Keresés

Részletes keresés

GobbiHilda99 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 122

Mert itt lehet legjobban lenyúlni a zsét;-D

mormogi777 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 121

<iframe width="420" height="315" src=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

mormogi777 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 120

" Szívet cseréljen, aki hazát cserél!"

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.07 0 0 119
UP!

Jo itt elni a juhturops sztrapacskaval kisert borjupaprikas miatt na meg a melle jaro 2001 bock fele kekfrankos miatt.

:)

carbonara Creative Commons License 2004.01.22 0 0 118
Oly távol, messze van hazám, vagy Honvágy-dal.

1956 nyarától népszerü sláger volt. 1956 után, amikor 200 ezer ember elhagyta az országot, itthon állandóan ment a rádióban, azt sugallva azt itthonmaradottaknak, hogy milyen rettenetes sorsuk van a disszidenseknek, hiszen éjjel-nappal a honvágy gyötri öket. A magyar szövegiró Gommermann István és felesége, a népszerü dizöz, Boros Ida egyébként szintén külföldre távoztak.

Előzmény: break2 (113)
Banan Creative Commons License 2004.01.22 0 0 117
jól elgépeltem.
Helyesen:

"Szülőföldem szép határa,
Meglátlak-e valahára?".

Előzmény: Banan (116)
Banan Creative Commons License 2004.01.22 0 0 116
"Szölőföldem szép határa,
Meglátlak-e valahára?"

Csak úgy. Honvágyam van. Minden tekintetben.

lajafix Creative Commons License 2004.01.04 0 0 115
Felhozom a témát, megérdemli.

Én ma is szeretek itt élni. Mehettem volna, ha akarok, de nem érdekelt. Most meg, 30 évesen még inkább nem érdekel, hogy ne itthon éljek.

tündérlala Creative Commons License 2003.10.06 0 0 114
Van egy amerikai barátom, aki beleszeretett Magyarországba, letelepedett itt, Szentendrén vett házat, a gyereke is itt született már.
Amikor megkérdeztem, hogy mi tetszett meg meg neki ebben az országban, azt válaszolta, hogy "Itt minden olyan igazi...

Nekem semmi összehasonlítási alapom nincs, csak gondoltam leírom ide, hogy mit mondott egy amerikai...

lala

break2 Creative Commons License 2003.09.19 0 0 113
Ez valami himnusz volt 56-ban. Nem?

De igen. Kerestem a dal torenetet de nem talaltam meg a Neten. Ezen oldal szerint Miller-Dehr-Gilkyson-Gommermann I. irta a dalt. A Terror Haza egyik legutolso termeben ez a dal szol korbe-korbe.

En egyebkent a 80-es evek elejen letezo Kontroll Csoport feldolgozasabol ismertem es szerettem meg. Ok "alternativ", "underground" zenekar voltak es ezen dal MO-i eneklesevel is egyfajta massagot, a hivatalos politikaval valo szemben allast mutattak ki.

Előzmény: pestiutca12 (112)
pestiutca12 Creative Commons License 2003.09.18 0 0 112
Ez valami himnusz volt 56-ban. Nem?
Istenem, sok sok emlék jutott most hirtelen eszembe:-)
Előzmény: break2 (110)
Banan Creative Commons License 2003.09.18 0 0 111
OFF:
semmi gond, holnap mar ott leszek.. :)))))
szombaton talan szolot szuretelni is megyek.
Előzmény: Törölt nick (109)
break2 Creative Commons License 2003.09.18 0 0 110
Oly távol messze van hazám
bár csak még egyszer láthatnám
ott ahol élt anyám, ott van az én hazám
ott lennék boldog csupán.

Holdfényes májusok
muskátlis ablakok
hozzátok száll minden álmom

Ott ahol él anyám
ott van az én hazám
ott lennék boldog csupán

Banan Creative Commons License 2003.09.18 0 0 108
Ferrero,

En nem szandekoztam senkinek megsertenie az erzelmeit, a tapasztalataimat, benyomasaimat osztottam meg masokkal. Ugy tunik, megis eleg erzekenyen reagaltal.

Masfel eve dolgozok UK-ben, elott majd egy evig Hollandiaban. Amugy pedig Magyarorszagon 3 megyeszekhelyen eltem hosszabb ideig.
A Ford focus szamomra sem statusszimbolum, azt hiszem vilagosan leirtam, hogy megtehettem volna Mo-n is, hogy megnezem, ott is van rengeteg belole, raadasul Mo-n a Ford Focus egyaltalan nem szamit "felvagos" kategorianak. Inkabb a Merci, Volvo...
Reggelente, amig munkaba jovok, biztos tobb kamerat latok, mintha vegigmegyek az M3-ason.

Az irasommal pedig inkabb felsoroltam, hogy szerintem miert jo Mo-n elni, nem azt hogy miert szar mashol.
Koszi hogy bovitetted a szokincsemet a sniffle szoval. Igy utolag persze beugrott, rossz pelda volt.

bocs, de egy kicsit lefarasztottal.
Tovabbi jo napot.
Banan

Előzmény: Törölt nick (106)
Dro0pY Creative Commons License 2003.09.18 0 0 107
Irni fogok ebbe a topicba, mert tetszik (holnap lesz időm:-)!!

Én is voltam jo ideig az USA-ban (Indiana állam) és meg kell erősitenem azt, aki az "eye contact" ellen szolt!! Nekem ugyanezt tanácsolták már a második napon, miután kimentem (hogy ne nézzek mások szemébe hosszan, mert agressziot válthat ki)! Mondjuk én leszartam, és nem is volt bajom belőle. Ugy látszik, környéke válogatja ezt a "szokás". :)

Astra DTI Creative Commons License 2003.09.18 0 0 104
Gáspár András : Két életem egy halálom
Előzmény: BOLOND (103)
BOLOND Creative Commons License 2003.09.18 0 0 103
Az utolso mondatod, honnan van ez az idezet?
Előzmény: Astra DTI (102)
Astra DTI Creative Commons License 2003.09.16 0 0 102
ha az ember, az itthoni áldatlan és elrettentő körülmények között boldogul, akkor az mindig csodálatot válthat ki abból aki nem igazán járatos a túlélési praktikákban avagy egy jóléti társadalom (hozzánk képest, akár elkényeztetett)tagja

évekig dolgoztam itthon pl. hollandokkal, akik mindig elcsodálkoztak azon, hogy ilyen árak melett ilyen fizetéssel hogyan vagyunk képesek boldogulni, és jót röhögtek azon amikor azt mondtam, hogy annyit keresek mint egy munkanélküli (pl. Németországban)

talán azért jó itthon Magyarországon, mert minden hibája ellenére el tudja bűvőlni, esetenként megdöbbenteni úgy az idegeneket mint az itthoniakat
azt híszed, hogy kiismerted magad, de akár már másnap is tanulhatsz mindent újra

..."A népvándorlások a fizika tövényeinek engedelmeskedtek, mikor lerakták itt hordalékukat, a Kárpátok karéja, e hatalmas géncentrifuga pedig lankadatlanul dolgozott az összetevők elegyítésén... "

BOLOND Creative Commons License 2003.09.16 0 0 101
Ertem en hogy Magyarorszag elonyeirol van nagyba szo, de csak akkor fogsz talalni elonyoket ha valamihez viszonyitod az ottani eletet. Ha nincs mihez viszonyitani akkor akarhol jo elni. Tudom hogy van sok dolog amiert jo egy adott szemelynek ott elni, en csak a hasonlitasi alapokkal nem ertek egyet. Ahhoz hogy megismerd hogy pl. Costa Rica-ban milyen elni, ahhoz ott kene elned egy darabig (nem lennel egyedul magyar) de utana mar nem teljesen ugy nezned a dolgokat Magyarorszagon mint elotte. Ha meg minden helyet kiprobalsz, akkor nem lessz idod Magyarorszagra.
A helyes kerdes az lenne hogy: Kinek miert jo Magyarorszagon elni? (es hagyd hogy mashol miert sz@r)
Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.15 0 0 100
Ize, szia Bolond

Szvsz azert van az amcsival valo osszahsonlitas mert sokuknak onnan vannak tapasztalatai, de van europabol nyugati reszebol is.

Bar nem en vagyok a atopicgazda azert batoritalak.
Mondjuk azert a topic arrol szol h miert jo Magyarorszagon elni...:)

Szal szvsz nem fikazast varunk.
Bar ha bevezetik a 2%-os ingatlanadot lehet en is elmegyek.

H.

Előzmény: BOLOND (99)
BOLOND Creative Commons License 2003.09.15 0 0 99
Szivesen mondanek velemenyt de itt sok hozzaszolo nagyon sekely tapasztalatokra epit kovetkezteteseket. Ahogy elnezem, azok akik Magyarorszag mellett allnak azok az USA-t hozzak fel elrettento peldanak, akik meg kulfold mellett allnak azok szinten az USA-t hozzak fel, magasztalva.
Az USA-n kivul van meg ket vagy harom orszag ahol magyarok elnek, es van aki sosem menne vissza, van aki vissza vagyodik.
Azok kozul akik visszamentek majdnem mind visszajott, akik meg sosem mennenek vissza azok meg nosztalgiaznak sokat a regi szep idokrol(legalabb is az en kornyezetemben).
A regi szep idok mar sosem jonnek vissza, mert nem is voltak, csak a tavolsag idoben es meretben megszepiti az emlekeket. A mostani eletrol meg csak az tud velemenyt mondani aki ott fekszik es ott kel. Valoszinu mindenkinek igaza van, kinek kinek a maga modjan.
U.I. En meg sosem tapasztaltam nagyobb megertest es kozonyt a koverseggel kapcsolatban itt "kint" mint az utobbi evekben. (kint= nem USA)
Lehet hogy csak BOLOND vagyok
Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.14 0 0 98
Kicsit UP?

Valaki, velemeny?

H.

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.03 0 0 97
Ha elolvasod a korabbi hozzaszolasokat akkor lathatod h voltam kint. Gengsztertempo..Pesten tenyleg ez van na de videken...hat az total mas..legalabbis en erzem a kulonbseget.

Egyebkent keleti parti nagyvarosokban is ugyanez van....Londonrol meg ne is beszeljek...a cityben gyk. halalra dolgozzak magukat az emberek.

Ami viszont nagyon rossz itthon h az egyszeri ember nagyon ki van szolgaltatva. Pl. a munkaadoknak...de ez man egy masik story...

Előzmény: egrekialto (95)
Banan Creative Commons License 2003.09.03 0 0 96
Sziasztok'

Kabe masfel honap mulva megyek vissza allandora Magyarorszagra, az elmult 2 ev ingazassal telt Mo, UK es Hollandia kozott.

Miert jo Magyarorszagon elni?

Rengeteg dolog miatt.

Talan a legfontosabb nekem az, hogy sokkal jobban mukodik az emberismeretem. A jol megszokott arckifejezesekkel talalkozom, a gazdagabb magyar nyelvvel, a kozos magyar tortenelmi hatterrel, a konnyen felismerheto tarsadalmi osztalyokkal, ismert beidegzodesekkel, stb es ettol maris alapjan sokkal inkabb otthon erzem magam.

A magyar nyelv ennek szerves resze. Hiaba tudok jol angolul (felsofok), ha a nyelv finom eltereseit, nyomatekat, a mondanivalo szinezetet csak magyarul tudom kozvetiteni es csak magyarul ertem pontosan hogy mire gondol a beszelo.
Pl. forditsatok le angolra, hogy "szepen felcseperedett ez a gyermek", "szipogni", csak nehany peldanak.
Nagyon szep es gazdag a magyar nyelv.

Tovabba, ahogy masok is irtak, fokepp az USArol, Magyarorszagon nagyobb a szabadsagerzete az embernek, mert nincsen minden utca bekamerazva, es igen, a rendorok is emberbol vannak es nem csak hivatastudatbol.

Pl. fiatalabb koromban vizituran Tiszafureden be akartunk logni egy kempingbe egy haverommal lezuhanyozni. eszrevettek es elkaptak. Elengedtek azzal, hogy oldjuk meg maskepp. Nem kerultem hasonlo szituacioba a fenti orszagokban, de a nyakamat teszem ra, hogy legalabb feljelentettek volna. Hozzateszem, jogos lett volna.

Mai pelda: reggel meg akartam nezni egy Ford focust kozelrol, mert lehet, hogy ilyen kocsim lesz hamarosan es igazabol meg sosem neztem meg jobban. Magyarorszagon is megtehettem volna, de ma reggel jutott eszembe. Igy kozelmentem hozza, pechemre eppen akkor jott a tulajdonos. Kerdezte, hogy mit akarok, mondom neki, hogy csak megneztem, mert lehet, hogy ilyen kocsim lesz. erre lehordott, hogy nem kellene a kocsijat neznem. Mondtam, hogy bocs, de nem akartam semmi rosszat, erre idegesen valaszol, hogy akkor se nezzem. (still you shouldn't be looking into my car). Kabe 3 masodpercet neztem egyebkent. Es ing volt rajtam es laptoptaska a kezemben, szoval nem vagyok eppen csavargo.
Kesobb elgondolkodtam, hogy mi lett volna a megfelelo: sorry, vagy fuck off.
Sorry. mondtam.

Mosolygas. Magyarorszagon az emberek mosolyognak, ha jo kedvuk van. UK-ben mosolyognak, ha rajuk neznek. Errol asszem Marai is irt a fuveskonyvben.

Klima. Magyarorszagon mind a negy evszak megmutatja a szepseget es unalmat. En szeretem. bar a tavaszt es a nyarat jobban.

Etel. Magyarorszagon meg van napsutotte es termeszetes, nem agyonkezelt gyumolcs es zoldseg. Illetve vannak aranyos oregnenik, akik a sajat kertjukben termelik meg a csaladnak a lekvarnakvalot. Es meg nem is kerul sokba.
Kb. 16 eves koromban nem ertettem, hogy a nemet haziasszony miert mutogatja buszken a 2x2 meteres sajat gondozasu vetemenyeset. En akkor meg nem tudtam, hogy ez naluk csak hobbi es csak nalunk termeszetes, ha van egy kis vetemenyes.
A magyar kaja ketsegkivul egeszsegtelen, de en nagyon szeretem. Szeretem a turorudit, a tejbegrizt, a borsofozeleket, a makosgubat, a slambucot, a huslevest, a halaszlet, a toltott kaposztat, az aranygaluskat, stb.....

Nok. No comment. Brutalisan jo nok vannak Magyarorszagon. Es viselkedesben is eleg szerenyek, de temperamentumosak. Mar tobbszor hallottam a kulfoldiektol is, hogy az is jo a kelet-europai nokben, hogy nincsenek elkenyeztetve. Hat igen, nyugaton nagyon nagyszaju nok vannak.

Magyarorszag. Tele van hibaval, de nagyon szeretheto orszag.

Banan

egrekialto Creative Commons License 2003.09.02 0 0 95
Hat, haver nem is tudom... voltal mar kinn? Nem igazan lehet elmondani, hogy ott mennyire toleraljak az embert. Magyarorszaggal az a baj, hogy csak az ami propaganda jon csak at, amirol ott tudjak, hogy csak szorakoztatas, de itt veresen komolyan veszik, es ez lett az etalon. Ez nem az USA hibaja, hanem a magyaroke, akikben meg a gengsztervaltas elotti osztonok munkalnak, azaz ami USA, az tokeletes. Egyebkent, hogy a topikra is mondjak valamit, itt nem jo elni. Mindenkinek csak az a fontos, hogy a sajat dolga rendben menjen, semmi kozosseg, semmi odafigyeles... Nagymamam erre meg azt mondta volna, gengsztertempo, es igaza volt. Es ez nem penzkerdes, mielott valaki rakezdene.
Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.02 0 0 94
Nem szegyelem azt h kover vagyok, jol erzem magam a boromben. Aporlema az usaban az azzal van, hogy amerikaban azt sulykoljak beled, hogy muszaj egezsegesnek lenned es megvetnek ha maskent gondolod erzed. Itthon konnyu kovernek lenni, ugyanis senki nem szol bele.
ize miert is kell csapatjatekosnak lennem? Miert kotelezo ez...nem szeretem a nyitott egteru irodat, mindenki amasik szajaba uvolt, telefonal. Egyebkent nekem nem muszaj csapatjatekosnak lenni mert nemolyan a szakmam, amerikaban tokmindegy mivel foglalkozol muszaj annak lenni.

A mosolygassal a problemam az az, hogy nem oszinte...itthon ha ram mosolyognak akkor tuti h ram mosolyognak, amcsiban minden ok, oszinte erzes nelkul mosolyognak.

Nem amcsit utalom, hanem azt magyaraztam h en miert szeretek jobban magyarorszagon elni.

Errol ennyit esteleg olvasd vegig a topicot es azokra a velemenyekre elmenyekre reflektalj....miert is jo magyarorszagon elni..?

jah hogy te ezt nem tudhatod mert 47 eve nem itt elsz akkor meg legyszi ne oktass itt minket.

H.

Előzmény: pestiutca12 (92)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.02 0 0 93
Azert jo Magyerorszagon elni, mert jo a konyha (bar a vegetarianusoknak nem egy paradicsom!), mert a csajok gyonyoruek (a legszebb csajok aranya itt a legmagasabb a vilagon...), es mediterran a klima.
Pl. ennel eszakabbra nem tudnek elni.
A magyar borok viszont -ellentetben a hiresztelesekkel- (szerintem) nem jok: karcosak, savasak, erdesek, kemenyek, izharmonia nelkul.
pestiutca12 Creative Commons License 2003.09.02 0 0 92
Ahogy irtam, - kövérnek lenni sehol nem könnyü.
De az legtöbbször töled függ, hogyan viszonyul a környezeted hozzád.

Ha TE szégyelled a kövérségedet, - ezt fogod kisugározni magadból, ezt a benyomást fogod kelteni másokban, és ne csodálkozz ha ök is ilyennek fognak látni.

De ha a céljaidra fokuszolsz, csapat játékos vagy, tudsz jókat nevetni, és nem örökké azon jár az eszed, hogy "kit küldj el az anyjába", - akkor az emberek nem fogják észrevenni hogy kövér vagy, mert jól fogják magukat érezni a társaságodban.

Függetlenül attol hogy M.O.-on vagy, vagy az USA-ban.

Ha visszataszitónak tartod mikor valaki rád mosolyog, - ha félsz hogy megsértesz valakit ha hozzá szólsz, - ha lenézed azokat akik "vizizü" tejet isznak, - ha elöitélettel vagy mindenkivel szemben, - akkor valóban nehéz lesz az életed.

De ezért ne Amerikát szidjad, és ne az embereket.
Ezért egyedül te vagy felelös.

Előzmény: Törölt nick (90)
pestiutca12 Creative Commons License 2003.09.02 0 0 91
Mivel a munkánk sok "human contact"-tal jár, többször kell résztvegyünk ilyen szemináriumokon, ahol beszélnek a nemzetek közötti kulturális különbségekröl.
Szerintem ez nagyon érdekes és hasznos, sokkal könnyebb megérteni bizonyos helyzeteket és segiteni bizonyos szituáciokban anélkül, hogy tiszta jóndulatból valakit meg ne bántsunk.
Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.02 0 0 90
Horasz is csak valoszinüleg filmekböl informálodik az itteni felfogásokról.
Kövérnek lenni sehol nem könnyü.
De nem azért mert ez szégyen, - hanem azért mert ez nem egészséges.
A szégyen inkább az, hogy ö azthiszi, azért jó M.O.-n élni, mert ott nyugodtan "elküldheti az anyjába" azt, aki olyat mer mondani ami neki nem tetszik. (???)

Ize eltem Amicsban/amerikaiakkal....utaltam az allando visszatatszito mumosoly az arcukon, utaltam h nem mondhattam el a velemenyem, mert jaj valaki megsertodik/beperel. Utalatam a vizizu tejet, a minden 0% kaloras dolgot es kozben marekszamra tomik magukba a csokit/cukrot, mert csak a sznehidrat hizlal a cukos az nem mert az konnyen lebomlik...ekkora hulyeseget. Amcsiban azert nehez kovernek lenni mert mas vagy..es innetol kezdve cseszheted a kozossegi eleted.

Egyebkent jellemzo azt hinni h csak a filmekbol ismerem az ottani eletet.

Nem mondom h minden amcsi ilyen es minden amcsi varosban ugyanez a helyzet. De ahol en jartam keleti part valamint kozep ott ez van...;> kesz.

H.

Előzmény: pestiutca12 (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!