Használtan elég olcsó mindegyik, úgy viszont nem érdemes venni.
Újonnan ha olcsót és megbízhatót akarsz venni akkor a lassabb modellek maradnak amelyek egy gyengébb CF sebességével mennek.
Ilyen például a 4GB-s HITACHI ami olyan 90.000.- körül van.
10D-hez nem vált be. Lassú és több hiba is előjön, pl. néha újraindítja a gépet. Ugyanúgy viselkedett egy pár hónapos és egy új is. Lehet, hogy van olyan gép, amivel hibátlan...
A kérdés nem pontos :-)
Ha teljesen noname a kártya akkor igen.
De nem nonaménak számít a Kingston, a Sandisk, a Lexar is.
Mostanában sokszor kérdezik tőlem hogy lehet-e pl: Olympus géphez nem Olympus kártyát használni.
Persze hogy lehet, csak ne a leggagyibbat vegye, hanem minimum a fent felsorolt márkák egyikét.
8.000.- körül
a neve jó
de sebességben nem bajnok
újonnan 10.490.-, ebből kiindulhatsz
szerintem kérj érte kicsit többet mint amit én ajánlottam, aztán engedj :-)
Annyit érdemes róla tudni, hogy az első időkben nagyon sok panasz volt rá. Később kijött egy javított széria, és a csalódott hozzászólások is eltünedeztek. Ettől függetlenűl jó az az ár/érték aránya. Szóval ha ilyet veszel, nézz utána pontosan mit is kapsz a pénzedért.
Lenne egy hülye kérdésem. Most vettem gépet, de az Xd kártyát csak a héten fogom beszerezni. Azt szeretném megtudni, hogy egy márkás (Fuji) 256Mb-s kártya ér-e kb 7000-el többet mint egy noname kártya ???
Lassú de nagy kapacitású. Bekapcsoláskor több idő kell míg feléled a gép. Többet fogyaszt mert van benne mozgó alkatrész. Sérülékenyebb is emiatt, rosszabbul tűri a ki és behelyezést (darabra ugyanannyit bír mint a CF de kivett állapotában nagyon kell rá vigyázni).
Viszont eszméletlen mennyiségű képet lehet feltenni rá :-)
Sporteseményre nem, inkább családi kirándulásra ajánlott.
nomad von.. Meg tudod mondani hogyan rendeltél az E-baytől, mert kérdezősködtem már postai utánvét rendelésről külföldről, de a magyar posta nem vállal Euro utánvét fizetést.
Sziasztok!
Mi a véleményetek a creative labs nomad muvo2-ben lévő 4gb-os Hitachi microdrive-val kapcsolatban? Mennyire gyors, megéri-e megvásárolni, egyáltalán használható digit gépekben??? Kb. 1,5 gb-nyi memóriát lehetne csupán kapni annyi pénzért,amibe kerül...
Van konkrét tapasztalatotok?
Na így már más. :-)
Hát nem túl jó értékek...
az írásnak kellene 850-900 körül járnia, az olvasásnak meg 1100-1200 körül
de ne keseredj el, ha megy a kártya akkor használd nyugodtan. Igaz kicsit lasabb de legalább működik.
Ja bocs. Szóval küls? USB-s olvasó, azt így hirtelen nem tudom, hogy 1.1 vagy 2.0. Egy ~42 megás filet (a legújabb linux kernel :)) másoltam total commanderrel, és stopperral mértem az id?t.
Ennyi :)
Az Ostrom a ready.hu cím alatt még mindig elérhető :)
Btw, én végül 512MB-os Sandisk Ultra II CF-et rendeltem eBay-ről, 26 ezer volt. Ami finom is lenne, csak jön még rá 3 ezerért money order, posta, biztosítás. Mindenesetre ezzel a mostani 928MB-tal már csak elleszek egy ideig :)
Sikerült úgynéz ki a kisebb (256-128)-as kártyáimat elpasszolni és csüt-pénteken vennék egy 512-est.
Standart Kingston áfástul 22300.- Standard Sandisk 26eFt
Canon G3-ba kellene sorozatot elég ritkán lövök inkább csak természet fotózást szoktam.. bár ,ha belejövök jobbal lehet sorozatot is többet csinálnék(sportsziget is jön :) )
Sandisk-re 5 évet adnak a Kingstonnnál nincs feltüntetve (bár nem hinném ,hogy 1 év)
Szal szerintetek melyiket vegyem ? Megéri a többletet a Sandisk ?
Nekem van pont ilyen kártyám. D30-ban és 10D-ben is használtam. Szvsz viszonylag gyors kártya.
D30-ban tesztelve kétszer gyorsabb volt, mint a Twinmos 26x kártyája.
A régebben viszonylag gyorsnak tesztelt Ridata kártyákkal van egy szinten kb.