Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.07 0 0 177
Könnyen lehet, hogy különösebb indok nélkül megadja magát, telán megsérült a fájlrendszer. Talán itt is voltak linkek helyreállító programokhoz, azokat érdemes kipróbálni, de garancia nincs. Lehet, hogy csak egy két kép veszett el, de ha rossz helyen sérült, akkor lehet hogy az egész. Nekem egy vadiúj MMC kártya csinált hasonlót, de a pda-t is kiakasztotta. Garanciában cserélték.
Előzmény: Gömbtatu (176)
Gömbtatu Creative Commons License 2004.10.07 0 0 176

Szerbusztok pajtikák!

 

Van nekem egy olyan problémám, hogy. Adott két egyforma fényképezőgép. Tökegyformák. Mindkettőben van egy-egy memóriakártya. Az egyik kártya egyszercsak azt gondolta, hogy a gépben ugyan megmutatja a képeket, de áttölteni számítógépre nem hagyja őket.

 

Amit ellenőrizni tudtam:

 

  • a fotóapparát usb-áttöltésre van állítva,
  • a kártya nincs lezárva,
  • a képek nincsenek védelem alatt.

A kártyát áttettem a másik gépbe,onnan sem tudtam letölteni. Aszongya a varázsló, hogy nincs a kártyán fotó.

A másik kártyáról viszont simán ment, tehát gyanús, hogy nem a masinának van baja, hanem a kártyának, amiről régebben már lett áttöltve kép. Viszont a képekre 1 dokumentáció miatt papírformában van szükség.

 

Van valakinek ötlete, mi történhetett, és mi a megoldás?

ferint Creative Commons License 2004.10.04 0 0 175

Secure digital való neked.

MMC-t ne vegyél csak ha nagyon olcsó vétel...

Előzmény: SzVFE (172)
ferint Creative Commons License 2004.10.04 0 0 174

Sziasztok !

Van pár memória kártyám, mindenféle tipusú és márkájú, kivéve Sony Memory Stick. Átvétel Bp- en, fizetés kp- ban. Érdeklődni emilben

Ezen a héten Kingston CF akció, ízelítő árak: 256GB: 5. 990. - , 512GB: 12. 900. - , 1GB: 22. 190. -

Megérkeznek a 2GB- s KingMax CF kártyák is, áruk: 43. 690.-

1 év garancia mindenre, vásárlás előtt kipróbálható.

puhatest Creative Commons License 2004.10.04 0 0 173
Szerintem Sec.Di. (Az MMC is belemegy, de az annyival lassab, talán drágább is?, hogy csak az SD-t tanácsolom)
De az index digicamon ritkán írják el, ott is megnézheted.
Előzmény: SzVFE (172)
SzVFE Creative Commons License 2004.10.04 0 0 172
Sziasztok,van egy amatőr kérdésem. Milyen memóriakártya való a gépembe (Kodak cx 7300)? Az árlistákon olyanokat látok pl. hogy Sec. Di.,Compact Flash, Smart Media, Multimedia card, Smart media, Memory stick, XD picture card, ezek között mi a különbség? Kösz
ferint Creative Commons License 2004.09.24 0 0 171

Sem az Olympus sem a Fuji NEM gyártott xD kártyát. Most sem gyárt és egy darabig nem is fog.

Csak a nevüket szitáztatják rá.

Előzmény: Peti.22. (167)
ferint Creative Commons License 2004.09.24 0 0 170

HP 635 híresen rossz gép. Nagyon sok a hibás darab köztük.

Sandisk híresen jó nevű gyártó. Én még csak hírből hallottam rossz kártyájukról.

Szerintem 99% hogy nem a kártyával van a baj...

Előzmény: gomaster2 (164)
Egypt Creative Commons License 2004.09.23 0 0 169

Van 1 Kodak CX7300-as digikamim,azt szeretném kérdezni a szakértőktől,hogy érdemes e bele venni 256MB-os SD-s memoriakártyát. Elbírja e a gép,vagy csak a 128MB-ossal műxik? És milyen márkát ajánlotok, az olcsóbbak közül?,nem noname!

Köszi.

_Pompi_ Creative Commons License 2004.08.14 0 0 168
Előzmény: Gyedmaroz (165)
Peti.22. Creative Commons License 2004.08.13 0 0 167

Egy kérdés: Itt szó van a kártya sebességéről, de a gép mekkora sebességgel tud írni, olvasni? Nekem spec. Olympus C-750-esem van. Ezek a gépek sokkal gyorsabbak, csak a kártya "fogja vissza"?

És még valami: xD kártyát Olympuson és Fujin kívül gyárt valaki, esetleg olcsóbban?

 

Más. A régi gépemben asszem Apacher "márkájú" kártya volt és tökéletesen működött. Tehát tapasztalatom alapján ilyet nyugodtan vegyetek...

NonameTheHunter Creative Commons License 2004.08.13 0 0 166
Hali én egy pár hónapja vettem Debrecenben CF 256MB-s kártyát 1 év garival 9500FT ért igaz ismertem a fószert, de boltból. A márkája A DATA , sde tökéletes..eddig még nem volt vele gond. http://fotosok.vilaga.hu/
Gyedmaroz Creative Commons License 2004.08.13 0 0 165
Mondd már, kérlek, hogy melyikben, mert így hirtelen nem találom és érdekelne engem is.
Előzmény: _Pompi_ (150)
gomaster2 Creative Commons License 2004.08.06 0 0 164

Szakértők figyelmébe!

 

Kaptam egy HP635-ös gépet vettem hozzá egy Sandisk 128MB SD kártyát.

 

A gép már 2. alkalommal rontotta el a kártyát, ezek után ha bekapcsolom a gép lefagy, kikapcsolni csak teljes áramtalanítással lehet.

Kártya nélkül ugyanez a gép tökéletesen működik.

 

A bátyámnak ugyanilyen gépe van ugyanekkora kártyával csak az Kingston és ilyen gondja sose volt.

 

A Hama Kft. szervizese azt mondta hogy 10 visszavitt 128 as kártyából 8 HP635-ben volt és ez típushiba.

 

A gépet kicseréltettem egy újra a HP-vel és most várom vissza a Hama-tól a kártyát.

És imádkozom.....

 

Kinek van tapaszalata Sandisk SD kártyával (v. más márkával ) a HP635 gépben.

 

Minden tapaszatlatot előre is köszönök

 

Varga Csaba

tt65 Creative Commons License 2004.08.04 0 0 163
Nézd meg az extrém digital-nál. (címet fejből nem tudom, keress rá, meglesz)
Előzmény: Arvinxx (154)
Szbi Creative Commons License 2004.08.04 0 0 162
Nem tudja valaki, hogy bérelni hol lehet CompactFlash kártyát, és mennyiért?
luxx Creative Commons License 2004.07.06 0 0 161
köszönöm a segítséget ;)
zs2000 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 160

Sziasztok!

 

Használhatok szerintetek 256 megás SD kártyát HP Photosmart 635-ben?

A leírásban azt írja, hogy 128 megásra van csak tesztelve.

Van esetleg valakinek ilyen irányú tapasztalata?

 

Előre is köszi a választ.

ferint Creative Commons License 2004.07.05 0 0 159
Új memóriakártyák érkeztek, mindenféle tipusú és márkájúak, kivéve Sony Memory Stick. Átvétel Bp- en, fizetés kp- ban.
Ha valakit érdekel emilben elérhető vagyok.
mtb Creative Commons License 2004.07.03 0 0 158
Véleményem szerint a Nikon 3100-hoz bőven elég a Silicon-Power 45x kártya is, de még az ennél lassabbal sem lehet probléma. A fő ok , amiért a gyors kártyákat ajánlani tudom a kisebb géppel rendelkezőknek is, hogy szerintem megbízhatóbbak, és többségükre élettartam-garanciát vállalnak.Már a Silicon-Power írási sebessége is kb.az ötszöröse egy "mezei" SanDisk Compact Flash kártyának.(ami alig éri el az 1 MB/sec-ot !!)Bármelyiket választod, jól jársz, hiszen később esetleg egy nagyobb gépben is tudod őket használni, ahol a gyorsaságuk jobban fog érvényesülni, mint a 3100-ban.
Előzmény: luxx (157)
luxx Creative Commons License 2004.07.02 0 0 157

Sziasztok!

 

A kérdésem a köv. lenne:

 

Nikon CP 3100ba szeretnék memo kártyát venni.. érdemes-e valami gyorsabbat venni? pl Sandisk ULTRA II,vagy találtam egy olyat,hogy Silicon power 45x

 

a kettő közt a különbség,hogy a Sandisk gyári adata szerint 9MB/s írás és 10MB/s olvasás-i sebességű,a Silicon Power pedig 5,3MB/s írás 6,8MB/s olvasási sebességű.

Ja,meg a Sandisk 10000Ft-al drágább kb..

 

Tegyük fel hogy valamennyire kihasználja a gép a kártya gyorsabb elérési sebességeit,de kérdés hogy pl a Sandisk gyorsabb lesz-e annyival,vagyis érzékelhetően gyorsabb lesz-e a mentés/olvasás,mint pl a Silicon Power kártyával..

Már ha egyáltalán kitudja használni ez a Nikon a gyorsabb kártyákat..

digitalworld Creative Commons License 2004.06.19 0 0 156
Ok. Közben megtaláltam azt is.
Előzmény: _Pompi_ (150)
_Pompi_ Creative Commons License 2004.06.19 0 0 155
Ugh. Kicsit szétziláltad a topikot...

Nekem van ilyen olvasóm, hasonló áron 2400+áfáért vettem. Működik. Kicsi, praktikus.

Arvinxx Creative Commons License 2004.06.18 0 0 154
Sziasztok!

Én ultra-amatőr vagyok a témában, ezért kérem a segítségeteket.

Vettem egy FujiFilm S3000-est. Hol tudok hozzá olcsón!, megbízható memóriakártyát venni (valami xD)? 128Mb-s kellene. Ahol eddig néztem >13000.

Off

Van valami vélemény, tapasztalat a gépről?

On

Előre is kösz.

Arvin

Macsek-007 Creative Commons License 2004.06.18 0 0 152
Vettem egy 512 MB-os Sandisk mem. kártyát. Sajnos a fényképezőgépről csak USB 1.1-el lehet feltölteni a gépre.

Gyorsabb lenne egy noname USB 2.0-ás kártya olvasóval? (Egy meglehetősen olcsót találtam:
http://www.fotomarket.hu/product.php?pid=0000010201

Megvehetem, vagy várjak egy kicsit és ruházzak be egy márkásabba?

vizibob Creative Commons License 2004.06.17 0 0 151
300D-vel nem az igazi :( 54+ÁFA körül mozog
Előzmény: omega14 (121)
_Pompi_ Creative Commons License 2004.06.16 0 0 150
Lehet, hogy azért nem találtál infót imagetankokról, mert ahogy a neve is mutatja ez memóriakártya topik :)
Az image tankokról más topikban esik szó.

Előzmény: digitalworld (149)
digitalworld Creative Commons License 2004.06.16 0 0 149
Sziasztok!

Átfutottam a topikot, de sehol nem találtam hozzászólást az Image Tankokról? Miért nem azt használjátok inkább? cca. 1GB-os kártya árából kijön egy 30, 40GB-os tár.

ferint Creative Commons License 2004.06.16 0 0 148
Fényképezőgép USB kimenetére akarsz Pendrivét kötni ?
Ez még most sem működik. Te tudsz olyan gépet ami ilyet tud ?
Én egyet sem...
Előzmény: clark (147)
clark Creative Commons License 2004.06.15 0 0 147
Sziasztok! Normál USB Pendrive a digit gépek USB kimenetére kötve működik? Köszi (Egy kezdő)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!