Keresés

Részletes keresés

atis68 Creative Commons License 2 órája 0 0 69464

Szia!

Hozd el számomra. Köszi.

Előzmény: GyőrPécs 2.0 (69463)
GyőrPécs 2.0 Creative Commons License 5 órája 0 0 69463

Sziasztok! Én nem gyűjtöm a cserepet, így a mellékelt darabot szívesen átadom annak, aki értékeli a feliratos példányokat. Szándékosan nem pucoltam meg, legyen az új tulaj öröme, hogy feltárhatja a szöveg egészét. (A "Ne kulgyetek...." indítás u-val és gy-vel már önmagában izgalmas... :-)

WattieNo1 Creative Commons License 17 órája 0 0 69462

:)

Nyilván elkérték, csak nem értettem, mert angolul kérték és nem hallottam jól, mert egy franciától kérték. (Vagy valami ilyesmi!)

Már írtam "nekik" (magyarul), hogy szerzői jogdíj címén egy tiszteletpéldányra igényt tartok. :)

Egyébként két éve megkeresett egy lengyel hölgy, hogy valami kiállítás anyagához használná a fotóimat. Na, neki átküldtem egy jó adagot, amiket kért, vízjel nélkül.

De most nem keresem elő a linket ahol fent voltak.

A "sokcicalábas" padlástéglám volt a fő attrakció, amit még Lankótól kaptam.

Az amcsi kiadványt szívesen lektorálnám! Valószínűleg egy darab hibát sem találnék benne. :)

Előzmény: GyőrPécs 2.0 (69458)
mz125 Creative Commons License 28 órája 0 0 69461

Kedves Csirkebà!

Rendelni szeretnèk pólókat:

1 db XL, 1db L ès 1 db M-es mèretet. Kèk szìnben.

Előre is köszönöm!   

mz125

mz125 Creative Commons License 28 órája 0 0 69460

Sziasztok!

Jelentkezni szeretnèk a talàlkozóra: pèntek-szombat-vasàrnap.

Üdvözlettel: mz125

GyőrPécs 2.0 Creative Commons License 1 napja 0 0 69459

Kösz Peti! :-)

Erről hallottam már, mert úgy 9 évvel ezelőtt nagy munkámba telt, mire a családomat -felmenő és oldalági rokonságot- meggyőztem róla, hogy egy ilyen darabbal nehogy eszükbe jusson megköszönteni!!! :-) Sokkal többre értékelem -sőt, inkább úgy fogalmaznék, hogy azt értékelem igazán...-, ha meglepnek egy borítékkal, amiben egy papírfecnin van egy cím, ahol éppen régi épület bontása zajlik.... :-)

Előzmény: F Tukári Péter (69452)
GyőrPécs 2.0 Creative Commons License 1 napja 0 1 69458

Ajnye! Hűha! :-)

Ha a Te fotód van a címlapon, akkor azt nyílván elkérték tőled, és engedélyezted számukra a megjelenést... :-) gondolom... Ha ez így van, akkor logikus lenne, hogy cikk is megjelent erről, vagy a magyar téglákról, vagy valami hasonló tartalmú utalással helyre tették az olvasóknak, hogy egyáltalán mit látnak a címlapon... kíváncsi vagyok mit írtak, ha lesz egy tiszteletpéldányod.... (de lehet, hogy elektronikusan is megvan valahol, mert ma már ez így szokás... ha megvan a linkje, oszd meg kérlek...) És ha netán kiderül, hogy Te vagy az amerikai lap főszerkesztője, vagy egyszerűen csak szakmai lektora, akkor intézz nekem is kérlek egy példányt valamelyik számból!!! :-) :-) :-)

Előzmény: WattieNo1 (69456)
adolf2107 Creative Commons License 1 napja 0 0 69457

Szia Béla !

Leng a kezem !!! Köszi

Előzmény: hb--tatus (69454)
WattieNo1 Creative Commons License 1 napja 0 0 69456

Üdv Mindenkinek!

Egy kis érdekesség azoknak akik nem követik a Face-n a bejegyzéseimet:

Az amerikai téglagyűjtők egyesülete

(Magukat kicsit nagyképűen "nemzetközinek" hívják, de megnézném, hogy hány mexikói, meg kanadai megy el a találkozóikra.)

évente három megjelenő kiadványának idei első száma borítója tele van magyar településnevekkel!

A CSEMEZ kakukktojás, mert azóta kiderült(-ettem), hogy az vezetéknév. :)

hb--tatus Creative Commons License 1 napja 0 0 69455

Elnök Úr mondandójához egy apró kiegészítés a tombola részhez (valahogy lemaradt a szövegből):

"a leadáskor keressétek Őket vagy jól olvashatóan írjátok rá a téglára a felajánló nevét" - és a tégla lelőhelyét

Előzmény: dibidondiego (69451)
hb--tatus Creative Commons License 1 napja 0 0 69454

sziasztok, cserepeseknek csereanyag Mezőtúrra. A betoncserépből 5 db, a másikból 1. LH: Tapolca-Diszel, szőlőhegy

Szabolcs169 Creative Commons License 2 napja 0 0 69453

Szia! Ilyen piszlicsáré tenyérlenyomatos téglája minden téglagyűjtőnek van, még a kezdőknek is három fajta minimum: 1 sima, 1 fordított meg 1 tükrös. 😁😂😁

Előzmény: NaBal (69434)
F Tukári Péter Creative Commons License 2 napja 0 0 69452

Szia!

https://www.teglarium.com/faragott-tegla/ajandekba/

Ha,esetleg,valami hiányozna a gyűjteményedből! :D

Üdv.

Előzmény: GyőrPécs 2.0 (69449)
dibidondiego Creative Commons License 2 napja 0 4 69451

Tisztelt Tagtársak!

Az alábbiakban a mezőtúri találkozónk meghívóját és hozzá kapcsolódóan a szervezők és rendezők kéréseit  olvashatjátok. Amennyiben kérésetek, kérdésetek  van, úgy azt itt, vagy email-címemen tehetitek meg - dibuszf@gmail.com 

B-csabi Creative Commons License 2 napja 0 2 69450

Újabb téglákhoz még utoljára egy kis szösszenet.  nincs gyűjtői értéke mondjátok,de ki vagy mi az etalon? Wattie,vagy Andris,vagy más? fenéket.lényegtelen a kor hogy mikor készült és hogy milyen technikával.Pontosabb kifejezéssel nektek számotokra nincs értéke! De attól még másnak lehet..lehet mondani hogy fantázia darab mind,és hogy gagyi,de ettől ugyanúgy valakinek a terméke mint a 300 éves darabok.Amikor régebben Kgy-val bohóckodás szinten csináltunk mi is fantázia téglát,látszik hogy nem nagy érték de mégis valahogy a 112 darabból alig van és nem erőltettem rá senkire.

Nem lehet senkire és semmire ráhúzni a skatulyát hogy milyen tárgyat gyűjtsön,van aki elrakja az összes variációt,még ha piszlicsáré az eltérés akkor is van aki csak egy félét,van aki meg behatárolja hogy csak ennyi darabig növelem a gyűjteményt.Nekem mindegy ki mit gondol nálam elférnek a falon ezek a darabok is,és ha megkérdik eredeti e mindig megmondom hogy fantázia darab.

GyőrPécs 2.0 Creative Commons License 3 napja 0 1 69449

Köszi! Látod, ezt nem olvastam! Hogy ki, miként vélekedik a ma gyártott darabokról, az az ő privát véleménye. Én a történelem szeretetem miatt nem indultam el a mai világba, így egy darab poroton, vagy Porotherm téglám sincs -és nem is lesz- a gyűjteményemben. Azt majd oda teszi az ükunokám, ha úgy gondolja, mert neki akkor az már 100 évet fog jelenteni...:-) De ha ez az érseki tégla, a jellel együtt, nem is "hagyományos" módon készül, így még akkor sem érdekelne, ha ingyen osztanák... Ha "rendesen" gyártanák, akkor még talán elgondolkodom a nemes ügy miatt egy adományon.... (Persze azon tégla nélkül is elgondolkodhatok....) :-)

Így Csabi neked azt mondanám egyszerű véleményként, hogy ugyan én csak 1 gyűjtő (ráadásul csak kisdobos) vagyok a sok közül, de nekem pont 0 Ft az értéke mind a sasosnak mind az érsekinek...

Megjegyzés: szerintem nem sokan járnak faragó mesterekhez, vagy téglaégetőkhöz ilyen-olyan motívumokat faragtatni jeltelen téglákra, vagy különlegességeket égettetni csak azért, hogy gyűjteményük így egyedi és látványos darabokkal bővüljön... (Ici picit kivételnek tekintem a győri XVI.-sz.-i darabot... He-he-he...)

Előzmény: adolf2107 (69447)
WattieNo1 Creative Commons License 3 napja 0 0 69448

Én is hozzárakok egyet. :)

"A téglákra helyezett egyedi sorszámokat a Főszékesegyház tetőhéjazatából származó, a felújításnál erre a célra elkülönített vörösrézlemez anyagából készítettük. A magyar és angol nyelvű tanúsítvány igazolja a tégla eredetét, az érsek saját kezű aláírásával és pecsétjével."

Aztán megkérdezném, hogy ki az a háborodott aki ezt összehasonlítja Stefan Hart (vagy mittudoménhogyhívják) fusi-misi náci hamisítványával. ...De nem kérdezem meg.

Ami még beugrott: Dr. Biznisz Balázs. :)

Előzmény: GyőrPécs 2.0 (69445)
adolf2107 Creative Commons License 3 napja 0 0 69447

Szia !

Úgy olvasom a téglát nem gyártják : „Pro domo Dei” – Isten házáért – ez áll azokon a téglajegyeken, melyeket már legyártottak a száz, sorszámozott, érseki címerrel ellátott tégla mellé. Az új alsómocsoládi gyártású téglába a kalocsai Kolic Krisztián készíti az igen részletgazdag címert. Nagy nyomású vízsugárral marja a motívumot a téglába – erről tegnap adott tájékoztatást az érsekség."  /https://www.baon.hu/bacs-kiskun/kozelet-bacs-kiskun/teglak-isten-hazaert-385058/

Az ötlet nem rossz , csak a kivitelezéssel van problémám .

Előzmény: GyőrPécs 2.0 (69445)
WattieNo1 Creative Commons License 3 napja 0 0 69446

Kedves Csabi!

Hogy a téglagyűjtői jó kapcsolatunk megmaradjon, kérlek élj a múltkor felajánlott lehetőséggel!

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152157348&t=9096635

Erre a két (itt kihagytam egy csomó jelzőt!)... kérdésre, amit te "érdemi vitának" hívsz, inkább nem válaszolok!

Előzmény: B-csabi (69444)
GyőrPécs 2.0 Creative Commons License 3 napja 0 0 69445

Szia Csabi!

A felvetést nagyon köszönöm, mert nem hallottam eddig erről a kezdeményezésről. (Vagy manapság: projektről) Kicsit utána olvasva ha jól látom, ez a tégla kivételesen egész pontosan be van "piacilag árazva", kereken 25.000 Ft az értéke. (Vagy ha már nem fut a program, akkor pedig egy esetleges újragyártásig bármennyi...)

Előzmény: B-csabi (69444)
B-csabi Creative Commons License 3 napja 0 0 69444

Tényleg érdemi vita alapon egy 2010 es tégla mennyivel másabb mint egy 300 éves? írod hogy Gyűjtői értéke nulla,akkor pl a Kalocsai Bábel Balázs érsek téglája is értéktelen ? :-)

Előzmény: WattieNo1 (69443)
WattieNo1 Creative Commons License 5 napja 0 1 69443

Üdv!

Ha azt vesszük alapul, hogy egy (egy oldalon jelölt) Zsoldos feliratú tégla 100-150 forint, akkor a két oldalon jelölt változat ennek a dupláját éri.  :)

Az 1933-as sasos tégla egy 2010 körül (vagy után) kis példányszámban készített egyedi téglajel.

Gyűjtői értéke nulla!

Rugli Dezső is, és szinte bármelyik kufár tud neked ilyet készíteni viszonylag olcsón.

Előzmény: NaBal (69441)
WattieNo1 Creative Commons License 5 napja 0 5 69442

Üdv!

Írtam mailt, de itt is írom: A fórumnak nem békésnek kellene lennie, hanem véleményektől, vitáktól, érvelésektől hangosnak!

Ezalatt nem egymás fikázását értem (pro és kontra), hanem érdemi hozzászólásokat.

Más!

Huascaran barátom írt egy cikket a Kokas téglagyárról, egy csomó érdekes és értékes infóval, viszont - mint ahogy az lenni szokott - ez a cikk sem teljes.

Összeszedtem még 1-2 infót amiből kilogikáztam egy téglajel sorrendet.

Várnék rá ÉRDEMI észrevételeket. Ha hülyeséget írtam akkor arra vonatkozóan, de az érvelés ne fikázásból álljon!

A csornai Kokas téglagyárat 1884-ben alapította Kokas Ferenc (élt: 1825-1896) Kokas Ferenc és Társai (?? Sic!) néven. Feltehetően a társ, a veje, Neumann Antal uradalmi tiszttartó volt. Bár a "Kokas F" téglajelből arra lehet következtetni, hogy Neumann csak nem sokkal az indulás után 1885-1886 körül csatlakozhatott.

A kilencvenes években Ferenc fiai közül Kálmán irányította a gyárat. Viszont Kokas Kálmán nevéhez valószínűleg nem köthető konkrét téglajel, mert 1895-ben még Kokas és Neumann néven szerepel a gyár a nyilvántartás(ok)ban.

Komoly változás Kokas Ferenc halála (1896) után következett a gyár életében. Egyébként ez idő tájt hunyhatott el Neumann is(?), akit fia 1910-es esküvőjén már néhaiként említenek.

Ferenc fia, a szintén Ferenc (élt: 1864-1919) 1897-től irányította a Kokas-féle téglagyárat, haláláig.

Schönberger Károly 1904-ben társult be a céghez, melynek hivatalos neve: Csornai Gőztéglagyár Kokas Ferenc és Társai. 1919-től Schönberger vezeti a céget, majd halála után 1928-tól(?) fia, Dr. Schönberger Gyula. A cégnév 1919 után sem változott! Schönbergerék tisztában voltak vele(?), hogy a Kokas "márkanév" jobban profitál, mintha saját nevükön indítanák újra a vállalkozást.

.

Kronológiai, vagy inkább logikai sorrendben a téglajelek:

- 1884 "Kokas F"

- 1885?-1896? "KN"

- 1896-tól pár évig(?) a négyzet ill. lecsapott sarkú keretben "K", ezután (alakulhatott ki a "klasszikus" jel) a kör alakú mélyedésben "K", és annak római és arab számos változatai 1919-ig(?).

- A kisméretű "K" római számokkal, és a szintén kisméretű "KCS"-"CSK" monogramokat Schönbergerék idején használhatták 1920-1944 között. További kutatással talán e két utóbbi téglajel is elválasztható lenne a Károly és a Gyula által irányított gyártási időre. (1920?-1928? és 1928?-1944?) 🤔

(Nem véletlenül van a szövegben egy csomó feltételes mód, meg egy csomó kérdőjel! Van még mit kutatni! Sok az alátámasztás nélküli feltételezés.)

Előzmény: v.andras46 (69431)
NaBal Creative Commons License 5 napja 0 0 69441

Érzem az iróniát!😉Köszönöm a részletes leírást.Én is gyűjtöm a téglákat,van köztük szép Zsoldos feliratos I-VII ig vagy lehet VIII ig is!Az én gyűjtési szándékom viszont a kerti sütögetőbe való befalazás!A lentebb említett téglát viszont nem szeretném beletenni,mert lehet létezik olyan földi halandó,akinek ettől sokkal többet ér!Egye penész,ha valaki elcserélné,nekem tetszőre,tetszőkre ám legyen!/ 19🐥33  sassal a közepén érdekes lehet számomra😉

Előzmény: GyőrPécs 2.0 (69439)
WattieNo1 Creative Commons License 5 napja 0 0 69440

:)

Előzmény: GyőrPécs 2.0 (69439)
GyőrPécs 2.0 Creative Commons License 5 napja 0 1 69439

Szia!

A Zsoldos tégla nem ritka. A szép felirattal rendelkező már ritkább. A kéznyomos még ennél is ritkább. A gyerekkéznyomos feltehetőleg a kéznyomosokon belül ennél is kisebb halmazt képez, és még ennél is ritkább a teljes kéznyom. Hogy a tégla melyik oldalon szereplő nyom a legritkább, az fogas kérdés lenne. Teljes kéznyom gyerektől Zsoldos tégla hátoldalán valószínű, nem nevezhető gyakorinak. Bár ahogy látom a képen, ez olyan mély és egyértelmű jelzés, hogy nem gondolnám véletlennek, véletlen beletapicskolásnak, így lehet, hogy anno egy lurkó vagy 200-at megjelölt... Így viszont már nem is lenne ritka...Ami nem lenne baj, mert akkor sok gyűjtőnek jutna belőle... (már akit érdekel egyáltalan egy ilyen dolog....) Lényeg: ritka vagy sem, nem ez a kérdés, hanem talán az, van-e olyan halandó, aki hajlandó ezért bármennyit is fizetni. És az ilyen halandó vajon mennyire ritka? Sok sikert! 😊

Előzmény: NaBal (69438)
NaBal Creative Commons License 5 napja 0 0 69438

Tudtam! :)

Nem szeretném cserélni sajnos!Majd lassan el szeretném adni!Tudom ,hogy itt a csopiban ez nem szokás,de nem is eladási szándékkal raktam fel!Csupán megszeretném tudni mennyire ritka!

Előzmény: b.fredy (69437)
b.fredy Creative Commons License 5 napja 0 1 69437

Hoppá...

Még jobban szeretem !   :-)

Előzmény: NaBal (69436)
NaBal Creative Commons License 5 napja 0 0 69436

Ezt tudom!:)De ez 1 tégla!Egyik fele Zsoldos másik fele gyerek kéznyom!

Előzmény: b.fredy (69435)
b.fredy Creative Commons License 5 napja 0 0 69435

Szia !

A téglagyár naponta akár 12 ezer téglát is elő tudott állítani...

http://www.termeszetvilaga.hu/szamok/tv2015/tv1510/diak.html

A másik tégla viszont érdekelne...Adod ?   :-)

Előzmény: NaBal (69434)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!