Keresés

Részletes keresés

bendeguz90 Creative Commons License 2022.07.11 0 0 74998
Lacanist Creative Commons License 2022.07.10 0 0 74997

Én a sportnézésről szoktam le az évek alatt. Már időpocsékolásnak tartom. (A Roger korszakot és az azelőtti teniszt sem tartom annak utólag sem.) Már a foci is elvesztette teljesen a varázsát, amióta ennyire mocskosul sok pénz van benne, és 3-4 csapat, ami valójában egy-egy multicég, leuralta az egészet.

Előzmény: Opistho (74995)
Roger81 Creative Commons License 2022.07.10 0 0 74996

Roger Federer - karrierje során - először hiányzik a wimbledoni tornáról, de nagyon... :( Talán megnézem a mai döntőt?

Opistho Creative Commons License 2022.07.09 0 1 74995

Én soha nem szerettem "a teniszt", így általában. Csak a teniszen belül egy bizonyos részt, egy bizonyos játékot szerettem és annak szurkoltam az általam unalmasnak tartott ellen. Csakhogy Federertől függetlenül ez a játékstílus kihalófélben van és szép lassan el fog tűnni, ha így megy tovább.

Éppen ezért nem is nézek semmilyen nagy tornát most. Ezt a Wimbledont észre sem vettem, hogy van, már lement az első hét, amikor láttam, hogy elkezdődött. Ha majd Roger visszatér és játszik, azt még meg fogom nézni, ha már ennyi évet rászántam, megnézem az utolsó meccséig, de ezt leszámítva én jelenleg egy új sportág után kutatok. Mivel jelenleg nem okoz nekem örömet a tenisz követése, sőt, inkább csak keserűséget ezért le kell építenem az életemből ezt a sportot. Szép volt amíg tartott, de amint Roger kiszáll és is kiszálltam.

Előzmény: horkat (74992)
horkat Creative Commons License 2022.07.05 0 0 74994

Köszönjük :))

Előzmény: gedikart (74993)
gedikart Creative Commons License 2022.07.05 0 5 74993
horkat Creative Commons License 2022.07.04 0 1 74992

Mennek a nagy tornák...., nézem, mert szeretem a teniszt, de olyan hiányérzetem van!!!!! Pedig szép lassan hozzá kell szokni :((

twohandedtweener_ Creative Commons License 2022.06.25 -1 0 74991

pláne hogy ő Féderer volt.

Előzmény: Omar Khajjám (74990)
Omar Khajjám Creative Commons License 2022.06.25 -1 0 74990

OFF

K-Európában a Federer név garantáltan nem svájci származást takar.

ON

Előzmény: twohandedtweener_ (74989)
twohandedtweener_ Creative Commons License 2022.06.25 0 1 74989

OFF

sose olvassatok félálomban cikk címeket (pláne ne csak az elejét) , mert olyan szívrohamot kaphattok, hogy ihaj.

https://index.hu/belfold/2022/06/24/meghalt-federer-agnes-a-nepszabadasg-volt-ujsagiroja/

Opistho Creative Commons License 2022.06.19 -1 1 74988

Roger megint nyilatkozott az idei tornákról és 2023-ról. Új információ nincs, csak megerősítette, amit eddig is tudtunk, hogy idén a Laveren tervez visszatérni, mert az nem olyan megterhelő és év végén dönt arról, hogy mi lesz a 2023-as naptár, hogy melyik tornákon fog indulni.

Federer told Swiss newspaper Tages-Anzeiger when he was asked about him returning to the ATP tour in 2023. "Yes, I definitely want to, how and where, I don't know yet, but that would be the idea. I have not planned more than the Laver Cup and Basel yet. After Basel, the season is over anyway. It is important for me to get fit again so that I can train fully. Once I've done that, I can choose how many tournaments I play and where. The Laver Cup is a good start, I don't have to play five matches in six days. I will have be able to do that in Basel. But I am hopeful, I've come a long way, but I'm not far away..."

Opistho Creative Commons License 2022.06.19 -2 1 74987

De hogy nőhettek meg? Hát azt olvastam sok hozzászólótól az évek alatt, az ellentábortól és az itteni szurkolók egy részétől is (pl. cassian), hogy ezek a gyerekek nem fognak tudni felnőni rendesen, ha nem vonul vissza Roger miattuk.

Szabó Gábor kommentátor úr 13 éve minden egyes évben azt írja, hogy Rogernek vissza kellene vonulni, hogy a gyerekei iskolába járjanak (miközben már nyilatkozta, hogy a svájci rendszerben nem lehet ki-be ugrálni, szóval magántanulnak és kész, plusz a koronvírus is jött).

Ehhez képest élnek és virulnak? Ez meg hogy lehet?

Szerintem meg nagyon is örülnek majd neki később, sőt már most, hogy láthatták, illetve úgy néz ki, hogy még látni is fogják, hogy az apjuk tétmeccset játszik a Tour-on.

Előzmény: Lizzy Bennet (74986)
Lizzy Bennet Creative Commons License 2022.06.19 -1 3 74986

Jól megnőttek a lányok! :O

Rafa18GS Creative Commons License 2022.06.05 0 0 74985

Ti tudjátok, hogy Federer miért van Párizsban? Állítólag Rafa külön sajtótájékoztatót kért a szervezőktől a döntő utánra.

Opistho Creative Commons License 2022.05.26 -1 1 74984

Roger videóüzenete a visszavonuló Tsongának: https://www.youtube.com/watch?v=rKiQ7VeEruk

horkat Creative Commons License 2022.05.25 0 0 74983

Veled és Opisthoval is egyetértek....., a végtelenségig nem megy, még akkor sem, ha sokunk számára ő a legek legje, a nagybetűs number one! Teljesen átérzem a motivációit és a hitét. Szerintem nincs azzal semmi baj, hogy még nagyon-nagyon akarja folytatni és átélni azt az extázist, ami oly sokáig lelkesítette s az egekbe repítette.... És biztos vagyok benne, mindent elkövet elérése érdekében! Nem tudhatjuk h mi fog történni.... Jómagam csak az esetleges súlyos kudarcoktól féltem, de a döntését tiszteletben tartom!

tim26 Creative Commons License 2022.05.25 -1 1 74982

Valamelyik nap olvastam ezt a cikket

Roger Federer nem csak a karrierje miatt csinálja a rehabilitációt, a tenisz utáni életére is gondol - Eurosport

Sok mindent említ, de én sem látom, hogy a visszavonulást fontolgatná. Teljen optimistán áll a jövőhöz, eszében sincs feladni.

És alátámasztja azt a gondolatod, hogy a családja és a környezete is mellette áll abban, hogy folytassa a teniszt. 

Azt gondolom, hogy a " kor csak egy szám" (úgy emlékszem Ő is szokta említeni) mondást erőteljesen alkalmazza. :)

Borzasztó nehéz lehet elengedni egy életformát, ha sikeres vagy benne és még boldoggá is tesz. 

Előzmény: Opistho (74981)
Opistho Creative Commons License 2022.05.24 -1 1 74981

Ezt így van és meg is értem. Sőt, én is azt írogatom itt hónapok óta, amit most nagy vonalakban Tony Godsick is mondott, hogy ha úgy vesszük, hogy tavaly 1 lábon is bejutott a negyeddöntőbe, akkor egy egészséges térdű Federernek akár még 41 vagy 42 évesen is keresnivalója lenne, hogy ne zúgjon ki a második meccsen, mert az ütések még mindig ott voltak tavaly is. A fő probléma csak azzal van, hogy azok után, hogy 2,5 éve nem játszott egészségesen, hogy a 2019-es ATP vb óta nem volt egy olyan, hogy egészségesen játszott volna és eredményesen is, nehezen hihető el, hogy valaki 3 év kínlódás és sorozatos műtétek után, a 40-es éveiben visszatérjen és mondjuk egy egész évet, vagy többet végigteniszezzen, egyik torna után a másikon játsszon egészségesen és azért valamennyire legalább mégiscsak eredményesen (azaz nem az első meccsen veszíteni mindenhol). Nem mondom, hogy lehetetlen, nagyon sokszor lepett már minket Roger, sok feltámadás volt, de egyszerűen ezt sem lehet a végtelenségig csinálni.

Ezért is írogattam, hogy a nyilatkozataiban fura, hogy nem úgy beszél, hogy "búcsúzni tér vissza", hanem csak annyit mond, hogy "visszatér és játszik, ám a karrierje a végéhez közeledik". De ez kicsit úgy hangzik, mintha még mindig akarna vagy 2-3 évig játszani a végleges elköszönés előtt. És néha gondolkodom, hogy ő is ember. nem lehet-e az, hogy miután 1994-től juniorként, majd 1998 óta már profiként az ATP-n utazgatva elképesztően sokáig voltak sikerei, ő volt a teniszvilág vezére, reprezentánsa sok tekintetben, nehezen látja be, hogy ez nem tart örökké. Szinte ki is mondta egy friss interjúban, hogy már most is hiányzik neki az aktív játék meg a nagy meccsek és szeretné még párszor átélni ezt mielőtt befejezi. Vagyis még mindig nem elég.

És a környezetében is úgy érződik, mintha mindenki a folytatása buzdítaná. Még mindig jól emlékszem arra, amikor pár éve elmesélte, hogy hogyan zajlott le a 2016-os sérülése és 6 hónapos kihagyása idején az a beszélgetés, amikor megkérdezte Mirkát, hogy folytassa-e egyáltalán és kis túlzással kinevetés (!) lett a reakció. Az interjúkészítő arról is kérdezte akkor, hogy nem lett-e elege az utazgatásból és hogy a gyerekek miatt nem kell-e majd abbahagynia. És erre akkor azt mondta, hogy ő ezt az utazást szereti és hogy szerinte nagyon is rendben van, nem zavarja, hogy a gyerekei otthon "magántanulnak". Most nem tudom, hogy mit mondanak neki, de nemrég nyilatkozta, hogy alig várja, hogy egész nyáron 100%-os intenzitással készüljön. Vagy hogy látod ezeket, amiket most leírtam?

Előzmény: tim26 (74980)
tim26 Creative Commons License 2022.05.22 0 0 74980

2030 ig biztos nem, de valahogy össze kell szednie magát, ha Wimbliben szeretne búcsúzni. Nem tudjuk mi a cél, de én úgy gondolom az lenne az igazi.

Előzmény: Opistho (74978)
horkat Creative Commons License 2022.05.22 0 0 74979

A csuda tudja valóban így lesz-e?! Részemről nem látom az értelmét, de ha Roger ezt és így akarja, hát legyen! :)

Előzmény: Opistho (74978)
Opistho Creative Commons License 2022.05.20 -1 2 74978

Újabb információ: Tony Godsick nyilatkozott és tulajdonképpen azt mondta, hogy Roger idei szereplése a Laver Cup-on, Bázelben és ahová még ezeken kívül esetleg jelentkezik, csak felvezetés 2023-ra, amikor a cél szerinte egy újabb Wimbledon lesz.

"He's exactly where he wants to be but unfortunately it takes time. He's going to play Laver and Swiss Indoors… I don't want to be the doctor but what I hope for him is to able to have a great rehab this summer, play some in the fall and give a nice shot at 2023, and then see what happens. Could he add a tournament before then? Maybe yes, but more likely after that. He doesn't want to commit to anything too soon before having to pull out… But the Laver Cup is enough time that, if all goes well with rehab events, he can get back for."

"He won't rush back this time. He will have to be 100 per cent and know he's 100 per cent and that's why he's taking his time doing heavy rehab and training. It's not just when the knee feels good but building up the muscles and getting lungs back. I know he's encouraged where he is."

"It was a great effort last year on one leg, I think he'd like another Wimbledon. That place has been incredibly special to him."

Szóval ezek szerint továbbra sincs szó idei év végi búcsúról, de 42 évesen is Wimbledont célozza be... de most már komolyan nem értem: az a terv, hogy elhúzzák Roger karrierjét 2030-ig, vagy mi??

Opistho Creative Commons License 2022.05.03 0 3 74977

Tudom, hogy úgy 2,5 éve már egyszer felelevenítettem, de remélem emlékeztek még a 2018-ban készült videómra Rogerről és az útjáról, ami a 2014-15-ös vereségektől a 20. GS győzelemig vitték. Már én magam sem láttam nagyon régóta, de most megnéztem és újra eszembe juttatta, hogy mennyire jól játszott 2017-18-ban és mennyire hiányzik ez a játékstílus meg persze maga Roger is. Szóval akinek van kedve újranézni:

https://www.dailymotion.com/video/x6no0p6

Opistho Creative Commons License 2022.05.03 -1 1 74976

Visszaolvastam egy kicsit ezt a topikot és nem találtam olyan évet 2008 óta, amikor nem lett volna szó itt arról, hogy nemsokára visszavonul. 14 éve vonul vissza. :D

Előzmény: Lizzy Bennet (74968)
Opistho Creative Commons License 2022.05.03 0 0 74975

Miért jött le a sajtóban úgy ez az egész, hogy Roger azt jelentette be, hogy Bázelben tér vissza???

Csak annyit írt, hogy játszani fog ott idén, de azt nem, hogy addig, előtte nem fog. A Laver-Kupán már biztosan fog, de nem lepne meg, ha máshol is indulna előtte. Biztos nem a hazai közönség előtt akar először éles meccset 1 és egy negyed év után.

sanna41 Creative Commons License 2022.04.27 -1 1 74974

Köszi, én le is csaptam két keddi jegyre, aztán majd kiderül kit és mit láthatunk.:) 

Előzmény: Szerkases (74973)
Szerkases Creative Commons License 2022.04.27 -1 1 74973
Előzmény: sanna41 (74971)
Opistho Creative Commons License 2022.04.27 0 0 74972

Ezeken biztos indul, de azért fura, hogy semmilyen módon nem jelzi, hogy idén teniszezne utoljára vagy sem. Csak készül a visszatérésre és kész. Azért azok a jegyek elég gyorsan el tudnak fogyni. Akkor akarja bejelenteni, amikor már elfogyott minden jegy és akkor az egész rajongótábor őrülten kapkodhat, hogy a fenébe lássa még? Vagy mégsem csak búcsúzkodás, hanem azt hiszi, hogy még 2023-ban is játszik? Most hogy van ez?

Előzmény: sanna41 (74966)
sanna41 Creative Commons License 2022.04.27 0 0 74971

Nekem 96 ezer a legolcsóbb, amit feldob, plusz rátesz bokking áfát, 2 jegy most épp egy oldalon 271 ezer.

hol nézed? 

Előzmény: Szerkases (74970)
Szerkases Creative Commons License 2022.04.27 0 0 74970

Mire gondolsz?

Én a legolcsobb napijegyre 80 chf et látok, de még a legdrágább is csak 229 chf, ami 84ezer Ft.

Vagy valahol tévedek?

(A legolcsobbon gondolkodom épp :D )

Előzmény: sanna41 (74969)
sanna41 Creative Commons License 2022.04.27 0 0 74969

A jegyekhez lehet el kéne adnunk az egyik vesénket :D 1 db okt. 25-re 160 ezertől indul, kb. 

Ezt láttátok? :) Roger zenei ízlésén lenne mit csiszolni. :D 

https://www.instagram.com/p/Cc2pJs8g-oc/

Előzmény: Lizzy Bennet (74968)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!