Keresés

Részletes keresés

Moraitika Creative Commons License 2007.08.25 0 0 719

Sziasztok! Ki volt november első napjaiban Velencében? Milyen volt az időjárás?

Köszi, üdv: Ili

ketti Creative Commons License 2007.08.24 0 0 718

köszönöm!

Előzmény: srac1981 (716)
Baker400 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 717
A helyi járat olcsóbb, busz, Line 6, 1 euró. Mi holnap megyünk a skyeurope-al, szombaton megyünk át 1 hétre Bibione-ba....
Előzmény: srac1981 (716)
srac1981 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 716

Azt hiszem ez jó Trevistotól Velencébe

 

http://www.atvo.it/eng/airport.php?ld=index_euro.php&id=1&var=t

 

Nézd át!

.-.-.

Előzmény: ketti (715)
ketti Creative Commons License 2007.08.20 0 0 715
Köszi, ez nem hangzik túl vészesen, legalább átszállni nem kell közben :) bár az az 1 óra elég sok lehet...
Előzmény: 1963 (714)
1963 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 714
Szia! Mi szerdán megyünk Sky járattal Velencébe. Kb 1 óra alatt lehet Velencébe a Piazzale Romara beérni közvetlen buszjárattal Trevisoból. Mi onnan vaporettóval megyünk tovább a szállásunkra.
Előzmény: ketti (713)
ketti Creative Commons License 2007.08.20 0 0 713

Szia!ű

Ősszel mi is tervezünk egy kis kiruccanást ide.

Melyik szállodában voltatok?

A Sky ha jól tudom, már nem a San Marcora megy, hanem a Trevisora.... Te azt írtad, San Marcora érkeztetek. Mivel, és honnan repültetek? A Trevisoról történő bejutás módja érdkelne... San Marcoról már próbáltuk, azt ismerjük.

 

Előzmény: avandi (696)
srac1981 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 712

Hallottam egy olyat h a Skyeurope kivonul Magyarországról.... Már így is úgy látom nem Velencében száll le hanem Trevistoban. Mondjuk nagyon messze nincs, de ha az se lesz mivel megyünk??? :((

 

(mi márciusban még Velencében szálltunk le, és legszívesebben még mennék pár napra az éven)

 

L.

 

levi74 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 711

Hali!

A Sz. Mark tér közelében keresnék szállodát 3-4 csillagost és hangulatost október elejére egy hétvégére. Tudna valaki segiteni? Vagy ajánlani valamit? Ha lehet privibe kérném a választ!

köszi

szabo.levi@vipmail,hu

Baker400 Creative Commons License 2007.08.07 0 0 710
Sziasztok!
Meg tudja valaki mondani, hogy Bibionéban van-e atlétikai pálya?
Aug végén megyek nyaralni 10 napra, de közben néha edzenék, (versenyszerűen atlétizálok), most töltöm a "pihenőmet".
Köszi.
orsi f. Creative Commons License 2007.08.06 0 0 709
Hello mindenki! Velencebe megyek augusztus 20-tol es erdekelne, hogy valaki nem akar e hostelbe menni tobb agyas szobaba??? sokkal olcsobb 2-3-4 agyas szobaban helyet foglalni, mint egy szobasat viszont 'idegenekkel' (nem hazaiakkal) sem szeretnek nagyon egy szobaban lenni, mert hat ki tudja mikor mit lopnak el! tehat ha valakit erdekel a dolog irjon ide!!!
bokor istvan Creative Commons License 2007.08.03 0 0 708
http://www.flickr.com/photos/bokoristvan

itt találtok egy két képet, a velencei utunkról, ha igaz lesz majd egy válogatás egy másik linken, a képeket ki is lehet nagyítani. rákattint majd a felette lévő sorból a nagyító jel.
vonattal utaztunk Pestről, odavissza kettönknek 28.000. a hotel Mercure&Nettuno -ban
laktunk a pályaudvartól balra 100 méter, Pestről lefoglalva neten fent vannak, szép tiszta kis szoba két plusz pótágyasban zuhannyal wc bidé stb. finom reggeli, megelégedés napi 26.000 ért.
kék szinü vaporettó bérlet feltétlenül 25 euróért 3 napra, nagyon megéri!!!!!!!! /a Vasúti pályaudvarnál / vettük. de bármelyik bérlet megéri hisz egy út 8- 20 euró.
bejártuk vele az összes szigetet és körben Velencét. buszra is érvényes, de ki akar kibuszozni Velencéből ha egyszer odaért?
a környező szigetek közül Buranot nagyon ajánlom, valóságos mesesziget azokkal a színes házakkal plusz a temetőszigetet. Muranoba csak az menjen akit érdekel az üveggyár és a gyár termékeit áruló boltok mert szürkébb mint a másik kettő, gyakorlatilag egy gyársziget.
Élelmiszert vásárolni megfizethető áron nagyon nehéz. A Piazzale Roma buszpályaudvar külső részén indul sok sok vaporetto sok-sokféle megállóval és ott van egy COOP üzlet elfogadható árakkal. a Coop felirat a mienkkel nem megegyező kinézetű!!
Jó nyaralást mindenkinek!
nedori Creative Commons License 2007.07.27 0 0 707
Azt esetleg tudja valaki, hogy hol lehet venni Rolling Venice Card-ot? A Piazzale Roma-n lehet? Hol?
nedori Creative Commons License 2007.07.26 0 0 706
Aha... köszi a gyors választ... kár.... mert azt számoltam, hogy ez a 10 darabos jegy elég lett volna...
akkor mégiscsak a három napos bérlet lesz a nyerő ...
Előzmény: FLaci (705)
FLaci Creative Commons License 2007.07.26 0 0 705
Ha jól értem, csak annyi, hogy az 1 eurós jegyhez kell a CARTAVENEZIA. Ami ingyenes ha velencei lakos vagy, 10 euro ha venetoi, vagy Velencében tanulsz/dolgozol, egyébként 40 euro, és 3 évig érvényes.
Előzmény: nedori (704)
nedori Creative Commons License 2007.07.26 0 0 704
http://www.actv.it/english/navigazione.php?pagina=tariffe_vaporetto

Tudna valaki segíteni? Nem értem mi a különbség a 6 eurós és az 1 eurós jegy között.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.07.24 0 0 703
Egy barátom mondta:80€ volt 10 napja. Ez a "kis kör" volt, 5-en voltak a gondolában, és nem volt zenés műsor.
Előzmény: FOKIO (702)
FOKIO Creative Commons License 2007.07.24 0 0 702
Sziasztok!
Mostanság hogyan mérik a félóra körüli gondolázást?
Bluehotel Creative Commons License 2007.07.11 0 0 701

Sziasztok!

Én is kint voltam 5 napig, ma reggel értem haza.

Nagyon sok magyar hangot hallottam....:-)

 

Többször voltam a Lidon, én 8 Euro-ért béreltem napozó ágyat, fél napra csak 4 Euro, kabin minek(?).  Én a Pachuka beach-re mentem, mert ott kicsit nyugisabb, nincs nagy zsúfoltság és talán kevesebb a tolvaj is.

Én ott hagytam az ágynál a cuccaimat (kivéve pénz) amig elmentem WC-re, de semmi nem hiányzott. (Lehet, hogy csak szerencsém volt:-)).

Én sem vagyok egyébként elájulva a LIDO-tól, semmi különös, de Velencében csak ott lehet strandolni.

 

Vaporetto:

Éppen előttem vett egy 5 tagú család Vaporettora jegyet 30 Euroért a San Marco-ra, sőt gondolom vissza is azzal jöttek, ez igy 60 Euro. Szerintem felesleges pénz kidobás.

A táblákat követve el lehet gyalog is jutni a San Marco-ra (kb. 20-30 perc séta), és legalább lát is valamit az ember Velencéből a főbb látványosságokon kívül.

 

Én is szoktam Bar-okban Capuccinot inni, de pl. a Ferihegyi reptéren többet fizetek érte mint Velencében.

 

Előzmény: avandi (696)
avandi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 700

Szia!

 

San Marco, 30 perc, vissza csak 20 mert kevesebb helyen állt meg, 5-ös buszt kell keresni ez visz a Piazza le Roma-hoz, innen vaporettóval tudsz továbbmenni.

Előzmény: 1963 (699)
1963 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 699
Szia! Melyik repülőtérre érkeztetek? A Velencébe való bejutás a reptérről mennyi időt vett igénybe?
Előzmény: avandi (698)
avandi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 698

:-))) Szerintem sokan nem merik vállalni a véleményüket, mert ciki leszólni a híres Lidót.... Mi is sok helyen jártunk már, soha semmi gond nem volt sehol, remélem ezután sem lesz:-)) Egy biztos, Olaszországba egyhamar nem megyünk....

 

Még Velencéhez:

 

Afrikaiak árulnak táncoló Miki Egeret, nehogy bedőljetek (mint mi) damilon rángatja. Ha nem itthon nézem meg, visszamegyek és kirázom belőle a havi keresetét, az fix. Ez is egy a sok átverés, lehúzás közül.

Előzmény: vélemény (697)
vélemény Creative Commons License 2007.07.09 0 0 697
Örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen akinek egyáltalán nem tetszett a Lido.
Nekem a fényképezőgépem lopták el a táskámból a vaporettón.
Igaz, hogy ez volt a 200. külföldi utazásom, beleegyeznék, ha még 200 után jönne a következő lopás.
avandi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 696

Sziasztok!

 

Tegnap éjszaka értünk haza Velencéből, megosztanám a tapasztalataimat veletek...

 

10. házssági évforduló, repcsivel mentünk péntek reggel, jöttünk vasárnap este. 3 full nap, kényelmes utazás, Rialto - S Márk tér közt félúton csini kis szálloda. Eddig fejenként 150000 Ft a 3 nap két éjszaka repcsivel szállodával reggelivel.

 

(Szálloda 130Eur/nap/szoba)

 

A város: hangulatos, épületek gönyörűek, 3 nap alatt feszített tempóban de mindent megnéztünk nem csak a top 10 látnivalót. (Most pihentetjük a lábainkat)

 

Iszonyat tömeg, főleg vasárnap és szombaton, jó közlekedés jellemző. Árakat írtak már, mi is ilyeneket tapasztaltunk. Ajánlom étteremnek a BREK-et, a vasutállomás mellett, kb. félár, önkiszolgáló de nagy és kultúrált.

 

Boltok, Designer boltok tömkellege szokott árakon, utcai replika árusok, sok bóvli és üvegcucc - akinek tetszik sok féléből választhat. Arany szép és elfogadható áron, alkudni lehet 15-20%-ot kp-s fizetésnél a többet.

 

Iszonyat árak és lehúzások az egész belvárosban, csak egy példa, nem panaszkodom, mert sok szép emlék marad ami fontosabb de:

 

 

Szent Márk téren leültünk az egyik kávézóba, fehér zakós pincér jön. Kérünk 2 Bellilit (13,5/db!) ok, mondjuk, egyszer vagyunk itt. Közben beálla zenekar és elnyávog 2 ósdi slágert. Hozzák a számlát, 5 Eur/fő a "musica". Dobtunk egy hátast...  Sok hasonló "apróság van, nekm fura volt, mert pl. görögöknél nem tapasztaltunk ilyesmit soha.

 

Harry's Bar: kiküldtek minket mert a férjem térdnaciban volt, dress code van náluk (egy Bellini 20 Eur) OK, akkor nem iszunk nálatok....

 

Bazilikánál van csak nagy sor, reggel 9.45kor nyit vasárnap csak 4-6, reggel 8 után érdemes odamenni és árnyékban, amíg nincs hőség kivárni a sort, akkor még kevesen vannak. A többi nevezetességnél nincs nagy sor.

 

LIDO: hát, akinek ez tetszik, szíve joga, én kiakadtam tőle. Kagylós homok végig, papucs nélkül nem lehet közlekedni, 10-kor se ágy se napernyő a szabadstrandon, a szomszédos szálloda előtt napernyő, kabin, 2 szék 40 EURO!!!!! No comment.

 

Víz iszonyat koszos, bokáig bementünk és elhúztunk. Itt is jártunk, láttuk, never more, ennyi.

 

Majd írok még ha valami eszembe jut, ha van kérdés, konkrét címet infot szívesen adok. vaporetto bérletet érdemes venni főleg ha 30 alatt vagytok, de e fölött se vészes, 3 napos 30 eur krlátlan bérlet, buszra is jó a Lidonál....:-))

 

Ja!  Sok zsebtolvaj, sokan keresték a cuccaikat, zsebüket forgatták, a strandon pl. a táskámat se mertem volna szem elől téveszteni, de a pénzt tuti kilopták volna belőle....

1963 Creative Commons License 2007.07.07 0 0 695
Mi augusztusban megyünk Sky-jal, már alig várom.
Bluehotel Creative Commons License 2007.07.03 0 0 694

Ciao!

Ki lesz 7vége felé Veneziában?

 

Ui:

Én most busszal megyek..... egyébként a busz is Ausztrián keresztül megy, mert sokkal gyorsabb, mint Szlovénián át.

 

Blue

Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.07.02 0 0 693

A Piazza Roma-tól végig a Canal Grande-n a Szent Márk térig 30-40 perc az út. Sztem odáig el, aztán bóklászni, hagyni magad elveszni. 1 db 1 irányű max 60 perces  vaporetto út valami 6€ egy 12 órás jegy meg meg 13€ 

http://www.hellovenezia.com/jsp/it/tariffe/index.jsp

 

gondolával valami 80€ körül.

 

 

 

Előzmény: slambus (692)
slambus Creative Commons License 2007.07.02 0 0 692
Szerdán reggel megyünk Porecsbe, s onnan szeretnénk átugrani hajóval Velencébe. 5-6 óra áll rendelkezésünkre. Mit "kell" feltétlenül megnéznünk. Mennyi ideig tart egy vaporettos Canal Grande menet. Mit kóstál ez gondolás verzióban. Minden információt előre is köszönök.
nydrian Creative Commons License 2007.06.30 0 0 691
Üdv!
Cegléd mellől indulnánk. Dunaföldvárnál szoktunk átmenni a Dunán, ha a Dunántúlra megyünk, tavaly arra mentünk Horvátországba is. Merrefele rosszak az utak? Mert tavaly Senjbe mentünk, és a horvátoknál még jobbak voltak az autópályák, mint nálunk. Viszont azt nem tudom, hogy a továbbiakban milyen az út. Valakinek van tapasztalata? Kb. 100 km-el lenne rövidebb arrafelé.
Előzmény: pocza_sz (689)
tefi Creative Commons License 2007.06.30 0 0 690

Mondja ezt,aki autópálya mellett lakik....

Próbálj meg Pécsről végigmenni autópályán.

 

Előzmény: krysztyna (688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!