Keresés

Részletes keresés

-Kirikou- Creative Commons License 2004.10.19 0 0 188

Tudtok erről valamit 2,2GB CF Magicstor Microdrive 

Érdemes megvenni, miért lehet olcsóbb vajon?

Gernyo Creative Commons License 2004.10.18 0 0 187

Volna egy kérdésem:

 

Eddig Kingston CF-et használtam, ma egy ultra II-re fotóztam. Szépen meg is formáztam használat előtt most meg itthon a kártyaolvasóval nemtudom leolvasni. A 10D-n simán visszatudom nézni. Se win. se semmi alatt nemtudom átmenteni a gépre. Irfanview ha véletlenül megnyit egy crw-t akkor a felénél lefagy.

Mi lehet a gond?

fotonik Creative Commons License 2004.10.18 0 0 186
IBM microdrive 340 MB eladó: 10.000.-
ferint Creative Commons License 2004.10.15 0 0 185

Van egy eladó 2GB-s Kingmax CF kártyám, ha valakit érdekel várok egy reális árat emilben.

1 év gari van rá.

ferintkukacfreemail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.07 0 0 184
Nemtom, SD-ket csak a pda-hoz használok, de én csak Kingstont vettem, azzal nem volt baj. Valamelyik HP gép (C635?) híres volt ilyesmiről, hogy meghalik benne a kártya. Esetleg kérdezz rá gép- és kártyatípussal a digitfotós topikban.
Előzmény: Gömbtatu (183)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.10.07 0 0 183
Asszem SD? 128-as. Még csak óccsó se volt.
Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.07 0 0 182
Nyugodtan írjál, senki nem születik a tökéletes tudással:-), én is sok mindent itt a fórumon tudtam meg. Hátha valaki jobban ért hozzá. Milyen kártya?
Előzmény: Gömbtatu (181)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.10.07 0 0 181

Ja és felveszi az új meghajtót, de a benne lévő mappák üresek. Na, befejezem, mert úgy érzem, egyre nagyobb ostobaságokat írok.

 

Lelvasópróba jön. Szóljak, hogy mi lett?

Előzmény: Gömbtatu (180)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.10.07 0 0 180

Jó ötlet.

 

Úgy értem a fényképezőn lácc, de ahogy csatlakoztatom, azt hazudja ordítva, hogy nincs rajta kép.

Előzmény: Törölt nick (179)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.07 0 0 179
Nem mindegy, hogyan sérült meg. Kártyaolvasóval kéne kipróbálni, hogy az mit lát. Ha viszont a gépen látszik, de nem tölti le (a fényképezőn keresztül?), akkor lehet, hogy máshol van a bibi. Ezért kéne megnézni kártyaolvasóval is.
Előzmény: Gömbtatu (178)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.10.07 0 0 178
De ha egyik képet sem írja át, akkor esélyes, hogy az összes elszállt, nem? Akkor viszont nem értem, hogy mutatja meg a gép. Az is a kártyáról olvassa, vagy?
Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.07 0 0 177
Könnyen lehet, hogy különösebb indok nélkül megadja magát, telán megsérült a fájlrendszer. Talán itt is voltak linkek helyreállító programokhoz, azokat érdemes kipróbálni, de garancia nincs. Lehet, hogy csak egy két kép veszett el, de ha rossz helyen sérült, akkor lehet hogy az egész. Nekem egy vadiúj MMC kártya csinált hasonlót, de a pda-t is kiakasztotta. Garanciában cserélték.
Előzmény: Gömbtatu (176)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.10.07 0 0 176

Szerbusztok pajtikák!

 

Van nekem egy olyan problémám, hogy. Adott két egyforma fényképezőgép. Tökegyformák. Mindkettőben van egy-egy memóriakártya. Az egyik kártya egyszercsak azt gondolta, hogy a gépben ugyan megmutatja a képeket, de áttölteni számítógépre nem hagyja őket.

 

Amit ellenőrizni tudtam:

 

  • a fotóapparát usb-áttöltésre van állítva,
  • a kártya nincs lezárva,
  • a képek nincsenek védelem alatt.

A kártyát áttettem a másik gépbe,onnan sem tudtam letölteni. Aszongya a varázsló, hogy nincs a kártyán fotó.

A másik kártyáról viszont simán ment, tehát gyanús, hogy nem a masinának van baja, hanem a kártyának, amiről régebben már lett áttöltve kép. Viszont a képekre 1 dokumentáció miatt papírformában van szükség.

 

Van valakinek ötlete, mi történhetett, és mi a megoldás?

ferint Creative Commons License 2004.10.04 0 0 175

Secure digital való neked.

MMC-t ne vegyél csak ha nagyon olcsó vétel...

Előzmény: SzVFE (172)
ferint Creative Commons License 2004.10.04 0 0 174

Sziasztok !

Van pár memória kártyám, mindenféle tipusú és márkájú, kivéve Sony Memory Stick. Átvétel Bp- en, fizetés kp- ban. Érdeklődni emilben

Ezen a héten Kingston CF akció, ízelítő árak: 256GB: 5. 990. - , 512GB: 12. 900. - , 1GB: 22. 190. -

Megérkeznek a 2GB- s KingMax CF kártyák is, áruk: 43. 690.-

1 év garancia mindenre, vásárlás előtt kipróbálható.

puhatest Creative Commons License 2004.10.04 0 0 173
Szerintem Sec.Di. (Az MMC is belemegy, de az annyival lassab, talán drágább is?, hogy csak az SD-t tanácsolom)
De az index digicamon ritkán írják el, ott is megnézheted.
Előzmény: SzVFE (172)
SzVFE Creative Commons License 2004.10.04 0 0 172
Sziasztok,van egy amatőr kérdésem. Milyen memóriakártya való a gépembe (Kodak cx 7300)? Az árlistákon olyanokat látok pl. hogy Sec. Di.,Compact Flash, Smart Media, Multimedia card, Smart media, Memory stick, XD picture card, ezek között mi a különbség? Kösz
ferint Creative Commons License 2004.09.24 0 0 171

Sem az Olympus sem a Fuji NEM gyártott xD kártyát. Most sem gyárt és egy darabig nem is fog.

Csak a nevüket szitáztatják rá.

Előzmény: Peti.22. (167)
ferint Creative Commons License 2004.09.24 0 0 170

HP 635 híresen rossz gép. Nagyon sok a hibás darab köztük.

Sandisk híresen jó nevű gyártó. Én még csak hírből hallottam rossz kártyájukról.

Szerintem 99% hogy nem a kártyával van a baj...

Előzmény: gomaster2 (164)
Egypt Creative Commons License 2004.09.23 0 0 169

Van 1 Kodak CX7300-as digikamim,azt szeretném kérdezni a szakértőktől,hogy érdemes e bele venni 256MB-os SD-s memoriakártyát. Elbírja e a gép,vagy csak a 128MB-ossal műxik? És milyen márkát ajánlotok, az olcsóbbak közül?,nem noname!

Köszi.

_Pompi_ Creative Commons License 2004.08.14 0 0 168
Előzmény: Gyedmaroz (165)
Peti.22. Creative Commons License 2004.08.13 0 0 167

Egy kérdés: Itt szó van a kártya sebességéről, de a gép mekkora sebességgel tud írni, olvasni? Nekem spec. Olympus C-750-esem van. Ezek a gépek sokkal gyorsabbak, csak a kártya "fogja vissza"?

És még valami: xD kártyát Olympuson és Fujin kívül gyárt valaki, esetleg olcsóbban?

 

Más. A régi gépemben asszem Apacher "márkájú" kártya volt és tökéletesen működött. Tehát tapasztalatom alapján ilyet nyugodtan vegyetek...

NonameTheHunter Creative Commons License 2004.08.13 0 0 166
Hali én egy pár hónapja vettem Debrecenben CF 256MB-s kártyát 1 év garival 9500FT ért igaz ismertem a fószert, de boltból. A márkája A DATA , sde tökéletes..eddig még nem volt vele gond. http://fotosok.vilaga.hu/
Gyedmaroz Creative Commons License 2004.08.13 0 0 165
Mondd már, kérlek, hogy melyikben, mert így hirtelen nem találom és érdekelne engem is.
Előzmény: _Pompi_ (150)
gomaster2 Creative Commons License 2004.08.06 0 0 164

Szakértők figyelmébe!

 

Kaptam egy HP635-ös gépet vettem hozzá egy Sandisk 128MB SD kártyát.

 

A gép már 2. alkalommal rontotta el a kártyát, ezek után ha bekapcsolom a gép lefagy, kikapcsolni csak teljes áramtalanítással lehet.

Kártya nélkül ugyanez a gép tökéletesen működik.

 

A bátyámnak ugyanilyen gépe van ugyanekkora kártyával csak az Kingston és ilyen gondja sose volt.

 

A Hama Kft. szervizese azt mondta hogy 10 visszavitt 128 as kártyából 8 HP635-ben volt és ez típushiba.

 

A gépet kicseréltettem egy újra a HP-vel és most várom vissza a Hama-tól a kártyát.

És imádkozom.....

 

Kinek van tapaszalata Sandisk SD kártyával (v. más márkával ) a HP635 gépben.

 

Minden tapaszatlatot előre is köszönök

 

Varga Csaba

tt65 Creative Commons License 2004.08.04 0 0 163
Nézd meg az extrém digital-nál. (címet fejből nem tudom, keress rá, meglesz)
Előzmény: Arvinxx (154)
Szbi Creative Commons License 2004.08.04 0 0 162
Nem tudja valaki, hogy bérelni hol lehet CompactFlash kártyát, és mennyiért?
luxx Creative Commons License 2004.07.06 0 0 161
köszönöm a segítséget ;)
zs2000 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 160

Sziasztok!

 

Használhatok szerintetek 256 megás SD kártyát HP Photosmart 635-ben?

A leírásban azt írja, hogy 128 megásra van csak tesztelve.

Van esetleg valakinek ilyen irányú tapasztalata?

 

Előre is köszi a választ.

ferint Creative Commons License 2004.07.05 0 0 159
Új memóriakártyák érkeztek, mindenféle tipusú és márkájúak, kivéve Sony Memory Stick. Átvétel Bp- en, fizetés kp- ban.
Ha valakit érdekel emilben elérhető vagyok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!