Keresés

Részletes keresés

soppingfüggő Creative Commons License 2006.07.02 0 0 277
Hamarosan veszek egy Nikon D200-at. Microdrive vagy CF? Előbbiben van mozgó alkatrész, ami pl. leejtésre sérülhet? Egy darabot vennék csak (nagyobbb teljesítményűt), vagy ajánlott egy tartalék is? A D200 topic chat jellegű, ilyen kérdésekre ott nem kapok választ.
tündérlala Creative Commons License 2006.06.02 0 0 276
Nézz körül itt és itt.
Előzmény: blueye (275)
blueye Creative Commons License 2006.06.02 0 0 275

Köszi.

Leragasztva nincs.

Az a bajom, hogy az a fényképezőgép már nincs nálam, amiben formázva volt.

Nincs vmilyen program, ami rendbehozza kártyaolvasón keresztül?

Előzmény: tündérlala (274)
tündérlala Creative Commons License 2006.06.02 0 0 274

Ha sima formázási hiba történt, akkor próbáld meg abban a gépben megformázni, amiben használod, ne kártyaolvasóban, ne vindózzal.

Az is lehet, hogy le van ragasztva a képen "B"-vel jelölt lyuk, ezért írásvédett.

Ezesetben el kell távolítani a kis cimkét.

 

Előzmény: blueye (273)
blueye Creative Commons License 2006.06.01 0 0 273
Van egy SmartMedia kártyám, amire azt írja ki több kártyaolvasó is, hogy írásvédett, pedig sosem tettem azzá. Van vmi megoldás, hogy újra tudjam használni?
riel Creative Commons License 2006.06.01 0 0 272

Lehet, hogy elektrosztatikusan feltöltődtél és kisültél rajta, atől tönkre is mehetett...

Egy pulóverlevételtől vagy ugrabugrától 8-9000 V-ra is fel lehet töltődni, amit nem igazán tolerál a néhány voltra tervezett elektronika. Értsd: a kisüléskor pl. egy kapu elfüstöl a kártyában.

csd Creative Commons License 2006.06.01 0 0 271

Segítsetek spanomon:

Szolga-Tõkés Levente   sztlevente@yahoo.com   (06.06.01.)
Tel: 0620-824-60-12 Keresek Kínálok

  • SÜRGÕSEN KERESEK 512MB xD

gyugyu3 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 270
Ha a debesség számít, akkor a gyorsabbat javasolom. (szerintem neked számít, mivel ds- kezeli a gyors kártyákat). Ja meg amelyik éppen kapható. :) (nekem az a tapasztalatom, hopgy amit hírdetnek nem minden esetben fedi a valóságot.) érdemes telefonon érdeklődni.
Előzmény: danokaa (269)
danokaa Creative Commons License 2006.05.19 0 0 269

Üdv mindenkinek!

 

Ti melyiket javasoljátok és miért!

Tükörreflexes digitális géphez lenne!

Teljesítményben kevés az eltérés,inkább a márka miatt kérdem?

 

Kingston SD 512MB Elit Pro - írás: 7.7MB/sec / olvasás: 8.2MB/sec         8620.-

 

SanDisk SD 512Mb Ultra II - írás: 9MB/sec / olvasás: 10MB/sec   10,399 .-

arnyekxxx Creative Commons License 2006.04.14 0 0 268
én ugy tudom, az aranyban épp az a jo, hogy baromira nem oxidálodik, nem érzékeny, ha egy aranyékszert 2000év után kiásnak a tenger mélyéröl és az iszapot lemossák rola, fémtiszta a felülete.
Előzmény: csd (267)
csd Creative Commons License 2006.04.14 0 0 267
SD kártya? Ha igen, akkor megértem... Az aranyérintkezőjük marha érzékeny, főleg izazdt kézre... nem véletlenül van hozzá műanyagtok, abbna célszerű - KÖTELEZŐ - tárolni!
Előzmény: praclee (266)
praclee Creative Commons License 2006.03.24 0 0 266

üdv.

 

Tud vki segíteni?

 

van egy nagy problémám.

Multkor voltam koncerten és vittem magammal egy HP 32MB-os és egy noname 256-os kártyát.Az utobbi már megvan 2 éve.

Na most...a kezembe fogdostam a kettőt,kicsit izzadt a kezem.Sőt hátulra zsebre is vágtam.Ja elötte formatáltam.Nos rakom be a géppbe és kiírja hgy card unrideable,stb...szval nem tudott vele mitkezdeni.Van nikonom azzal semmit nem tusdtam kezdeni.A Hp felajánlotta a formázást,de hiába mentem rá visszadobta 3mp mulva.

Mi lehet a baj????

zuglo_14 Creative Commons License 2006.03.22 0 0 265

CF vagy xD card?

 

Tapasztalatok, vélemények?

 

Azon kivül, hogy az xD kissebb -fizikailag- , meg drágább árban, meg talán sérülékenyebb, a szabadon levő csatlakozók miatt, van előnye is?

 

ki milyet használ, és miért?

 

jó ezt eszi a gép... akkor érthető, de egyébként?

törlés, formatálás? 

sebesség?

 

és ami még idetartozna..

Fényképezőgépről pcre vagy inkább kártyaolvasóról?

 

kösz...

 

ja és aki keresne pl: www.gepbolt.hu-is vannak memóriakártyák.....olcsón....

csd Creative Commons License 2006.03.19 0 0 264
fú, szerintem ebben a topikban nem fognak egyhamar válaszolni. én megkérdezném helyedben a fotós adok-veszek és a canon eos fanclub vagy canon eos adok-veszek topikban.
Előzmény: N0rb3rt (263)
N0rb3rt Creative Commons License 2006.03.14 0 0 263

Kapható még egyszerű USB2-es, csak CF kártya olvasó?

 

Hosszabban:

Tudtok olyan forgalomban lévő CF kártya olvasóról, ami tapasztalat szerint is tudja az USB2-es sebességet és nem 280 az egyben funkciójú, hanem mondjuk csak 1-2 kártyatípust tud (köztük a CF-et)?

 

Unom már az tenyérnyi méretű mindent olvaskókat, mikor nekem csak CF-re kéne, és mivel hurcolom, örülnék, ha minél kisebb lenne.

 

A speckó szerint sokra az van írva, hogy USB2 kompatibilis, de ez kevés; átviteli sebességben is tudnia kell. (Nem mindegy, hogy max 1,5MB/s vagy akár 8MB/s sebességgel lehet olvasni róla.

 

Köszi!

 

csd Creative Commons License 2006.03.12 0 0 262
Naja:) Legalább egy kicsit felélesztettük most a rovatot:)
Majdnem Creative Commons License 2006.03.12 0 0 261

aha, elnéztem!!  :)

 

( kártyaolvasóra gondoltam a vasárnapi ebéd utáni agyi vérszegénységben..  )

Majdnem Creative Commons License 2006.03.12 0 0 260
miután bárhol lehet olcsót és jót kapni a mai mindennapi USB2-es világban joggal purcant ki  :) 
Előzmény: csd (259)
csd Creative Commons License 2006.03.12 0 0 259
topik kinyikkant?
TaxibanUtazóBaltásGyilkos Creative Commons License 2006.02.04 0 0 258
Köszönöm a segítséget!
Előzmény: blueye (257)
blueye Creative Commons License 2006.02.02 0 0 257
Előzmény: blueye (256)
blueye Creative Commons License 2006.02.02 0 0 256

http://www.memorystick.com/en/support/faq_contents01.html

 

Nézz el ide.

 

Duo kell, a sima túl nagy lenne.

Előzmény: TaxibanUtazóBaltásGyilkos (255)
TaxibanUtazóBaltásGyilkos Creative Commons License 2006.01.28 0 0 255

Tud vki segíteni? Arra lennék kíváncsi, hogy a K750-es SonyEricsson-ba csak a memory stick pro duo kártya jó-e, vagy a sima pro is elég? Ha mind a 2 jó, mi a különbség? Már az árán kívül.

 

vzstrial Creative Commons License 2005.08.29 0 0 254
Na megnéztem Kingston 50x-es irás olyan 5,2 Mb/s irás és 6,1 Mb/s olvasás. Ez az Elite pro, és az Extreme Digital-nál kapható, élettartam garival mint előbb említettem. Lexar meg Sandisk ebben a katgóriában hihetetlen drága, és amit előbb mondtam, visszavonom ilyet fogok venni majd;)
Előzmény: apajani41 (251)
apajani41 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 253
Persze láttam azokat, de valami olcsóbbat keresnék, végveszélyre. Jani
Előzmény: vzstrial (252)
vzstrial Creative Commons License 2005.08.29 0 0 252
Na háj, érdemes megnézni mit adnak az Extreme Digitalban, olyan Sandisk alatt nem vennék. Nem feltétlenül az ultra II vagy Extereme III gondolok... Van nekik viszont Kingston CF 1 GB -> ugye a Kingston cuccokra élettartam gari, kell ennél több? Sőt kérhetsz Kingston Elite Pro-t is, gyorsabb az átlagnál de Sandisk Ultra II-vel nincs esélye. Árban kedvezőbb... Remélem tudtam segíteni, üdv vzs
Előzmény: apajani41 (251)
apajani41 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 251
1GB-ost!!!
Előzmény: apajani41 (250)
apajani41 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 250
Sziasztok! 'GB-os Cf kártyát vennék, persze olcsón. Nem baj ha nem extra, csak némi gari azért jó lenne! Köszi, Jani
blueye Creative Commons License 2005.08.24 0 0 249
Van egy 128 MB-s SmartMedia kártyám, amire azt mondja a win, hogy írásvédett, pedig nincsrajta pöty, ami azzá tenné. Hogyan tudnék erre mégis írni-törölni esetleg van vmi progi, amivel meg tudom formázni?
Szőke herceg Creative Commons License 2005.08.13 0 0 248

Hmm... a fordított irány kissé macerás lenne a méretkülönbségekből adódóan ;-)

Köszi.

Előzmény: tündérlala (247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!