Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2018.04.12 0 1 7947

A Lonely Planet útikönyvben azt írják, hogy Velencében sportot csinálnak abból, hogy a turistának rossz kaját adjanak.

Egyrészt megtehetik. Másrészt persze mindent hajón és utána gyalog cipelve kell szállítani mindenhova. Nemcsak  a kaja alapanyagait, de a konyhafelszerelést, a tisztítószereket, sokkal nehezebb és drágább minden javítás és karbantartás.

Tömeg.  Mindenütt sokkal-sokkal többen vannak, mint akár 10 éve, egyrészt a fapados repülők, másrészt a kínaiak miatt.

Akik tényleg annyian vannak mint a kínaiak. Sajnos Velence pont az a hely ahol sok az egynapos turista, akik  csak a Rialto- Szt Márk tér szakaszt nézik meg, és vaporettóznak a Canale Granden.  A többi szintén  gyönyörű látnivalónál ( san Rocco, Frari, Salute,  canareggio negyed) valószínűleg sokkal kevesebben voltak.  Nem vagyok benne biztos, de a  Szt. Márk templomban is lehet belépést foglalni.

 

Én hacsak lehet egyedül utazom

Előzmény: -TJ- (7946)
-TJ- Creative Commons License 2018.04.12 0 0 7946

Oszinten szolva eleg sokat "szenvedtem" a szervezessel, plane hogy 4-en mentunk, es a vegen nem volt benne koszonet. En szivesebben mentem varostnezni, templomokat latni, de a tobbiek haat...pont nem.

Ha a hatizsakos "trukkre" gondolsz, nem vittunk magunkkal pakkokat.

Volt olyan hely, hogy 4-en leultunk, es csak 3 pizzat rendeltunk. A pincer kozolte, hogy 1 embernek 1 tanyer, es hogy rendeljunk salatat vagy valamit. Legszivesebben leleptem volna. Inkabb rendeltem egy sört, ami persze nem volt epp akkor. Maradtunk a spritz-nel. A masik pincer legalabb normalisabb volt es adott egy kistanyert pluszban. Oszinten szolva ahhoz kepest hogy a mosdo egy kis lyuk, az asztalok laba kartonpapirral van kitamasztva...irto nagy arcuk van arrafele az olaszoknak.

Előzmény: Törölt nick (7945)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.12 0 0 7945

"Letudtátok"???? Hát ezért nem nagyon érdemes elindulni:(((((

Azt már kismilliószor leírtuk, hogy lehet a San Marcoba pikk-pakk bejutni.

A pizza ára meg erősen függ attól, hogy hol eszed. No persze lehet, hogy a Don Pepe áraival nem vetekedhet, bár még ezt is kétlem. Coperto Olaszországban majdnem mindenhol van, de olyannal még nem találkoztam soha (pedig elég gyakran megfordulok arrafelé), hogy szervizdíj ÉS coperto kerülne felszámításra. De ezek a költségek (már, ha vannak), minden esetben láthatóak belépés előtt a bejáratnál kihelyzett étlapon. Ha ilyet látok, vagy, ha nincs étlap, nem megyek be.

 

Ja, és mi bizony rendszeresen találkoztunk ellenőrökkel a vaporettókon. Szóval a bliccelés nem opció. Már úgy alapból sem.

Előzmény: -TJ- (7944)
-TJ- Creative Commons License 2018.04.12 0 0 7944

Hali,

 

na letudtuk Velencet vegre. Ryanair, ATVO transzferbusz, booking.com-os apartman. Szinte minden siman ment.

Vettunk 3 napos vaporetto berletet is, teljesen jo, habar a blicceles itt nagyon egyszeru lehet - sok helyen egyaltalan nincs ellenorzokapu, vagy ha van akkor is lesz nyitva legalabb egy, es nem talalkoztunk ellenorrel.

A kaja piszok draga, a pizza 3x annyi mint itthon, 12% a szervizdij, cover charge, elkepeszto lehuzasok. Persze szinte mindenhol erosen fustoskepu szemelyzet (ezt csak azert irom igy, mert meghatarozhatatlan a szarmazasi helyuk, india, pakisztan, vagy barmi kozel kelet, nem tudom). 

Dozse palotaba vettunk csak "skip the line" jegyet, 8:30-kor nyit, 8:45-kor mar 20 meteres sor allt, egy pillanatra el is ment a kedvunk az egesztol, de aztan csak bealltunk a sorba. Azsiaiak hatalmas csapatokban nyomultak be, szoval a vegen egesz gyorsan bejutottunk, de aki gyorsan akar vegezni, az probalkozzon a "guided tour"-al, mert abban a sorban alig alltak es oket gyorsan beengedik.

A San Marco bazilikat kihagytuk, ott elkepeszto sorok alakultak ki, es en mar voltam regebben (bar a karzatra felmentem volna). A teren a harangtornyot detto kihagytuk, a San Giorgio Maggiore jobbnak tunt.

Kimentunk Murano-ra is, hat azt senkinek nem tudom ajanlani, nincs ott semmi csak egyforma uvegboltok es gyarepuletek.

A Lido viszont szep, kicsit jobb arban vannak az ettermek, a tengerparton meg bokaig gazolhattok a kagylokban, zsakszamra lehet gyujteni.

Emőke1 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 7943

Szia,

Ezt találtam:

https://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services

 

ebben a közlekedés is benne van, ami amúgy húzós. Viszont érdemes megnézni a meglátogatni kívánt nevezetességek oldalait, ha nem akartok túl sokba bemenni, érdemesebb csak bérletet venni és a jegyeket pedig online előre.

Előzmény: Törölt nick (7929)
kata571 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 7942

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: Manipura (7941)
Manipura Creative Commons License 2018.04.06 0 0 7941

veghizabella@gmail.com    ( megkérdeztem sms-ben, és visszajelzett, hogy megadhatom. :)

 

Előzmény: Manipura (7940)
Manipura Creative Commons License 2018.04.06 0 0 7940

Javaslom, hogy Izabellát e-mailben keresd meg, biztos hogy segít.   

Előzmény: kata571 (7937)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.06 0 0 7939

Mivel az a reptér környéke, így legjobb tudomásom szerint oda a sima jegy / bérlet nem érvényes.

Előzmény: kata571 (7938)
kata571 Creative Commons License 2018.04.06 -1 0 7938

Sziasztok! Lenne még egy kérdésem, hátha tudja valaki... A 48 órás jegy használható Tessera centrumba? Köszönöm! :)

kata571 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 7937

Sziasztok! Tudja valaki esetleg, hogy a Végh Izabella által üzemeltetett utazási iroda működik-e még? Szállást keresek 2 éjszakára 4 főnek, de nem találok semmit normális áron és segítséget szeretnék kérni, ha működik még az irodája. Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7936

Természetesen jó oda is.

Előzmény: Anikó Kántorné Ancza (7935)
Anikó Kántorné Ancza Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7935

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Velencében a 24 órás jegy jó-e a Lido-hoz is?Vagy oda külön jegyet kell venni?

Straniero..71 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 7934
Előzmény: TTinka (7933)
TTinka Creative Commons License 2018.04.02 0 0 7933

Köszi az infót!

Ez a hely eddig valahogy elkerülte a figyelmünket.

Szívesebben hagyjuk inkább itt.

Előzmény: Törölt nick (7932)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 7932

Tronchetto-n nem kell nyitva hagyni és olcsóbb is, de kicsit messzebb van. Gyalog sem vész, de van ott vaporetto megálló is, vagy a people moover bevisz 1 perc alatt a P.Roma-ra.

A benti nyitvahagyós parkolóval sincs semmi baj. Ki nem vesznek belőle semmit, bele meg csak nem tesznek. :)) Szerte Olaszországban szokás ez a kulcsotthagyás, hogy tudjanak 2 sorban parkolni a kocsikkal a szűkös helyeken.

Előzmény: TTinka (7931)
TTinka Creative Commons License 2018.04.02 0 0 7931

Sziasztok!

Mi kocsival mennénk a hónap végén. Kinéztem egy parkolóházat Velencében, de azt olvastam, hogy az autót nyitva kell hagyni. Ezt nagyon nem szeretnénk.

Van erre vonatkozóan tapasztalata valakinek?

Járt valaki autóval Velencében, aki otthagyta több napra egy parkolóházban a kocsit?

Tapasztalat?

 

Köszönöm az infókat!

-TJ- Creative Commons License 2018.04.02 0 0 7930

Szkuzi, ez en voltam.

Előzmény: Törölt nick (7929)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 7929

Koszi ez megvan, ez jo a vaporettozáshoz. Csak egyes helyeken más korhatárok vannak, pl ezt néztük ki:

https://www.getyourguide.com/venice-l35/doge-s-palace-entrance-ticket-t71080/

Itt 24 év a korhatár. Nem kérünk idegenvezetést, a többiek nem értenék, és nem akarunk rohanni. A lényeg hogy belülről is lássuk a Sóhajok hidját (jó 1 éve én már voltam Velencében, de nem tudtam hogy át lehet meni rajta).

 

De a múltkor Easyjettel voltunk, az az útvonal megszűnt? Mert most Trevisora megyünk Ryannal, onnan azért hosszadalmasabb/drágább a bejutás.

Előzmény: Manipura (7928)
Manipura Creative Commons License 2018.04.02 0 0 7928
Előzmény: -TJ- (7926)
Manipura Creative Commons License 2018.04.02 0 0 7927

Általàban nemzetközi diákigazolványt elfogadnak, ha egyàltalàn  kèrnek, de van Venezia  Unica kifejezetten  fiataloknak.  Tapasztalatom nincs, utàna kell nèzni. Jò utat!

Előzmény: -TJ- (7926)
-TJ- Creative Commons License 2018.04.01 0 0 7926

Sziasztok,

 

1 hét múlva megyünk, és csak most találtam ezt a topikot. Nagyjából már megvan a terv, de előre szeretnék foglalni/venni jegyet. 

Több helyen lehet "youth" jegyet venni (24 éves korig), a vaporettó meg 29 éves korig kedvezményes. Nem tudjátok hogy ehhez kell-e valami? ISIC diákigazolvány pl? Vagy simán elég a magyar személyi?

Nicole Di Larossa Creative Commons License 2018.03.31 0 0 7925

Sziasztok ,holnap utazunk Velencebe ,lesz valahol Szentmise Husvet 1-sö napjan?gondolom boltok minden zarva esetleg az ettermek lesznek nyitva

erikanyu Creative Commons License 2018.03.22 0 0 7924

Igen a többiek mindenre tökélesen válaszoltak. A Bazilika csomagmegőrzője 1 óráig ingyenes. Azért írok, mert megtaláltam az étterem blokkját. Velencei viszonyok között elfogadható áron, barátságos személyzet, és nagyon finom pizza. A többé ételt is amit kihordtak azok is nagyon jól néztek ki. Egyébként a hétvégére jellemző volt a magyar turista forgalom. Mindenhol honfitársainkba botlottam. Ja étterem: Osteria Nono Risorto (Fanta 3.5  bor 3 , Pizza 6-7 euró, coperto 4 euró 2 főre)

Előzmény: Grauwolf (7923)
Grauwolf Creative Commons License 2018.03.22 0 1 7923

Nagyon köszönöm mindkét infót, sok idegeskedéstől mentettél meg! 

Előzmény: Manipura (7922)
Manipura Creative Commons License 2018.03.21 0 1 7922

Bár nem engem kérdeztél, de leírom a tapasztalatomat.

Treviso reptér zsúfolt, egymást érik az emberek bent is. 

Legkorábban csak 2 órával a menetrend szerinti gép indulás előtt lehet bemenni. Akinél nem nyílik a kapu értetlenkedik, ismét próbálkozik a másik meg a harmadik kapunál majd szólnak neki, de nem megy vissza a szalagkorlátos sor végére, hanem a kapu előtt tolong ezzel megtéveszti a többieket, időkiesés mire realizálják a helyzetet, és kikerülve a várakozókat a kapuhoz lépnek.  Legutóbb nálam 115 perc volt hátra, mégsem nyílt a kapu, a reptéri alkalmazott elkérte a beszállókártyámat  de neki sem sikerült, így és végül  nyitotta a kaput. 

 

Hátizsák: nálam  előszöször volt egy  30x40-es szövettáska másodszor kisebb  nem szivacsos massziv hátizsák és bár volt benne víz meg esőkabát, mind a két esetben azt mondták, hogy alig van hely vigyem csak be, nem adtak jegyet sem.  Szerintem a nagy poggyászt ugyanúgy nem engedik, mmeg nem poggyászmegőrző. 

Ha befogadják, ingyenes, és úgy rémlik talán 1-1,5 órában maximálták. 

Előzmény: Grauwolf (7919)
papanick Creative Commons License 2018.03.21 0 1 7921

Scala Bovolo. A Contarini del Bovolo palota.

Előzmény: Grauwolf (7920)
Grauwolf Creative Commons License 2018.03.21 0 0 7920

. .. ja, meg a hátammögül bekurjantották, hogy kérdezzem meg ezt a szép íves lépcsőházat.

:)

Köszi.

Előzmény: Grauwolf (7919)
Grauwolf Creative Commons License 2018.03.21 0 0 7919

Köszönjük szépen a beszámolót. Nagyon hasznos, hogy megemlítetted az visszaúti reptéri egy órás sorbanállást!

Szeretném megkérdezni, hogy a "hátizsákos trükknél" egy nagybőrönd is leadható-e és mennyi időre, illetve mennyibe kerül?

Köszönöm szépen előre is a válaszod! 

Előzmény: erikanyu (7917)
Manipura Creative Commons License 2018.03.17 0 1 7918

Ismét ügyesek voltatok. Köszi a beszámolót. 

 

San Stae templom nyitvatartása nagyon szűk keresztmetszet. Csak a második tavalyi utamon jutottam be, pedig ott laktam a közelében szeptemberben és decemberben is. 

A Salute múzeuma  nekem nagyon tetszett, említetten a beszámolómban. Azért mindenképpen vissza kell menned!  ;) 

Előzmény: erikanyu (7917)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!