igenis van jövőjük a CF kártyáknak, a mai napign rengeteg gép használja és a bejelentett új gépek közül is sokat terveznek erre. Bár inkább a közép és felsőkategóriát... Ha jól emléxem a SONY is kénytelen volt az MMS mellé berakni CF kártyát is valamelyik gépébe hogy elfogadja a vásárlói réteg...
2,
A megoldás egyszerű. Válassz olyan gépet ami CF-et használ.
Azon gondolkodom, hogy a jelenlegi gepemet lecserelem egy jobbra, de nagyon meg vagyok love, mert a mostani CF kartyas, es amik tetszenek, mind SD-sek, vagy xD-sek. Van tobb mint masfel giga CF kartyam, es nem szeretnek csak a kartyak kulonbsege miatt koltsegekbe verodni. Ha hosszabb tavon igy is ugy is valtanom kell valamire, akkor persze megteszem, de ha nem, akkor nem szivesen. Van a CF kartyaknak jovoje? Ha van, akkor a nagy zoom-os, 4 Mp koruli, elotetlencses gepekben miert nem ez a jellemzo?
Ha valakinek kell 512MB Kingston CF akkor az írjon nekem emilt. Eredetileg 9.000.-re tartottam de mostmár engednék belőle mert nagyon el szeretném adni.
Null kilométeres, 1 év garival, és csak csöndesen szipog a sarokban hogy nincs neki gazdája...
Tudomásom szerint Canon 300D-vel nem megy! Más Canon géppel (G3, G5) ok, de a 300D nem eszi meg.
Ez nem a MagicStore hibája, de attól még ez van. Amúgy eléggé lassú, szóval csak igen-igen kedvező áron érdemes megvenni (szvsz 30 eFt-nál többet bűn kiadni érte).
Nem tudja véletlenül valaki, hogy milyen progival lehet feléleszteni egy látszólag megdöglött CF kártyát?
A történet a következő: nikon géppel használtam egy kártyát majd eladtam egy canonos srácnak. Mivel kapásból (formázás nélkül) ment vele használta is egy darabig, majd szólt, hogy megdöglött. Megnéztam én is, se olvasó, se gép nem látja.
Tudtommal léteznek olyan progik, melyek alacsony szinten megformázzák a kártyát, melyet a blokkolt (nem lezárt) kódok vagy hibakódok nem engednek sem írni sem olvasni...
Eddig Kingston CF-et használtam, ma egy ultra II-re fotóztam. Szépen meg is formáztam használat előtt most meg itthon a kártyaolvasóval nemtudom leolvasni. A 10D-n simán visszatudom nézni. Se win. se semmi alatt nemtudom átmenteni a gépre. Irfanview ha véletlenül megnyit egy crw-t akkor a felénél lefagy.
Nemtom, SD-ket csak a pda-hoz használok, de én csak Kingstont vettem, azzal nem volt baj. Valamelyik HP gép (C635?) híres volt ilyesmiről, hogy meghalik benne a kártya. Esetleg kérdezz rá gép- és kártyatípussal a digitfotós topikban.
Nem mindegy, hogyan sérült meg. Kártyaolvasóval kéne kipróbálni, hogy az mit lát. Ha viszont a gépen látszik, de nem tölti le (a fényképezőn keresztül?), akkor lehet, hogy máshol van a bibi. Ezért kéne megnézni kártyaolvasóval is.
De ha egyik képet sem írja át, akkor esélyes, hogy az összes elszállt, nem? Akkor viszont nem értem, hogy mutatja meg a gép. Az is a kártyáról olvassa, vagy?