Keresés

Részletes keresés

ferint Creative Commons License 2004.10.28 0 0 195

Jövő héten szerdára érkezik Sandisk Ulta II 1GB, 1 év garanciával. Ára: 24.000.-

érdeklődni emilben.

ferint Creative Commons License 2004.10.25 0 0 194

Van pár memória kártyám, mindenféle tipusú és márkájú, kivéve Sony Memory Stick.

Átvétel Bp- en, fizetés kp- ban.
Érdeklődni emilben.

-Kirikou- Creative Commons License 2004.10.21 0 0 193

Köszi mindenkinek az infót.

Kiprobáltam, 20D, G3 nem kajolta, kártyaolvasoval probáltam gyorsformázni, az sem szerette....   így lett belőle egy 1GB SanDisk Ultra II

Előzmény: kékszemű (192)
kékszemű Creative Commons License 2004.10.20 0 0 192

Tudomásom szerint Canon 300D-vel nem megy! Más Canon géppel (G3, G5) ok, de a 300D nem eszi meg.

 

Ez nem a MagicStore hibája, de attól még ez van. Amúgy eléggé lassú, szóval csak igen-igen kedvező áron érdemes megvenni (szvsz 30 eFt-nál többet bűn kiadni érte).

Előzmény: -Kirikou- (188)
fotonik Creative Commons License 2004.10.20 0 0 191
IBM 1 GB-os microdrive: 20.000.-
tom.bo Creative Commons License 2004.10.20 0 0 190

Nem tudja véletlenül valaki, hogy milyen progival lehet feléleszteni egy látszólag megdöglött CF kártyát?

A történet a következő: nikon géppel használtam egy kártyát majd eladtam egy canonos srácnak. Mivel kapásból (formázás nélkül) ment vele használta is egy darabig, majd szólt, hogy megdöglött. Megnéztam én is, se olvasó, se gép nem látja.

Tudtommal léteznek olyan progik, melyek alacsony szinten megformázzák a kártyát, melyet a blokkolt (nem lezárt) kódok vagy hibakódok nem engednek sem írni sem olvasni...

puhatest Creative Commons License 2004.10.19 0 0 189
Valamelyik topikban írtak a lassúságáról, IBM/Hitachival senkinek semmi gondja
Előzmény: -Kirikou- (188)
-Kirikou- Creative Commons License 2004.10.19 0 0 188

Tudtok erről valamit 2,2GB CF Magicstor Microdrive 

Érdemes megvenni, miért lehet olcsóbb vajon?

Gernyo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 187

Volna egy kérdésem:

 

Eddig Kingston CF-et használtam, ma egy ultra II-re fotóztam. Szépen meg is formáztam használat előtt most meg itthon a kártyaolvasóval nemtudom leolvasni. A 10D-n simán visszatudom nézni. Se win. se semmi alatt nemtudom átmenteni a gépre. Irfanview ha véletlenül megnyit egy crw-t akkor a felénél lefagy.

Mi lehet a gond?

fotonik Creative Commons License 2004.10.18 0 0 186
IBM microdrive 340 MB eladó: 10.000.-
ferint Creative Commons License 2004.10.15 0 0 185

Van egy eladó 2GB-s Kingmax CF kártyám, ha valakit érdekel várok egy reális árat emilben.

1 év gari van rá.

ferintkukacfreemail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.07 0 0 184
Nemtom, SD-ket csak a pda-hoz használok, de én csak Kingstont vettem, azzal nem volt baj. Valamelyik HP gép (C635?) híres volt ilyesmiről, hogy meghalik benne a kártya. Esetleg kérdezz rá gép- és kártyatípussal a digitfotós topikban.
Előzmény: Gömbtatu (183)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.10.07 0 0 183
Asszem SD? 128-as. Még csak óccsó se volt.
Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.07 0 0 182
Nyugodtan írjál, senki nem születik a tökéletes tudással:-), én is sok mindent itt a fórumon tudtam meg. Hátha valaki jobban ért hozzá. Milyen kártya?
Előzmény: Gömbtatu (181)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.10.07 0 0 181

Ja és felveszi az új meghajtót, de a benne lévő mappák üresek. Na, befejezem, mert úgy érzem, egyre nagyobb ostobaságokat írok.

 

Lelvasópróba jön. Szóljak, hogy mi lett?

Előzmény: Gömbtatu (180)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.10.07 0 0 180

Jó ötlet.

 

Úgy értem a fényképezőn lácc, de ahogy csatlakoztatom, azt hazudja ordítva, hogy nincs rajta kép.

Előzmény: Törölt nick (179)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.07 0 0 179
Nem mindegy, hogyan sérült meg. Kártyaolvasóval kéne kipróbálni, hogy az mit lát. Ha viszont a gépen látszik, de nem tölti le (a fényképezőn keresztül?), akkor lehet, hogy máshol van a bibi. Ezért kéne megnézni kártyaolvasóval is.
Előzmény: Gömbtatu (178)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.10.07 0 0 178
De ha egyik képet sem írja át, akkor esélyes, hogy az összes elszállt, nem? Akkor viszont nem értem, hogy mutatja meg a gép. Az is a kártyáról olvassa, vagy?
Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.07 0 0 177
Könnyen lehet, hogy különösebb indok nélkül megadja magát, telán megsérült a fájlrendszer. Talán itt is voltak linkek helyreállító programokhoz, azokat érdemes kipróbálni, de garancia nincs. Lehet, hogy csak egy két kép veszett el, de ha rossz helyen sérült, akkor lehet hogy az egész. Nekem egy vadiúj MMC kártya csinált hasonlót, de a pda-t is kiakasztotta. Garanciában cserélték.
Előzmény: Gömbtatu (176)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.10.07 0 0 176

Szerbusztok pajtikák!

 

Van nekem egy olyan problémám, hogy. Adott két egyforma fényképezőgép. Tökegyformák. Mindkettőben van egy-egy memóriakártya. Az egyik kártya egyszercsak azt gondolta, hogy a gépben ugyan megmutatja a képeket, de áttölteni számítógépre nem hagyja őket.

 

Amit ellenőrizni tudtam:

 

  • a fotóapparát usb-áttöltésre van állítva,
  • a kártya nincs lezárva,
  • a képek nincsenek védelem alatt.

A kártyát áttettem a másik gépbe,onnan sem tudtam letölteni. Aszongya a varázsló, hogy nincs a kártyán fotó.

A másik kártyáról viszont simán ment, tehát gyanús, hogy nem a masinának van baja, hanem a kártyának, amiről régebben már lett áttöltve kép. Viszont a képekre 1 dokumentáció miatt papírformában van szükség.

 

Van valakinek ötlete, mi történhetett, és mi a megoldás?

ferint Creative Commons License 2004.10.04 0 0 175

Secure digital való neked.

MMC-t ne vegyél csak ha nagyon olcsó vétel...

Előzmény: SzVFE (172)
ferint Creative Commons License 2004.10.04 0 0 174

Sziasztok !

Van pár memória kártyám, mindenféle tipusú és márkájú, kivéve Sony Memory Stick. Átvétel Bp- en, fizetés kp- ban. Érdeklődni emilben

Ezen a héten Kingston CF akció, ízelítő árak: 256GB: 5. 990. - , 512GB: 12. 900. - , 1GB: 22. 190. -

Megérkeznek a 2GB- s KingMax CF kártyák is, áruk: 43. 690.-

1 év garancia mindenre, vásárlás előtt kipróbálható.

puhatest Creative Commons License 2004.10.04 0 0 173
Szerintem Sec.Di. (Az MMC is belemegy, de az annyival lassab, talán drágább is?, hogy csak az SD-t tanácsolom)
De az index digicamon ritkán írják el, ott is megnézheted.
Előzmény: SzVFE (172)
SzVFE Creative Commons License 2004.10.04 0 0 172
Sziasztok,van egy amatőr kérdésem. Milyen memóriakártya való a gépembe (Kodak cx 7300)? Az árlistákon olyanokat látok pl. hogy Sec. Di.,Compact Flash, Smart Media, Multimedia card, Smart media, Memory stick, XD picture card, ezek között mi a különbség? Kösz
ferint Creative Commons License 2004.09.24 0 0 171

Sem az Olympus sem a Fuji NEM gyártott xD kártyát. Most sem gyárt és egy darabig nem is fog.

Csak a nevüket szitáztatják rá.

Előzmény: Peti.22. (167)
ferint Creative Commons License 2004.09.24 0 0 170

HP 635 híresen rossz gép. Nagyon sok a hibás darab köztük.

Sandisk híresen jó nevű gyártó. Én még csak hírből hallottam rossz kártyájukról.

Szerintem 99% hogy nem a kártyával van a baj...

Előzmény: gomaster2 (164)
Egypt Creative Commons License 2004.09.23 0 0 169

Van 1 Kodak CX7300-as digikamim,azt szeretném kérdezni a szakértőktől,hogy érdemes e bele venni 256MB-os SD-s memoriakártyát. Elbírja e a gép,vagy csak a 128MB-ossal műxik? És milyen márkát ajánlotok, az olcsóbbak közül?,nem noname!

Köszi.

_Pompi_ Creative Commons License 2004.08.14 0 0 168
Előzmény: Gyedmaroz (165)
Peti.22. Creative Commons License 2004.08.13 0 0 167

Egy kérdés: Itt szó van a kártya sebességéről, de a gép mekkora sebességgel tud írni, olvasni? Nekem spec. Olympus C-750-esem van. Ezek a gépek sokkal gyorsabbak, csak a kártya "fogja vissza"?

És még valami: xD kártyát Olympuson és Fujin kívül gyárt valaki, esetleg olcsóbban?

 

Más. A régi gépemben asszem Apacher "márkájú" kártya volt és tökéletesen működött. Tehát tapasztalatom alapján ilyet nyugodtan vegyetek...

NonameTheHunter Creative Commons License 2004.08.13 0 0 166
Hali én egy pár hónapja vettem Debrecenben CF 256MB-s kártyát 1 év garival 9500FT ért igaz ismertem a fószert, de boltból. A márkája A DATA , sde tökéletes..eddig még nem volt vele gond. http://fotosok.vilaga.hu/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!