Nálunk szinte mindenféle memóriakártyát tudsz rendelni és az árak is jók, választhatsz a minőségi gyors SanDisk vagy az olcsó memóriakártyák közül is. A legtöbb memóriakártya raktárkészleten van, de ezt a webáruház is mutatja. Ha megrendeled a 2 munkanap múlva átveheted Budapesti csomagpontban vagy kiszállítja a DPD futárszolgálat szintén 2 munkanap múlva (csak a raktárkészleten jelzéssel ellátott termékeknél)
Volt idő, mikor ilyenkor reflexből írtam, hogy megbízhatatlan Transcend olcsón eladó, de már leszoktam róla. Mivel csak egyet vettem életemben, nem sokat jelent, hogy nálam 100%-os lett a kétségesek aránya.
Most jött meg egy új Kingston 32G ultimate 600X CF kártyám és szomorúan tapasztalom, hogy az usb-s kártyaolvasóm nem ismeri fel, de a fényképezőben működik(a régi Kingston 8 G kártyámat továbbra is gond nélkül olvassa)!
Szomorúan láttam a vásárlás után, hogy Sandiskéknál SDHC típusból az Extreme alfajból a sebesség az kapacitásfüggő (???).
A 4 és 8G-s méret 30 Mb/s sebességű, míg a 16G-s (és felette) meg 45 Mb/s sebességű. Árban meg ez nem jelentkezik igazán, mert említett 8G méretű az hatezer, az említett 16G méretű meg 11ezer.
Sőt, tulajdonképpen, hogy a Sandisk bonyolítsa a dolgot, az Ultra alfajból is a nagyobbak (8G felett) azok 30Mb/s sebességűek (illetve van, amelyikből létezik 20 Mb/s változat is!), és azok meg olcsóbbak. Pl a 32G méretű Ultra az 30 Mb/s sebességű, 16 eFt-ért.
(Ultrában a Sandisk honlap és pld az Edigital honlap nem egyezik egészen.)
Az Extreme Pro a Sandisk honlap szerint mind 95 Mb/s sebességű, és nyilván drágább.
Nem biztos, hogy jó helyen járok, de akereső alapján ez tűnt a legmegfelelőbb topicnak.
Az lenne a kérdés, hogy milyen programmal tudom ellenőrizni a memóriakártya állapotát? A hibás területek érdekelnének, hogy megtudjam, a kártyával vagy a kamerával van-e gond, hogy néhány videó letölthetetlenül mentődik el.
Szia! Hogy némi szemrehányással kezdjem, a 393. számú hozzászólásban én is írtam ezekről. Most azt kibővítem kissé:
A rómaiak nélküli Ultra és Extreme szemlátomást újabb kategória.
Rob Galbraith szerint a régi Ultra 2003-as, az Ultra II és az Extreme III 2005-ös, az Extreme IV-es meg 2006-os.
A Sandisk oldalán tavaly is már csak nehezen lehetett ezeket az adatokat előbányászni:
Ultra II 15 MB/s
Extreme III 30 MB/s
Extreme IV 45 MB/s
míg az új sorozatnál:
Ultra 30 MB/s
Extreme 60 MB/s
Extreme Pro 90 MB/s
Amelyekre nézve egy 2009-es netes híradó írás, amikor is az Extreme Pro megjelent, ezt írja:
The new SanDisk Extreme and SanDisk Extreme Pro cards represent the step beyond SanDisk Extreme III and SanDisk Extreme IV cards, respectively.
Összehasonlítást teszt formájában nem végeztem, de sokszor viszek új Ultrákat és Extreme III-asokat, egyik sem lassúbb, mint a másik. Sajnos képenkénti 20 mega adat (RAW + JPG) mellett, ha kissé megcsúszik a mutatóujjam, akkor mindkettőre várni kell.
Úgyhogy szerintem már marhára ne vegyél régieket. Max, ha igen olcsón kínálják valahol, nem pedig drágábban, mint az újakat...
De ha a fővárosban mászkálsz, oszt összegyeztetjük, viszek Ultra II-t, Extreme III-at és IV-et, új Ultrát, Extreme-t és Extreme Ducatit, aztán lősz velük egy-egy 30-as sort, és stopperolsz. Ha eddig nem hittél nekem. :)
Kérlek segítsetek! CF kártya vásárlás előtt állok (Nikon D700). Eddig kicsi Sandisk Extrem III kártyákat használtam, melyek írási és olvasási sebessége 30MB/s. Az ExtremIV 40MB/s szerintem irreálisan drága. A sima Extrem 60MB/s és mégis a "lgolcsóbb". Mi az amit félreértek az utóbbi kártyánál?
Mit ajánlanátok, ha mégis olcsóbbat, de azért megbízhatót keresek 8GB méretben.