Keresés

Részletes keresés

ujbubo Creative Commons License 2021.07.04 0 0 4063

50% de ha PCCC-t is végeznek akkor 0% de PCCCt nem végeznek indikáció nélkül mert ennek is van rizikoja, ill ebben jértas sebész kell hozzá

https://www.youtube.com/watch?v=jE2bFHZ_YHo

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4056)
Cisliana8 Creative Commons License 2021.07.01 0 0 4062

Persze,tudom.

Előzmény: enclosure (4059)
nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 4061

Azt hiszem azt szinten lehet tartani.

Mindenki más génekkel rendelkezik.

Előzmény: Cisliana8 (4058)
enclosure Creative Commons License 2021.06.30 0 0 4060

Életkortól is függ! A fiatalok ellenállóképessége, gyógyulása stb jobb mint az időseké.

Minden statisztika hazudik, ezt még idén sem tanultad meg?

enclosure Creative Commons License 2021.06.30 0 0 4059

Annak semmi köze az szh-hoz, külön játék.

Előzmény: Cisliana8 (4058)
Cisliana8 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 4058

Te szerencsés vagy. 2,5 éve műtöttek szh miatt,eddig remekül láttam szemüveg nélkül,mint te. 

Most makula degeneráció kezdődött,el vagyok keseredve rendesen.

Előzmény: nyuggerfarhat88 (4057)
nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 4057

Nekem 2017-ben volt mind a 2 szememen sz.h. műtét.

Én közel látó lencsét kértem.

Ez azt jelenti hogy TV-hez/vezetéshez kell használnom szemüveget.

A szemüveget otthon tartom mert elég jól látok távolabbra is. Hányas busz áll be a megállóba stb.

Persze minden évben megyek kontrollra ahol mindent ellenőriznek.

Még ugyanazt azt szemüveget hordom nem változott.

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.06.29 0 0 4056

A sz.h. műtétem utáni első 'hagyományos' szemészeti ellenőrzésen most az orvos azt mondta, hogy a szemlencse keret túlburjánzása miatti utólézerezés 'igénye' nem 'csak' a betegek 1/3-át érinti, hanem csaknem 90 %-át.

Azért ez elég markáns eltérés ahhoz képest, amit az interneten találni erről a kérdéskörről.

33% vs 90% ???

enclosure Creative Commons License 2021.06.27 0 0 4055

Ha valaki esetleg fényérzékeny, vagy műtét után fényérzékenyebb lett.

Éjjeli lámpába, illetve éjszakai mászkáláskor sokkal, de sokkal jobb,ha piros színű lámpát kapcsolunk fel. Aki a kék színő fényre különösen allergiás annak főleg ajánlott. Na de honnan szerezzünk? Hát nem sok helyen árulnak, és ha igen, az se biztos, hogy pont jó lesz.

Na a megoldás. Alapból olyan lámpa kell aminek normális, E14 vagy E27-es csavaros foglalata van. Léteznek ugyan mindenféle fixledes színváltós csodák, de ha betojik és be fog tojni, fejvakarás lesz.

Szóval venni kell sima led-et, az olcsóbbikat. A lényeg, hogy műanyagbúrás legyen, mert ezeknek a búrái nem melegszenek! Ezt nemes egyszerűséggel be kell maszatolni a legolcsóbb kínai boltban vett nagyonpiros legízléstelenebb legolcsóbb körömlakkal. Ha feketével is rámaszatolunk akkor a fényerő is kicsit módosítható a lámpa fénykévéjénél, tehát ha a gömb közepét feketítjük akkor a lámpa alatt nem lesz túlvilágítva, olyan lesz mint a tükörbevonatos lámpa és nem vakít.

Ajánlom figyelembe az E14-es hűtőgépledet, ami nagyon pici így elbújik a lámpába, nem lehet véletlenül se belenézni, ezt pirosra kenve kitűnő éjjelilámpa készíthető. Hangsúlyozom, hogy nem olvasólámpa! A fénye sokkal gyengébbnek fog tűnni főleg eleinte, de ennekaz oka az is, hogy ez piros fény, nem fehér!

Azonban az első éjféli sötétben történő felkapcsoláskor értelmet fog nyerni miért tökéletes. Célszerű a folyosón, wc-ben is átalakítani, esetleg két foglalatot, vagy egy plusz lámpát felszerelni és este csak azt használni. Próbáljátok ki, próbálgassátok, kísérletezzetek bátran. Nem biztos, hogy elsőre a kívánt hatás megtalálódik.

Éjszakai számítógépezéshez narancssárga lámpát javaslok plafonra vetíteni, kitűnő derítőfényt fog adni de nem veri ki a szemet sem.

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.06.17 0 0 4054

Ez csak közvetve kapcsolódik ide, de ebben a hőségben üdítő ilyen hírt olvasni:

https://telex.hu/tudomany/2021/06/17/roska-botond-optogenetika-latas-latasserult-vaksag-genterapia

ujbubo Creative Commons License 2021.06.17 0 0 4053

a lencse a lencsetokban van

a szemlencsének van egy hártyája, normális esetben azt is eltávolitják (rhexis)

kényelmesebb és egyszerűbb részben otthagyni általában nem okoz problémát

legalábbis én így tudom

Előzmény: Dagadt_58 (4052)
Dagadt_58 Creative Commons License 2021.06.14 0 0 4052

Szervusz!

A lencserész nem egyenlő lencsemaggal! A nejem, (aki orvos, de nem szemész) elővette régi tankönyvét, amiből hamar kiderült, a lencse 8 részből áll! A neten sehol sem találtam részletes "technológiai" leírást a műtétre, így nem tudom megítélni az eljárás helyességét.

Én hatósági műszaki felügyelő vagyok. Nekem nagyon visszatetsző felületes ismeretek alapján bármit kijelenteni. Találtam olyan vidéki kórházat, ahol felhívják a beteg figyelmét az időnként előforduló ezen lehetőségre, és ezt alá is íratják vele.

De most amiről szerintem a fórum szól. Megvolt a pótmeccs. Az alábbiakat tapasztalom:

- Újra van fehér szín!  (Nem is sejtettem, hogy amit látok, az egy halványbézs árnyalat.) 

- Távolra jobban látok vele, mint a nem kompenzált (1D) műtetlen szemmel, szerintem ez lett a "vezérszem".

- Jelenleg 1 m-ről simán olvasok vele ariel 10-es szöveget, ott az éles. De egy szemész konferencia anyagában azt találtam, hogy az ilyen műtétek után a csarnokmélység átmenetileg megnövekszik, de 6-8 hét után visszaáll. (Doktornőm szerint nem mindig, illetve nem minden irányban, vagyis egy kis cilinderes lencsére lehet hogy szükségem lesz, ha már a legalsó sort is el akarom olvasni.) Remélem a csarnokmélység visszaállásával a távollátásom is kiélesedik!

Ti is tapasztaltatok ilyeneket?

Dagadt

Előzmény: ujbubo (4051)
ujbubo Creative Commons License 2021.06.13 0 0 4051

lencserész nem maradhat bent. szürkehályogműtétnél el kell távolitani és el is távolitják a teljes lencsemagot. ha nem az amatőrség.

Előzmény: Dagadt_58 (4050)
Dagadt_58 Creative Commons License 2021.06.09 0 0 4050

Szevasztok!

Nos én türelmes vagyok, de a mai kontrollnál kiderült, hogy azon igen ritka eset jött össze nálam, hogy a bennmaradó lencserészből egy törmelék pont a lencse fókuszában landolt.

Úgyhogy holnapra visszatapsoltak egy kis szemmetszésre! 1-2 %-ban előfordul az ilyesmi. Kezdhetem, illetve hosszabbíthatom a kímélő üzemmódot.

Ez van.

Nejemtől a kedvenc mondat: "rakj be a kocsiba egy köteg ásványvizet, de úgy, hogy nem emelsz!".

Dagadt

Előzmény: zsorsz (4047)
zsorsz Creative Commons License 2021.06.08 0 0 4049

Az,az.:)

Előzmény: enclosure (4048)
enclosure Creative Commons License 2021.06.08 0 0 4048

"Addig is seggbe vagy rúgva! Takarodj a számítógép és a telefon képernyője elől!"

"Ne akarj csinálni semmit. Hallgasd a rádiót besötétített szobában, az lenne a legjobb.

A Tv nézés alatt a számítógép, laptop, tablet, telefon, kvarcjáték, nintendó minden értendő!

Vezetni se akarjál, mert jön egy barom és ideges leszel, az meg pont olyat csinál mint amikor megemeled a mosószeres flakont, ami ugye a nőknél nem számít hirtelen súlyemelésnek... nem a fenét. Kertben se kapirgálj. Bírd ki, hogy nem csinálsz semmit minimum az első kontrollig!"

"Te figyelj, direkt értetlenkedsz?
Ülj a szobában, kapcsold ki a kurva számítógépet és rádiózz. 
Semmi pia, házasélet, kábítószer, tv híradó és kormányinfónézés, semmi tüntetgetés. Semmi amitől felmehet hirtelen a vérnyomásod. De ha nem, hát nem. Volt már itt olyan hősködő aki 2-3 héttel később pityergett, hogy igazatok volt.. de ha nem bírod ki, egészségedre."

Előzmény: zsorsz (4047)
zsorsz Creative Commons License 2021.06.08 0 0 4047

Csak nyugi!...úgy 3925-től érdemes és tanulságos visszaolvasni miket kaptam a fejemre a türelmetlenségemért.

Most a második mütétnél is meglepő volt hogy sokan mennyire nincsenek tisztában a veszélyekkel és nincs semmi tájékoztatás. Egy nő azon sopánkodott hogy ő a számítógépből él és ő nem állhat le.

Vajon megúszta komplikációk nélkül?

Úgyhogy türelem!

Előzmény: Dagadt_58 (4045)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.06.07 0 0 4046

Most beszéltem valakivel, aki 2 héttel ezelőtt hasonlóan borulátó volt egy sz.h. műtét után 1 héttel.

Mostanra neki rendbejött.

Minden eset egyedi, az ödémának több hét is kellhet, amíg felszívódik.

A hosszú macera miatt azok a sejtek, amelyek a csarnokvíz elvezetéséért felelősek sokkos állapotba kerülnek.

Ha néhány nap, néhány hét után magukhoz térnek, akkor tudják betölteni a feladatukat, elvezetni a csarnokvizet.

Általános esetben.

Előzmény: Dagadt_58 (4045)
Dagadt_58 Creative Commons License 2021.06.07 0 0 4045

Szevasztok!

Köszi a válaszokat! Túl vagyok rajta, de..... Szóval így 6 nap után iszonyat homály, de optikailag rendben, az a kevés ami átjön, a helyén van. Még ödémás az egész. Nem tudom, hogy ez alkatilag egyedi-e, de a műtét közben az adjunktus asszony szájából az "ilyet még életemben nem láttam" kijelentés hangzott el, a pupillám nem tágult rendesen, a szivárványhártyám elmozdult, valami plusz cugehőrrel lett "összerakva" és így ~15 perccel hosszabb ideig lett szekálva. Valószínűleg a prosztata gyógyszerem mellékhatása okozta a galibát. 

Remélem ez a "tejüveg" csak átmeneti.

Mindenesetre kezdek türelmetlen lenni!

Dagadt

Előzmény: zsorsz (4044)
zsorsz Creative Commons License 2021.05.28 0 0 4044

Honfoglaló a lenyeget leírta. A felemás látás az úgy van hogy idővel megszokod hogy egy szemmel nézel.

Előzmény: Dagadt_58 (4042)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.05.28 0 0 4043

Röviden én is bekapcsolódok:

A műtött szem már használható 3 nap után, de arra vigyázni kell, hogy por, sampon és egyéb speciális terhelés ne érje.

Dolgozni lehet, de a 10kg feletti súlyok és a fizikai emelés/guggolás ismétlését kerülni kell néhány hétig.

Ez a fenti standard esetben igaz, mindig történhet olyasmi, ami miatt még óvatosabbnak kell lenni, de ezt majd az orvos elmondja.

Előzmény: Dagadt_58 (4042)
Dagadt_58 Creative Commons License 2021.05.28 0 0 4042

Szia Zsorsz!

A Mária utcába megyek én is június 1-én. Már 4 éve húzódik, de nem súlyos eset. Nem kicsit majrézok. Én (még) jól látok, (80%, de volt az 200 is) amíg rendesen minden meg van világítva. Este a részleteknek annyi! Majdnem belehajtottam az árokba, mert a világítás arra ment. A vakító napfény pedig nem létezik. Az adjunktus asszony csak annyit kérdezett "június megfelel?". Bólintásra "akkor elseje 7 óra!" 

Én már fiatalabb nem leszek, a szemem pedig nem lesz jobb. Az lep meg abban amit írtál, hogy még mindig 2 hét után is takarékon kell üzemelni! Én harmadnapra már melót terveztem! (Nem fizikai, de mozogni kell.)

Szerinted mennyi idő után lehet melózni? Mennyi idő után lesz használható a műtött szem? Nem vállalták, hogy egyszerre letudjuk a kettőt! A felemás látás milyen?

Előre is kösz!

Dagadt

Előzmény: zsorsz (4038)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.05.26 0 0 4041

A porszívózás azért durva, idáig nem mennék.

Max. vasalás - egyenlőre.

Előzmény: zsorsz (4040)
zsorsz Creative Commons License 2021.05.26 0 0 4040

:)

Előzmény: enclosure (4039)
enclosure Creative Commons License 2021.05.26 0 0 4039

Nem probléma, vihetik a kukát, vághatják a füvet, moshatják a kocsit, porszívózhatnak is.

Előzmény: zsorsz (4038)
zsorsz Creative Commons License 2021.05.26 0 0 4038

A zasszony már a Chip and Dale fiúkkal fenyeget:)

Előzmény: xrami (4037)
xrami Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4037

Szuper, de türelem. Pár hétig semmi házasélet, semmi cipekedés, egyelőre gyógyulófélben van a műtéti heg.

Előzmény: zsorsz (4033)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4036

Gondolom ez csak egy durva közelítés, mert a szem általános állapotát tükrözi.

Ami a műtét során elérhető maximum, az nagy mértékben függ a szem általános egészségétől.

(szemfenék állapota, szemtengely esetleges ferdülése etc. )

Előzmény: zsorsz (4035)
zsorsz Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4035

Ami érdekes,szemüveges koromba detto, bal szem végig,jobb, piros vonal alá 3-mal tudtam olvasni. Ez valami kritérium hogy ami volt szemüveggel, (persze igy is nagyon elégedett vagyok) azt tudják anélkül összehozni?

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4034)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4034

Örülök. :-)

Ez jobb eredmény, mint ami először nekem volt.

Sőt 1 nap után a ballal én még csak egy szürke, hullámzó víztömeget láttam, azon keresztül elmosódott foltokat.

2 hét alatt jött csak rendbe.

Előzmény: zsorsz (4033)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!