Keresés

Részletes keresés

<Euro> Creative Commons License 2010.06.22 0 0 287
Az előbb küldtem egy üzenetet az ezo.tv-nek.

Bekopizom nektek:

_____________________

Sziasztok!

Óriásiak vagyok!

Csak szopassátok a hülye népet! - Megérdemlik!

Ameddig ennyi hülye él a földön, addig a belőlük élők is vígan ellesznek.

Használjátok ki őket - hiszen agyatlan alja-népség, akik titeket hívnak.

Minden elismerésem!

Csak így tovább!

Szopassatok őket orrba-szájba!

Kereslet mindig lesz rátok! Ugyanis a hülyék (sajnos vagy sem) csak nem fogynak - talán még szaporodnak is.

De Ti nem hagyjátok kárba veszni az agyatlanok vagyonát, tulajdonát! Abszolút egyet értek veletek, hogy ez úton veszitek ki a szájukból az utolsó falatot is! Komolyan! Ők azzal a gyenge elmével, amivel rendelkeznek, csak elcsesznének mindent! Ezzel szemben ti valódi élvezetre fordíthatjátok a pénzüket. Ez abszolút logikus, nem különben korrekt!

Hajrá! Veletek vagyok!

Éljenek a hülyék! Örökké! És dolgozzanak Nektek! Örökké!

Hallelúja!


_____________________
- - - - Creative Commons License 2008.05.24 0 0 286
tudjuk
Előzmény: ciszko (283)
- - - - Creative Commons License 2008.05.23 0 0 285
lassan kiderül.......
ciszko Creative Commons License 2003.07.13 0 0 283
Logokából soha nem voltam valami fényes :)
Előzmény: Perverz állat (282)
Perverz állat Creative Commons License 2003.07.12 0 0 282
Milyen érdekes, hogy azzal a logikával takarózol, amit Pszhónál még nem értettél. Látszat és valóság.........
Előzmény: ciszko (278)
JFEry Creative Commons License 2003.07.12 0 0 281
Off!
Megizotóposodtam! Hasadok!
...
Előzmény: szg307 (280)
szg307 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 280
B+, vagy térj meg, vagy vegyél be valamit és igyál rá, mert sohase fogod megérteni amit ezen a topicon írva vagyon...

Én már hiszek.
Azt hiszem, hogy iszok még valamit és elmegyek aludni.

Előzmény: JFEry (279)
JFEry Creative Commons License 2003.07.11 0 0 279
A lángszóró unalmasan egyszerű megoldás...
Előzmény: Törölt nick (274)
ciszko Creative Commons License 2003.07.11 0 0 278
Igazad van. Egyeseknek csak a műveltség fitogtatásának tűnik. Ezért lehetséges, hogy néhányan e-mailt küldenek és nem itt akarnak "tündökölni" Egyébként megbántam már, hogy megnyitottam ezt a topicot, de végig csinálom, az alkimiáig, és a kabalah-ig Mindkettőbe sokan belekezdtek, de megunták,...most megpróbálok érthetően írni róluk.
Hülyeség, hogy azt mondjátok: villogás, mert senki nem a személyemhez, hanem a nickemhez kapcsolja a dolgokat.
Előzmény: PsichoTheRapist (272)
ciszko Creative Commons License 2003.07.11 0 0 277
rossz napom volt...anű nyilvánosság miatt ez is átjön...bocs
Előzmény: Törölt nick (274)
ciszko Creative Commons License 2003.07.11 0 0 276
Nem az én formám.
Előzmény: JFEry (275)
JFEry Creative Commons License 2003.07.11 0 0 275
Moderáltass ki...
Előzmény: ciszko (270)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.11 0 0 274
Kiemelkedően nem értek egyet. Szerintem nem írt butaságokat, nem offolt, sőt, én még belső logikát is találtam az írásaiban. Kár, hogy ezt a türelmes álláspontot nem értékeled. Persze ehhez be kell látni azt is, hogy ez itt egy nyilvános fórum, ami beszélgetésre szolgál, nem pedig professzoros monológra. De hát ha valakinek a lángszóró fontosabb...
Előzmény: ciszko (271)
Seol Creative Commons License 2003.07.11 0 0 273
off
igazad van;
de van, akinek az, bár így jobb szerintem, hogy """műveltség"""
off off
Előzmény: PsichoTheRapist (272)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.07.11 0 0 272
Off
Az utolsó szó jogán:
Nem érzem butaságnak, sőt alapvetően a tárgyhoz tartozónak tartom amit írtam. Ugyanis az ezotériának jelentése is van, mégpedig praktikus, nem csak egy agyazás, és műveltség fitogtatás.
On
Előzmény: ciszko (271)
ciszko Creative Commons License 2003.07.11 0 0 271
Kiemelkedően buta dolgokat írsz össze-vissz. Még belső logika sincs sehol. Menjetek máshova, és ne offoljatok itt.
Előzmény: PsichoTheRapist (268)
ciszko Creative Commons License 2003.07.11 0 0 270
Mintha valamit igértél volna! Nem? De már megint offolsz.
Előzmény: JFEry (262)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.10 0 0 269
Csak a keresőknek mutatkozik meg, hiszen rejtett és titkos.
Előzmény: rinpoce (267)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.07.10 0 0 268

Mindenki azt hiszi, hogy valós alapja van a hitének. (Én is)
Látok egy kólás üveget, és számomra közömbös, egy barátomnak finom ital, a civilizáció vívmánya. A másik havernak egy szemétdarab, ami tovább szennyezi a környezetet és a multikat gazdagítja.
Most melyik? Mindegyik? Egyik sem?
És akkor csak egy darab műanyagról volt szó.
Érzelmeket, gondolatokat vált ki, pedig csak VAN. És mégis saját szűrőjén át mindenki érzékeli, és amit gondol róla, összetéveszti a valósággal. Azzal, ahogy a dolgok valójában vannak.
Te ránézel a kvantummechanikára, és fizikai levezetéseket látsz benne, a topic lakók másik fele Isten kezenyomát. Neked a véletlen célnélküli, egy hívőnek maga a gondviselés. De vegyük észre: ezek mind csak hitek. És igazolják magukat. A májgyulladásosnak minden sárga.
Te azt mondod nem hiszel hülyeségekben. OK. Mi igazol téged? Kb. annyi, mint bárki mást. A felvilágosító fölénynek ugyanannyi alapja van, mint a babonáknak. És nem érdemes közmegegyezésre sem hivatkozni, az mindig divat jellegű volt. Annyira nevetséáges, amikor valaki arra hivatkozik, hogy nem hisz semmiben. Ennyire nem lehetünk vakok.
Abban hiszel, amiben akarsz, de hagyd meg ezt a jogát a másiknak is. Nincs kimondható végső igazság.
Van egy jó könyv, ami sokmindent levezet az észrevétlenül beépülő hiedelmeről: Izmael. Nem kell elfogadni, amit ír, de érdemes a gondolatmenetét végigkövetni, és rádöbbeni, hogy rágás nélkül nyeljük a felénk sugárzott baromságot.
Előzmény: JFEry (265)
rinpoce Creative Commons License 2003.07.10 0 0 267
Vajon mai összetett világunkban miben mutatkozik meg az ezoterizmus?? Meglehet magában a fizika tudományban jelentkezik immár?
Előzmény: Amida (266)
Amida Creative Commons License 2003.07.10 0 0 266
Az égi fény és a földi sötétség között a kozmológia birodalma az emberlakta földre is kiterjed. szakrális geográfiát feltételez
Ennek alapján váasztották meg a városok, templomok helyét. A városok falain belül gyülekeztetve a mesterségek tudóit.
Bármely mesterség szolgáltathat valamely alapot a beavatás útjához, amennyiben a mesterség rendelkezik tradiciókkal. Janus egyszerre volt a mesterségek és a misztériumok istene. Két mesteremberek által kezdeményezett szervezetről beszélhetünk Nyugaton: céhek, és szabadköművesek szervezeteiről. Bármelyik arcitektonikus szimbolumai miatt a kozmológiából eredeztetthető.
A céh egyik fontos ismérve, hogy megőrizte titkos jellegét és eredeti közösségi jellegét. Valamennyi szertatásukat történelmi vagy misztikus személy . Valamint a céh egy hármas tagozódás szerint épül fel: inas, legény, mester.
A szabadkőművesek a XV-XVII. században illegalitásban éltek. Később szentségtöréssel vádolták meg őket christianizált elméleti rendszereik miatt, amik nem voltak mások, mint a krisztianizálódott héber hagyományok egy változata.
Mindezt csupán azért írtam be, hogy látassam, amennyiben a kozmológia az Ezoterizmus alkotórésze, miképp jelent meg a hétköznapok embereinél az Ezoterizmus. Nincs ebben semmi titokzatosság. Minden beavatás ezoterista ügy.
JFEry Creative Commons License 2003.07.10 0 0 265
Én nem így gondolkozom. Ha a hitemnek van valós alapja, és bizonyítja is azt amit várok tőle, amiben hiszek, akkor arra van értelme támaszkodnom.
Hapedig valaki összekeveri a modellt a valósággal, akkor annak még sokat kell tanulnia.
A véletlen és Isten között jelentősek a külömbségek. Pl a véletlen létezik:-)
Na, kicsit komolyabban!
A véletlennnek nincsenek céljai. A szabályok alól nem kivétel. Kezelhető és nncs irracionális cselekedete,...stb...
Ezket Istenről nem tudnám elmondani!
Előzmény: PsichoTheRapist (263)
Seol Creative Commons License 2003.07.10 0 0 264
de nem javított ki mindent:)
velem már esett meg, hogy a javított változat ért át előbb...:)
Előzmény: JFEry (262)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.07.10 0 0 263
Nem hülyének néztelek! :-)
Mindegyőnk alapoz valamire, ezt hívják hitrendszernek. Mindegy, hogy miben hiszel, az úgy sem a valóság, csak hit. Isten, vagy Racionalitás, teljesen mindegy. Térképeink vannak, amiket összekeverünk a valódi tájjal. Ha van értelme az ezónak, akkor számomra az, hogy meg mer kérdőjelezni dolgokat, és meri a hitrendszert alakítani: kidobni a fölösleget. És persze szedünk is fel, de ha résen vagyunk a fogyás lesz a lényeg.
Ha számításba veszed, hogy ki vagy most és, mit csinálsz, kivel élsz, stb, akkor valszeg rádöbbensz, hogy nincs is meg az, amire az életed alapoztad: nincs kontroll, csak véletlenek sorozata. Olyan gáz, ha valaki a véletlent Istennek hívja?
Előzmény: JFEry (258)
JFEry Creative Commons License 2003.07.10 0 0 262
És kijavítot egy hibucit is!

De először vissza dobta, aztán kijavítottam, és ismét elküldtem, erre kiderült az első is elment! :-)

Előzmény: Seol (261)
Seol Creative Commons License 2003.07.10 0 0 261
ja, jó a szerver, még egy smiley-t is beszúrt a másodikba;-)
Előzmény: JFEry (260)
JFEry Creative Commons License 2003.07.10 0 0 260
szerver rulez
Előzmény: JFEry (259)
JFEry Creative Commons License 2003.07.10 0 0 259
Még, ha meg is lep, de értem.
:-)
Ettől még van romantika, és hasonló csacskaságok. De nem alapozok rá életet, mint itt az Ezofilozofiára többen is.
Előzmény: PsichoTheRapist (257)
JFEry Creative Commons License 2003.07.10 0 0 258
Még, ha meg is lep, de értem.
Ettől még van romantika, és hasonló csacskaságok. De nem alapozok rá éleltet, mint itt az Ezofilozofiára többen is.
Előzmény: PsichoTheRapist (257)
PsichoTheRapist Creative Commons License 2003.07.10 0 0 257
Az ifjú vízvezeték szerelő megérkezik nászútja során a Niagarához. Egy darabig hümmögve szemléli, majd megszólal:
-Azt hiszem, megtudom javítani!
Előzmény: JFEry (254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!