Keresés

Részletes keresés

stork13 Creative Commons License 2005.06.26 0 0 237
Sziasztok!

Digitgépet vásárolunk és kártyát kellene vennünk hozzá. A gép rendelkezik SecureDigital és MultiMedia kártya hellyel is.
Melyiket érdemesebb venni? Van-e a 2 között lényeges különbség?
A depon néztem árakat és van a többihez képest meglepően olcsón mindkét fajtából. Ezek lassabbak lehetnek vagy tényleg csak olcsón adhatják őket (na jó, ennyire naív azért nem vagyok csak kíváncsi)?
Előre is köszi...

Stork
Majdnem Creative Commons License 2005.06.24 0 0 236
több 10... 100 ezer ciklus
Előzmény: psg5 (230)
renegaT4e Creative Commons License 2005.06.24 0 0 235

Eladó egy egyszer használt 512 MB-s Sony Memory Stick kártya. Ára:15eFt.

Érd.: 30-9457299

Twr Creative Commons License 2005.06.13 0 0 234
bocs neked is
trigger12@index.hu
Hibátlan mindkét 1gb-os (csak már unom ,hogy sok van és cserélgetni kell akarok inkább 2 vagy 4 gigásokat azért akarom eladni)
Előzmény: mckolly (224)
Twr Creative Commons License 2005.06.13 0 0 233
Bocs nem is jártam erre napok óta.
Mail trigger12@index.hu
20 -ér adom (Lexar 80x 12mb/s) és közben ven egy másik is 23-ér az egy Sandisk Ultra II szintén 1Gb-os (számlás garos)

Előzmény: mckolly (231)
vigusz Creative Commons License 2005.06.13 0 0 232
Hi All !
256-os SD kártyát vennék olcsón, tud valaki ilyet?
mckolly Creative Commons License 2005.06.08 0 0 231

Szia!!

 

Érdekelni érdekel, mekkora, mennyiért, és mi az e-mail-ed??

Esetleg küldhetnél egy mailt :))

Előzmény: Twr (225)
psg5 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 230
Hellotok!
Mennyi egy Memo kártya élettartama? Vagyis meddig lehet rávenni-letörölni-rávenni-letörölni...?
BeNJaMiN Creative Commons License 2005.06.01 0 0 229
Mar nem aktualis, sajnos!
Előzmény: mckolly (224)
Sanya_67 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 228

Szia ferint!

 

"Feladom a dolgot !!!

 

Ha valakinek kell 512MB Kingston CF akkor az írjon nekem emilt. Eredetileg 9.000.-re tartottam de mostmár engednék belőle mert nagyon el szeretném adni."

 

Elképesztőnek tartom ami most a memóriakártyák piacán van.  Ápr. 14-én nettó 8900-ért vettem az 512-es Ultra II kártyámat, most majd 13 nettó.

 

A Kingston nem nekem kellene hanem egy csóró havernek venném ajándékba (Gondolom a lassabbik fajta?). 

6000-re gondoltam???

 

Emiled nem publikus!!!

 

Sanya /szabo.sandor@nhh.hu/

Előzmény: ferint (204)
krob11 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 227

Keresek:

 

1. 1GB CF1 kártyát (márkásat), legfeljebb 10 eFt.

2. Mobil háttértárolót (40 Gb), legfeljebb 40 eFt. (lehet merevlemez nélkül is, max 15-18 eFt)

3. Canon LA-DC 52D közgyűrűt

4. 52 mm cirkuláris polárlencsét (HTMC, DHG), max 6 eFt.

 

Robi - krob11@freemail.hu

en250 Creative Commons License 2005.05.31 0 0 226
Mekkora és mi a mail címed (nem publikus)?
Előzmény: Twr (225)
Twr Creative Commons License 2005.05.31 0 0 225
Ha kell valakinek egy használt garanciális Lexar 80x (12mb/s) akkor dobjon egy mélt.
Előzmény: mckolly (224)
mckolly Creative Commons License 2005.05.31 0 0 224

Szia Benjamin!!

 

Engem is érdekelne esetleg az 1G-s kártya, de tényleg nem publikus

az e-mail címed.

 

Köszi!!

Előzmény: BeNJaMiN (214)
en250 Creative Commons License 2005.05.29 0 0 223

Vásárolnék 2 vagy 4GB CF kártyát, Sandisk Ultra II vagy hasonló paraméterű érdekel.

Viszonylag sürgős, raktárkészlet előnyben.

 

Benjamin!

Érdekelne, de nem publikus az e-mailed :-(

 

en250 kukac freemail.hu

Előzmény: BeNJaMiN (214)
cseba Creative Commons License 2005.05.27 0 0 222
Mi is az a imagetank?
Előzmény: _Pompi_ (150)
st.judit Creative Commons License 2005.04.25 0 0 221

Sziasztok!

HP935 fényképezőgéphez keresek 1Gb-os memóriakártyát Budapesten sürgősen jót és nem horror áron légyszi segitsetek,ha tud valaki a juci@citromail.hu -ra vagy ide irjon köszi előre is!!!!!

Üdv Judit

Gabi21 Creative Commons License 2005.02.20 0 0 220

Köszi a segítséget, azt sajnos nem tudom, hogy a multifunkciós nyomtatókban lévő kártyaolvasó hogyan jelenik meg a pc-n!

 

Éppen ezt szeretném kideríteni!! Arra gondoltam, talán valaki már tapasztalatból tudja, hogy mi a helyzet ezzel kapcsolatban!!

Még várok, hátha valaki "betoppan" és saját a  tapasztalatát  elmondja!!!     

Ati88 Creative Commons License 2005.02.19 0 0 219
"valahol azt olvastam, hogy ha a fotogépről töltöm át a képeket az "megeszi" az akkukat!!! Lehet ilyen??? "

Mivel áttöltés közben a gépnek működnie kell, ezért biztos, hogy merül közban az akku. Hogy mennyire, az más kérdés.

"Valahol olvastam a topikok között, hogy például a véletlenül letörölt képeket is kártyaolvasóval lehet vissza állítani, ha még nem lett megformázva azóta vagy nem lett újfelvétel csinálva!! Igaz lenne??????"

Igaz. Ráadásul formázás után is képes némelyik szoftver visszanyerni képeket.

Ezek a programok akkor tudnak működni, ha a kártyaolvasó külön meghajtóként jelenik meg a rendszerben (sőt ha XX in one típusú, akkor általában több meghajtóként jelenik meg; az egyes kártyatípusok külön meghajtóként). Ha a multifunkciós készülék is így jeleníti meg a kártyákat, akkor van rá esély, hogy használhatod az adatmentő programot.

Jól használható adatmentő program itt található: Convar
(Ráadásul ingyenes.)
Előzmény: Gabi21 (217)
Gabi21 Creative Commons License 2005.02.19 0 0 218

Bocsi!!

 Még annyit, hogy például a multifunkciós nyomtatókban lévő kártyaolvasó is tudja ezeket????  

Köszi!

Gabi21 Creative Commons License 2005.02.19 0 0 217

Sziasztok!!

 

Külön, nem találtam olyan topikot amelyik a kártyaolvasókkal foglalkozna,ezért végig olvastam ezt és még ez áll a legközelebb ahhoz amire kíváncs lennék! Ha nem haragszotok itt tenném fel a bugyuta kérdéseimet!!!

Kártyaolvasót szeretnék venni, mert valahol azt olvastam, hogy ha a fotogépről töltöm át a képeket  az "megeszi" az akkukat!!! Lehet ilyen??? 

Nézegettem már online, és személyesen is ezeket az olvasókat, de nem tudom, hogy hogyan működnek és ezért kérem a tanácsaitokat!

A cél, hogy egy Canon PS A75 -ről a képeket áttölteni, esetleg néha vissza is!!

Valahol olvastam a topikok között, hogy például a véletlenül letörölt képeket is kártyaolvasóval lehet vissza állítani, ha még nem lett megformázva azóta vagy nem lett újfelvétel csinálva!! Igaz lenne??????

Ezeket alapul véve milyen olvasó kellene???

Vagy ne legyenek ekkora igényeim????  

A segítséget köszönöm!!  

jpmaster Creative Commons License 2005.02.17 0 0 216

Valakinek esetleg ha kellene...

Szal tipusváltás miatt rajtam maradt egy IBM 1 Gb Microdrive.

Mélben kérném tisztelettel.

 

Üdv:

 

JP

 

 

ferint Creative Commons License 2005.02.17 0 0 215
Memória kártyák eladók, mindenféle tipusú és
márkájú, kivéve Sony Memory Stick. Átvétel Bp- en, fizetés kp- ban.
Érdeklődni emilben vagy telefonon: 06-920-65-42
BeNJaMiN Creative Commons License 2005.02.16 0 0 214
sziasztok,
CompactFlash Ultra II 1 GB es 2 GB-os kartyat hoznek elrendelesre (kulfoldi utrol), 23e es 40e Ft-os aron, akit erdekel emailben keressen meg, koszi!
fisherhu Creative Commons License 2005.02.11 0 0 213
Lehet hogy benne is van. De jobb ha ebbe nem gondolok bele...
Előzmény: EOS-Bandi (211)
Carpy Creative Commons License 2005.02.11 0 0 212
Nem veletlen, hogy egyetlen memoriakartyat sem vettem eddig Magyarorszagon :-)
Előzmény: EOS-Bandi (211)
EOS-Bandi Creative Commons License 2005.02.11 0 0 211

Ez ebben a formában baromság. Ennyi erővel a merevlemezekre és a floppyra is kellene fizetni jogdíjat. Képzeld el hogy egy 200G-s HDD-re mennyi MP3 és AVI fér rá....

 

Másrészről meg az egész csirkefogó banda elmehet a sóhivatalba, magánimport esetén nem kell fizetni utánna, azaz majd az osztrákoktól, németektől esetleh az USA-ból hozatjuk a memóriakártyát IS.

 

Előzmény: Carpy (208)
Carpy Creative Commons License 2005.02.11 0 0 210
Engem is bosszant, hogy a sok csunya MP3 tolvaj miatt nekem tobbe kerul a digifotozas. Ez igy nem tul fair...
Muszaj lesz kompenzalni magam, megyek is, keresek valami jo kis fajlcserelo helyet :-)
Előzmény: fisherhu (209)
fisherhu Creative Commons License 2005.02.11 0 0 209
Hm, nem is tudtam, hogy a memóriakártyákra is van ilyen dolog. Miért fizessek azért az Artisjustnak, hogy a saját képeimet lementsem a kártyára? Ilyenkor szokott még felmerülni a kérdés, hogy ha én "alkotok" mint "fotóművész" (vasárnap is fotóztam sirályokat :)) akkor miért nem kaptam még egy fillért sem? Nem mintha értéke lenne annak, amit csináltam :)
De ha már itt tartunk, egy A/4-es lap árába mennyi ilyen "üreshordozó-jogdíj" van beépítve?
Eh, anno már a cédéknél is felmérgeltem magam, talán nem is kellene ezt most elpostolnom :)
Előzmény: Carpy (208)
Carpy Creative Commons License 2005.02.11 0 0 208
http://index.hu/tech/uzlet/memo050210/

Árháború a memóriakártya-piacon
- nav -
2005. február 10., csütörtök 13:00
Milliárdos nagyságrendű bevételhez jutnak évente a memóriakártyákat jogdíj megfizetése nélkül, esetleg áfatrükkökkel forgalomba hozó cégek. A hivatalos forgalmazók szerint a vásárlókért folytatott harcban amiatt vannak óriási előnyben a szürkeimportőrök, hogy nem fizetik be a szerzői jogdíjat, ami pedig a kártyák kiskereskedelmi árának tetemes hányadát teszi ki.

Mint általában a hardverpiacon, szembetűnő különbségek tapasztalhatók a hivatalos forgalmazók és a "szürkeimportőrök" árai között a memóriakártyák piacán is, az ismert trükkökön (áfacsalás, hamis számlák, fiktív export) túl ráadásul gyakorlatilag behozhatatlan előnyhöz jutnak azok, akik nem fizetik be a kártyákra az úgynevezett üreshordozó-jogdíjat. (Ezt a díjat, mely a magáncélú másolás ellensúlyozására kompenzációképpen minden üres hanghordozó árába be van építve, az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesületnek kell befizetni. Az Artisjus a befolyt összeget felosztja a jogosultak között, ld. a keretes írást.)


A beszedett jogdíjakat a szerzői jogi törvény szerinti arányban a zeneszerzőknek és szövegíróknak, illetve a filmelőállítókat, filmszerzőket, előadóművészeket, hanglemezkiadókat, képző- és fotóművészeket képviselő szervezeteknek fizeti ki az Artisjus.
Aránytalannak tartják
Az Artisjus jogdíjtáblázata szerint a kép- és hanghordozóként használható memóriakártyák után - típustól függetlenül - 128 megabájt méretig 320 forintot, 256 megabájt és 1 gigabájt között 1500 forintot, 1 és 20 giga között 3000 forintot, efölött ötezer forintot kell fizetni. (A beépített tárolóegységgel rendelkező zenelejátszókon - ilyen a legtöbb mp3-lejátszó, például az iPod - valamivel nagyobb a jogdíj, 128 megáig 530 forint, 256 mega és 1 gigabájt között 2500 forint, 1 és 20 giga között 5000 forint, fölötte 7000 forint darabonként).

Egy lapunk által megszólaltatott hivatalos forgalmazó szerint a kártyák 3800-4000 forintos nagykereskedelmi árához képest ezek a díjak aránytalanul magasak, így a jogdíjat nem fizető nem hivatalos importőrök behozhatatlan előnyhöz jutnak, hiszen a vásárlókat az ár érdekli, nem az, hogy ki van-e fizetve a jogdíj az adott termékre. A forgalmazó úgy becsüli, hogy a szürkegazdaságban, mely a piac legalább negyven százalékát teszi ki, így keletkezett illegális haszon évi milliárdos nagyságrendű.

Nem állnak összefüggésben
"A jogdíjak nem állnak összefüggésben a fogyasztói árral - mondta el lapunknak Szinger András, az Artisjus jogásza a kártyák ára és a jogdíjak viszonyát firtató kérdésünkre. - Egy adott tárolókapacitású eszközre akkor is ugyanannyit fognak másolni, ha olcsóbb lesz a sorozatgyártás miatt az ára, ha meg ugyanannyit másolnak rá, akkor miért kapjon kevesebbet a jogosult? A jogdíjak az utóbbi években különben jelentősen csökkentek, és Európa-szerte nagyjából ennyit kell fizetni."

A jogász szerint tévednek azok a kereskedők, akik azt hiszik, hogy elegendő azt igazolniuk, hogy belföldi forrásból vásárolták az árut, a jogdíj megfizetése már nem az ő dolguk, hanem az importőré. A jogdíj megfizetéséért ugyanis a szerzői jogi törvény 20. paragrafusa alapján az adott hordozó összes belföldi forgalmazója egyetemlegesen felel, így a kiskereskedő is.

Szövetség
A díjak megfizetését a jövőben valószínűleg szigorúbban fogják ellenőrizni. Nemrégiben állt fel Szövetség a Szerzői Jogokért néven egy kalózkodás elleni szervezet, melynek tagjai a Magyar Hanglemezkiadók Szövetsége (MAHASZ), az Artisjus, az Előadóművészi Jogvédő Iroda (EJI), a Vizuális Művészek Közös Jogkezelő Társasága (Hungart), Filmszerzők és Előállítók Szerzői Jogvédő Egyesülete (Filmjus).

"A szövetség egyik célja, hogy fokozott figyelemmel és szakszerűen eljárjon az eddig erőforrások hiányában nehézkesen érvényesített olyan jogdíjak kapcsán, mint az internetes zeneletöltés és az üres hordozók, amelyeknek az importja valóban kicsit ellenőrizhetetlenné vált" - mondta a jogász.



Keretes;
A törvény szerint
A szerzői jogi törvény alapján a jogdíjat az üres kép- vagy hanghordozó gyártója, külföldön gyártott kép- vagy hanghordozó esetén pedig a jogszabály szerint vám fizetésére kötelezett személy, vagy - vámfizetési kötelezettség hiányában - a hordozót az országba behozó személy és az azt belföldön először forgalomba hozó személy köteles az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesülethez a vámkezelés befejezésétől, vámfizetési kötelezettség hiányában pedig a forgalomba hozataltól, illetve a vámfizetés befejezésétől számított nyolc napon belül megfizetni. A jogdíj megfizetéséért az adott hordozó összes belföldi forgalmazója is egyetemlegesen felel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!