Keresés

Részletes keresés

Manipura Creative Commons License 2019.01.24 0 0 8109

Köszönöm mindkettőtök válaszát. A Dalmát lenne az igazi vágyam, de valahogy eddig nem volt szerencsém Velencében a Carpaccio képekkel. A tervben továbbra is szerepel, remélem, végre szerencsés konstellációban lesz minden hozzá. 

Az emlitett templomokat 2 kivételével láttam, a Zacchariába mind a két úton bementem, egyik kis kedvencem. 

A Gesuati valamint a sant Agnese karnyújtásnyira lesz a szállástól, a Frari pedig 4 látogatás után is hívogat. Csak Dorsoduróban 16 templom van, nem mindig sikerül ám pont azt megtalálni amit eredetileg terveztem. :) Sokkal több a terv és vágy, mint ami belefér a kötelező helyek és eltévedések mellett a 2 este és 2 teljes napba. :)

 

vélemény Creative Commons License 2019.01.24 0 0 8108

Én ezt hívom San Giorgionak, de tényleg az a hivatalos neve, amit te megadtál

Előzmény: onlyread (8107)
onlyread Creative Commons License 2019.01.24 0 0 8107

Nekem ez volt a kedvenc:

http://www.scuoladalmatavenezia.com/

Előzmény: Manipura (8105)
vélemény Creative Commons License 2019.01.24 0 0 8106

A San Giorgio mindenképpen, sőt ott kellemes a környék is. Talán még szebb, mint a San Marco belül.

A Correr nagy, de elég a 2 óra. Sokféle dolog van. A legkevésbé érdekes a régészeti részleg, a római gyűjteményekkel összehasonlítva különösen,  de át kell rajta menni a könyvtárhoz, amit viszont látni kell.

Templomok, nem tudom, mit láttál már. De szerintem még érdekesek San Zaccaria,San Sebastiano, Maria del Orto, San Alvise.  A San Giobbe 3 éve zárva volt, hátha már kinyitották

Előzmény: Manipura (8105)
Manipura Creative Commons License 2019.01.23 0 0 8105

Ha az általad látott scuolákat rangsorolni kellene, a San Marco és a San Rocco után melyik kettő következne? 

Templomok közül sok kimaradt, a Santo Stefanót és a Scalzit szeretném megnézni. A Correr és csatolt részeire elég kb. 2 óra?  Kikeresem majd amit irtál, mit hagyjak ki belőle.

A Padova terv nagyjából összeállt, a Cardot vettem meg. Versenyt futok az idővel majd. Egy 9 körüli érkezés lenne jó, de ahhoz 7.30 körül el kell indulni a szállodából. 

Néztem a Musei Eremitanit google beltéri nézettel, elég szép a kollekció. A Duomo biztos hogy kimarad, az Eremitani templom még kérdéses a sziesztás nyitvatartásuk miatt.

 

Előzmény: vélemény (8086)
Manipura Creative Commons License 2019.01.17 0 0 8104

Ezt most komolyan kérdezed??? Azt csak te tudhatod, mennyit szánsz egy napra, mekkora összeget engedhetsz meg magadnak.  Szinte mindenhol lehet bankkártyával fizetni. Attól is függ, hol eszel,hány embernek milyen ajándékot vennél.  Egy hűtőmágnes is  5€, 1db. vaporetto jegy 7,50, tehát oda-vissza 15€, napijegy 20€.  Cappuccino 3-5 €, ásványvíz 1-3 €, wc  alkalmanként 1€, fagyi 3-6 €.  Velence alapból drága és zsúfolt, a carnevál idején e fokozódnak.

Manipura Creative Commons License 2019.01.17 0 0 8103

Ezt most komolyan kérdezed??? Azt csak te tudhatod, mennyit szánsz egy napra, mekkora összeget engedhetsz meg magadnak.  Szinte mindenhol lehet bankkártyával fizetni. Attól is függ, hol eszel,hány embernek milyen ajándékot vennél.  Egy hűtőmágnes is  5€, 1db. vaporetto jegy 7,50, tehát oda-vissza 15€, napijegy 20€.  Cappuccino 3-5 €, ásványvíz 1-3 €, wc  alkalmanként 1€, fagyi 3-6 €.  Velence alapból drága és zsúfolt, a carnevál idején e fokozódnak.

 

 

Előzmény: geda1 (8102)
geda1 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 8102

Sziasztok!

Buszos utazással lesz lehetőségem eljutni a karneválra.Érdekelne mennyi költőpénzt vigyek ha  ennék ott  valamit (pl.pizza,vagy valami olaszos tésztaételt) és valami apró szuvenírt is vennék emlékbe?Köszönöm,ha válaszolsz.

luci87 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 8101

Sajnos ez nem egyéni utazás,hogy meg lehessen toldani...Még nem 100 % hogy megyunk, de azért köszi mindenkinek az infókat.

Előzmény: pandabarát (8100)
pandabarát Creative Commons License 2019.01.08 0 0 8100

Én megtoldanám egy nappal, ha még nem késő. A hosszú buszozás, nem alvás után nagyon fárasztó lesz az egész napos városnézés.

Előzmény: luci87 (8098)
Manipura Creative Commons License 2019.01.08 0 0 8099

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146591331&t=9096998

 

Egy saját hozzászólásom linkjét másoltam be. 

Javaslom, szánd rá az időt, és olvass vissza, sok tapasztalatot, sok praktikát leírtunk itt többen is. 

Ha február közepén mentek, a zsúfoltság garantált, mert febr. 16-márc.5. között van idén a Carnevál. Sok türelemre lesz szükség, százezrek várhatók naponta, és tömeges tumultus a vaporettókon a legismertebb látványosságok környékén és a Ple Roma-Rialto híd- piazzale San Marco általában táblákkal jelzett szűk sikátoros útvonalain.Tájékozódj hogy a befizetett útba mi tartozik bele az utaztatás és szálláson felül, tudd meg hol lesz a szállás, ezek mind befolyásolják a felkészülést. 

Szerintem ne tervezd túl, de egy Ple Roma-San Marco vaporettózást lehetőség szerint délidőben kivilágított San Marco Bazilikát vagy egyéb szép templomot és egy kilátót javaslok.  Kényelmes cipőt réteges öltözködést biztositó ruházatot napszemüveget sok pénzt vigyetek.

Web-camerák nézegetése utazás előtti napokon il.meteo.hu actv közlekedési ismeretek, vízállást aktualizáló oldalak előzetes infókhoz hangolódáshoz jók.

Nem elrettentésként írtam, mert Velence Őfelséges Serenissima látványa önmagában egy csodálatos egyedülálló élmény, de százezrek gondolják ugyanezt, és a sikátorok épületek befogadóképessége nem fejleszthető pár száz éve. 

Jó felkészülést!

luci87 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 8098

Üdv.Soha nem voltam Velencében, pedig már megöregedtem...de elhatároztam nem halok úgy meg, hogy ne lássam.A férjemet nem igazán érdekli...de azért eljön velem biztos..:)Olyan utat néztem ki, hogy esti indulás, éjjel a buszon,másnap városnézés,éjjel egy hotelben.Másnap reggeli után kirándulás a környező szigetekre, du. induás haza, éjjel érkezünk.Minden érdekelne.Mit érdemes magunkkal vinni,milyen idő szokott lenni február közepén?Mennyi eurót érdemes előre megváltani, és vinni? mire figyeljünk, vigyázzunk? Én nem vagyok jó alvó, szerintem az izgalomtól nem fogok tudni elaludni a buszon, és másnap fáradt leszek..:( a férjem egy mormota, és horkol is...:) Köszi minden tanácsot.

P_Lilla24 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 8097

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos információkat! :) Így már könnyebben eligazodunk :)

k_petr Creative Commons License 2019.01.06 0 0 8096

Nincs jelentős árkülönbség alapanyagokban a magyarhoz képest, a 0.33-as olasz sörök cca.1-1.5Eur, a 0.66-os ( ott inkább az a divat) az 2-2.5Eur, amennyire emlékszem.

Nem egy sörnemzet, így több az import sör, mint a hazai. 

Olasz sör: a Moretti ( kalapos detektív a címkén), a Dreher (nem magyar, nekik is van) illetve ami nekem kellemes meglepetés volt, az a  Nostra Azzuro. Nem is kell jégbe hűteni, hűvös-langyos között ittam és nagyon ízletes.

Előzmény: P_Lilla24 (8093)
Manipura Creative Commons License 2019.01.05 0 0 8095

Velence nem olcsó a supermarketek kedvezőbbek valamennyire. Kérdès, hogy hol parkol majd a busz, hol és mikor lesz időtök vàsàrolni. Ha a Piazzale Romàn, akkor praktikus az előttem szóló àltal már említett ottani Coop.

Van mèg egy Despar is a Rialtónál: 

 

https://www.google.com/search?q=despar+venezia+rialto&oq=deparvenezia&aqs=chrome.3.69i57j0l3.23378j0j8&client=tablet-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

 

Előzmény: P_Lilla24 (8093)
FLaci Creative Commons License 2019.01.04 0 0 8094

Coop közel a Piazzale Roma-hoz: https://goo.gl/maps/L3dp38iScaA2
Coop a Strada Nova-n: https://goo.gl/maps/5Z1w8DXEFC92
Conad City a Zattare-n: https://goo.gl/maps/ERbUfGQXTAQ2

Előzmény: P_Lilla24 (8093)
P_Lilla24 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 8093

Köszönöm a sok hasznos tanácsot a gondolázással kapcsolatban! :)

 

Azt esetleg nem tudja valaki, hogy hol és milyen szupermarket található Velencében ami árakban is a legelfogadhatóbb? Szeretnénk majd hazahozni a családnak 1-2 olasz édességet illetve sört is :) Illetve van valakinek valami információja/emléke hogy mennyibe kerül egy fél literes (vagy 0,33-as) üveges sör a szupermarketekben? :)

 

Köszönöm előre is a segítséget! :)

Manipura Creative Commons License 2019.01.01 0 0 8092

Auguri Buon Anno Nuovo!

 

Néhány gondolat a gondola téma körül:

Ha nem feltétlenül a romantika miatt tervezed a gondolázást, egyrészt az utastársakkal többen társulhattok, másrészt az olcsóbb verziójú nem puccos sokkal rövidebb ideig tartó traghettózás is szóbajöhet fejenként 2 € áron (2017-es tapasztalat). Ez a helyiek, vagy a szegények vagy a bevállalós turisták gondolája. Kb. 3 perc alatt átvisz a túloldalra, le lehet ülni, vagy állva is utazhatunk. Ketten eveznek rajta, egyik elöl a másik hátul,  semmi szerenád  bársony vagy cicoma, de ugyanolyan alacsonyról lehet szemlélni a Canale Grande két partját. Ki-és beszállásnál is segítő karját nyújtja a legénység. http://europeforvisitors.com/venice/articles/traghetto.htm
A Ca D'Oro- Santa Sofia ( Halpiac) közötti vagy a San Toma- Sant Angelo közötti de talán a Salute templom melletti rakpartról induló (Campo della Salute) a leglátványosabb. Ha a kettesben romantika átélése a fontosabb, annak ára van, napnyugta körül és este a legdrágább. A Sóhajok hídja alatt szerintem csak a San Marco öböl közeli gondolák haladnak át. A szép palotákat a Canale Grande mentén közlekedő vaporettóról (pl. 1-es vagy 2-es) lehet legjobban látni, ki lehet menni a végén a nyitott részre. 

 

Sorban állás/ kisgyerekkel utazás: szerény véleményem szerint  10 év alatti gyerekekkel nagy bevállalás egy velencei út. Felnőttek számára is fárasztó a sok hidacska lépcsője, és a tömeg miatti toporgás, plusz az elkeveredés lehetősége.  Nehéz tanácsot adni  ismeretlenül, kevés információ alapján. Nem tudom, mennyire érdekli a kicsiket a sorbanállós helyek bármelyike. (Ilyen lehet jellemzően a Doge palota, a San Marco Bazilika)  Mielőtt bármit foglalnál, el kell dönteni, mit szeretnétek megnézni, azt a gyerekek is kibírják-e gyalogolva, lépcsőzve türelemmel èrdeklődéssel. Nem tartom gyerekbarát programnak sem az amúgy gyönyörű, művészi értékben gazdag, építészeti kivitelezésben is különleges scuolákat, vagy templomokat, vagy a Doge palotát sem.

Ilyeneket terveznék: Gondolázás, gondolaműhely, vaporettózás, fagyik, sütik, kilátó a San Giorgo tornyából, esetleg a dél körül kivilágított San Marco Bazilika, tengerészeti múzeum, természettudományi múzeum, s ha amúgy múzeumkedvelők és nagyobbacskák talán érdekes lehet a történelmi háttérrel kiegészített felkészülés mellett a Doge palota.) 

https://www.veneziaunica.it/en/content/musei-civici-venezia  ( Tájékozódni kell;  árak, nyitvatartás, kint töltött idő érdeklődési kör, pénztárca, az utazók mindegyikének átlagos napi teherbírása /fizikai és szellemi/ alapján egyedi elbírálású,  hogy kinek mi éri meg, mi javasolt, mi indokolt.)

 

P_Lilla24 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 8091

Nagyon szépen köszönöm az infókat a gondolázással kapcsolatban! Azért ha nem 100 euró/fő az ára akkor már mindjárt jobban hangzik a dolog! :D

papanick Creative Commons License 2018.12.29 0 0 8090

A gondola ár pontosabban. 

Napközben 40 perc EUR 80

Este 40 perc EUR 100

Előzmény: csapa (8089)
csapa Creative Commons License 2018.12.29 0 0 8089

100 euro/gondola. Ha ketten vagytok, vagy ha hatan - nincs jelentősége.

Előzmény: P_Lilla24 (8087)
Kutyafüle09 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 8088

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék van-e valakinek tapasztalata az előre megváltott jegyekkel kapcsolatban. Tényleg elkerülhető a több órás sorban állás. Mi 3 10 év alatti gyerekkel utaznánk, ők nem bírják még ezt. Köszönöm!

P_Lilla24 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 8087

Köszönöm szépen a segítséget!

Őszintén megmondom nem tudom, hogy mindre bemegyünk-e vagy lesz amit csak kívülről nézünk meg. Ajándékba kaptam ezt az egy napos utazást így még sokat én sem tudok a dologról, csak a leírásban olvastam ezeket az információkat. Azért kérdeztem ezeket, mert így egy napnak nekem is soknak tűnik ez a program, főleg hogy ez csak a kötelező része, a szabadidő akkor nem tudom mennyi lehet. A gondolázásról olvastam, hogy nagyjából fél óra 100 euró/fő…Hát ez most azért igazán elgondolkodtatott mert ez eszméletlen lehúzás. De azért csak benne van a fejemben, hogy lehet soha többet nem jutok el Velencébe és akkor egy életen át bánni fogom hogy kihagytam. Azt lehet tudni, hogy minden gondolásnál ugyanannyi az ár vagy ezek között is vannak különbségek?

Előzmény: vélemény (8086)
vélemény Creative Commons License 2018.12.27 0 1 8086

Ezekre a helyekre be is mentek?

Néhány helyre biztos nem. A Szláv rakparton nincs hova bemenni, ott csak végigsétáltok, a Prokurátori palotákra is csak kívülről lehet ránézni, a Nemzeti Könyvtár is ott van a téren, oda bemenni csak a Correr múzeum részeként lehet. A  San Zaccaria Egyházkerület mit takar, azt nem értem. Közvetlenül a Szt Márk tér mögött van a San Zaccaria templom, de oda ilyen rövid idő alatt nem szoktak csoportok bemenni. A campanilere sem hiszem, hogy egy csoport felliftezne.

A kérdés a Dózse Palota és a Szt Márk templom. Ha egyikbe sem mentek be, akkor az egész kötelező program 45 perc, amiből 20 perc még a vaporetto megállótól a Szláv rakparton át eljuttok a Szt Márk tér közepéig. Kérdezz rá, hogy bementek-e.

Ha nincs a programban a belépő( és SZVSZ nagy valószínűséggel nincs), akkor a szabad időben a templomba be kell menni, mert gyönyörű. Ilyen templomot másutt nem látsz. A Dózse Palota már más kérdés,  egy napos programba én nem tenném be. Max kívülről körbe sétálni.

És utána jöhet a séta, ahogy Manipura írta. De a próbáljátok meg kihagyni a fő sétaútvonalat a Szt Márk tér és a Rialto között. A legjelentéktelenebb épületek, a máshol is megtalálható üzletek  főleg kínai cuccal és hamis táskákat áruló afrikai árusok. És  a tömeg, aki céltalanul vonul.

Előzmény: P_Lilla24 (8083)
Manipura Creative Commons License 2018.12.27 0 0 8085

Szerintem csak gondolázzatok, menjetek egy kört vaporettoval és sétáljatok. Ha a felsoroltakat mind megnézitek jó fáradtak lesztek.  Gondola szóra keress rá, árakat stb irtak régebben. A Zaccaria Vaporetto megálló közelében is van állomásuk. 

Előzmény: P_Lilla24 (8083)
Manipura Creative Commons License 2018.12.27 0 0 8084

Köszönöm a kedvcsináló sorokat mindhármótoknak. Verona és környéke is régi vágyam,  egy másik alkalommal sort kerítek majd rájuk. Ottani szervezkedéshez elvileg helyi tanerős segitség is lesz. :)

Padovára hangolódtam. Giotto életrajzi és az Itália Remekei könyveket meg netes ismeretterjesztő anyagokat böngésztem. 

P_Lilla24 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 8083

Sziasztok!

Egy kis segítséggel fordulnék hozzátok. Párommal február végén utazunk Velencébe 1 napos buszos kirándulás keretében melynek első fele kötelező programokkal telik (Szláv rakpart, San Zaccaria Egyházkerület, Dózse Palota, Szt. Márk Bazilika, Nemzeti könyvtár, Campaníle és Prokurátori Paloták) a másik fele pedig szabad program lesz. Írták, hogy a szabad program keretében lehetőség van átutazni Murano és Burano szigetére, de úgy gondolom, ha csak egy szabad délutánunk van akkor inkább maradnánk Velencében és ott andalognánk. Ezeken a kötelező programos helyeken kívül mit tudnátok még ajánlani? Mindenképp szeretnénk gondolázni, hiszen kitudja lesz-e még alkalmunk eljutni még egyszer ide. Ebben viszont kérnék segítséget! Melyik hely a legjobb a gondolázásra? Hol érdemes felszállni? Esetleg valaki tudja hogy nagyjából meddig tart egy ilyen gondola-út és hogy nagyjából mennyibe kerül? Tudom, hogy valószínűleg borzasztó árat kérnek el érte, de tényleg semmiképp nem szeretnénk kihagyni ez a felejthetetlen élményt :)

Köszönöm a segítséget!

Üsv, Lilla

anblock_italia Creative Commons License 2018.12.25 0 1 8082

De közben elelejtkeztünk róla, hogy ez Velence topik..., elnézést kérünk! :-)

 

Előzmény: anblock_italia (8081)
anblock_italia Creative Commons License 2018.12.25 0 0 8081

Én is ezt kívántam üzenni Manipurának :-) Én mennék..., ha nem is holnap, megvárnám a késő tavaszt! Voltam az idén is, talán tudod...

Előzmény: vélemény (8080)
vélemény Creative Commons License 2018.12.25 0 0 8080

Veronának gyönyörű a fekvése,körben a hegyek,  a városban kanyarog az Adige.

Akár egy hetet is el lehetne tölteni, kirándulni onnan a Garda tóhoz és Mantovába.

Előzmény: anblock_italia (8079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!