, bal szem végig,jobb, piros vonal alá 3-mal tudtam olvasni. Ez valami kritérium hogy ami volt szemüveggel, (persze igy is nagyon elégedett vagyok) azt tudják anélkül összehozni?

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4034)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4034

Örülök. :-)

Ez jobb eredmény, mint ami először nekem volt.

Sőt 1 nap után a ballal én még csak egy szürke, hullámzó víztömeget láttam, azon keresztül elmosódott foltokat.

2 hét alatt jött csak rendbe.

Előzmény: zsorsz (4033)
zsorsz Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4033

Jó hír hogy azt hiszem innen sikeresnek könyvelhetem a sz.h. műtétemet. Műtét 05.13, kontroll 05.14, olvasás akkor a piros vonalig. A mai vizsgálatnál( igaz csak nagyon hunyorogva) sikerült táblát végig olvasni.

nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2021.05.16 0 0 4032

Szerintem éppen elég lenne ha ott mindjárt ők csinálnának egy tesztet és ha negatív akkor mehet a műtét.

Úgy néz ki hogy ez a covid még évekig elhúzódik.

Az itteni /magyar kártyát az EU országai nem biztos hogy elfogadják. 

Nálunk aki nem covidos felf.rdulhat. Más országokban/EU-s azért mennek ám a műtétek, szakorvosi rendelések.

Ha beviszi a mentő a tüneteit kezelik, de szakorvoshoz nem kerül. No, és haza mehet.

Már rég volt a II. v.h. kell valami ami megfékezze az embereket/tömegeket nehogy már ide-oda mehessenek/nyaraljanak az országukon kívül.

Amúgy a kínai Fudan-ra van 540 milliárdunk/tőlük hitel ami még megháromszorozódhat mert rosszul kalkulált a b.gris aki kitalálta.

Előzmény: enclosure (4029)
enclosure Creative Commons License 2021.05.16 0 0 4031

Dehogynem. Senkit nem néznek meg, hogy pozitív-e, csk döfködik világba, hogy ki lehessen pipálni a leltárkészletből. A szuri alapvető lényege csak annyi, hogy ne haljon bele, mert elfogy az adófizető álompolgár. Ha már csak kezelgetni kell tünetileg az viszont nagyon jól jövedelmez a gyógyszer és tünetkezelőiparnak... a döntéshozók is moshatják kezüket azzal, hogy kérem, mi mindent megtettünk amit csak lehetett... innentől kezdve és ezért, mehet a focieb, mehet a lagzi, dínomdánom, ex-Szot üdülőkben nyaralgatás, de biztos ami biuztos a tüntetések, népszavazások továbbra is tiltottak...

Lássuk be a szhályogműtét is csak egy tüneti "kezelés" semmiképpen sem nevezhető gyógyításnak. Akkor lenne igazi a dolog, ha az eredeti, zoomolós szemlencsénket visszaátlátszósítanák valami jézusi trükkel, de akkor sokan kiesnének a tuti bizniszből.

Kicsit offtopic, de a lenti linken meg lehet nézni egy kitűnő román filmet a pár évvel ezelőtti bukaresti diszkótűz nyomán kialakult egészségügyi válságukról. A mai magyar helyzetre, kórházakra-covidozásra valószínűleg csak véletlenül rímelget imitt-amott. Kollektív a címe, magyar felirattal van. Csak online nézhető meg, nem kell megijedni a regisztrációtól, nem orwelli. A magyar televízióban ne keressétek, nem fogják ott vetíteni...

https://www.festivalscope.com/page/lux-audience-week-hungary/

https://port.hu/adatlap/film/mozi/kollektiva-colectiv/movie-214154

https://hu.wikipedia.org/wiki/Kollekt%C3%ADva_(film)

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4030)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.05.15 0 0 4030

Én azt hallottam, hogy szuri után már nem szuperterjeszthet.

De persze senki nem tudja, csak hol ezt írják, hogy azt.

Előzmény: enclosure (4029)
enclosure Creative Commons License 2021.05.15 0 0 4029

Mert azért az vicces, hogy hiába van védelmi kártya első szuri után, simán beugorhat műtétre, holott pontosan ugyan úgy szuperterjeszthet még második szuri után is. Agyrém az egész.

Előzmény: nyuggerfarhat88 (4027)
enclosure Creative Commons License 2021.05.15 0 0 4028

Tök jó lesz, hogy majd most sorra kibukik, hogy hopp covidos, nyista műtét, a következő is, a következő is, meg azutáni is. Persze nem fogják reklámozni...

Előzmény: nyuggerfarhat88 (4027)
nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2021.05.15 0 0 4027
enclosure Creative Commons License 2021.05.12 0 0 4026

sokan nem érhették meg a műtétet...

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4024)
zsorsz Creative Commons License 2021.05.12 0 0 4025

Márc. 18-ról halasztva. Köszi a biztatást!

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4024)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!