Keresés

Részletes keresés

nyissz Creative Commons License 2012.04.08 0 0 437

Nem biztos, hogy jó helyen járok, de akereső alapján ez tűnt a legmegfelelőbb topicnak.

 

Az lenne a kérdés, hogy milyen programmal tudom ellenőrizni a memóriakártya állapotát? A hibás területek érdekelnének, hogy megtudjam, a kártyával vagy a kamerával van-e gond, hogy néhány videó letölthetetlenül mentődik el.

 

Köszi!

marceeman Creative Commons License 2012.04.02 0 0 436

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni vásárlás ügyben.

 

A cél: Egy darab 16 gb SDHC kártya vásárlása lehetőleg 7-8 ezer forint körül VAGY 2 darab 8 gb kártya vásárlása szintén 7-8 k körül.

 

Újonnan venném, de elég nagy a választék, sok márka szóbajöhet. Full HD videót is vennék rá néha, de nem az a fő szempont. (Nikon D5100 gépem van.)

Jó lenne egy CLASS 10-es kártya, láttam Samsungban, Kingmax-ban, Kingstone-ban de fogalmam sincs melyiket érdemes venni.

 

 

Köszi előre is!

matapeti Creative Commons License 2012.03.29 0 0 435

T. Hírdető!

Egy db felesleges kártyám van 256 MB CF Budapesten.

   István  30/518-9041

Csere 67 mm-es középen fogható rúgós objektívsapkára, vagy SD kártyára!?

Előzmény: szilvi-78 (433)
ötfelezős Creative Commons License 2012.03.16 0 0 434

Szia! Hogy némi szemrehányással kezdjem, a 393. számú hozzászólásban én is írtam ezekről. Most azt kibővítem kissé:

 

A rómaiak nélküli Ultra és Extreme szemlátomást újabb kategória.

 

Rob Galbraith szerint a régi Ultra 2003-as, az Ultra II és az Extreme III 2005-ös, az Extreme IV-es meg 2006-os.

A Sandisk oldalán tavaly is már csak nehezen lehetett ezeket az adatokat előbányászni:

Ultra II 15 MB/s

Extreme III 30 MB/s

Extreme IV 45 MB/s

 

míg az új sorozatnál:

Ultra 30 MB/s

Extreme 60 MB/s

Extreme Pro 90 MB/s

Amelyekre nézve egy 2009-es netes híradó írás, amikor is az Extreme Pro megjelent, ezt írja:  

The new SanDisk Extreme and SanDisk Extreme Pro cards represent the step beyond SanDisk Extreme III and SanDisk Extreme IV cards, respectively.

 

Összehasonlítást teszt formájában nem végeztem, de sokszor viszek új Ultrákat és Extreme III-asokat, egyik sem lassúbb, mint a másik. Sajnos képenkénti 20 mega adat (RAW + JPG) mellett, ha kissé megcsúszik a mutatóujjam, akkor mindkettőre várni kell.

 

Úgyhogy szerintem már marhára ne vegyél régieket. Max, ha igen olcsón kínálják valahol, nem pedig drágábban, mint az újakat...

 

De ha a fővárosban mászkálsz, oszt összegyeztetjük, viszek Ultra II-t, Extreme III-at és IV-et, új Ultrát, Extreme-t és Extreme Ducatit, aztán lősz velük egy-egy 30-as sort, és stopperolsz. Ha eddig nem hittél nekem. :)

 

Az eredményeket meg felrakjuk ide.

 

 

Előzmény: FotFeri (431)
szilvi-78 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 433

Sürgősen keresek 5 db 256 mb CF kártyát

szilvi7878@freemail.hu

zorko Creative Commons License 2012.02.25 0 0 432

Hát én nem nagyon vagyok ebben penge, de a "sima" Extreme nekem kicsit gyanús. Ilyet mintha évek óta már nem is gyártanának.

Ilyen értelemben az ára logikus, hogy ennek a legalacsonyabb, akkor viszont a sebesség adat nem stimmelhet...

 

Én a helyedben azt hiszem maradnék az Extreme III-as szériánál.

 

Típusokat illetően, Sandisk (Extreme II és III) mellett használtam még Kingstont és PQ1-et, egyikkel sem volt semmi problémám.

Előzmény: FotFeri (431)
FotFeri Creative Commons License 2012.02.14 0 0 431

Sziasztok!

Kérlek segítsetek! CF kártya vásárlás előtt állok (Nikon D700). Eddig kicsi Sandisk Extrem III kártyákat használtam, melyek írási és olvasási sebessége 30MB/s. Az ExtremIV  40MB/s szerintem irreálisan drága. A sima Extrem 60MB/s és mégis a "lgolcsóbb". Mi az amit félreértek az utóbbi kártyánál?

Mit ajánlanátok, ha mégis olcsóbbat, de azért megbízhatót keresek 8GB méretben.

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 430

2db kingston 8gb sdhc-+1db kingston 8gb ultimate 100x egyben 12eFt

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 429

Sziasztok.

Nem idevaló téma de megkérdezlek titeket.Van 3db 8gb-os sd bontatlan kingston kártyám eladó sürgősen áron alul.Ajánlatokat várok az e-mailemre.Köszi

 

inadsz Creative Commons License 2012.01.25 0 0 428

Sziasztok.

Szerintetek ez a kártya eredeti, mert a hálózatifeszültségnél (220V) 10000.-


http://bolthely.hu/dallab/id/00090_SANDISK_SDHC_EXTREME_VIDEO_HD_KARTYA_8_GB__30_MB_SEC__CLASS_10

Köszi.

Tigerisch Creative Commons License 2012.01.14 0 0 427

A nagy kérdés:

 

Kingston ELITE PRO 8GB 133X

vagy

Silicon Power 8GB 200X

 

50D-hez lenne szóval inkább a megbízhatóság a szempont mert ugye videózni nem fogok úgyhogy a sebesség elégnek tűnik.

Ki melyiket venné?

Sanya_67 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 426

Feltételezve, hogy alaplapodon van usb3.

Előzmény: Sanya_67 (425)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 425

Ezt nem tudja kihasználni semmilyen masina de még az usb3 kártyaolvasó sem talán...

Előzmény: inadsz (424)
inadsz Creative Commons License 2011.12.30 0 0 424

Én is lehet inkább több kisebben gondolkodnék. Most van egy 8gb-os kártyám amellé tervezek mégegyet, szerintem az is 8gigás lesz.

Méghozzá ez: http://www.ebolt.hu/product398639_category3979-Sandisk_8Gb_Extreme_Pro_SDHC_memoriakartya_UHS_1_95MBs.html

De még gondolkodom, lehet írok majd.

Előzmény: Sanya_67 (423)
Sanya_67 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 423

Nekem és barátomnak is ilyen van.  Nekem viszont nincs rá szükségem...  Ha kell 11-ért a tied.

Az írt értékek megvannak írás 14 olvasás 24 mb körül...

 

Nekem több kisebb fog kelleni.

 

Előzmény: inadsz (422)
inadsz Creative Commons License 2011.12.30 0 0 422

Sziasztok, használ valaki ilyen kártyát? Szeretnék még egyet venni a biztonság kedvéért és ez elég jó árban van, ennyiért fele akkora Sandisk-et kapok. 550D-hez lenne, videóhoz is.

http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=363698

zorko Creative Commons License 2011.12.23 0 0 421

2 GB CF érdekelne, van valakinek eladó? (Nem kell új, gyors, stb.)

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.22 0 0 420

TransFlash (ua mint az sdhc)...

Előzmény: sasi1 (419)
sasi1 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 419

Sziasztiok.

A telefonomba szeretnék kártyát venni, microsd kell bele. Kezeli az sdhc-t is.

Kináztem egyet íme:

http://www.dealextreme.com/p/genuine-sandisk-micro-sdhc-tf-card-with-sd-adapter-8gb-108700

 

A kérdésem az lenne, hogy mi az a "tf" ???ott az sdhc után???

Mit jelent?

Kleroo Creative Commons License 2011.12.13 0 0 418

+1
Ennyiért ajándék.
Én is ilyenre cseréltem az UltraII-m. Kenterbe veri,pedig a D90-em csak 20mb/s-el tud írni.

Előzmény: SzekelyG (417)
SzekelyG Creative Commons License 2011.12.13 0 0 417

Szia!

Ezt ajánlom:

http://www.ebolt.hu/product348289_category3979-Sandisk_8Gb_Extreme_Pro_SDHC_memoriakartya_UHS_1_45MBs.html

 

Kettőt vettem Tőlük, 10év garancia van és a kártya elég gyors a fullhd videóhoz!

8GB-45MB/s

Előzmény: Gabi009 (415)
Gabi009 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 416

Azt elfelejtettem írni, hogy Canon 600D-vel videózásra kéne, természetesen a legjobb felbontásban... arra milyen sebességet ajánlotok?

Gabi009 Creative Commons License 2011.12.13 0 0 415

Haloooo! Tudnátok segíteni?? Nem értem ezeket a memóriakártya sebességeket...

Vmi Class-ok szerint vannak kategorizálva, és Kingstonban láttam class 10-es ami 10MB/s-mal ír... és SanDisck-et ami ugyanúgy Class 10-nek van feltűntetve de elv 45 MB/s-mal ír... most akkor mivan??? :S

http://digitcam.hu/termekek/tartozekok/memoriakartya/securedigital/sandisk_securedigital_8gb_sdhc_extreme_pro

 

http://digitcam.hu/termekek/tartozekok/memoriakartya/securedigital/kingston_securedigital_16gb_sdhc_class_10_ultimate_g2_100x 

LRJudit Creative Commons License 2011.10.30 0 0 414

Tárgytalan a kérdés, megoldottam!:-))

Előzmény: LRJudit (413)
LRJudit Creative Commons License 2011.10.30 0 0 413

Üdvözlet mindenkinek!

Nem bírom kiismerni magam a sok rövidítés között.

A telefonomba microSD kártya való.

Vettem is adapterrel együtt.

Na most akkor ha jól értelmezem (ez itt a kérdés), akkor az adapter az SD olvasóba bele kéne, hogy menjen.

Ehhez hasonló olvasó van a gépemben. Legyek vele erőszakos?

matapeti Creative Commons License 2011.10.26 0 0 412

Helló!

 

Ha még most is aktuális: 2db kingston 2 gb kártyát adnék a 4gb+ a 256 mb SD-ért

 

 Üdv.:  István

Előzmény: papamaci87 (390)
Kirtapp Creative Commons License 2011.10.24 0 0 411

Van valakinek tapasztalata ezzel a kártyával?

KINGSTON 16GB CF Ultimate 266x

spillermeister84 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 410

Ja és úgy tudom itt is megvan az élettartam gari, ami elvesztett adatoknál nem ér semmit, de jól hangzik:)

Előzmény: spillermeister84 (409)
spillermeister84 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 409

Üdv! Én 2 db Transcend 4 GB-os Class 6-ost használok több mint egy éve. Mellette van Ultra I-es is. Sebességét jönak tartom RAW formátumban fotózáskor is. Ritkán ugyan, de néha használom a RAW+jpg-et is (450D-n) de ez sem árt neki, sebessége megfelelő. Bekapcsolt zajcsökkentéskor lassabb, de ha jól tudom ez a gép hibája (illetve a procié). Jövőben is tervezek ilyen márkát, a RAW miatt 8 GB-ost, bár ennél a méretnél nem szeretnék feljebb lépni Murphy törvényei miatt...

Előzmény: inadsz (400)
kismatador Creative Commons License 2011.10.23 0 0 408

Én nyáron kerestem, és arra jutottam, hogy a Transcend / Lexar / Sandisk trióból kell ár / elérhetőség / gusztus alapján választani :)

Néhány fórumos vélemény egy adott márkáról nem túl reprezentatív. Azt semmilyen teszt nem tudja, hogy hosszútávon milyen százalékban fognak meghibásodni a kártyák. Főleg BHPhotovideo.com-on nézegettem a vélemyéneket, ott már sok száz összegyűlt sokszor külön-külön méretre lebontva is egy-egy kártyáról.

Én a helyedben ekkora méretben maradnék a bevált márkáknál.

 

Előzmény: képfaragó (407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!