Keresés

Részletes keresés

LUDLUM Creative Commons License 2005.12.02 0 0 104

 

Szeva!

 

Jó pihenést kívánva a hétvégére ,egy Londonból származó téglát küldök mindenkinek.

LUDLUM Creative Commons License 2005.12.02 0 0 103

Szeva!

 

Halihó Tatus!

 

Megint voltál "guberni" Szlovákiában! Remélem hagytál ott pár darabot nekem is.

 

LUDLUM Creative Commons License 2005.12.02 0 0 102

 

 

Szeva!

 

 

Cyperus!

Örülök, hogy vihetek. Ez Neked egy vasadba nem fog kerülni.

Előzmény: cyperus (98)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.02 0 0 101

Na most jártam a XI. ker. Kondorosi - Fehérvári sarkán, ahol épül egy lakópark. Az I. ütem felépült, a mögötte levő gyárépületet bontogatják. Van már pár száz köbméter törmelék felhalmozva, de nagy a sár, én meg "szép" ruhában voltam, nem tudtam megnézni jobban:-) Láttam Istv feliratút is. Be lehet menni a területre.

 

Üdv.

hb-tata Creative Commons License 2005.12.02 0 0 100
Jó hétvégét mindenkinek!Boleráz=Bélaház(SK)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.01 0 0 99

Jó, persze, így van. Az a baj, egyre kevesebb időm van "feltérképezni" a bontás alatt álló házakat és ezek a lakóparkosok nagyon gyorsan dolgoznak:-( Napok alatt elbontanak házakat, a törmelék megy ki tudja hová...

 

Előzmény: LUDLUM (96)
cyperus Creative Commons License 2005.12.01 0 0 98

Szia LUDLUM!

 

Előreláthatólag jó nekem a 9.-e, el tudok menni Tapolcára kocsival, az itt van közel.

Nagyon örülnék ha hoznál, meg is venném őket. Azt megkérdezhetem, hogy milyen téglák lennének és kb. milyen árban? E-mailen is megbeszélhetjük a konkrétumokat.

Különben ha hiszed ha nem, a legelső nekem is egy 1869-es volt, amit egy sittdepón találtam számos másik mellett. Itt egy kép róla, sajnos a sarka hiányzik.

 

Előzmény: LUDLUM (97)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.01 0 0 97

Szeva!

 

 

Cyperus! 9-én megyek Tapolcára , ha Neked jó ,arra fordulok , viszek pár darabot.

Előzmény: cyperus (91)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.01 0 0 96

 

Szeva!

 

Halihó Nyakashegyi!

 

Félreértesz!

A gyűjtés igazi hangulatát, varázsát igenis a vadászat adja./ Tedd hozzá a sittes konténer "ellenőrzését", az útmenti illeg. szemétlerakó "feltérképezését"/

Ezt mi is így csináljuk! Persze van olyan amikor a vadászt hívják vadvacsorára!/piac/ 

Előzmény: nyakashegyi (94)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.01 0 0 95

 

 

Szeva!

 

A piac a Dunakapu téren van,de egy külvárosi helyen találkozhatunk és oda foglak vezetni. Az évszám miatt ne aggódj! Én sem úgy kezdtem, hogy egyből ilyenek akadtak a kezembe. Ha jól emlékszem a már feltett 1869-es volt az első évszámos téglák egyike. Azóta 11 év telt el. Tehát idő van és gyakran akkor akadsz egy ritka példányra amikor nem is számítasz rá. Egy idő után már egy futó pillanat is elég ahhoz, hogy tudd: itt érdemes megállni. Ehhez kívánok sok szerencsét!  

Előzmény: cyperus (89)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.01 0 0 94
Bocs, lehet nem volt egyértelmű, vadászat alatt értem: bontás alatt lévő épületből vagy romos épületből való értékmentés.:-)
Előzmény: nyakashegyi (93)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.01 0 0 93
Ilyen darabokkal ne fájdítsd a szívem:-) Én elvből úgy gondoltam, olyan téglákat gyűjtök, amiket "vadászaton" érek, de ezek után lehet, hogy feladom az elvemet:-)
Előzmény: LUDLUM (92)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.01 0 0 92

Szeva!

 

Igen.dec 18-án lesz a piac. Ott találkozhatunk. Lesz évszámos tégla egész biztos.

Csatolok egy másik győrit is.

GVM = Gróf Viczay Mihály / Győrben is található, de

                                                                                             eredetileg Hédervárról

                                                                                             való. / 

cyperus Creative Commons License 2005.12.01 0 0 91

A Z.A. monogramos tégla a Felsőborsodpusztai major romjából származik. Sajnos semmit sem tudok az építés idejéről, a tulajdonosról de az biztos, hogy szépek azok a betűk rajta. Szerintem kb. 150 évesek lehetnek az épületek. Gyönyörű téglaboltozatos az egész födém. Teszek fel róla egy képet. Majd megpróbálom kideríteni pl. földhivatalban vagy valahol, mert engem is régóta foglakoztat vajon mit jelenthet a monogram.

 

Előzmény: hb-tata (90)
hb-tata Creative Commons License 2005.12.01 0 0 90

 

szia Cyperus!

 

Érdekelne ZA jelű téglád. (Hol találtad, mi a bélyeg jelentése, stb)

Előzmény: cyperus (68)
cyperus Creative Commons License 2005.11.30 0 0 89

Szia!

 

Szép ez a két kép, amit feltettél. A PERHP 1685-ös felíratú valami szenzációs. Az évszámosakat én is mindig előnyben részesítem, de nekem 1822-es a legrégibb. Érdekelne ez a győri piac. Ha jól gondolom, akkor  legközelebb dec. 18.-án lesz.

Mivel Ajkán lakom, és nem vagyok ismerős Győrben, ezért szeretném ha leírnád, hogy merre található ez a piac. És az is érdekelne, hogy milyen fajtákat árulnak, hányfélét, vannak-e évszámosak stb.

 

 

Előzmény: LUDLUM (88)
LUDLUM Creative Commons License 2005.11.30 0 0 88

 

 

Szeva !

 

Téglagyűjtők!

 

Népszerűsítsük már ezt a fórumot!

Tudom, hogy többen vagyunk!

A győri invitáláshoz kedvcsinálónak egy győri téglaképet is csatolok.

  Hittner János 1869-1871 között béreltea győri

                                                    téglaégetőt.

hb-tata Creative Commons License 2005.11.30 0 0 87
Bizony hogy nem, sajnos. Hát ezen a módon sem fogok tovább szerencsétlenkedni. Küldök viszont -Advent szellemében- egy Krisztus fejes, + stilizált töviskoszorús téglaképet. Készült a Reidner féle téglagyárban, Nagyszombatban, tyipér Trnava.
Előzmény: nyakashegyi (86)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.11.30 0 0 86
Hát így se nagyon vehetők ki a pecsétek:-(
Előzmény: hb-tata (85)
hb-tata Creative Commons License 2005.11.30 0 0 85

Hahó!

 

Más módon próbálok kicsinyíteni. Remélem sikerül és olvashatók lesznek a bélyegek

LUDLUM Creative Commons License 2005.11.29 0 0 84

  

 

Szeva!

 

 

Sikerült az előző!

Na!

Akit érdekel : minden hónap harmadik vasárnapján Győrben a régiség- piacon 3-400 forintért lehet venni bélyeges téglákat. Ezreket ne fizessetek, ezért a pénzért utazzatok inkább Győrbe!

 

LUDLUM Creative Commons License 2005.11.29 0 0 83

 

 

 

Szeva!

 

Végre megtaláltam! Magam is a mániákusok közé tartozom mintegy másfél ezer darabbal. Elsőre próbálok egy képet is csatolni.

Üdv. minden /bélyeges/ téglagyűjtőnek!

 

 

PERHP  = Paolo Esterhas Regnum Hungarie Palatino

Ha-Jó Creative Commons License 2005.11.29 0 0 82

Tatus!

Hogy lehet arra a listára felkerülni?

Ezek a muzeológusok nem tudnak a topicról? Fel kéne hívni a figyelmüket.

Ha tudsz segíteni, megköszönném.

Előzmény: hb-tata (81)
hb-tata Creative Commons License 2005.11.29 0 0 81

 

Tökéletesen igazad van, a néhány ezer év alatt kialakított technológiát betartva elkészített tégla "kortalan". -lásd: római kori, stb téglák. Melyik "modern" építőanyagról mondható el mindez? pl. az azbesztcementről? vagy az 1945 utáni új világrendben égetett téglákról?

Ráday Mihállyal kapcsolatban: valószínűleg nyitott kapukat döngetsz, hiszen Ráday úr is tagja a Téglamúzeum által nyilvántartott téglabarátok listájának.

Nem kell szégyenkezni emiatt a mánia miatt, hiszen bármennyire furcsa is amit mondok, ez a történelmünk része, igaz ugyan hogy egy speciális, szűk kis szeletkéje.

Előzmény: Ha-Jó (78)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.11.29 0 0 80

Az első mondatoddal nagyon egyetértek. A házunkat én terveztem és raktam volna bele bontott nagymáretű téglát rendesen, közbenső falakhoz pl. vakolás nélkül, boltívekhez stb. csak az asszonnyal nem bírtam és maradt a Porotherm 38:-) Mindenesetre a házon belül a pincében bontott tégla burkolat van, a ház melletti járdák is abból vannak, itt-ott egy pecsétessel feldobva. Támfalat is építettem belőle. Aki nálunk jár, mindig megcsodálja az építményeket. Pedig az anyag csak "magát" adja és ezért szép! Van még két raklappal, abból nemrég átválogattam a jó állapotú pecséteseket, az kb. fél raklap. Asszem kapuoszlop lesz belőlük tavasszal.

 

Üdv.

Előzmény: Ha-Jó (78)
hb-tata Creative Commons License 2005.11.29 0 0 79

most látom csak, hogy az előbb a kép lemaradt, csak a felirata (Kistapolcsány) ment el. üdv mindenkinek

Ha-Jó Creative Commons License 2005.11.29 0 0 78

Ne aggódj, mi teljesen normálisnak tartjuk, ha valaki e szűkre szabott, kis Hazában igyekszik megőrizni valamit örökségünkből, lett légyen az akár csak egy tégla is.

Sok-sok ember verítékét hordozzák e téglák, és sok jeles építész terveinek megvalósulását is jelentik. Szerencsére egyre többen jönnek rá, hogy mint építőanyag is többet ér korunk tömegcikk szemetjénél, s vállalkoznak házaikba, egyéb épületeikbe való beépítésre. Így talán unokáink is látni fogják e szép darabokat.

Tényleg, meg kellene kérdezni Ráday Urat, nem szentelne é egy műsort a mániánknak.

Üdv, Ha-Jó

Előzmény: nyakashegyi (76)
hb-tata Creative Commons License 2005.11.29 0 0 77

Sziasztok!

 

Sajna, valamilyen disznóság (lehet, hogy a többszöri kicsinyítgetés) miatt a tegnap mellékelt kép homályosra sikeredett. Majd konzultálok értőkkel és újra próbálkozom.

üdv.

Kistapolcsány (SL)Kistapolcsány (SL)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.11.28 0 0 76

Sziasztok

 

Akkor a legjobb esetben is csak hétvégén tudok fotózni. Mindenesetre örülök a topiknak. Eddig bárhol jártam ez ügyben, elég furcsán néztek rám:-)

 

Üdv.

Előzmény: Ha-Jó (74)
Ha-Jó Creative Commons License 2005.11.28 0 0 75
Küldtem három emilt a gyárlistákkal, meg a teflonszámom.
Előzmény: hb-tata (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!