Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 4 napja 0 0 25482

Feltétlen beszámolok.

 

 

Előzmény: CBNora (25481)
CBNora Creative Commons License 4 napja 0 0 25481

Tudom, de tényleg korlátozott a helyem, és tavaly tettem el még pár fajtából, melyek egy ajándék magkeverékből származtak. Volt pár jó ökörszív jellegű, és egy sárga koktél, amelyiknek elég különleges íze volt. Igaz, hogy nem volt túl ellenálló, és irdatlan magas lett, de tényleg egy más ízvilág. És persze édes.

Képeket viszont majd tényleg kérek, és érdekel, maga a növény milyen lesz és mennyire kényes. Aztán majd következő évben meglátjuk.

Előzmény: 55judit (25480)
55judit Creative Commons License 4 napja 0 0 25480

Ahogy szeretnéd. Szívesen adtam volna.

Előzmény: CBNora (25478)
Paater Altenburg Creative Commons License 4 napja -2 0 25479

Üdv a szépjó topiknak, mondja a Páter.

A Páter nagy paradicsom- és Itália-rajongó. Sőt a magyar nyelvnek is.

Ezért (?) utálja a "koktélparadicsom" szót. Nem, mit jelent, hanem csak a szót (a koktél előtag miatt.) Megpálcáznám, aki elterjesztette. Nem, amit jelent, hanem a szót.

Olaszul egész más a neve, jobban illik a növényhez, a természethez stb.

Üdv.

CBNora Creative Commons License 4 napja 0 0 25478

Ne tegyél! Inkább majd fényképet kérek róla.

Előzmény: 55judit (25477)
55judit Creative Commons License 4 napja 0 0 25477

A név eredetét már nem fogjuk megtudni. A paradicsom kis kerek, kb. akkorák mint az Arielle, csak 5 szögletű és nem annyira édes, viszont nagyon jó  az íze. 10 szem magom van. Ha küldöm a borítékot, teszek bele. Jó, tudom nincs helyed, de egy szálnak majd szorítasz valahol. :)

Előzmény: CBNora (25476)
CBNora Creative Commons License 5 napja 0 0 25476

Mondjuk egy őstermelő használhatott olyan nevet is, mint amiket mi szoktunk (batyus, Ida, botkerti stb.).

Előzmény: CBNora (25475)
CBNora Creative Commons License 5 napja 0 0 25475

Az az eperparadicsom gömbölyű vagy hosszúkás?

Előzmény: 55judit (25471)
CBNora Creative Commons License 5 napja 0 0 25474

Szerintem csak pótvilágítással lenne érdemes szobában paradicsomot nevelni.

A paprika jól megvan bent, télen a lakásban is keveset nő, csak a tetvekkel van gond. A palántanevelést is el lehet már januárban kezdeni, nem nyúlik meg nagyon. A paradicsom viszont fényigényes, gyorsan nő, ha nyúlik is, akkor pláne. Nálunk a szezon végén meg szoktak jelenni a liszteskék is (nem az a faj, ami a káposztaféléken), ha véletlenül az is bekerül, tönkre teheti a tavaszi palántákat is. Szóval szerintem kintről csak külön helyiségbe érdemes bevinni, és venni fölé egy növénynevelő lámpát. Én ezt nem tervezem.

Előzmény: krnemarika (25472)
55judit Creative Commons License 5 napja 0 0 25473

Nekem van egy hatalmasra növő májvám. Tavasszal kaptam egy gyökérdarabot, abból kb. 2m  magas több ágú növény fejlődött ki. Később magasabb lesz. A lényeg, ennek a tövén nőtt egy paradicsom, úgy a nyár derekán kelt ki. csak néhány szem tudott beérni rajta. Koktél, elég finom, én sem tudom hogy került oda, tettem el a magjából.

 

Nem hiszem hogy sikerül tavaszig megtarani a parit. Megatkásodhat azonkívül jól meg is nyurgul. Ha nálam atkás lesz az Arielle, kidobom. lehet hogy előbb is.

Volt hogy már januárban vetettem a magot csak kísérletből. Kíváncsi voltam hamarabb terem-e. Hát nem. Pedig hurcultam ki-be mikor tavaszodott, de a virágok nem kötődtek. Persze lehet a fajta volt érzékeny, nem derült ki, mert többet nem próbálkoztam.

 

A leginkább bevált, hogy február végefelé vetem a magot és április közepén ültetem ki. De a március eleji is nagyon jó. Idén már nyáron is vetettem mert azt tapasztaltam, hogy ami későn kél ki, az késő őszig nem is lesz beteg, míg a korai vetésűek nyár vége felé már igen. Jövőre is több vetésem időrendi eltolással. A hely kicsi, így csak pár szál parit ültetek.

Előzmény: krnemarika (25472)
krnemarika Creative Commons License 5 napja 0 0 25472

Biztos érdekes, és jó lehet az a szögletes paradicsom.

Jó lenne kikísérletezni a szobai (benti) nevelést. (Nálunk mindenütt egyforma a hőmérséklet.) Most, hogy behoztam kintről az egyik szobanövényt, a tövében találtam egy kis paradicsompalántát. Nem tudom, honnan kerülhetett oda, mert a közelében sem volt a paradicsomoknak. Megpróbálom átültetni, s meglátom, mivé fejlődik, ha egyáltalán megmarad. 

Előzmény: 55judit (25471)
55judit Creative Commons License 5 napja 0 0 25471

Az Arielle pari  hajtás a hűvös kamrában is nagyon nőtt. Egyre vékonyabb szárral, kevés levéllel, hónaljhajtások nélkül. Mikor behoztam, volt egy pici hónaljhajtása, ami most is ugyanakkora. Ott elcsíptem a hosszúra nőtt szárat. Az lenne jó ha maradna ekkora,  csak bírja ki tavaszig. Ezzel sem éri meg vacakolni, annyira nem nagy szám ez  az  Arielle. Az aszalványa pedig csupán érdekes, de nem szeretem. Frissen, teljesen éretten mikor már nem túl feszes a héja finom édes, de olyan drága, hogy nem venném meg még egyszer. Van még 2 szem magom, aztán nem fogom sajnálni mert a többit is szeretem. :)

 

Kaptam nyáron kóstolót egy érdekes, 5 szögletű koktél paradicsomból. Igazi finom, erőteljes paradicsom aromája volt. Tettem is el 2 kis szemből magot. 

Azt mondták róla hogy sok évvel ez előtt Bp. fény utcai piacán vásárolták őstermelőtől eperparadicsom néven. Fürtösen terem, és száraz időben jól aszalódik.

Keresgéltem róla netes fotót, de nincsen. Ismeri valaki?

TINTUS Creative Commons License 2020.11.17 0 0 25470

nem. A hónalj hajtásokból lesz a következő termő hajtás, ami ez alatt van a tőhöz közeli levél azt távolítjuk el.

Előzmény: 1realista (25465)
Verakavics Creative Commons License 2020.11.16 0 0 25469

Verakavics Creative Commons License 2020.11.16 0 0 25468

Néhány képet megpróbálok átküldeni. Időpont nélkül, régebbiek is lesznek. Lesz, amit kicsinyíteni kell. Nekem a zsákos beültetés - és a melléülés volt a lényeg. Ezt próbáltam megoldani. Éveken keresztül nem tudtam hajolni. Így meg tudtam mindent csinálni-kis műanyagszékről, csomagonként- a növények általában egészségesek voltak, a termés is jó minőségben- jobb és finomabb és frissebb, mint a bolti.Mindig egy-egy féléből több fajtát ültettem-mag-palántanevelés is saját. 

1realista Creative Commons License 2020.11.06 0 0 25467

szép jó napot

1realista Creative Commons License 2020.11.06 0 0 25466

sokat meghagyni..

1realista Creative Commons License 2020.11.06 0 0 25465

Talán a hónalj hajtásokból nem kell s

Előzmény: TINTUS (25464)
TINTUS Creative Commons License 2020.11.05 0 0 25464

A determinált bokrot is irányítani kell, a lombja ne feküdjön a földre -ergó fel kell kötözni viszont ilyenkor kevésbé tudna szellőzni  ezért ne legyen túl sűrű, a másik fontos hogy fattyazni kell . Ezt tudod mit jelent?

 

Előzmény: 1realista (25462)
1realista Creative Commons License 2020.11.04 0 0 25463

sziasztok

1realista Creative Commons License 2020.11.04 0 0 25462

Tapasztaltak tanácsát kérem:

Determinált paradicsomfajtákat kell-e hónaljazni?

kecskeméti jubileum, kecskeméti 3F1

köszönettel

TINTUS Creative Commons License 2020.11.04 0 0 25461

A lugast fel kell vezetned- akár 3 méterre is símán megnől , javaslom két szálra, támrendszer elkel mellé .

Előzmény: 1realista (25460)
1realista Creative Commons License 2020.11.03 0 0 25460

Jövőre kecskeméti jubileum, valamint kecskeméti 3F1 ezek determináltak.

Palantázok még lugas paradicsom F1 nevű parit, amit hónaljazni kell, folyton növő.

beetee Creative Commons License 2020.11.03 0 0 25459

Szerintem ez attól függ milyen habitusú a növény.

Nem sok determinálthoz volt közöm, de az ACE55 sok évig tenyészett nálam. Az hatalmas bokor. Nem vette zokon, ha pár hajtást eltávolítottam. szellősebb lett, és így kevésbé támadtak benne a gombák.

Volt régen egy másik, már nem tudom mi.. kis determinál karósparadicsom. az meg szinte csak azt az egy szárat volt képes kinevelni, amelyiken termett pár emeletet. Arról nem is lett volna mit leszedni.

 

Előzmény: 1realista (25458)
1realista Creative Commons License 2020.11.03 0 0 25458

Tapasztaltak tanácsát kérem:

Determinált paradicsomfajtákat kell-e hónaljazni?

Köszönettel 1 kezdő.

CBNora Creative Commons License 2020.10.30 0 0 25457

Nem is tudom. A sárga körtét nagyon szeretem, meg idén volt egy sárga koktélom, az is ízlett, de más ízű volt. Viszont a sárga körte érzékeny a burgonyavészre, az a sárga koktél is hamar beteg lett, és az irdatlanul magas.

Előzmény: vinik táltos (25456)
vinik táltos Creative Commons License 2020.10.30 0 0 25456

Csak terveztem. Ahol a labda van, onnan két szemet már levettem, de megettük.

Ma tervezem, hogy a két fölső sárguló fürtöt leveszem, behozom az ablakpárkányra, hogy legyen mag is.

Hoztak tegnap 3 tonna aprókövet a kocsibejáróhoz, a sok eső feláztatta. Ha a terítésével kész vagyok, a parit fogom szüretelni.

Ha kérsz magot, szívesen küldök.

Előzmény: CBNora (25455)
CBNora Creative Commons License 2020.10.30 0 0 25455

Tettél el magot is?

Előzmény: vinik táltos (25454)
vinik táltos Creative Commons License 2020.10.30 0 0 25454

A beton parimról teszek fe képeket:

 

                              

 

Csalódás, mert sárga pari lett,          Rengeteget terem, mindenhol            Már négy vödör hajtást

a piros jobban tetszett volna.                       fürtöket hoz.                     duggattam le, talán megered.

 

 

 

A ping-pong labda nem a tövön termett, (D) csak az arányok miatt tettem oda.

A pari íze elég jó, olyan mint a sárga körte alakú (3-5 cm) íze.

Ugyanakkor úgy vettem észre, hogy kitűnő alany lesz oltásokhoz tavasszal, s ha megérem, akkor több félét is oltok bele.

Előzmény: vinik táltos (25448)
55judit Creative Commons License 2020.10.12 0 0 25453

Nincs olyan szerintem. 

Előzmény: 1realista (25449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!