Szia! Hogy némi szemrehányással kezdjem, a 393. számú hozzászólásban én is írtam ezekről. Most azt kibővítem kissé:
A rómaiak nélküli Ultra és Extreme szemlátomást újabb kategória.
Rob Galbraith szerint a régi Ultra 2003-as, az Ultra II és az Extreme III 2005-ös, az Extreme IV-es meg 2006-os.
A Sandisk oldalán tavaly is már csak nehezen lehetett ezeket az adatokat előbányászni:
Ultra II 15 MB/s
Extreme III 30 MB/s
Extreme IV 45 MB/s
míg az új sorozatnál:
Ultra 30 MB/s
Extreme 60 MB/s
Extreme Pro 90 MB/s
Amelyekre nézve egy 2009-es netes híradó írás, amikor is az Extreme Pro megjelent, ezt írja:
The new SanDisk Extreme and SanDisk Extreme Pro cards represent the step beyond SanDisk Extreme III and SanDisk Extreme IV cards, respectively.
Összehasonlítást teszt formájában nem végeztem, de sokszor viszek új Ultrákat és Extreme III-asokat, egyik sem lassúbb, mint a másik. Sajnos képenkénti 20 mega adat (RAW + JPG) mellett, ha kissé megcsúszik a mutatóujjam, akkor mindkettőre várni kell.
Úgyhogy szerintem már marhára ne vegyél régieket. Max, ha igen olcsón kínálják valahol, nem pedig drágábban, mint az újakat...
De ha a fővárosban mászkálsz, oszt összegyeztetjük, viszek Ultra II-t, Extreme III-at és IV-et, új Ultrát, Extreme-t és Extreme Ducatit, aztán lősz velük egy-egy 30-as sort, és stopperolsz. Ha eddig nem hittél nekem. :)
Kérlek segítsetek! CF kártya vásárlás előtt állok (Nikon D700). Eddig kicsi Sandisk Extrem III kártyákat használtam, melyek írási és olvasási sebessége 30MB/s. Az ExtremIV 40MB/s szerintem irreálisan drága. A sima Extrem 60MB/s és mégis a "lgolcsóbb". Mi az amit félreértek az utóbbi kártyánál?
Mit ajánlanátok, ha mégis olcsóbbat, de azért megbízhatót keresek 8GB méretben.
Sziasztok, használ valaki ilyen kártyát? Szeretnék még egyet venni a biztonság kedvéért és ez elég jó árban van, ennyiért fele akkora Sandisk-et kapok. 550D-hez lenne, videóhoz is.
Haloooo! Tudnátok segíteni?? Nem értem ezeket a memóriakártya sebességeket...
Vmi Class-ok szerint vannak kategorizálva, és Kingstonban láttam class 10-es ami 10MB/s-mal ír... és SanDisck-et ami ugyanúgy Class 10-nek van feltűntetve de elv 45 MB/s-mal ír... most akkor mivan??? :S
Üdv! Én 2 db Transcend 4 GB-os Class 6-ost használok több mint egy éve. Mellette van Ultra I-es is. Sebességét jönak tartom RAW formátumban fotózáskor is. Ritkán ugyan, de néha használom a RAW+jpg-et is (450D-n) de ez sem árt neki, sebessége megfelelő. Bekapcsolt zajcsökkentéskor lassabb, de ha jól tudom ez a gép hibája (illetve a procié). Jövőben is tervezek ilyen márkát, a RAW miatt 8 GB-ost, bár ennél a méretnél nem szeretnék feljebb lépni Murphy törvényei miatt...
Én nyáron kerestem, és arra jutottam, hogy a Transcend / Lexar / Sandisk trióból kell ár / elérhetőség / gusztus alapján választani :)
Néhány fórumos vélemény egy adott márkáról nem túl reprezentatív. Azt semmilyen teszt nem tudja, hogy hosszútávon milyen százalékban fognak meghibásodni a kártyák. Főleg BHPhotovideo.com-on nézegettem a vélemyéneket, ott már sok száz összegyűlt sokszor külön-külön méretre lebontva is egy-egy kártyáról.
Én a helyedben ekkora méretben maradnék a bevált márkáknál.
Az a szokásom, hogy ha újat kell venni, mindig kétszer akkorát veszek mint az előző. Nem akarom aprózni, ha fontos a biztonság két kártyára palalell mentek. A második kártya lehet nagyon nagy, hogy ne kelljen vele foglalkozni. Bóvlit azért nem szeretnék, de 150 ezret sem adhatok egy élvonalbeli termékért.
Elég újnak tűnik, sok tapasztalat nincs vele, ha nagyon ócska lenne már kiderült volna, hosszútávon meg isten tudja... külföldi fórumokat olvasva meg úgyis jön a keménymag ami minden ilyenre azt írja, hogy csak a Sandisk, meg rá a vaálsz, hogy nekem x hónapja van y kártyám és semmi baja.
Én a helyedben inkább maradnék a már befutott, de olcsóbb márkáknál, pl. Transcend, és persze több, de kisebb méretű kártyát vennék.