Keresés

Részletes keresés

Mikiamo Creative Commons License 2024.03.19 0 0 4517

Köszi.

Előzmény: ujbubo (4516)
ujbubo Creative Commons License 2024.03.18 0 1 4516

ne menj magánba mert ha komlikáció van nem biztos, hogy ott el tudják látni és ilyenkor az időfaktor fontos

ott műttesd ahol van vitreoretinális sebészet is

Ilyen magánban nincs.

Előzmény: Mikiamo (4515)
Mikiamo Creative Commons License 2024.03.18 0 0 4515

Üdv!

 

A Péterfy kórházban Vámosi Péternél volt itt esetleg valakinek szürkehályo műtétje? Ha igen, milyen tapasztalattal és eredménnyel? Az állami és magánkórház közt vacilálok. A doktor urat nagyon dícsérték több helyen is.

Ami miatt meg kell gondolnom hova menjek, hogy a bal szememre alig látok azt korábban műtötték Debrecenben Keratoconus miatt és voltak utána komplikációk. A jobb oldalit is, azzal rendben volt minden de kialakult rajta szürkehályog. Tehát ezt a szememet használom, fontos hogy ezen jól sikerüljön a szürkehályog műtét.

 

Köszönöm előre is!

Jó Áron Creative Commons License 2024.03.04 0 0 4514

Mono.

 

Előzmény: szentimrei.agnes (4510)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2024.03.03 -3 0 4513

Még így is nagyon kedvező a magyar rendszer.

 

Én jelenleg BG-ban élek, itt is csináltam a műtétet.

 

Itt a TB eleve NEM finanszírozza a szürkehályog-műtétet, azaz van pénzed, van műtét, nincs pénzed, nincs műtét.

 

Persze Mo-on meg várólista van, de talán jobb várni másfél évet, majd ingyen kapni, mint azonnal és pénzért.

Előzmény: szentimrei.agnes (4511)
Veszpremi Creative Commons License 2024.02.27 0 1 4512

Ez is része az egészségügy kivéreztetésének! Mert Orbánék mindent lerabolnak. Persze nekik minden jár ingyen.

Előzmény: szentimrei.agnes (4511)
szentimrei.agnes Creative Commons License 2024.02.27 0 0 4511

Akit magánklinikán műtöttek szürkehályoggal, szembesült azzal, hogy a műtéthez kellő belgyógyászati véleményezést, vizsgálatokat (labor, EKG) csak magánklinikától lehet kérni, háziorvostól, TB-re nem? Ma a vizsgálaton/lencsetervezésen határozottan ezt mondta az orvos. Az asszisztensnő meg a papírozásnál, fizetésnél cáfolta, de azért a dossziémba egy magánklinika erről szóló papírját is betette... Plusz 40e ft lenne.

Állítólag egy szeptemberi kormányrendelet.

szentimrei.agnes Creative Commons License 2024.02.27 0 0 4510

Köszi, gratulálok!

Milyen lencsét kaptál?

Előzmény: Jó Áron (4509)
Jó Áron Creative Commons License 2024.02.27 0 0 4509

Igen, túl vagyok rajta, semmi gond nem volt azzal, hogy egyszerre műtötték.

Előzmény: szentimrei.agnes (4500)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2024.02.20 -3 0 4508

Monofokálist csak nagyon időseknek szoktak ajánlani.

 

Anyósom volt nemrég műtve, neki azt adták, de ő 76 éves.

Előzmény: szentimrei.agnes (4507)
szentimrei.agnes Creative Commons License 2024.02.20 0 0 4507

Trifokális és nyújtott fókuszú(ez a bifokális?) közt árban alig van különbség, a mono-tól mindkettő nagy ugrás anyagilag. Monot semmiképp sem szeretnék, mert minden amit csinálok, kb 60-120cm éleslátást igényel (munkahely: intézményi konyha, a munkapultot/anyagokat amiből dolgozom, látnom kell; itthon kerti pepecselés, vetés-gyomlálás-metszés-kötözés-szüret. Régebben grafikusként dolgoztam, ez is hiányzik.) A távollátás a lényeg, túrázás, kirándulás, látnivalók felfedezése nélkül nem tudnék élni. De itt van ellenpólusnak az esti könyvolvasás, ami nélkül szintén halnék meg hanyatt. TV nem érdekel, autót nem vezetek.

Na így legyek okos, mi mellett döntsek. Fiatal nem vagyok, átléptem a 6x-et.

De nyilván a doki majd megmondja, mi lesz a jó. Véleményeket továbbra is gyűjtök és megköszönök, mielőtt jövő kedden a vizsgálaton aláírnám a döntést:)

max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2024.02.20 -4 0 4506

Igen.

 

Néha látok színes fényköröket. Még most is. Jellemzően ha fáradt vagyok.

Előzmény: Veszpremi (4505)
Veszpremi Creative Commons License 2024.02.20 0 0 4505

Lényeg: ezt a lencsét az agynak meg kell tanulnia. Erre 6 hetet mondanak, nekem hajszál pontosan annyi lett. Addig délelőttönként nem volt távolabbra elég éles. Amiket a doki mondott rizikóként, 2 dolog volt: 1. esetleg távolabbra nem fogok kontúrosan látni, pl. a faleveleket nem látom élesen. Na ez nem jött be, tökéletes, amit látok, elégedett vagyok. 2. Este a fényeket (legfőképp kocsikat vezetésnél) úgy látom, hogy nem pontszerű, hanem körök vannak a fénypont körül. Ez ilyen lett, de gyorsan megszoktam és kevésbé zavar már. Ha valaki nagyon sokat autózik sötétben, neki ezt mérlegelnie kell. Távollátó szemüveget azonnal elfelejtettem, közel és távol is jó vagyok. Facebookon vannak csoportok, ahol sok infó és tapasztalat megtalálható. Hangsúlyozom, ebben van némi rizikó, mindenki más, anno a dokit úgy éreztem, inkább a mono lencsét tette volna be, de én kb. 15 perc gondolkodás után döntöttem így, és hála Istennek jó lett.

Előzmény: szentimrei.agnes (4503)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2024.02.20 -4 0 4504

Trifokálist csak fiataloknak szoktak javasolni.

 

Nekem bifokális van, ezt szokták adni 40-70 év között, én 56 vagyok.

 

Tavalyelőtt csinálták a jobb szememet, tavaly a balt.

 

Az egyetlen amit meg kellett szokni az a sok szín, mert már elszoktam a színektől. A két fókusz közti váltás megszokása kb. 72 órát igényelt.  

Előzmény: szentimrei.agnes (4501)
szentimrei.agnes Creative Commons License 2024.02.20 0 0 4503

Köszönöm a választ!

Tudnál írni bővebben erről? Amiket olvastam problémaként:

-nem fog tudni fókuszálni különféle távolságokra

-jelentős torzításokat okozhat

-gyengébb kontraszt, fényérzékenység, sötétben rosszabb látás.
Tapasztalt valaki ezekből valamit?

Előzmény: Veszpremi (4502)
Veszpremi Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4502

Igen, nekem lassan 2 éve már és kiváló döntés volt. Orvos elmondja a lehetőségeket, vele együtt kell dönteni pro és kontra mindent figyelembe véve. Sokaknak bejön, de nem mindenkinek.

Előzmény: szentimrei.agnes (4501)
szentimrei.agnes Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4501

más... Trifokális műlencsét tettek be valakinek? (Amellett hogy a szürkehályogtól egyre rosszabbul látok, eddig is 3 szemüveg kellett, olvasás, monitor, távol. Egyszer próbálkoztam bifokális szemüveggel, nem tudtam megszokni, szédülés/fejfájás, lépcsőn csak kapaszkodva mertem menni:( De ahogy itt olvasgatok, ez más mint a szemüveg.

Okozott problémát valakinél? Meg lehet szokni?

szentimrei.agnes Creative Commons License 2024.02.19 0 0 4500

Jó Áron, túl vagy a műtéten? Nekem is mindkettőt egyszerre fogják műteni, és én sem találkoztam még ilyennel, pedig sok klinikánál érdeklődtem, és itt is többszáz hozzászólást végigolvastam...

Jó Áron Creative Commons License 2024.02.17 0 1 4499

Petykó50, szerntem “felemás” lencséket semmiképp ne ültettess be! Semmiképp! De ezt persze a szemésztől kell megtudnod. 

Petykó50 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 4498

Üdv. mindenkinek!

 

Új vagyok ezen a fórumon.

 

Rövidlátó vagyok, számítógéphez, olvasáshoz nem kellett, vezetéshez viszont ninuszos szemüveget használok.

 

2 hete műtötték szürkehályog miatt az egyik szememet, távollátó monofokális lencsét ültettek be.

A látásom annyiban javult, hogy jobban látok távolra, a lámpák fényét is tisztán látom, nem folyik el a fény maszatként.

A tévén megjelenő szöveget is tisztán látom: műtét előtt szemüveg nélkül összemosódtak a betűk.

 

Ami most hátrány: - csak a műtött szemmel, közelről olvasni nem tudok,

                            - éjszaka, a sötét szobában járva, a kívülről beszűrödő fényt jól látom, de csak a műtött szemmel nézve, nem látok bele a sötét részekbe, ellentétben a nem műtött szemhez képest, amellyel jobban látok.

 

Szemüvegembe "0" lencsét tettek, vezetésnél nincs problémám, jól látok, igat, eddig inkább nappal vezettem.

 

A problémám (amelyre remélem 2 hét múlva kontroll vizygálaton választ kapok), hogy amennyiben a másik szemet is műteni kell (ez jobb állapotban van, - 1,75 dioptriás szemüveggel jól látok), válasszak rövidlátó lencsét, így "felemás"lesz a látásom, vagy u. olyant mint amilyen a műtött szemben van - ekkor biztosan szemüveg fog kelleni olvasáshoz, monitorhoz.

 

Hajlok arra is, ha a szemész szerint nem sürgős a műtét, hagyjam az egészet úgy, ahogy van, mert így olvasni is tudok, és nincs sötét vakfolt körülöttem éjszaka!

Az agyam meg szokja meg azt, hogy ez van, ezt kell szeretni erre a rövid időre.

70+ vagyok és aktív életet élek!

 

Érdekelne sorstársak véleménye, akik "felemás" cipőben járnak! :)

nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2023.12.07 0 0 4497

Nekem műtét után olyan lyukas valamit raktak fel és másnap reggelre vissza kellett menni akkor vették le.

2 féle cseppet kaptam emlékeim szerint. 

Haza felé már lestem le az autók rendszámát.

No, és a tanácsokat amit adtak megfogadni.

Nem szabad emelni stb

Azóta évente kontroll.

Előzmény: sajovolgyi (4483)
nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2023.12.07 0 0 4496

Nekem TB-re műtötték mind a 2 szememet szürkehályog miatt 2017-ben.

2-3 hónap eltérés volt a 2 műtét között.

Általában távol látó lencsét ültetnek be ha nem szól az ember.

Én közel látót kértem.

Ez azt jelenti hogy laptophoz/olvasáshoz jól látok közelre úgy kb 50-60 cm-re és nem kell hozzá szemüveg. Amúgy szemüveg nélkül is elég jól látok távolra pl hányas busz áll be stb. 

Vezetéshez/TV nézéshez kell szemüveg.

Mielőtt döntöttem itt jó tippeket/ötleteket kapta " Seva"-tól köszönet érte.

Azért kellenek jó adottságok is. 

Nem cukros a páciens és az erek nem meszesek.

Évente kontroll teljes kivizsgálás mindenre.

Ugyanaz a szemüvegem van.

Magánrendelésről kerültem be.

Jó Áron Creative Commons License 2023.12.06 0 0 4495

Kószönöm a választ, Persze, segítő mindenképp lesz…

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.12.06 0 0 4494

Én hallottam már ilyenről, az akkor jól sikerült, ez az eljárás mégis ritka és különleges.

Elsősorban azért kellemetlen, mert 1 napig vagy esetleg tovább egyáltalán nem látsz majd jól egyik szemre sem.

Mindenképp legyen melletted segítség, hogy fel lehet egy ilyet vállalni vagy nem, ebben nem merek véglegeset állítani.

Előzmény: Jó Áron (4491)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.12.06 -1 0 4493

Hát, nem mernék tanácsot adni.

 

Csak saját tapasztalatom van, nem vagyok szakértő. Meg apám, nagynéném, anyósom esetét ismerem még. A 4 eset közül mindegyikben külön-külön volt a szemműtét.

Előzmény: Jó Áron (4491)
Veszpremi Creative Commons License 2023.12.06 0 0 4492

Egyszerre nem szoktak 2 szemet műteni. Nekem 2 nap eltérés volt.

Előzmény: Jó Áron (4491)
Jó Áron Creative Commons License 2023.12.06 0 0 4491

Tesznek a két szemre egy un. kagylót, amin rések vannak, s így valamennyire lát a két szemén szürkehályoggal műtött paciens (napszemüveget elé tenni javallott, amíg a pupilla tàg). Másnap reggel ezt leveheti már (ez nem 24, hanem kb. 18 óra a műtétet követően.) Nos, ez van, nem tudom, merjem-e bevállalni. Magánintézet, aki műt, az az egyetem klinikáján docens, tehát biztosan nem kezdő, ebben a magánintézetben havonta egy napot műt, illetve kontrollt végez.

max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.12.06 -1 0 4490

Még sose hallottam ilyenről. Mindenkit akit ismerek, legalább 4 hét különbséggel csinálták a 2 szemét.

 

Eleve technikailag se értem: műtét után leragasztják a szemet 24 órára. 

Előzmény: Jó Áron (4487)
Jó Áron Creative Commons License 2023.12.06 0 0 4489

Értelmetlenül fogalmaztam, ezért újra kérdem. Szürkehályog műtétem lesz, egyszerre műtik a két szemem. Rendbenvaló az, hogy nem külön időpontban műtik a két szemet? Kissé félek.

Jó Áron Creative Commons License 2023.12.06 0 0 4488

Budai Szemészeti Központról van valakinek jó vagy rossz tapasztalata? Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!