Keresés

Részletes keresés

puhatest Creative Commons License 2004.10.04 0 0 173
Szerintem Sec.Di. (Az MMC is belemegy, de az annyival lassab, talán drágább is?, hogy csak az SD-t tanácsolom)
De az index digicamon ritkán írják el, ott is megnézheted.
Előzmény: SzVFE (172)
SzVFE Creative Commons License 2004.10.04 0 0 172
Sziasztok,van egy amatőr kérdésem. Milyen memóriakártya való a gépembe (Kodak cx 7300)? Az árlistákon olyanokat látok pl. hogy Sec. Di.,Compact Flash, Smart Media, Multimedia card, Smart media, Memory stick, XD picture card, ezek között mi a különbség? Kösz
ferint Creative Commons License 2004.09.24 0 0 171

Sem az Olympus sem a Fuji NEM gyártott xD kártyát. Most sem gyárt és egy darabig nem is fog.

Csak a nevüket szitáztatják rá.

Előzmény: Peti.22. (167)
ferint Creative Commons License 2004.09.24 0 0 170

HP 635 híresen rossz gép. Nagyon sok a hibás darab köztük.

Sandisk híresen jó nevű gyártó. Én még csak hírből hallottam rossz kártyájukról.

Szerintem 99% hogy nem a kártyával van a baj...

Előzmény: gomaster2 (164)
Egypt Creative Commons License 2004.09.23 0 0 169

Van 1 Kodak CX7300-as digikamim,azt szeretném kérdezni a szakértőktől,hogy érdemes e bele venni 256MB-os SD-s memoriakártyát. Elbírja e a gép,vagy csak a 128MB-ossal műxik? És milyen márkát ajánlotok, az olcsóbbak közül?,nem noname!

Köszi.

_Pompi_ Creative Commons License 2004.08.14 0 0 168
Előzmény: Gyedmaroz (165)
Peti.22. Creative Commons License 2004.08.13 0 0 167

Egy kérdés: Itt szó van a kártya sebességéről, de a gép mekkora sebességgel tud írni, olvasni? Nekem spec. Olympus C-750-esem van. Ezek a gépek sokkal gyorsabbak, csak a kártya "fogja vissza"?

És még valami: xD kártyát Olympuson és Fujin kívül gyárt valaki, esetleg olcsóbban?

 

Más. A régi gépemben asszem Apacher "márkájú" kártya volt és tökéletesen működött. Tehát tapasztalatom alapján ilyet nyugodtan vegyetek...

NonameTheHunter Creative Commons License 2004.08.13 0 0 166
Hali én egy pár hónapja vettem Debrecenben CF 256MB-s kártyát 1 év garival 9500FT ért igaz ismertem a fószert, de boltból. A márkája A DATA , sde tökéletes..eddig még nem volt vele gond. http://fotosok.vilaga.hu/
Gyedmaroz Creative Commons License 2004.08.13 0 0 165
Mondd már, kérlek, hogy melyikben, mert így hirtelen nem találom és érdekelne engem is.
Előzmény: _Pompi_ (150)
gomaster2 Creative Commons License 2004.08.06 0 0 164

Szakértők figyelmébe!

 

Kaptam egy HP635-ös gépet vettem hozzá egy Sandisk 128MB SD kártyát.

 

A gép már 2. alkalommal rontotta el a kártyát, ezek után ha bekapcsolom a gép lefagy, kikapcsolni csak teljes áramtalanítással lehet.

Kártya nélkül ugyanez a gép tökéletesen működik.

 

A bátyámnak ugyanilyen gépe van ugyanekkora kártyával csak az Kingston és ilyen gondja sose volt.

 

A Hama Kft. szervizese azt mondta hogy 10 visszavitt 128 as kártyából 8 HP635-ben volt és ez típushiba.

 

A gépet kicseréltettem egy újra a HP-vel és most várom vissza a Hama-tól a kártyát.

És imádkozom.....

 

Kinek van tapaszalata Sandisk SD kártyával (v. más márkával ) a HP635 gépben.

 

Minden tapaszatlatot előre is köszönök

 

Varga Csaba

tt65 Creative Commons License 2004.08.04 0 0 163
Nézd meg az extrém digital-nál. (címet fejből nem tudom, keress rá, meglesz)
Előzmény: Arvinxx (154)
Szbi Creative Commons License 2004.08.04 0 0 162
Nem tudja valaki, hogy bérelni hol lehet CompactFlash kártyát, és mennyiért?
luxx Creative Commons License 2004.07.06 0 0 161
köszönöm a segítséget ;)
zs2000 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 160

Sziasztok!

 

Használhatok szerintetek 256 megás SD kártyát HP Photosmart 635-ben?

A leírásban azt írja, hogy 128 megásra van csak tesztelve.

Van esetleg valakinek ilyen irányú tapasztalata?

 

Előre is köszi a választ.

ferint Creative Commons License 2004.07.05 0 0 159
Új memóriakártyák érkeztek, mindenféle tipusú és márkájúak, kivéve Sony Memory Stick. Átvétel Bp- en, fizetés kp- ban.
Ha valakit érdekel emilben elérhető vagyok.
mtb Creative Commons License 2004.07.03 0 0 158
Véleményem szerint a Nikon 3100-hoz bőven elég a Silicon-Power 45x kártya is, de még az ennél lassabbal sem lehet probléma. A fő ok , amiért a gyors kártyákat ajánlani tudom a kisebb géppel rendelkezőknek is, hogy szerintem megbízhatóbbak, és többségükre élettartam-garanciát vállalnak.Már a Silicon-Power írási sebessége is kb.az ötszöröse egy "mezei" SanDisk Compact Flash kártyának.(ami alig éri el az 1 MB/sec-ot !!)Bármelyiket választod, jól jársz, hiszen később esetleg egy nagyobb gépben is tudod őket használni, ahol a gyorsaságuk jobban fog érvényesülni, mint a 3100-ban.
Előzmény: luxx (157)
luxx Creative Commons License 2004.07.02 0 0 157

Sziasztok!

 

A kérdésem a köv. lenne:

 

Nikon CP 3100ba szeretnék memo kártyát venni.. érdemes-e valami gyorsabbat venni? pl Sandisk ULTRA II,vagy találtam egy olyat,hogy Silicon power 45x

 

a kettő közt a különbség,hogy a Sandisk gyári adata szerint 9MB/s írás és 10MB/s olvasás-i sebességű,a Silicon Power pedig 5,3MB/s írás 6,8MB/s olvasási sebességű.

Ja,meg a Sandisk 10000Ft-al drágább kb..

 

Tegyük fel hogy valamennyire kihasználja a gép a kártya gyorsabb elérési sebességeit,de kérdés hogy pl a Sandisk gyorsabb lesz-e annyival,vagyis érzékelhetően gyorsabb lesz-e a mentés/olvasás,mint pl a Silicon Power kártyával..

Már ha egyáltalán kitudja használni ez a Nikon a gyorsabb kártyákat..

digitalworld Creative Commons License 2004.06.19 0 0 156
Ok. Közben megtaláltam azt is.
Előzmény: _Pompi_ (150)
_Pompi_ Creative Commons License 2004.06.19 0 0 155
Ugh. Kicsit szétziláltad a topikot...

Nekem van ilyen olvasóm, hasonló áron 2400+áfáért vettem. Működik. Kicsi, praktikus.

Arvinxx Creative Commons License 2004.06.18 0 0 154
Sziasztok!

Én ultra-amatőr vagyok a témában, ezért kérem a segítségeteket.

Vettem egy FujiFilm S3000-est. Hol tudok hozzá olcsón!, megbízható memóriakártyát venni (valami xD)? 128Mb-s kellene. Ahol eddig néztem >13000.

Off

Van valami vélemény, tapasztalat a gépről?

On

Előre is kösz.

Arvin

Macsek-007 Creative Commons License 2004.06.18 0 0 152
Vettem egy 512 MB-os Sandisk mem. kártyát. Sajnos a fényképezőgépről csak USB 1.1-el lehet feltölteni a gépre.

Gyorsabb lenne egy noname USB 2.0-ás kártya olvasóval? (Egy meglehetősen olcsót találtam:
http://www.fotomarket.hu/product.php?pid=0000010201

Megvehetem, vagy várjak egy kicsit és ruházzak be egy márkásabba?

vizibob Creative Commons License 2004.06.17 0 0 151
300D-vel nem az igazi :( 54+ÁFA körül mozog
Előzmény: omega14 (121)
_Pompi_ Creative Commons License 2004.06.16 0 0 150
Lehet, hogy azért nem találtál infót imagetankokról, mert ahogy a neve is mutatja ez memóriakártya topik :)
Az image tankokról más topikban esik szó.

Előzmény: digitalworld (149)
digitalworld Creative Commons License 2004.06.16 0 0 149
Sziasztok!

Átfutottam a topikot, de sehol nem találtam hozzászólást az Image Tankokról? Miért nem azt használjátok inkább? cca. 1GB-os kártya árából kijön egy 30, 40GB-os tár.

ferint Creative Commons License 2004.06.16 0 0 148
Fényképezőgép USB kimenetére akarsz Pendrivét kötni ?
Ez még most sem működik. Te tudsz olyan gépet ami ilyet tud ?
Én egyet sem...
Előzmény: clark (147)
clark Creative Commons License 2004.06.15 0 0 147
Sziasztok! Normál USB Pendrive a digit gépek USB kimenetére kötve működik? Köszi (Egy kezdő)
ferint Creative Commons License 2004.06.14 0 0 146
Rossz.
Vidd vissza.
Előzmény: vakund (145)
vakund Creative Commons License 2004.06.13 0 0 145

A probléma a következő.
Vettem egy 256Mb Cf kártyát.
A hiba kártyaolvasó nem formázza , digitális fényképező se,
+ Windows alol csak ugy látja hogy nem tudja meghatározni a méretét.
FAT 16 -os dos- os fdisk se lát semit azt mondja nincs drive.
Más Cf kártyánál ugyebár ki irja hogy FAT 16.
Magyarán: létezik hogy nincs rajta partició? van olyan progi amivel lehet
rá particiót tenni.
" ParticionMagic se talált semmit"
Köze van ehez a problémához hogy csak egy Flash kártya?
Talán ujra kellene flash-el ni?

Köszi.

Demeter88 Creative Commons License 2004.06.11 0 0 144
Elromlott a San Disk SD kártyám (nem tudja a gép beolvasni, a fényképező pedig lefagy tőle) és nem tudom, hogy most mit tegyek kérem segítsen valaki!!!!
MeKrisz Creative Commons License 2004.06.09 0 0 143
muvo mp3 lejátszó "kicsomagolt" microdrive-jával van valakinek problémája?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!