Keresés

Részletes keresés

Tordas Zoli Creative Commons License 2021.04.08 0 4 71484

Sziasztok!Egy másik vetőláda EB1781-es Veszprém megyei. 

 

WattieNo1 Creative Commons License 2021.04.08 -3 6 71483

Capitulum Wesprimiensis

                                       

Tordas Zoli Creative Commons License 2021.04.07 0 5 71482

Sziasztok!Egy Új kedvenc Lovászpatona környékéről! 

 

horvathg111 Creative Commons License 2021.04.07 0 2 71481

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

A mellékelt téglát egy győri kollégámtól kaptam. Látott már valaki hasonlót?

Mi lehet a megfejtése?

WattieNo1 Creative Commons License 2021.04.06 -5 4 71480

Üdv Mindenkinek!

 

Felsőörsi Eklézsia

Nekem valahogy jobban bejön egy eddig még nem látott hárombetűs, mit egy hetente megjelenő kommersz RGVM. ...persze azért az is szép!

WattieNo1 Creative Commons License 2021.04.05 -4 6 71479

Üdv Mindenkinek!

 

Rájöttem, hogy csak 1-2 téglát fogok egyszerre feltölteni. Így tuti, hogy már "mind" gazdás.

 

:)

 

És, hogy fokozzam, olyan téglákat fogok feltölteni, amik még nem nagyon szerepeltek a fórumon.

 

:)

 

Eklézsia

b.fredy Creative Commons License 2021.04.05 0 2 71478

Sziasztok !

Olyan téglákat fogok ezentúl felrakni, amelyik már mind gazdás   :-)

Rájöttem,hogy a ninccsel, nincs gond  :-)

 

Tordas Zoli Creative Commons License 2021.04.03 -1 9 71477

Sziasztok!Ez még a tegnapi Győri kirándulásból. 

 

Tordas Zoli Creative Commons License 2021.04.02 -4 6 71476

Sziasztok!Ezzel a szép téglával bővült a Győri gyüjtemény.Ma Győrben voltunk kirándulni a barátnőmmel. 

Tordas Zoli Creative Commons License 2021.03.30 -2 2 71475

Sziasztok!Ezt a Pápai Pálosok tégláját pénteken találtam, a Pápai Kisboldogasszony templom és kolostor keritésében.

 

Tordas Zoli Creative Commons License 2021.03.30 -2 3 71474

Okoska,még jó hogy te mindig figyelsz!Jól elirtam a Srétert,nem tudom miért irtam oda azt a T betüt.

Előzmény: WattieNo1 (71473)
WattieNo1 Creative Commons License 2021.03.30 -6 3 71473

A Sréter családnak Stréter nevű leszármazottja??? Hmmm!

...Akkor mégsem sikerült megtalálnod. Ilyen családnak ilyen utóda nem létezett.

 

Szerintem Sréter IV. János készíthette.  :)

Előzmény: Tordas Zoli (71472)
Tordas Zoli Creative Commons License 2021.03.29 -2 6 71472

Sziasztok!Sikerült megtalálnom,  a tegnap talált négy téglám, készitőjét.   STRÉTER JÁNOS 

 

 A Sréter(Szandai) család,1569-ben nyerte el,Miksa királytól a cimeres nemeslevelet.

1701-ben csere útján szerezték a Lónyayaktól,a Szandavári uradalmat.Stréter János Nógrád Vármegyei 

táblabiró volt.                          A Stréter család cimere  

 

                                                              

 

               

WattieNo1 Creative Commons License 2021.03.28 -3 3 71471

Ismét jót nevettünk! :)

 

A fütyi nélküli csat helyett itt vannak a fütyi nélküli nővérek. :) Bizonyos szempontból még érvnek is jó. :)

A "korcs csizmasarok" helyett a "tökéletes szandál sziluett" viszont már a ló túlsó oldala.

 

Egyelten apróságról feledkeztél meg, immár évtizedek óta.

Nem egyeztettél időpontot! (...az orvosoddal sem!)

 

A sarutlan karmeliták 1644-ben telepedtek le Magyarországon, és csak 1697-ben, kb 130 évvel a papucsuk talpával díszített tégláik elkészülte után jelentek meg Győrben.

Előzmény: hyposignomania (71470)
hyposignomania Creative Commons License 2021.03.28 -8 1 71470

Korcs katonacsat és katonacsizma hívő urak, elképzelhető, hogy ezt a két „értelmes” és eszmei tartalmat ontó katonai eszközt, a szimbólumukat valaha is, bárkinek is eszébe juthatott volna hibridizálni a keresztényi szent kereszttel, vagy a szentlélek szimbólummal –szétsugárzódás- mint ahogy a fenti ikresített képen látható? Kolostori viszonylatban viszont a sarutlanok és a hitéleti szellemük jelképként már teljesen egyenértékű! A pólya téma ide vonatkozóan még arra az egy szóra se érdemesül, amivel most leírtam.

 

Győr-Szigetben volt a postamester által adományozott zöldséges kertjük 1699 és 1883 között. Szabad időben ide kijárva kertészkedtek. A téglán az ide kivezető, számukra hosszú út látható a kerttel. A kert lapos helyen feküdt, gyakran elöntötte a víz, ami miatt is adták el később! Kertészházuk volt itt, szerszámokat nem hordták.

 

Valahol, valakinek, valamikor valami problémája támadt, magyarázatra tartott igényt. Kéznél éppen mi volt? A nyers tégla! A magyarázat ezen a téglán vált jelképpé a sarutlanok szimbólumával egyetemben. Így hát ami biztos: 1714 és 1725 között történt az eset. Ezen intervallumban történt a kolostor és a templom építtetése. Ami látható az egy egyszerű alaptervrajz ábra a két épület valamelyikének, valahová tartozó részének műszaki kivitelezésével kapcsolatos.

 

A sarutlanok győri társasháza gr. Széchényi Pál kalocsai érsek, és Dvornikovich Mihály váci püspök bőkezűségében sütkérezett Szelepcsényi György végrendeleti 50 000 forintjából kiindulóan. A  D betű a váci püspök nevének kezdőbetűje: minden máshelyi tisztsége közepette is többet tartózkodott Győrben, mint ahol éppen kellett volna lennie!

hyposignomania Creative Commons License 2021.03.28 -3 1 71469

Albert, jeruzsálemi patriarka 1209-ben szabályzatot adott a karmelita rendnek. Ezt az idő teltével nagyon szigorúnak ítélték, enyhítést kértek, és kaptak is. Azonban a 209-ik pápa jóváhagyásával megalakult karmelita női rend cepedai sz. Teréz még az eredetit sem tartván túl szigorúnak, azt még tovább szigorítatta. A szigorítás következménye lett a SARUTLAN-ság is. Valódi lábbeli, sarú helyett SANDÁLE viselése lett kötelező. Innét kezdődően sarus –calceti- és sarutlan –discalceti-  karmelita testület létezett.

              calceus /csatos vagy magasszárú/ cipő vagy csizma

              sandalium /görög eredetű latin szó/ szandál           /Györkösy: Latin magyar szótár/

A sarutlan karmeliták 1667-ben telepedtek meg Győrben a nekik megvett Pergel-féle házban a várbástya közelében, néhányan, és csak 1722-ben nyertek honosítási jogot.

Valamit jelképező, szimbolikus jelként, tudattartalom kifejezésére a céhvilágban a céhek szerszámaik, nyersanyagok és termékeik ábráját alkalmazták, mely csak rájuk volt vonatkoztatható, másoktól megkülönböztető jelképek voltak. Például a sienai vargáknak 1338-ban kőbe vésett céhcímerük egy talp formájú kivágott bőrt, vágóeszközt és egy ár-t mutat:

  -Loco citato: Kis magyar címertan   (Heraldika)

 

Mi volt a sarutlan karmelitákra jellemző, a sarutlanság, vagyis a szandál léte, ami minden másik rendtől őket megkülönböztette. Olyannyira jellemzőnek vették, hogy még szerzetük jelzőjeként is kisajátították! Így lett a szandál felülnézete a szimbolikájuk.

 

Elképzelhető, hogy egy várkapitányi csizma sarka megkülönböztető jellegű, tartalommal rendelkező szimbólum is lehet? No ne! Csizmasarkos csizmával még abban az időben is nem csak a várkapitányok futkostak. No meg hát a csat, ami aztán még igazi csat sem volt, mert nem volt „fütyije” /WattieNo1 65106/. A várkapitány urak nagy többségénél a csat legfeljebb csak a karcsúság hiányának tudatát kelthette volna, míg a csizmasarok meg azt szimbolizálná, hogy „ahova mi lépünk ott még fű sem terem”. Így aztán uraim a SANDÁLE felülnézeti szimbólum, és nem katonai csizmasarok, még kevésbé fütyi nélküli csat, fütyi nélküli katonai szimbólum, jelképe a karmeliták sarutlanságának!

hyposignomania Creative Commons License 2021.03.28 -3 1 71468

Üdvözlöm a „csatos”, „csizmasarkos” és a „pólyás” Urakat!

S. Bertholdus I. Carmelitarum Generalis Latinus ex Hungariae prosapia ortus, nagy valószínűséggel Salamon magyar király oldalági rokonságát bírja. Eredetileg Berthold de Limogés keresztes lovag, aki a győztes szentföldi csata után az ősi kánaáni kultúrhegyre, a karmelre vonul, és néhány cella általa történt építésével veszi kezdetét a karmelita rend. Így aztán elképzelhető, hogy a magyar, győri karmelita kolostor építéséhez –melyhez 1714-ben fogtak hozzá- a győri káptalan által rendelkezésre bocsátott győr-szigeti téglaégetőben kivetett téglákon, mint a rend alapítójának, ne az ő nevének kezdőbetűje szerepeljen szimbólumként?

setra55 Creative Commons License 2021.03.24 -1 5 71467

Kedves Julianna 46!

 

Köszönöm a pontosítást, sokat segített. Én nem kutattam a Pálffyakat, és amit leírtam azt Partali Gyula mondta el. Sajnos Ő már nem tudja igazolni szavaimat. Nagyon örülök, hogy a címer megvan, és kérem nagyon vigyázzanak rá. Köszönöm, a segítségét, jegyeztem a Kobek Istvánnal kapcsolatos információt. Nekem atyai nagyszüleim származnak a Felvidékről, pontosabban Muzsláról a nagyapám, és Ebedről a nagymamám. Sajnos már egyikük sem él. Gyuszival is így ismertűk meg egymást. 

Mégegyszer szeretném megköszönni a pontos infomációkat.

 

Tisztelettel: Setra 55

Előzmény: Julianna46 (71466)
Julianna46 Creative Commons License 2021.03.24 0 6 71466

Szeretném pontosítani a Kobek dolgot. Kobek István nem vette meg a Pálffy uradalmat. Ő sógora Hazay Ernő birtokát vásárolta meg. Az első fotón a "egyszerű" Pálffy címer látható, amely a kastély gazdasági bejárata felett volt található. Utolsó előtti helye az egykori polgármesteri hivatal épületének padlása volt.  Egy kisüzem működik benne , ahol Partali Gyula is dolgozott. A címer ma is megvan és biztosíthatom jó kezekben. A másik címer nem egy emlékművön van, hanem Herceg Pálffy József öntöttvas síremlékén. Ő ugyanis végrendeletében hagyta meg, hogy Bátorkeszin temessék el. Köszönöm!

Előzmény: setra55 (71039)
Tordas Zoli Creative Commons License 2021.03.23 -3 5 71465

Sziasztok!Egy pár új Lovászpatonai szerzemény. 

 

               

 

                                                                        

adolf2107 Creative Commons License 2021.03.23 -1 6 71464

Helló Mindenki !

 

1% egyesületnek utalva

WattieNo1 Creative Commons License 2021.03.22 -4 4 71463

Üdv!

 

ezt a korábbi hozzászólásodat emlékeztetőnek rakom ide:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=153920368&t=9096635

 

A logikád szerint a stílusod miatt kapod a mínuszokat. Persze nem azért, csak korábban (is) téves következtetést vontál le a mínuszokból!

 

Ahogy Lankó is írta, valamiféle perverzió a mínusznyomkodás. Semmi köze a bejegyzéshez! Nem kell foglalkozni vele.

Előzmény: yacek75 (71461)
lanko Creative Commons License 2021.03.22 -2 2 71462

Szia Yacek!

Szard le a mínuszt! Aki erre mínuszt ad, annak erre ál fel a cerkája is! 

 

Előzmény: yacek75 (71461)
yacek75 Creative Commons License 2021.03.22 -3 2 71461

Nyomtam egy mínuszt én is, milyen faszság téglát cserélni másokkal és kerítést építeni belőle.

Na egy darabig akkor megint read onlyba mentem.

Előzmény: horvathg111 (71460)
horvathg111 Creative Commons License 2021.03.21 -8 5 71460

Kedves Tagtársak!

 

Egy kis reklámot szeretnék Yacek barátomnak. A mellékelt téglákat vele sikerült cserélni. Remélem a kétkedőket meggyőzi a mellékelt fotó, hogy érdemes őt meglátogatni.

Jó cserélgetést mindenkinek! 

 

Előzmény: yacek75 (71454)
Gábor Egerész Creative Commons License 2021.03.21 -1 2 71459

A legteljesebb mértében igaz... Kezdőként maximális támogatást és segítséget kaptam Yacektől.

Előzmény: yacek75 (71455)
Tordas Zoli Creative Commons License 2021.03.20 -3 6 71458

Sziasztok!Gróf Sztáray Antal téglái tegnap találtam őket.

 

                 

WattieNo1 Creative Commons License 2021.03.18 -6 3 71457

Én most kivételesen egyetértek a mínuszolókkal.

Az Örömys bejegyzést nem kellett volna megírnom!

 

...Sokkal érdekesebb lett volna a cikk megjelenése után megosztani.  :)

Előzmény: WattieNo1 (71453)
b.fredy Creative Commons License 2021.03.18 -1 1 71456

Szia !

Már rég megkerestelek volna,ha nem lenne ez a nyavalya.

Nem léphetjük át a határt,ha mégis, akkor 14 napi karantént szabnak ki a hazatérőkre.

Ha van lehetőséged most kihagyni 10-20 helyet,rám számíthatsz.

Előzmény: yacek75 (71455)
yacek75 Creative Commons License 2021.03.18 -4 8 71455

A mínuszt adónak üzenem hogy köszönöm van elég téglám és nem a kedves gyűjtő társakkal akarom összehordatni, és bőven akad minőségi csere anyag is,. még eddig nem publikált is.

Előzmény: yacek75 (71454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!