Keresés

Részletes keresés

Straniero..71 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 8000

Hát,ezek az " alapvetések" mára sajnos megkoptak. Az is alapvető lenne,hogy felnőtt ember a városban nem mászkál strandpapucsban,félmeztelenül,atléta trikóban, stb.,épületben,evés közben lebvesszük a sapkát,nem telefonálunk úgy,hogy körülöttünk mindenki hallja,nem a sikátor közepén állunk meg fotozni,stb.stb.

Előzmény: Törölt nick (7999)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.11 0 0 7999

Nyilván azért nem emelte ki az utazási iroda, mert az elvileg ugyebár alapvető, hogy templomba fedett térddel, fedett vállal megyünk be. Még nyáron 40 fokban is. Szerintem térdet takaró nadrágba nem kötnek bele.

Előzmény: Sasv (7998)
Sasv Creative Commons License 2018.05.11 0 0 7998

Szent Márk-bazilikába mennyire rövid nadrágba nem lehet bemenni? Térdnadrág annak számít? Az utazási irodába az öltözködést nem említették, csak most olvastam.

utazó61 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 7997

Szia!

A 7-8 óra Velencében azért elég sok idő-elsőre, ha nem mész be sehová, nagyon sokat láthatsz a városból. Parkolónak inkább a Trochettot ajánlanám, hamarabb eléred, gyorsabban tudsz távozni.Ez rendes parkolóház, csak annyi autó van benne, amennyi hely van-lezárhatod az autót. A Piazzale Roma környéke egy közlekedési káosz.Innen kb, 20 perc sétálva a Piazzale Roma, ott kezdődik az igazi Velence. Onnan gyalog, nézelődve, akár egy kapucsinóra beülve nagyon kényelmesen 3 óra a San Marco. Eltévedni nehéz, minden sarkon ki van táblázva az iránya.

Visszafelé vaporettóval a Canal Granden a San Marco-ig megnézheted a víz felől is a palotákat, kb.35 perc az út.

Érezd jól magad, láss sok csodát, és térj oda vissza -akár többször is!

Előzmény: Krisztimilan (7981)
papanick Creative Commons License 2018.05.08 0 0 7996

Az egy útra szóló jegy nem valószínű, hacsak nem gyalog mennének tovább. :-)

Oda-vissza már 15 EUR, akkor inkább napi jegy. 

Persze a belső parkolókhoz is idő kell, és sokkal drágábbak. 

A pár órás városnézés kissé nehézkes, de én is azt mondom, hogy megéri. Céltalanul kóborolni a városban, fagyizni, sirályokat bámulni, de akár néhány templom is beleférhet. 

Előzmény: Straniero..71 (7995)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 7995

Igen,az tény,hogy nem ez a leggyorsabb megoldás,viszont a Pl.Roma-ról is kell jegy a Vaporettora,ha nem akar gyalogolni. Talán elöszezonban még nincs dugó Caposile és Jesolo között,igy talán nem kell egy óra.

Nyilván ez csak egy ötlet,amit érdemes körbejárni.

Nem szoktam sz@rrágóskodni,de s 7€/nap kedvező a parkolásért,öa különbözetből kijön egy napijegy...

Egyébként lehet egy útra szóló jegyet is venni...

Előzmény: papanick (7994)
papanick Creative Commons License 2018.05.08 0 0 7994

Hajón a Szent Márk térre érkezni klasszikus, emlékezetes. 

Azért azt ne feledjük, hogy Az autópàlyáról  kikötő legalább egy óra és a hajóút is kb. 40 perc. 

Persze ezért kárpótolhat a hajókázás a szigetek között. Ezzel a megoldással biztosan kell majd napijegy is. 

Előzmény: Straniero..71 (7993)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 7993

van más megoldás! Punta Sabbioni-ban tedd le az autót,7€/nap,onnan megy hajó a San Zaccaria-ra,ami gyakorlatilag a San Marco melletti hajóállomás. Csodás az út a vaporettoval,ahogy egyszer csak kiemelkedik a vízből a város.

Én majdnem minden alkalommal így megyek.

Előzmény: Krisztimilan (7989)
Lalupa Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7992

Üdvözlök mindenkit! Tapasztalt Velence-kedvelőktől kérdezem, ha csak 4-6 órát tölthetne ott,  a Piazzale Roma- Szent Marco tér között vaporetto oda-vissza és a téren egy kávé mellett belefér még valami? A másik kérdésem, ha gyalog megyek a San Marcóra melyik a leggyorsabb útvonal,  (Strada Nuova??) és kb. mennyi idő alatt lehet odaérni ha nem bámészkodik és nem  téved el az ember?   Köszönöm, ha segít valaki. 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7991

Ezért említettem.

Semmi gond vele. Kicis a hely, egymás mögé rakják a kocsikat és ha a belső menni akar akkor ki kell venni előle a másikat.

Érthető, ha valakinek ez nem fér bele, de nem hallottam még, hogy bármi gond lett volna belőle. Olaszországban ez egyébként bevett szokás sok helyen.

Előzmény: Krisztimilan (7989)
Krisztimilan Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7990

Most olvastam róla. Nem semmi. Érthető Csak fura. :-) 

Előzmény: Törölt nick (7988)
Krisztimilan Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7989

Hogy mi? :-) Ezt még sohasem hallottam..Nem elég hogy 32 euro meg még hagyjam nyitva az autót is? Na ezt még átrágjuk...:-) Köszi

Előzmény: Törölt nick (7988)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7988

Velencébe bele lehet szeretni rövid idő alatt is. A 8 órai időzítést minél előbbre venném, hajnalban varázslatos a város. 10körül varázsütésre megindul a tömeg. Kerüld a hangyautakat és jó lesz az egész napra. Nagyon el lehet fáradni.

A P.Roma parkolóházban arra készülj, hogy a kocsikulcsot a műszerfalon kell hagynod a nyitott kocsiban. Nincs ezzel semmi baj, de sokakat hallottam már ettől kiakadni.

Előzmény: Krisztimilan (7986)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.05.07 0 1 7987

Mindenkinek más jön be. Nincs ezzel baj. Ahogy a hétköznapi életben,ugy az utazási fórumon is különböző emberek vannak. Egy baráti párral ugrottunk be egyszer pár órára a városba,öket nem fogta meg,illetve a Rialtó híd ékszerüzletein kívül nem tetszett nekik semmi.

Én órákat tudok ücsörögni egy lépcsőn,bámulva a taxisok manővereit,ahogy egymást és a kikötők oszlopait centizgetve vezetik a hajóikat.Vagy hajnalban nézem,ahogy száll fel a köd az öbölben,rácsodálkozom a lakkfekete motorcsónakkal,tuc-tuc zene mellett bulizni induló fiatalokra,a szirénázó mentőhajóra vagy a szemétszállító bárkára,ahogy kitámasztja magát a parthoz,mikor beemeli a szemetet.

A piacon is órákat lehet tölteni,a templomokban,múzeumokban napokat. Számomra Velence egy csoda. Másnak meg a sivatag a csoda. Az a lényeg,hogy mindenki jól érezze magát  világban és megtalálja a maga csodáit.

Nézd meg a várost és ird meg itt, hogy milyen volt! 

Előzmény: Krisztimilan (7986)
Krisztimilan Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7986

Köszi amit írtál. Jó tudni hogy valaki jól érezte magát kis idő alatt is. Mi is erre törekszünk...mert most más a program. De nem szeretnék velence mellett csak úgy elautókázni...

Előzmény: Straniero..71 (7984)
Krisztimilan Creative Commons License 2018.05.07 0 1 7985

Ne haragudj de ha nem bírod ki beszólogatás nélkül akkor ne is írj. Nem a szelfikért megyek. Életmeben nem készítettem egyet sem.Ha nem érted amit írtam sajnálom. Nem az veszi el a kedvem hogy keveset lehetek ott hanem az ilyen írások. Itt néhányan már eldöntötték hogy szarul fogom magam érezni és nem fog tetszeni mert nem kaparom fel a köveket is. Köszi mindent. 

Előzmény: Törölt nick (7983)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7984

Nekem első alkalommal nem sok időm volt. Bementünk a San Marco parkolóházba a Pl.Roma-n,mert onnan kell a legkevesebbet gyaloholni. Onnan beballagtunk a St.Marco- ra, kis nézelődés,megnéztük a székesegyházat is,-akkor még nem kellett órákig várni- visszasétáltunk a Rialto-hoz,ott átmrntünk a másik oldalra,jól eltévedtünk,így fedeztük fel a város azon tészeit,ahol nem hömpölyög a tömeg. Ettünk egy kiskocsa szerű helyen,azután ki a kocsihoz és indulás haza. 

Mindezt januárban,hidegben. Szerelem volt,első látásra. Én nem tudok úgy elmenni Velence mellett,hogy ne menjek be,ha csak egy órára is.

Ne hagyd ki te sem. Érezd jól magad,jó utat!

Előzmény: Krisztimilan (7981)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7983

Attól tartok, teljesen félreértesz. Nem vagyunk fennakadva, csakis és kizárólag a hosszú évek alatt szerzett utazási tapasztalat és a másoktól hallott megszámlálhatatlan mennyiségű beszámoló alapján kialakult kép mondatja velünk azt, amit leírtunk. Mindenkinek szíve joga úgy utazni, ahogy az neki a legjobban megfelel. Végülis a mai világban a lényeg, hogy készüljön pár szelfi, amit meg lehet osztani a fészen. Erre pedig tökletes egy ilyen Velencében töltött fél nap.

Előzmény: Krisztimilan (7981)
vélemény Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7982

   Érezzétek jól magatokat!

 

( Azért esetleg megnézhetnél néhány képet a Szt. Márk templomról. Mert ilyen templomot sehol máshol nem láthatsz. Ennyi időbe beleférne. Persze, ha ilyesmi egyáltalán nem érdekel, akkor egyetlen percet sem szabad rápazarolnod)

Előzmény: Krisztimilan (7981)
Krisztimilan Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7981

Sziasztok. Először is nem értem miért vagytok így fennakadva ezen...nem vagyunk egyformák. Én nem akarok elmenni Velence mellet úgy hogy be se megyek mert nem láttam még. A belső parkolót néztük ki ahonnan besétálhatunk nem hinném hogy ehhez órák kellenek...Úgy tervezem hogy kb 8 felé érünk oda és 15-16 óráig van időnk. Templomokba eleve be se akarok menni szóval ez nem probléma. Egyszerüen csak látni szeretném Velencét sétálgatni, vaporettózni kicsit és ennyi. Nekem ennyi elég. 

vélemény Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7980

De nagy a kísértés "itt mentünk el Velence mellett és nem mentünk be!". Csak abba nem gondol bele, hogy egy óra, amíg lemegy az autópályáról és beeér a Trnchettora. Még egy óraamíg megkeresi a vaporettot és beér a Szent Márk térre. Oda és vissza már 4 óra. Jó esetben van még 2 óra városnézésre. A templomba nem mennek be, mert hosszú a sor. Nem látnak mást csak a tömeget és a hangyautat. És tényleg megutálja Velencét.

Előzmény: Törölt nick (7979)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7979

Az már megint más kérdés, hogy az ilyen "átfutunk Velencén" (szabadon behelyettesíthető Rómával, Firenzével, Párizzsal, kb bármivel) program mennyire éri meg. Az ember már fáradtan érkezik, benne van a bugi a lábában, hogy mennie kell még aznap tovább. Könnyen előfordulhat, hogy egy ilyen látogatás után jön a megmásíthatatlan következtetés, mely szerint Velence (Róma, Firenze, Párizs, kb bármi) egy szar hely, tömeg van és büdös, szemetesek az utcák, minden drága, az emberek nem beszélnek angolul és úgy egyáltalán az egész úgy pocsék, ahogy van:))))))

 

Előzmény: vélemény (7978)
vélemény Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7978

Az eredeti kérdező a  7968-as hozzászólásában azt írta, hogy "útba fog esni Velence"  Ez egyértelműen azt jelenti, hogy  néhány órájuk van. És az is egyértelmű a kérdésből, hogy először mennek Velencébe. Nincs idejük sem a város különböző kerületeinek megismerésére, sem  a városközpont különböző megközelítésére, sem sikátorra, sem Lidora. Csak arra van ideje, hogy  vaporettoval  eljusson a Szt. Márk térig, sétáljon egyet, majd vissza a kocsihoz vaporettoval. 

Előzmény: utazó61 (7976)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7977

Nyilván sok szempontból igazad van, de a kérdésed elsőre így hangzott: "Miért akar valaki a parkolótól NEM gyalog menni Velencében?" Erre írtuk leginkább a válaszokat.

Előzmény: utazó61 (7976)
utazó61 Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7976

Mégegyszer bocs mindenkinek! Tényleg semmi közöm mások terveihez-lehetőségeihez. DE! Többször jártunk már Velencében-és még megyünk is-, a Grande Canale-n is végighajóztunk, érkeztünk hajóval a Lido felől a Szent Márk térre-szép a sok márványburkolat, a sok erkély, de Velence nem csak ennyi, söt! Az igazi Velencét akkor ismertük meg, amikor messze a fő túrista-csapástól csavarogtunk a majdnem néptelen, eldugott sikátorokban, 5-6 órákat, volt, hogy este fél tízkor hagytuk el a várost. Velencét megnézni lehet egy 2 órás vaporettozással, de kicsit is megismerni: ahhoz többször el kell menni, és igenis gyalog felfedezni. NEM a nyüzsgő tömegben szorongva. Jó, a Rialto-hoz, a Dózse-palotához, a székesegyházhoz, a Campanille-hez muszáj beállni a sorba. De ugyanaz a tömeg rajt van a hajókon is! 

 

Krisztimilan Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7975

Szerintem meg mindenki azzal megy amivel akar.  Nem is kell értened mit miért tesz valaki, nem a te dolgod :-) Az én esetemben leginkább az idő és az energia ami számít mert innen még több órás autóút vár ránk és Velencébe is 550 km kell hogy odaérjünk. 

vélemény Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7974

A palotákat DIREKT úgy építették, hogy a legszebb homlokzatuk a vízre nézzen. Csak ott van gyönyörű ablaksor, erkély, sőt legtöbbször csak ott van márványborítás.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.05 0 0 7973

Pl azért, mert Velence és a víz szimbiotikus kapcsolata elvitathatatlan, mert a paloták a vízről mutatják legszebb arcukat, mert egészen más egy hajó orrában állva megpillantani a Szent Márk teret, mint a nyüzsgő tömegből az utcán. Szóval kismillió indoka lehet annak, hogy miért NEM gyalog megy be az ember a városba a Tronchettoról.

Előzmény: utazó61 (7972)
utazó61 Creative Commons License 2018.05.05 0 0 7972

Bocsi! Miért akar valaki a parkolótól NEM gyalog menni Velencében? Mi már többször is végigsétáltunk a Tronchettotól a Szent Márk térig, mindíg egy kicsit más útvonalon, mindíg egy kicsit más arcát ismerve meg a városnak. Néhány órás (5-6, de akkor még elkapkodtad!) városnézés után persze jólesik vaporettóval viszamenni az autóhoz.

Előzmény: papanick (7971)
papanick Creative Commons License 2018.05.05 0 0 7971

Feltéve, ha napi jegyet veszel. A Tronchettoról gyalog is hamar be lehet jutni a központba, esetleg a Moverrel. Velencében gyalog is lehet boldogulni, de én bérlet párti vagyok. 

Előzmény: Krisztimilan (7970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!