Keresés

Részletes keresés

Szterke6 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 796

Sziasztok!

 

Kis segítséget szeretnék kérni. Kis családommal júli közepén megyünk Ravenna környékére, és szeretnénk egy napra átruccani Velencébe. Azt néztem, hogy megy vaporetto Fusinából is. Ismeri azt a részt valaki? Megéri onnan menni parkolás és egyéb szempontból, vagy érdemesebb a parkolóházaktól nekiindulni? Azt láttam, hogy onnan óránként jár a vaporetto, csak az ACTV oldaláról az nem derült ki számomra, hogy erre külön jegy van, és utánna kell még pluszban napi/vonal akármilyen jegyet venni, vagy ha Fusinében megveszem a napijegyet, akkor az érvényes a teljes hálózatra?

 

Előre is köszi!

diszőz Creative Commons License 2008.06.20 0 0 795
Sziasztok!Eladó 2 igazán olcsó vonatjegyet Velence Sta Lucia pályaudvarról Budapestre (Keleti) 2007.07.06-án vasárnap. Ár:7300Ft/fő.
vantot Creative Commons License 2008.04.19 0 0 794
Szia köszi a gyors választ!

Ezt az ACTV oldalán találtam

Monthly card for two service networks
+Lagoon Services
+Mainland Services (urban routes of Mestre)

ordinary € 33,00
employees € 27,00
students € 22,00

A szótár szerint az ordinary (normál közönséges stb..)
Ezért gondoltam talán ezt megvásárolva több mint 3 napig tudnék bérlettel utazni

A 14 euro/hó nál írja kifejezetten hogy csak lakosoknak tanulóknak dolgozóknak
Monthly for residents of the islands (northern lagoon <> Venice main island services and ferries*)

ordinary € 14,00
employees € 12,00
students € 11,00

Igaz ebből még nem egyértelmű hogy a LN járatra is jó Punta Sabbioni Velence között

TRANSFERRABLE TRAVEL CARDS

Monthly ticket for Lagoon Services (Lido's land and water services) € 70.00
Monthly for Mestre's land services € 70.00
Ez meg egy átruházható havi bérlet

Mit gondolsz ?

Köszi!!!



Előzmény: vélemény (793)
vélemény Creative Commons License 2008.04.18 0 0 793
Az ACTV oldal szerint ilyen bérletet csak velencei lakosok válthatnak. A lakóhelyet természetesen igazolni kell.
vantot Creative Commons License 2008.04.18 0 0 792
Sziasztok!

1 hónapig érvényes bérletet szeretnék váltani

Többször voltam már Punta Sabbioniban egy kempingben ahonnan 3 napos( kb 30 Euro) túrista bérlettel jártam be Velencébe illetve Murano Burano szigetekre.

Egy hete láttam az ACTV oldalán hogy szinte ugyan ezért a pénzért 1 hónapig érvényes bérlet is váltható. Mivel az ACTV nem válaszol a kérdésemre szeretném ha itt kapnék megnyugtató választ olyan Valakitől aki már utazott ilyen bérlettel

Kérdésem tehát válthatok-e 1 hónapig érvényes bérletet ami feljogosít Punta Sabbioniból Velencébe való utazásra illetve ott minden Vaporetto hasznélatára
Segítségeteket előre is köszönöm

Két 14 év alatti gyermekemmel utazom nekik is válthatok ilyen bérletet vagy esetleg valami mást ?
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.04.02 0 0 791

A topicot kb 15 perc alatt át tudod olvasni. ( Parkoló árakról Tőled 2 írásnyira írtak...Sztem megtalálod ennyi idő alatt a válaszokat. Vagy a Keresés-be beírva például a parkoló-ra kapod ezeket a találatokat.

A mit érdemes, mit nem az meg egyéntől függő. Sztem buránói kirándulás ( (majd egy óra vaporettóval) nagyon klassz. Más azt mondja, hogy nagyon mű, meg giccses.    Fusd át, bicit böngésszél egy két linket, aztán gyorsan képbe kerülsz, de ha mégsem találn meg tudjuk , tudják mások  válaszolni. És hát egy utikönyv is nagyon sokat segíthet.

 

Előzmény: Dorcyka23 (790)
Dorcyka23 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 790

Sziasztok!

Megtudná mondani nekem valaki, hogy honnan és mennyiért jutok vaporettoval Velencébe és, hogy mennyi kb a parkolási díj még ott a szárazföldön, a vaporetto kikötőjéhez közel? Ezenkívül, hogy mit érdemes megnézni Velencében és, hogy mennyibe kerülnek az egyes belépők.

Köszi

reka86 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 789
Áprilisban mennénk Velence környékére. Nem tudjátok esetleg, hogy mennyiért lehet bejutni Chioggia-ból Velencébe? Néztem a helyi vizibuszos honlapot, de erre nem találtam árat.
28k Creative Commons License 2008.03.24 0 0 788

Sziasztok!

Pár friss infó Velencéből:

A Hotel Airone-ben laktunk, nem ajánlom senkinek. Ugyan olcsó, és tiszta, de a szobánk egy keskeny kis lyuk volt, a fürdő egy nagy kivilágított étkező legtulsó végében, a személyzet nem kedves, és nem olasz, a reggeli pedig pocsék. Még nem ettem ilyen rossz reggelit szállodában! És mindezt tudva nem is olyan kevés az az 53€! 

Velencében este nyolc után megszűnik az élet! Nagyon csodálkoztam! Alig lézeng pár ember, ők is inkább hazafelé siető helyiek. Nagy csönd, sötét, szerintem félelmetes. A Rialto környékén voltak többen, de nem mind bizalomgerjesztőek!

Napközben viszont mindenütt rengeteg turista volt.

 

Vaporetto jegy 6,50€/60 perc (az 1-es számú vaporetto minden megállóban megáll a Canale Granden, szép útvonal)

San Marco terasz 4€ (nagyon szép a kilátás)

San Marco kincstár 3€ (nagyon nem éri meg!!! 3 icipici szoba, benne pár szent csont)

Accademia képtár 10€ (kihagytuk, nagy volt a döbbenetünk, mert a honlapjukon 6,50€van)

1,5l ásványvíz 0,49€

Parkolás a nagy parkolóházban 24€/nap (csak napra lehet, órára nem)

GViktorya Creative Commons License 2008.02.29 0 0 787
Sziasztok!

Áprilisban megyünk Olaszországba vonattal, egy körutazást tervezünk. Van esetleg valaki, aki már válalkozott vonatos kirándulásra? Szeretném tudni, hogy van-e valamilyen kedvezményes kártya, vagy hetijegy vagy valami ilyesmi, amivel lehetne faragni a jegyárakon.
Tudtok estetleg a RailwayPlus kedvezményről, azt lehet használni Olaszországon belüli utazásra?
Az InterRail bérletről tudok, de az nekünk nem lenne annyire hasznos, annyit azért nem vonatoznánk, mint amennyibe az kerül. Az olasz vonattársaság honlapján találtam olyan infót hogy vannak ilyen heti, régió stb kártyák, de az árakról, felhasználási lehetőségekről semmit sem írtak, a magyar nemzetközi pénztár nem tud ilyesmiről infót mondani sajnos.
Minden segítséget, tapasztalatokat szívesen fogadok: Viki
FLaci Creative Commons License 2008.02.22 0 0 786
Kb. 300 méter.
Előzmény: bakonyieva (785)
bakonyieva Creative Commons License 2008.02.22 0 0 785
Sziasztok, meg tudná mondani nekem valaki, hogy Velencében a vonatállomás és a buszállomás milyen messze van egymástól? Előre is köszönöm.
Catella Creative Commons License 2008.02.15 0 0 784
De jókat találtál :)
Előzmény: 28k (782)
28k Creative Commons License 2008.02.15 0 0 783
Parkoló árakról van vkinek friss tapasztalata? Én a Piazzale Román a nagy parkolóházat ismerem, ott a 24 óra 21€. Van olcsóbb?
28k Creative Commons License 2008.02.14 0 0 782

Találtam mégegy kedvező árú szállodát Velencében! www.aironehotel.com

Márc. 11.-re 51€/szoba áron tudtam foglalni!

28k Creative Commons License 2008.02.13 0 0 781

Szia Baconka!

 

Tényleg úgy néz ki (nézett ki 2005-ben amikor mi voltunk ott) a szoba/fürdőszoba, mint  a képeken. Jó helyen van alatt azt értettem, hogy könnyű megközelíteni, mégis csöndes., mi jól tudtunk aludni. Akár autóval, repülővel, busszal, vonattal érkeztek, könnyen meg tudjátok közelíteni, a Piazzale Roma-tól csak pár perc séta. Biztonságos a környék, igen.

Jó utat nektek! 

Előzmény: baconka (779)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.02.12 0 0 780

Szerintem Velencében nem kell tartani "nem biztonságos" helyektől. Jó utat!

Előzmény: baconka (779)
baconka Creative Commons License 2008.02.12 0 0 779
Szia 28k!

A férjemmel áprilisban megyünk Velencébe és ezt a szállót néztük ki, amit Te ajánlottál. Azt írtad, hogy jó helyen van és tiszta. Úgy néz ki a fürdőszoba és a szoba, ahogy a szálloda honlapján látszik a képen? Milyen a környék, biztonságos?
Előzmény: 28k (775)
nyulci Creative Commons License 2008.02.06 0 0 777
Sziasztok!
Mi pénteken indulunk és a Ca'Foscolo apartmanban fogunk megszállni. Volna esetleg valakinek tapasztalata velük?
köszi
Emese
28k Creative Commons License 2008.02.04 0 0 776
jééé, és még magyarul is van...eddig csak olaszul olvastam.
28k Creative Commons License 2008.02.04 0 0 775

www.albergoaitolentini.it

És tényleg jó, mert tiszta és jó helyen van. Pár perc séta  a Piazzale Roma

nettomazsola Creative Commons License 2008.02.04 0 0 774
egyik kedvencem pentek esteröl;

nettomazsola Creative Commons License 2008.02.04 0 0 773
na, akkor engem is erdekel. melyik szalloda?
Előzmény: 28k (771)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.02.04 0 0 772
Akkor viszont osszad már meg velünk, mert szerintem itt a fórumon a legjobb hely a szigeten A Locanda Salieri volt az idényen kívüli 65-75€-val, ami nyáron felmegy 100-ig vagy tán tovább is. Szóval mi ez a hely?
Előzmény: 28k (771)
28k Creative Commons License 2008.02.04 0 0 771

Ó-ó! Ez csak egy csillagos ;-))

Köszi a tanácsot! De ez szerencsére jó hely, már aludtunk itt. (csak az volt a baj, h kidobták a rózsacsokromat - mondván elhervadt)

A cél pedig pont az, hogy bent alhassunk Velencében, a párom imádja Velencét, és az a jó a bent alvásban, hogy még akár éjfélkor is csavaroghatunk.

Előzmény: nettomazsola (770)
nettomazsola Creative Commons License 2008.02.04 0 0 770
vigyazz!
Velenceben a "csillagokbol" egyet le kell vonni, elkepsztö allapotok vannak a varosi szallodakban...
erdemesebb messzebb menni es behajozni.
Előzmény: 28k (769)
28k Creative Commons License 2008.02.04 0 0 769
Köszi! Akkor nagyon ügyes vagyok, mert ez egy jó kis szálloda, nem dormitory.
Előzmény: Latya (K.L.) (768)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.02.02 0 0 768

Max ágyat dormitóriumban. Szerintem.

Előzmény: 28k (767)
28k Creative Commons License 2008.02.02 0 0 767

Sziasztok!

Tud valaki olcsó szállást ajánlani? Márc. közepén egy éjszakáról lenne szó a Piazzale Roma közelében. Eddig a legjobb amit találtam 59€ reggeli nélkül. Tud valaki jobbat ajánlani???

tefi Creative Commons License 2008.01.24 0 0 766

Válaszolni nem tudok,de itt nézz körül :

http://www.actv.it/

Előzmény: ohiki (765)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!