Keresés

Részletes keresés

MZ5 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 40

üdv mindenkinek nem tom jó topiban kérdezem-e ? van egy otthoni hálózatom ,utp-s.

van rajta egy asztali gép ,  egy lapitopi,egy Nas és  egy médialejátszó.

Tmobilos routeren jón az egész

 

 

mindegyik gép látja a másikat, az asztalin, meg a lapitopin megy a net, de időnként , 15-20 percenként a lapitopin nem töltődik be az oldal , aztán idővel megint megy a többi normálois mit kéne csinálni ?

Az asztalin nem áll meg.

 

Korábban ment rendesen.Igaz kivettem egy wifiroutert a T-mobilos router mögül, most lan.

totoro_uj Creative Commons License 2012.05.21 0 0 39

Tudtok esetleg öteltet adni:

 

Van egy win2008 szerver, amin van egy megosztott mappa, amihez hozzáférnek kb. 20-an. Vegyesen XP és Win7. Mostanában van akinél iszonyat belassul a rendszer, egy word doksit percekig nyit vagy csuk. Másoknál minden rendben, semmi probléma.  Azt veszem észre hogy a Win7-esek eleve lassabban nyitnak meg fájlokat mint az XP-k, de van akinél XP-n ugyanaz a gond.

Arnox Creative Commons License 2012.05.03 0 0 38

Sziasztok!

 

A következő (alap)problémára keresek megoldást. Szerintem más is belefut6tott ebbe.

Legyen egy ADSL, mögötte egy kommersz router, rajta 2-3 gép. A routert anno beállította valaki...(szomszéd, unokaöccs, kolléga ...már senki se tudja.)

Valamiért most a routert ki kell cserélni, de nem hiba miatt, azaz működőképes.

A feladat: ki kell valahogy nyerni a PPPoE név/jelszó párost a routerből!

 

"A" verzió: a konfiguráló nem jelszavazta le a routert, webfelületen belelátunk. A név tehát kiolvasható. De a jelszót pöttyök fedik.

 

"B" verzió: a routert konfiguráló webfelületét "gondosan" lejelszavazták, ami szintén nem ismert. Tehát az egy "feketedoboz."

 

Az Ügyfél esetleg mutogat valami, anno a szolgáltatótól kapott szerződés-mellékletet, ami persze jól telefirkálva, és 20x átjavítva.

A szolgáltatót pedig a jelszóért felhívni....nos szerintem az a mazochizmus egy formája...:))

 

Kösz a segítséget, előre is!

 

janijani Creative Commons License 2012.04.19 0 0 37

Sziasztok! Van egy problémám és nem tudom megoldani.

Három laptop és egy asztali gép működik hálózatban, a laptopok Wifin csatlakoznak a routerhez. Minden működik rendben, csak az egyik laptoppal van a probléma: ahányszor kikapcsoljuk mindíg lefagyasztja a routert. Ilyenkor router táp kihúz-visszadug, feláll a rendszer és megy minden tovább.

A problémás laptop Lenovo G 500 és XP van telepítve rá. A routert már átállítottam másik csatornára de nem oldotta meg a problémát.

Bori11111 Creative Commons License 2012.01.28 0 0 36

Köszönöm :)

mr_ricsi Creative Commons License 2012.01.28 0 0 35

Egységes Európai Áramhálózat, maffia, Amway.

Előzmény: Bori11111 (34)
Bori11111 Creative Commons License 2012.01.28 0 0 34

3 db nem számítógépes hálózatra volna szükségem, valaki tud mondani?Előre is köszönöm!

immunsystem Creative Commons License 2004.05.24 0 0 33
Tiszteletem!

ADSL, routerrel megosztva két gép közt. 1 win2000 és egy Xp. Az internetet mind2 szépen látja, de egymást nem igazán :( Azonos munkacsoportban vannak (mshome) de mégsem történik semmi. Mit kell beállítani/összehangolni az alapoktól kezdve kérem!
Köszönet és hála!
IS

zoknis(R) Creative Commons License 2004.05.23 0 0 32
és összejött! :)))
márcsak inet kellene a 2.gépre. az els?n van két hálókapcs: 1.a rúterhez, 2.wireless. feváltva el?bb 2.-ra, majd az els?re ráraktam a inet sharing-et, de persze nincs net a 2. gépen. mit m?veljek?

SzPA

Előzmény: zoknis(R) (31)
zoknis(R) Creative Commons License 2004.05.23 0 0 31
hali,
van két usb wireless lan kütyüm két gépben, rajtuk xp proff. mindkét hardver jól fel van installálva, elvileg ugyanabba a "home network"-be be is vannak jelentkezve, de gyakorlatilag nem látja egymást a két gép. (Próba idejére a hálókártya kábé 2méterre van egymástól, de már egyszer sikerült m?ködniük ~40 méterr?l is.) Automatic private adress,
milyen varázslót indítsak el? mit állítsak be? kétségbeesés! :((((((((
SzPA
FHD Creative Commons License 2004.05.23 0 0 30
A gép Cd-jét már keresztül kasul átnéztem. Azon sajnos nincs használható dolog. De azért körülnézek a neten 98SE driver ügyben, hátha..
Köszi
tere Creative Commons License 2004.05.23 0 0 29
Nem ajánlja fel. Meg kell keresni a gép CD-jén, vagy neten a win9x-es drivert és feltenni, vagy az "illesztőprogram frissítése" menüvel kibohóckodni.
Előzmény: _Zoli_ (28)
_Zoli_ Creative Commons License 2004.05.22 0 0 28
de amikor azt irja hogy nincs meg az osszes illesztoprogram satobbi, akkor nem ajanlja fel, hogy telepitse? ha igen akkor probald akkor megkeresni tallozassal a fenykepezo cdjen valami ini-t, én még mindig erre gyanakszom. Ha nem, akkor passz.
Előzmény: FHD (27)
FHD Creative Commons License 2004.05.22 0 0 27
Az már + történt! Azzal kezdtem!
azt hiszem ha minden igaz akkor 1 uj "meghajtónak" kellene megjelennie ami az SD kártyára mutat(vagy legalábbis a F. gépre. Nem?
_Zoli_ Creative Commons License 2004.05.22 0 0 26
Udv! Gyanitom ilyenkor mar a digitalis fenykepezo driveret keresi, nem az usb kartyaval van a baj. A fenykepezohoz elvileg van cd, tedd be azt, es telepitsd a driveret.
Előzmény: FHD (25)
FHD Creative Commons License 2004.05.22 0 0 25
Hi!
Tudnátok segíteni nekem...?
Van egy P1 DELL OptiPlex GXM 5 sorozatú gépem! Az alaplapon nics usb! Vettem 1 USB 1.1 PCI kártyát.nem adtak hozzá cd-t mondván a WIN 98SE (ami nekem is van) alapbol felismeri és telepíti!
Nos ez meg is történt! Illetve félig meddig! Ugyanis az ezközkezelőben megjelent ugye az "Universal Serial Bus vezérlők"
azon belül OPTi 82C861 PCI - USB nyílt gazdavezérlő
USB Root Hub
Eddig ok!
Namost amikor rádugom a Digitális fényképezőgépem( És beállítom előtte a kártyaolvasásra) és bekapcsolom,... visszamegyek az ezközkezelőbe és 1 ujabb sor jelenik meg "ismeretlen ezköz"
a tulajdonságokon belül az ezközállapotnál azt írja hogy: "Ez az ezköz nincs jelen, nem müködik megfelelöen, vagy nincs telepítve az összes illesztőprogram.(Code 10).
Frissítse az ezközhöz tartozó illesztőprogramokat!"
Na jó eddig értem! na de hol van az a * illesztőprogram, mert sem a Win telepítőcdjén sem sehol sincs! Már a neten is utánnanéztem de nem sok sikerrel..
Kérlek segítsetek! Előre is Köszi!
_Zoli_ Creative Commons License 2004.05.22 0 0 24
Igen csak net kell, de mukodik mondom, ne talaljatok masik megoldast :)
Előzmény: tere (23)
tere Creative Commons License 2004.05.22 0 0 23
Főleg, hogy így nem lesz fájl és nyomtató megosztás... :)))) de hát ha csak a net kell, akkor jó az így is.
Előzmény: Ambu-Lonci (22)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2004.05.21 0 0 22
Elég lett volna, ha a MS Családi az elsődleges (levenni a MS Network Klienst nem lett volna muszály), és a jelszavad üres.

AL.

Előzmény: _Zoli_ (20)
tere Creative Commons License 2004.05.18 0 0 21
Vagy most jut eszembe, hogy a "Mindenki" nevű felhasználót is hozzáadhatod mindegyik megosztáshoz, akkor tutira nem lesz gond.
Előzmény: tere (19)
_Zoli_ Creative Commons License 2004.05.17 0 0 20
Koszi! Igy mar jo, leszedtem a microsoft network clientet, feltettem a csaladit, igy azt irja hogy nem teljes a halozat, de ettol fuggetlenul megy a net, es ez a lenyeg.
tere Creative Commons License 2004.05.17 0 0 19
Mer az okostolyás haverod elfelejtette közölni, hogy a megosztott szarhoz hozá kell adni a rencer illetékes felhasználójit is, Teeee!
Előzmény: nemérdekelugyseirombe (12)
tere Creative Commons License 2004.05.17 0 0 18
Vagy a Microsoft Családi bejelentkezést válszd...
Előzmény: _Zoli_ (15)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.17 0 0 17
Az ember crossover kábelt nem szokott csak úgy találni. Én is mindig úgy csinálom. :-)
Előzmény: admirális (14)
smith Creative Commons License 2004.05.16 0 0 16
Leszeded a hálózati részek közül az MS network client részt.
Előzmény: _Zoli_ (15)
_Zoli_ Creative Commons License 2004.05.16 0 0 15
Udv!
Jo kis topic. Lenne egy problemam: Routerrel van megosztva az adsl, es a win98 indulasakor ker egy Microsoft network halozati jelszot, amire eleg ha csak entert utok, megy is tovabb minden jol. Ez idegesit. Regebben - mielott ujratelepitettem volna a rendszert - nem volt ez a kerdes minden indulaskor. Hol lehet ettol megszabadulni? Sehol nem talalom :\ Koszi elore is!
admirális Creative Commons License 2004.05.14 0 0 14
Akkor ez lehet, merthogy télleg UTP-vel akarom összekötni. Volt itthon nekem egy UTP kábelem elfekvőben, gondoltam hogy most milyen jó lesz. Csakhogy még a zöld led sem gyulladt ki mikor cstlakoztattam egymáshoz a két gépet:(. De van még egy csomó kábelem, csak az nem itthon, majd kipróbálom eggyel, hátha az cross overes. Köszi a segítséget
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.14 0 0 13
Nem kell HUB (de jó ha van). Két hálózati kártya + vezeték. Ha UTP kábellel csinálod, akkor ügyelni kell, hogy "cross over" kábelkötés kell.
Előzmény: admirális (11)
nemérdekelugyseirombe Creative Commons License 2004.05.13 0 0 12
Üdv!

Srácok! Nem tudja valaki, hogy hogyan lehet Win XP alatt azt megcsinálni, hogy minden hálózati megosztáshoz jelszót kérjen?
Sok okostolyást kérdeztem már és addig el is jutottunk, hogy legyen nekem biztonság fülem a megosztásnál, de pontosan senki sem tudta, hogy hol kell beállítani. Nos én megtaláltam egy lehetséges módot: felügyeleti eszközök/helyi biztonság........./megosztási és biztonsági modell..../kalssikus. Ez nem műxszik : az okostolyás haverom beállítja,felvesz felhaználót, jogokat ad neki, megcsinálja a share-t meg minden, próbál csatlakozni a gépemre de következő üzenetet kapja ahelyett, hogy jelszót kérnének tőle: A megosztás nem elérhető, lehet hogy nincsenek jogai...bala-bla-bla. Az okostolyás egy micrsoftos rendszergazda és széttárja kezeit, "háát én ezt nem tudom". De most már elhiszi, hogy így nem működik.

Ha valaki érthetően, el tudja nekem magyarázni, ennek a menetét úgy hogy az tényleg működni is fog, akkor azt nagyon nagyon megköszönném néki.

Nem vagyok láma (linuxos hálózatokban otthon vagyok) úgyhogy nem kell kímélni.

U.i:Nincs tartományvezérlő, a gépek munkacsoportok tagjai. (induljunk ki kopasz Xp-ből) Ja és XP PROFESSIONAL!!

admirális Creative Commons License 2004.05.13 0 0 11
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy milyen módon tudok két gépet hálózatba kötni egymással úgy hogy a fájlokat is meg tudjam osztani?
Direktbe össze lehet őket kötni, vagy kell hozzá HUB vagy valami?
Mindkét gépen Win XP professional van, az egyik SP1es.

Köszi a segítséget

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!