Keresés

Részletes keresés

FOKIO Creative Commons License 2007.07.24 0 0 702
Sziasztok!
Mostanság hogyan mérik a félóra körüli gondolázást?
Bluehotel Creative Commons License 2007.07.11 0 0 701

Sziasztok!

Én is kint voltam 5 napig, ma reggel értem haza.

Nagyon sok magyar hangot hallottam....:-)

 

Többször voltam a Lidon, én 8 Euro-ért béreltem napozó ágyat, fél napra csak 4 Euro, kabin minek(?).  Én a Pachuka beach-re mentem, mert ott kicsit nyugisabb, nincs nagy zsúfoltság és talán kevesebb a tolvaj is.

Én ott hagytam az ágynál a cuccaimat (kivéve pénz) amig elmentem WC-re, de semmi nem hiányzott. (Lehet, hogy csak szerencsém volt:-)).

Én sem vagyok egyébként elájulva a LIDO-tól, semmi különös, de Velencében csak ott lehet strandolni.

 

Vaporetto:

Éppen előttem vett egy 5 tagú család Vaporettora jegyet 30 Euroért a San Marco-ra, sőt gondolom vissza is azzal jöttek, ez igy 60 Euro. Szerintem felesleges pénz kidobás.

A táblákat követve el lehet gyalog is jutni a San Marco-ra (kb. 20-30 perc séta), és legalább lát is valamit az ember Velencéből a főbb látványosságokon kívül.

 

Én is szoktam Bar-okban Capuccinot inni, de pl. a Ferihegyi reptéren többet fizetek érte mint Velencében.

 

Előzmény: avandi (696)
avandi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 700

Szia!

 

San Marco, 30 perc, vissza csak 20 mert kevesebb helyen állt meg, 5-ös buszt kell keresni ez visz a Piazza le Roma-hoz, innen vaporettóval tudsz továbbmenni.

Előzmény: 1963 (699)
1963 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 699
Szia! Melyik repülőtérre érkeztetek? A Velencébe való bejutás a reptérről mennyi időt vett igénybe?
Előzmény: avandi (698)
avandi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 698

:-))) Szerintem sokan nem merik vállalni a véleményüket, mert ciki leszólni a híres Lidót.... Mi is sok helyen jártunk már, soha semmi gond nem volt sehol, remélem ezután sem lesz:-)) Egy biztos, Olaszországba egyhamar nem megyünk....

 

Még Velencéhez:

 

Afrikaiak árulnak táncoló Miki Egeret, nehogy bedőljetek (mint mi) damilon rángatja. Ha nem itthon nézem meg, visszamegyek és kirázom belőle a havi keresetét, az fix. Ez is egy a sok átverés, lehúzás közül.

Előzmény: vélemény (697)
vélemény Creative Commons License 2007.07.09 0 0 697
Örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen akinek egyáltalán nem tetszett a Lido.
Nekem a fényképezőgépem lopták el a táskámból a vaporettón.
Igaz, hogy ez volt a 200. külföldi utazásom, beleegyeznék, ha még 200 után jönne a következő lopás.
avandi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 696

Sziasztok!

 

Tegnap éjszaka értünk haza Velencéből, megosztanám a tapasztalataimat veletek...

 

10. házssági évforduló, repcsivel mentünk péntek reggel, jöttünk vasárnap este. 3 full nap, kényelmes utazás, Rialto - S Márk tér közt félúton csini kis szálloda. Eddig fejenként 150000 Ft a 3 nap két éjszaka repcsivel szállodával reggelivel.

 

(Szálloda 130Eur/nap/szoba)

 

A város: hangulatos, épületek gönyörűek, 3 nap alatt feszített tempóban de mindent megnéztünk nem csak a top 10 látnivalót. (Most pihentetjük a lábainkat)

 

Iszonyat tömeg, főleg vasárnap és szombaton, jó közlekedés jellemző. Árakat írtak már, mi is ilyeneket tapasztaltunk. Ajánlom étteremnek a BREK-et, a vasutállomás mellett, kb. félár, önkiszolgáló de nagy és kultúrált.

 

Boltok, Designer boltok tömkellege szokott árakon, utcai replika árusok, sok bóvli és üvegcucc - akinek tetszik sok féléből választhat. Arany szép és elfogadható áron, alkudni lehet 15-20%-ot kp-s fizetésnél a többet.

 

Iszonyat árak és lehúzások az egész belvárosban, csak egy példa, nem panaszkodom, mert sok szép emlék marad ami fontosabb de:

 

 

Szent Márk téren leültünk az egyik kávézóba, fehér zakós pincér jön. Kérünk 2 Bellilit (13,5/db!) ok, mondjuk, egyszer vagyunk itt. Közben beálla zenekar és elnyávog 2 ósdi slágert. Hozzák a számlát, 5 Eur/fő a "musica". Dobtunk egy hátast...  Sok hasonló "apróság van, nekm fura volt, mert pl. görögöknél nem tapasztaltunk ilyesmit soha.

 

Harry's Bar: kiküldtek minket mert a férjem térdnaciban volt, dress code van náluk (egy Bellini 20 Eur) OK, akkor nem iszunk nálatok....

 

Bazilikánál van csak nagy sor, reggel 9.45kor nyit vasárnap csak 4-6, reggel 8 után érdemes odamenni és árnyékban, amíg nincs hőség kivárni a sort, akkor még kevesen vannak. A többi nevezetességnél nincs nagy sor.

 

LIDO: hát, akinek ez tetszik, szíve joga, én kiakadtam tőle. Kagylós homok végig, papucs nélkül nem lehet közlekedni, 10-kor se ágy se napernyő a szabadstrandon, a szomszédos szálloda előtt napernyő, kabin, 2 szék 40 EURO!!!!! No comment.

 

Víz iszonyat koszos, bokáig bementünk és elhúztunk. Itt is jártunk, láttuk, never more, ennyi.

 

Majd írok még ha valami eszembe jut, ha van kérdés, konkrét címet infot szívesen adok. vaporetto bérletet érdemes venni főleg ha 30 alatt vagytok, de e fölött se vészes, 3 napos 30 eur krlátlan bérlet, buszra is jó a Lidonál....:-))

 

Ja!  Sok zsebtolvaj, sokan keresték a cuccaikat, zsebüket forgatták, a strandon pl. a táskámat se mertem volna szem elől téveszteni, de a pénzt tuti kilopták volna belőle....

1963 Creative Commons License 2007.07.07 0 0 695
Mi augusztusban megyünk Sky-jal, már alig várom.
Bluehotel Creative Commons License 2007.07.03 0 0 694

Ciao!

Ki lesz 7vége felé Veneziában?

 

Ui:

Én most busszal megyek..... egyébként a busz is Ausztrián keresztül megy, mert sokkal gyorsabb, mint Szlovénián át.

 

Blue

Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.07.02 0 0 693

A Piazza Roma-tól végig a Canal Grande-n a Szent Márk térig 30-40 perc az út. Sztem odáig el, aztán bóklászni, hagyni magad elveszni. 1 db 1 irányű max 60 perces  vaporetto út valami 6€ egy 12 órás jegy meg meg 13€ 

http://www.hellovenezia.com/jsp/it/tariffe/index.jsp

 

gondolával valami 80€ körül.

 

 

 

Előzmény: slambus (692)
slambus Creative Commons License 2007.07.02 0 0 692
Szerdán reggel megyünk Porecsbe, s onnan szeretnénk átugrani hajóval Velencébe. 5-6 óra áll rendelkezésünkre. Mit "kell" feltétlenül megnéznünk. Mennyi ideig tart egy vaporettos Canal Grande menet. Mit kóstál ez gondolás verzióban. Minden információt előre is köszönök.
nydrian Creative Commons License 2007.06.30 0 0 691
Üdv!
Cegléd mellől indulnánk. Dunaföldvárnál szoktunk átmenni a Dunán, ha a Dunántúlra megyünk, tavaly arra mentünk Horvátországba is. Merrefele rosszak az utak? Mert tavaly Senjbe mentünk, és a horvátoknál még jobbak voltak az autópályák, mint nálunk. Viszont azt nem tudom, hogy a továbbiakban milyen az út. Valakinek van tapasztalata? Kb. 100 km-el lenne rövidebb arrafelé.
Előzmény: pocza_sz (689)
tefi Creative Commons License 2007.06.30 0 0 690

Mondja ezt,aki autópálya mellett lakik....

Próbálj meg Pécsről végigmenni autópályán.

 

Előzmény: krysztyna (688)
pocza_sz Creative Commons License 2007.06.29 0 0 689

Üdv!

Az számít talán a legtöbbet, hogy Magyarországról honna indulsz. Nyilván, aki Sopronból indul Ausztriának megy, mert van autópálya és arra a legegyszerűb lejutni, nem kell a "jó minőségű" magyar fő utakon "robogni".

Másrészt, mi is Ausztriának mentünk.

Aki az ország déli részén lakik Horvátországon vagy Szlovénián kerszetül megy.

Tehát egy kérdés maradt, honnan indultok?

 

 

Cas/

Előzmény: nydrian (687)
krysztyna Creative Commons License 2007.06.29 0 0 688
Ausztria felé sokkal jobban lehet haladni,mert végig autópálya van.
nydrian Creative Commons License 2007.06.29 0 0 687
Sziasztok!

Habár nagyon pang a topic, azért reménykedem, hátha kapok választ:
Augusztusban indulnánk párommal Velencébe autóval. Nézegettük az útvonaltervező programokat, és arra jutottunk, hogy Croatia irányába indulva a legrövidebb az út. Mégis -ahogy az ismerősökkel beszélgettem róla- mindenki Austria felé megy, pedig arra hosszabb az út, és itt is azt olvastam lentebb, hogy az ausztriai utat javasolják.
Mi ennek az oka?
A válaszokat előre is köszönöm!
Baker400 Creative Commons License 2007.05.21 0 0 686

Köszi Cwtrans a tippeket! Tehát akkor mindenképp foglaljunk szállást előre arra az 1 estére is?

Kempingben ott helyben is szokott hely lenni nem?

 

Előzmény: cwtrans (682)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.05.20 0 0 685
hejj! de elírtam a helyet bocs
Előzmény: Latya (K.L.) (683)
enakivagyok2 Creative Commons License 2007.05.20 0 0 684

"Röhögtünk később hazafelé, mert heteket gondolkoztunk a parkoláson, hogy hogy úszhatnánk meg a Tronchettónál olcsóbban, erre hazafelé Triesztben egy ültőhelyünkben elkajáltunk annyit, amennyiért 3 napig parkoltunk. Na mindegy."

 

Ha valakinek nem mindegy, az menjen Punta Sabbioniba. Ott napi 5 EUR a parkolás és közvetlenül az őrött parkoló mellett van a vaporetto állomás, ami a Szt. Márk térhez visz. És már ott meg lehet venni (és érvényes is) a vaporetto bérlet. A Szt. Márk térről meg a 4-es vaporettoval meg elég sok helyre el lehet jutni szállásügyileg a P.le Romáig. Nem bonyolultabb, mint Tronchetto, csak időben több.

Előzmény: Shopgirl23 (675)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.05.20 0 0 683

Nem bántani akartalak, jó értelemben írtam a mániát. Voltam már Velencéban, meg Barcelonában, de nem fényképeztem hajókat, így nem tudok segíteni. de ha egyszer megint valami tengerparti hejre vet a sors, gondolok majd az oldaladra.

Addig is sok sikert hozzá!

Előzmény: pocza_sz (681)
cwtrans Creative Commons License 2007.05.19 0 0 682

http://www.jollycamping.com/

 

ezt ajánlom figyelmedbe. vagy a nagy szálláskeresőket, a legtöbbnél online fizetés is lehetséges.

 

 

 www.venere.com

 

www.ltur.at

 

www.booking.com

 

http://www.hotelfinder.com/

 

http://www.hoteldirect.com/

 

http://www.worldtravelsystem.com/

 

www.hrs.com

 

http://www.octopustravel.com

 

Előzmény: Baker400 (674)
pocza_sz Creative Commons License 2007.05.19 0 0 681

Hello Latya!

Ez nem mánia. Tengerész leszek hamarosan és gondoltam összehozok egy oldalt az airliners.net mintájára. Hajókról még nem találtam egyetlen globális fényképes adatbázist. De a lényeg, ha van képed a 666 -os írásomnak megfelelően illl. mész Velencébe akkor 667-es írást ajánlom figyelmedbe.

Üdv

 

Cas/

Előzmény: Latya (K.L.) (680)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.05.18 0 0 680
Hahó! Ez a hajómánia olyasmi, mint a spotterkedés a repülőgép bámulóknak?  Te is vadászol ilyeneket?
Előzmény: pocza_sz (679)
pocza_sz Creative Commons License 2007.05.18 0 0 679

Hello!

Az infóid tök jók. Egyébként, véletlenül nem készítettek egy-két képet óceánjárókról?

 

Üdv

 

Cas/

Előzmény: Shopgirl23 (678)
Shopgirl23 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 678

Na és akkor még a kaja: háromszor ettünk étteremben, illetve Velencében csak kétszer. Először a Fondamenta de la Misericordiát jártuk végig, Cannaregióban, és ott találtunk egy kedeves helyet (eleve olyan helyeket szeretünk, ahol helyiek esznek, vagy legalábbis olaszok). Sajnos elég kicsi adagokat kaptunk, halat nem szerető férfi utitársunk nagy bánatára nem volt már normális hús, nekem sem ízlett különösebben a kaja, de kedves volt a kiszolgálás, és nem fogadtak el borravalót (persze már felszámították fejenként a 2€-s copertát). És a garnélás tésztája a barátnőmnek nagyon finom volt. Csak olasz sörük volt (szerintünk erjesztett lábvíz felhigítva), de a borukkal nem volt baj. A nevét nem is láttam kiírva, de meg lehet ismerni a fa asztalkákról a csatorna partján, terítő nélkül, de nagy cserép fűszernővényekkel díszítve. Nem is emlékszem, mennyit fizettünk de szerintem 12-20 € között.

Másnap viszont nagyon jó helyen ettünk, a Calle dei Greciben, ott is az utcai asztalokon. Nagyon helyes, és készséges pincérlányok voltak, és mikor megérkeztünk, mondták, hogy az az asztal foglalt, de mikor láttánk, hogy dévánkozunk, mert be viszont nem akartunk ülni, mondták, hogy na jó, üljünk le. Ott pizzát ettem, talán 12 € volt, a pohár sör 3,80€ :(, bor negyed liter 3.

Hazafelé megálltunk Triesztben vacsizni, a kikötőnél lévő nápolyi étteremben voltunk, ott italokkal, előétellel együtt fizettünk hárman 80€-t. Valószínűleg egy kicsit átbasztak minket, de nem tudtuk magunkat izgatni rajta.

Na holnap folyt köv. shopgirl

Shopgirl23 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 677
És a nagy kérdés: a gondola. 40€-t simán rászántunk volna hárman. Szombat este szólítottunk meg egy gondolást, aki már éppen hazafelé készülődött, hogy hol találunk még gondolást, aki még nem végzett. Mondta, hogy szívesen kibontja újra a csónakot, és elvisz minket. Kérdeztük, mennyi. Azt mondta, hogy egy 30-40 perces kis kör 100€, a nagy kör 150, mert még esti felár is van. Azt mondta, hogy nappal már 80-ért is elvisznek minket kis körre. Na köszi, mondtuk. Szóval nem gondoláztunk. Másnap még sétáltunk a Rialto környékén, akkor már ők vadásztak ránk, az már egészen más tárgyalási alap lett volna, de sajnos már nem kérdeztük meg mennyi. De nagyon sok gondolást láttunk, és semelyik sem énekelt. Viszont mobiloznak, meg bagóznak közben.
Shopgirl23 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 676

Sziasztok? Na folytassam egyáltalán? Érdekel valakit?

Fagyi 1 gómbóc 1€, 2 gombóc 1,70 €.

Kv 1,90-től. 1,5 literes víz a Billában 0,39 centtől. Bor a Billában akciósan 3 €-tól/ üveg, borkimérésben 2€-tól 1 liter (Cannareggióban két borkimérést is találtunk, nagyon jó kis borokat vettünk ott. :), étteremben 3€ körül van egy negyed liter a ház borából. Azok sem voltak rosszak.

Képeslap 50 centesimo körül, bélyeg 65. (bélyeget csak a tabaccheriákban kapsz, ott nem, ahol a képeslapot :). cigi 3-4 € körül, szóval vigyél itthonról, ha bagózol.

 

Shopgirl23 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 675
Friss infók, árak Velencéből!

 

Szevasztok! Mivel sok hasznos infóhoz jutottunk végigolvasva a fórumot, gondoltam, hálából én is megosztom Veletek a tapasztalatokat. Használjátok egészséggel!

Május 10-13-ig voltunk Velencében. Kocsival mentünk végül, mert nem volt drágább, mint más, még parkolással sem (bár lehet, hogy fapadossal olcsóbb lett volna, csak egyrészt nem vagyunk elég előrelátóak, másrészt vesztettünk volna egy kevés időt, mert azt hiszem úgy voltak járatok, hogy csütörtök késő délután értünk volna, és vasárnap reggel indult volna vissza, és ez nekünk így kevés lett volna.) Bár sajnos csak késéssel tudtunk indulni, és csütörtök ön így is csak estefelé értünk oda, de a vasárnap még a miénk volt.

Szóval. Szállás: hostelworld-ön foglaltunk, Cannareggio hatodában, egy nagyon jutányos árú helyet, végül 3 éjszakára fejenként 100€-t fizettünk. Tök korrekt volt a csaj, mert annak ellenére, hogy különböző előzetes kavarások miatt már csak 4 ágyas szobát tudtunk foglalni, és a hostelworl is kiadta előre az árat, csak 3 főre szóló szállás díját kérte el. A szállás (http://www.hostelworld.com/availability.php/GuestHouseAlPortico-Venice-3168)nagyon jó helyen volt, a vasútállomás kb 10 perc lehetett gyalog, a Rialto mondjuk 20. Volt vaporettoállomás is a közelben, amit odafele jól megszívtunk, mert olyan gyorsjáratra száűlltunk, ami ott nem állt meg, visszafele meg a hazatartó turistákkal tömött járatra tudtunk felszállni, hát mennyei volt. :)Na mindegy, megérkeztünk, 4 órás késéssel ahhoz képest, amit megjelöltünk check-in időpontnak, de nem volt gáz.

Mi mindenképpen Velencében akartunk lakni, és minden előnyét ki is élveztük, mert még késő este is sokat mászkáltunk, meg napközben is haza tudtunk ugrani egy kis pihire. Semmiképpen ne lakjatok szigeten, vagy Mestrében! Szerintem. Az ingázás árával úgyis ugyanott vagy, mint egy olcsóbb szállással a városban.

A parkolás: eleinte úgy terveztük, hogy megállunk valahol Mestrében, aztán bemegyünk vonattal, de mire odaértünk, annyira tele volt a f.. ööö hócipőnk, hogy azzal is úgy voltunk, hogy mindegy. Tudtuk előre a Tronchetto árait, és úgy gondoltuk, hogy Mestréből is biztos lenne a vonatjegy 3-4€ fejenként, szóval ha ott is őrzött parkolóban hagytuk volna, valószínűleg nem nyerünk semmit. Szóval beálltunk a Tronchettóra, 72 óra lett volna 60 €, de mi külön őrzött, lezárt parkolórészbe tettük az autót, mert a sofőrünk féltette a járgányt, az még plusz 5 € volt naponta, szóval 75 €-t fizettünk. (Ha ilyen őrzött-zárt részbe akartok állni, el kell menni asszem az E szektorba, de mindenesetre a bejárattal szembeni átellenes végébe a földszinten, ott van.)

Röhögtünk később hazafelé, mert heteket gondolkoztunk a parkoláson, hogy hogy úszhatnánk meg a Tronchettónál olcsóbban, erre hazafelé Triesztben egy ültőhelyünkben elkajáltunk annyit, amennyiért 3 napig parkoltunk. Na mindegy.

Ja, az utat mi a Letenye-Zágráb-Ljubljana-Trieszt vonalon tettük meg 8 óra alatt Kökiről Tronchettóig. Valószínűleg jobb az a verzió, amiben több az autópálya, legközelebb nem arra mennék.

A közlekedés: srác1981-ékkal konzultálva (aki a való világban kedves barátom) mi is azt a verziót választottuk, hogy vettünk egy Venice Rolling Cardot 4 €-ért, és hozzá 18€-ért adták a 72 órás vaporettó-bérletet (29 éven aluliaknak.) Talán kétszer nézték meg, szóval valószínűleg simán lehet lógni, mert messziről látni, ha a beszállásnál ellenőrzés van. (A Venice rolling Card egyébként elvileg csomó kedvezményre jogosít, de mi sehol máshol nem tudtuk használni.) A vaporettoközlekedés egyébként nagyon jó, gyakran járnak, és jól átlátható a rendszer, ha egy kicsit figyel az ember. Mi sem szívtuk be többször, csak legelőször. A légyeg, hogy minden megállónál van több móló. A bejáratnál világosan ki van írva, hogy azon a mólón melyik járat áll meg, és milyen irányba megy. Minden járat megy egyébként mind a két irányba.

Mivel a Canal Grandén csak 3 híd van, közöttük is át lehet kelni, úgynevezett Traghettókkal. Nagyjából akkora csónak, mint egy gondola, csak ketten evezik, és viszik oda-vissza az embereket egész nap. 50 centesimóért!!! Mi sajnos nem próbáltuk ki végül, majd legközelebb. A traghetto-állomásokat is jelzi a térkép (mi 3 €-ért vettük az újságosnál), és jól ki is vannak táblázva. Nos elsőre ennyi, holnap folyt. köv. Kérdések is jöhetnek, megpróbálok válaszolni. Amiről mindenképpen mesélek még: vásárlás, árak (kaja, pia, kv, néhány múzeum, bélyeg, képeslap, szuvenír, cd), trükkök-tippek stb.

Üdv: shopgirl 

Baker400 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 674

Sziasztok!

 

Kb. 5-en csajok megyünk Bibione-ba, ahol 1 heti szállásunk van. De a repcsi Velencébe (Treviso) megy aug. 24-én pénteken, és szállás szombattól szombatig van (repcsi vissza csak utána hétfőn). odafelé az első estét szívesen töltenénk Velencében, hogy ott is szétnézzünk. Mit javasoltok, foglaljunk előre szállást, vagy ott is találunk?

Utólsó 2 estére sincs szállás, de azt úgy gondoltuk megkockáztatjuk, hogy ott keresünk vmit. Mi a véleményetek? Természetesen olcsó ktsgvetésű nyaralásról van szó, csak olcsó szállás jöhet szóba.

 

Várom a tanácsaitokat.

 

Üdv:)

facsiga2 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 673

Fúúúúú, köszönöm szépen!

Gyorsan átrágjuk magunkat rajta!

Kösziköszi mindenkinek! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!