Adott egy Kingston 16Gb (Ultimate 266x) CF kártya. Fényképező (400D) kezeli, ahogy kell (ír-olvas-formáz), Lightroom látja device-ként (import OK), de kivéve és kártyaolvasóba téve nem látja a Win7 (64bit) usb háttértárként. Az olvasó más, kisebb CF kártyákkal jól boldogul, másik Win7 alatt, ugyanazzal a kártyaolvasóval szintén nem látszik. Lemezkezelés vagy Minitool Partition Wizzard sem lát semmit...
Próbáltam usb 2.0 és 3.0-t.
A kártya kb. 3 hónapos, amikor megvettem egyből a 400D-be tettem és ott formáztam.
300 forintot hozzáteszek és veszek vadonatúj 8GB-set ugyanilyet. Ezressel drágábban már 16 gigásat kapsz, ami kétszer ilyen gyors. Tízezerért meg már 32gb-set kapok kétszer ilyen gyorsat, vagy 16-osat, de 5-ször gyorsabbat.
Transcend TS1GCF133 1GB 133X Compact Flash CF kártya újszerű állapotban műanyag tokban. Pár hónapja vettem és alig használtam. Három darabom van, 3 900 Ft/db, de a három egyben tízezer forintért elvihető.
Sony MSXM1G MemoryStick PRO Duo 1GB memóriakártya adapter nélkül gyári csomagolásával 2 500 Ft-ért. Gyakorlatilag sosem használtam, csak tartaléknak volt.
Sony MSX-512S MemoryStick PRO 512MB gyakorlatilag sosem használt memóriakártya is eladó féláron, azaz ezerötért gyári csomagolásával.
Kignston 32GB 600x vagy Transcend 32GB 400x kártya jobb vétel. A transcend a gyártó szerinti sebessége R/W 90/60 MB/s, tehát a sebessége bőven megfelelő.
32 GB-s kártyát keresek. Milyet érdemes venni. Megbízhatóság és az ár fontos szempont. SiliconePower nem jött be, a Sandisk nagyon drága. Jó lenne egy minimum 400x kártya.
CF-re van szükségem, minimum 30MB/s vagy annál nagyobbra. Eddig Sandiskeket (Extreme III, új Ultra) használok megelégedve, illetve volt egy 32GB-s SP 400x is, de az második használat alkalmával elhalálozott.
Szeretném megtalálni ár-megbízhatóság kérdésben az optimálisat. 32GB-nyi kártyára lenne szükségem. Milyet ajánlotok?
Megfordult a fejemben még a SD kártya is egy CF adapterrel, mert ha gépet váltok, akkor megmaradhatnának a kártyák, illetve sokkal olcsóbb. Vajon mennyire megbízható? Mik a tapasztalataitok?
Nálunk szinte mindenféle memóriakártyát tudsz rendelni és az árak is jók, választhatsz a minőségi gyors SanDisk vagy az olcsó memóriakártyák közül is. A legtöbb memóriakártya raktárkészleten van, de ezt a webáruház is mutatja. Ha megrendeled a 2 munkanap múlva átveheted Budapesti csomagpontban vagy kiszállítja a DPD futárszolgálat szintén 2 munkanap múlva (csak a raktárkészleten jelzéssel ellátott termékeknél)