Keresés

Részletes keresés

BattleGURU Creative Commons License 2016.09.19 0 0 32
Cheetah80 Creative Commons License 2008.10.23 0 0 29

Szerintem MBA-t vagy mernok kozgazdasz szakokat nezegess.

Egy fejvadasz karriertanacskent azt mondta 4 eve, hogy a muszaki diploma kozgazzal kombinalva a nyero nala.

Előzmény: LaiChee (25)
buszjegy Creative Commons License 2008.09.15 0 0 28
Kicsit gyurjal rajtuk, nezd meg hogy mennyire van kihasznalva a kepzesi hozzajarulas (ha ugyes vagy meg tudod mutatni hogy ingyen van a cegnek az MBA ), kerd esetleg fizetesemeles helyett. A tobbi kozul a mernok managert nem sokra tartom, projektmanagement temabol sokkal jobb / tobbet ad egy prince2 vagy pmp oklevel, de nem egyszeru megcsinalni oket viszont nemzetkozileg elismert. Ebben a temaban a magyar felsooktatas erosen el van maradva. Gazdasagi masoddiplomarol a kozgazon jot hallottam.
Előzmény: LaiChee (27)
LaiChee Creative Commons License 2008.09.14 0 0 27
Sajnos nem fizetik. :( Azt mondják, nekik jó vagyok így. :)
De én azért fejlődnék tovább. ;)
Előzmény: buszjegy (26)
buszjegy Creative Commons License 2008.09.12 0 0 26
Ha fizeti a ceged, akkor MBA.
Előzmény: LaiChee (25)
LaiChee Creative Commons License 2008.09.12 0 0 25
Sziasztok!

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy 3 éve IT managerként dolgozok egy cégnél, noha "csak" villamosmérnöki végzettségem van számítástechnika szakiránnyal.
Élvezem, hogy beleszólhatok a cég életének alakulásába, új dolgokat hozhatok létre és hogy változatos feladataim adódnak.
Szívesen mozdulnék tovább ebben az irányban. Ugyanakkor azonban érzem a jelenlegi korlátaimat, az ehhez szükséges szakmai képzés hiányát (gazdasági, szervezési, vezetői ismeretek). Néha kínainak tűnik, amiről a vezetők vagy a tárgyaló partnerek beszélnek.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a mérnöki végzettség mellé szükséges vállalati és gazdasági ismereteket milyen szakon lenne a legérdemesebb megszerezni?
Számomra eddig az alábbiak jöttek számításba:

- Gazdaságinformatikus
- Műszaki manager
- Gazdálkodási szak

Osztjátok azt a véleményemet, hogy a fenti hagyományos, több féléves egyetemi szakokat nem lehet kiváltani néhány gyorstalpaló, 1-2 hónapos tanfolyammal?
Jack Lucas Creative Commons License 2003.12.16 0 0 24
Nahát, úgy látszik ez nem egyedüli.
Én tavaly váltottam, igaz kényszerűségből.
Minden tekintetben rosszabb lett, hacsak a brand, meg az állítólagos társadalmi elismertség nem számít...
Előzmény: Törölt nick (19)
fehérzaj Creative Commons License 2003.09.18 0 0 23
mail ment
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.16 0 0 22
Orulok h nem vagyok egyedul esteleg te is leirnad a storyd? akar maganban is?

horasz at aranylaz.sch.bme.hu

Előzmény: fehérzaj (21)
fehérzaj Creative Commons License 2003.09.16 0 0 21
Kosz, hogy leirtad! Azert voltam kivancsi a dologra, mert jartam es is kicsit hasonlo cipoben.
papus_03 Creative Commons License 2003.09.16 0 0 20
Ismerős nekem ez a szituáció :-))

Csak az a különbség,hogy az évek száma kb. 4-szer annyi, a milliárdoké ( Horasz 16 ) meg inkább az ötszörös.Hajtanak reggeltől estig,fáradt vagy mint állat közben meg a fönökök kedvencei - természetesen munkaidőben - klf. képzésekre járnak vagy csak napi minimun 4 órában
"adminisztrálják" magukat.Jelen pillanatban úgy gondolom, hogy a karrier épitéshez túlságosan is simulékonynak kell(ene) lenni és ez nem megy mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.15 0 0 19
Feherzaj,

Az utobbi 2,5 evben gyakorlatilag it menedzserkent dolgoztam nemzetkozi cegeknel. Ez altalaban projektek menedzseleset valamint strategia kidolgozasat, beszerezest, stb...takarta. Sajnos egyik ceg sem volt olyan ahol az it-t mint olyat igazan komolyan vettek volna. Illetve ahol komolyan vettek ott tul sok politika volt korulotte. En alapvetoen egy egyszeru egyenes emberke vagyok gyk. proli szulok gyermeke, olyan kornyezetben is nottem fel. Nekem nem valo az armanykodas, a csuszkalas, a gerincetelenkedes. Azt hittem birom de hat nem.

Altalanos tapastzalat, hogy amikor az emberfia nekiall menedzserkedni akkor a szakmai dolgoktol gyakorlatilag eltavolodik kiveve ha fejleszto vagy szakmai cegnel dolgozik. En leginkabb megrendeloi oldalon voltam menedzser, itt persze kell szaktudas hogy egy egy doksit atolvas, ne vagjanak at a szerzodeseknel, projekt leirasoknal.
De nem olyan szinten mint amikor gyakorlatilag benne vagy a dolgokba.

Igy aztan amikor megszunt it menedzseri allasom ugy doontottem olyan helyekre is beadom az oneletrajzom ahol nem menedzseri pozicioba keresnek embert. Igy leszek aztan mostansag excahnge admin. A penz persze nm olyan jo de csak 8 orat kell melozni es nem engem basztat mindenki. Ami nem problema olyan helyen ahol tamogatjak a vezetoket, de ahol nem az szopas.

Na ennyi.

H.

Előzmény: fehérzaj (18)
fehérzaj Creative Commons License 2003.09.15 0 0 18
Erdekelne a tortenet, hogy hogyan jutottal el ehhez a donteshez. Leirnad valamikor? (ha nem gond es idod engedi) Kosz!
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.15 0 0 17
Hat nem tudom milyen teruleten melozol nekem erettsegim van (es 6 ev tapasztalatom) legutolso melohelyem egy 12 millardos eves forgalmu ceg volt 100 alklmazottal, vezetoi pozicioban.
Igaz en hulye informatikus vagyok...:)

Btw a kepzesi problemam neem s megvan..heti 80-90 ora melo mellett probaltam fosulira jarni azt rajottem nem megy...

Karrier-t uigy lehet epiteni ha sok sok ismerosod van es ha hajlando vagy az elveidet feladni. En pl. most visszaterek a kaptafahoz mert elegem lett a mendzserkedesbol.

H.

Előzmény: GombocArtur (7)
Vissai Creative Commons License 2003.08.14 0 0 16
Ne siessetek ennyire, skacok. Hol az a karrier? Előbb egy állás kell.

Ha nektek kell motivációs levelet írni, mi a ****t írtok bele? Van csodálatos önéletrajzom, okos vagyok meg ügyes meg szép meg jó,

de nem bírok motivációs levelet írni!!!

Mit tegyek? Hazudjak (mindig is lótetűirtó akartam lenni, és az Önök cégénél láttam meg a lehetőséget erre), vagy mondjak igazat (válassz engem!! ha elég pénzt kapok, túlórázok, adminisztrálok, kávét is főzök {bár azt nem ajánlom}, és még értek is ahhoz, amit csinálni kell!, vagy mi?

Jahahajjj... help.

csbacsy Creative Commons License 2003.08.13 0 0 15
OFF
Azért láttam már "műszaki" cicababa eladót meglepő mélységű tudással, és 30 kg körüli laza emelgetéssel :)
Mondjuk a körme az nem volt nagy.

Fogalmazzunk úgy: ő a kivétel!
ON

Előzmény: kzt (12)
Micuir Creative Commons License 2003.07.04 0 0 13
Nálunk van olyan nyelviskola, amely úgy hirdeti magát, hogy a dolgozó embereknek való és ezért ugyanaz a nyelvóra kb. 10-15 id?pontban kezd?dik a héten. Ráadásul kisvárosban lakom.
Azzal egyetértek, hogy általában nem szabad túl okosnak/képzettnek/tapasztaltnak lenni. Kivéve az olyan munkáknál, ahol csak a teljesítmény számít (pl. hirdetésszervez?). Ott ugyanis senkit sem érdekel.
kzt Creative Commons License 2003.06.24 0 0 12
Attol fugg milyen muszaki bolt. Ne csak a plazakban keress hanem pl. epuletgepesz vagy vasmuszaki boltokban is. Ott a cicababa biztos nem emelgeti a radiatorokat...

A hirdetesek meg nem minden. Sok kisvallalkozo keres kulonosen nyaron kisegito / segedmunkara megbizhato es ertelmes fiatalokat. Eleg valtozatos a munka es ha jol es sokat dolgozol nem is fizet rosszul. Erdemes korbekerdezni az ismerosoknel stb. hogy nem tudnak-e ilyen helyet.

Előzmény: GombocArtur (11)
GombocArtur Creative Commons License 2003.06.24 0 0 11
Nekem az az érzésem, félreértjük egymást :)
Nem én állítom, hogy fiú nem való irodába, hanem ezt tapasztalom, már eleve így hirdetik: "fiatal lányokat keresünk..." Ugynez kezd igaz lenni az eladókra is, legyen akármilyen műszaki is az a bolt. Nem baj, ha nem ért hozzá, de jól nézzen ki, ez hozza a vevőket.

Próbálok olyan helyen elhelyezkedni, ahol tanulhatok dolgokat, de nehéz, mert mindenhova végzettség kell. Amíg nem sikerül, addig is tanulgatok magam, pl elég jól haladok a rajzok értelmezésével, sőt, már nagyon egyszerű dolgokat meg is tudok rajzolni :)

Az tényleg nem jó, hogy szalagnál vagyok, de sok választásom nincs. Ez még nem is lenne baj, ha közben belepillanthatnék a mélyebb részeibe a dolognak, de sajnos ez egy olyan munkakör, ahol "ne törődj semmivel, ne gondolkozz, csináld csak, ez a dolgod".

Előzmény: kzt (10)
kzt Creative Commons License 2003.06.24 0 0 10
Ja ha az neked eleg erv hogy ez igy trendi...

Gepeszmernoksegnel hasznalhato tapasztalatot ad:
-barmi ahol CADdal rajzolsz
-lakatos, gepesz szerkezetepites (megtanulsz rajzot olvasni, esetleg egy kicsit hegeszteni, meglatod hogy hogyan keszul 1-2 dolog)
-autoszerelonel segedero (az autokbol nagyon sokat tudsz tanulni + szerszamok hasznalata + hibakereses)
-muszaki / epuletgepeszeti boltban elado (szinten latsz par dolgot)

Ami nem jo: szalagnal napi 10 oraban ogyanazt a ket fogast ismetelgetni.

Előzmény: GombocArtur (9)
GombocArtur Creative Commons License 2003.06.24 0 0 9
Hogy miért nem? Nem tudom. Talán ez a trendi.

Ha gépészmérnöknek szeretnék tanulni, milyen hasonló foglalkozás van, ahova elég érettségi? Szerintem ilyen nincs.

Előzmény: kzt (8)
kzt Creative Commons License 2003.06.23 0 0 8
Erettsegivel tenyleg nem sok helyre vesznek fel embereket. Miert nem dolgozhat egy fiu irodaban?

Masik dolog hogy a gyarak mellett erdemes kisebb vallalkozoknal is szetnezni, esetleg olyannal aki olyan teruleten dolgozik amin tovabb akarsz tanulni. pl. konyvesbolt, komuves, asztalos, antennaszerelo, mobiltelefonbolt stb stb. Kisebb vallakozoknal rugalmasabban tudsz 2-3 napot munka mellett tanulassal is eltolteni. Vagy biztonsagi or 24 / 48 oras munkarendben.

GombocArtur Creative Commons License 2003.06.20 0 0 7
1. Ez így van, ezt nem is vitatom
2.
a) Érettségivel még munkahelyet se nagyon találok, így nem válogathatok, hogy tetszik-e vagy sem
b) Eddig csak olyan helyeken voltam, ahol nem nézték jó szemmel, ha valaki az eszével tűnt ki a többiek közül
3. Nem a nyelvtanfolyamtól függött a dolog, hanem a munkahelyemtől

Lehetőségek érettségivel:
- ha lány vagy:
--- irodai, admisztrátori munka h-p 8-16 (7-15) óráig
--- gyári munka több műszakban
- ha fiú vagy:
--- gyári munka három műszakban hétvégi munkával
--- gyári munka folyamatos, 12 órás műszakban

Nem a munka milyenségével van a bajom, hanem az idővel. Bármilyen tanfolyamot is néztem eddig, az vagy hétköznap délután volt vagy hétvégén délelőtt. Szerintem NINCS olyan tanfolyam, ami igazodna két vagy három műszakhoz, folyamatos műszakhoz.

Mellesleg találtam egy felvételire felkészítő tanfolyamot, minden hétvégén néhány óra, 90ezer forinttért. Részletfizetési lehetőség is van. Már csak olyan munkát kell találni, ahol nem kell hétvégén dolgozni. Eddig csak olyan helyekre bukkantam, ahol hétvégén is kell dolgozni.

Előzmény: kzt (5)
kzt Creative Commons License 2003.06.20 0 0 6
nekem bejott a dolog. Az elejen en is azt hittem hogy a kepzes a leglenyegesebb de a tobbi sokkal tobb segitseget adott.
Előzmény: Vape_76 (4)
kzt Creative Commons License 2003.06.20 0 0 5
1; Ismeros - barat. Nem fog senki odajonni hozzad hogy hello itt van egy kurva jo allas. De ha tudjak rolad hogy korrekt vagy es ertesz ahhoz amit csinalsz akkor elobb-utobb lehetoseget is kapsz.
2; Ne sok helyen dolgozz hanem olyan helyen amit szeretsz csinalni es ahol tudsz valamit tanulni. (uj gepek, uj modszerek stb)
3; OK, de nem csak egy nyelvtanfolyam van a vilagon.
Előzmény: GombocArtur (2)
Vape_76 Creative Commons License 2003.06.19 0 0 4
kzt! kicsit szeretnék hozzá tenni a karrierépítési tanácsodhoz:
1. úgy ahogy rendben van, vannak kapcsolataim. De ezek, mint általában mind, pozició függőek. Ha már nem vagy bent, le se sz...-nak. Csak barátok számítanak, ismerősök itt, meg ott semmit. 4 hónapig voltam meló nélkül, ment az ismerősözés jobbra balra...
2.Nyertem ösztöndíjakat, kitüntetést, stb. talán túl sokat is koromhoz képest. Na, ezeket egytől egyig LETAGADOM! Amikor bevallom őket, ennyit kapok válaszul: túlképzett....
3. Beszélek nyelveket, ezt nem értékelik. mindenki azt állítja tud, csak a különbség az, hogy amikor beszélni kell, besülnek. De ezzel már nem törődnek. Aktív nyelv tudásom meg van, bármikor, bármiről tárgyalni tudok, szerződést fogalmazni stb. Nem érdekes a munkáltatók számára.
4.Elvégeztem, 2-t is. Ebből egyet le kell tagadnom a fenti okok miatt.
Hát ennyit erről.
Azt hiszem a magyar munkaerő piacnál nincs betegebb, torzult piac.
Előzmény: kzt (1)
Tam7 Creative Commons License 2003.06.18 0 0 3
Próbáld meg kitalálni, hogy mit akarsz csinálni. Ez nem könnyű, leginkább úgy megy, hogy belekóstolsz ebbe is, abba is. Aztán majd csak lesz valahogy. Viszont ha kiválasztottad a területet, akkor abban képezd magad, ha olyan, hogy számít a papír, akkor menj felsőoktatásba, de még jobb, ha mellette dolgozol is benne, általában az életben többet tanul az ember.
Előzmény: GombocArtur (2)
GombocArtur Creative Commons License 2003.06.18 0 0 2
A problémám az, hogy nehéz elkezdeni, melynek több oka is van. Egyik az, hogy csak érettségim van. Tervem az, hogy először szerzek egy szakmát, aztán onnan talán tovább tudok lépni.
1. Ezzel még célirányosan nem nagyon próbálkoztam, bár sok ismerősöm van, nem nagyon tudok sok előnyt szerezni ezáltal. Majd körbenézek :)
2. Sok helyen dolgoztam már, akarok is továbbra, mert muszáj :)
3. Az előző munkahelyem mellett akartam elmenni. Sikerült is kifognom egy olyat, ahol a pénzemért ismételtem az anyagot. Azt is kell néha. Ráadásul a munkahelyen választanom kellett: vagy a cégnek, vagy a tanulásnak élek. Emiatt egy hónap után abbahagytam a nyelvtanfolyamot.
4. Ez a problémám :)

Ez egy ördögi kör. Ahhoz, hogy olyan munkahelyem legyen, ahol van is esélyem képezni magam mellette, s esetleg feljebbjutni, ahhoz jó végzettség kell. Ahhoz pedig, hogy jó végzettségem legyen, ahhoz lehetőség kell. Az pedig nem lehetőség, ha találok is munkát, amiből ha fizetném is tanfolyamot, akkor mindenki azon van, hogy ne sikerüljön. Lásd fenti eset, illetve nem ismerek olyan helyet tanulásra, ami összeegyeztethető három- vagy folyamatos műszakos munkával.

Ezek után már érthető, miért érzem tehetetlennek magam?

Előzmény: kzt (1)
kzt Creative Commons License 2003.06.18 0 0 1
Miert erzed hogy tehetetlen vagy?

A karrier epitese:
1; Szerezz kapcsolatokat es ismerosoket (sport, munkahely, buli, diakonkormanyzat stb)
2; Probalj ki sokmindent a valo eletben (osztondijak, munkak pl. nyari munka stb)
3; tanulj nyelveket
4; vegezd el az iskolat ahova jarsz :)

Előzmény: GombocArtur (-)
Ferci Creative Commons License 2003.06.18 0 0 0
ha olyan tudas vagy es tapasztalat birtokaban vagy ami ertekes akkor elobb utobb lesz munkad. Ha van mogotted mult (ugymond alulrol kezdted es nem apuka tett be valami felso pozicioba) akkor nemcsak jo munkad lesz, hanem tisztelni is fognak.

Olyan munkat valasztani amit szeretsz es abban lepesrol elore haladni... szerintem ez a karrier.

Ez mezogazdasag , egeszsegugy, IT, az igazabol mindegy.

Előzmény: GombocArtur (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!