Keresés

Részletes keresés

somnando Creative Commons License 2019.11.12 0 0 2343

beszéltem a gázszerelôvel, azt mondta az a baj hogy nem alakul ki megfelelő nyomás a zuhanyrózsában igy túlmelegszik a víz ami a folytonos ki-be kapcsolást okozza. 
ergo nagyobb áteresztést kell biztosítani. Gondoltam. 
vettem egy 699 ft-os auchanos zuhanyfejet. És láss csodát működik. 
frankón beindul a gáz, visszamodulál és végig tartja a beállított víz hőmérsékletet. Ami 1-esen van. 
ugyan ez az alsó fürdőben működik egy aldis-ledes zuhanyfejjel is 

ez most működik. 

gombászok Creative Commons License 2019.11.12 0 0 2342

Ugyanez a tipus, ugyanez a probléma nálunk is, kiegészítem még azzal, a zuhanyozás ugye szakaszos vízhasználatot feltételez.

Ezért szappanozáskor elzárjuk, majd nyitjuk: egy darabig megint hideg víz jön, hiszen késve gyújt és stabilizálódik a vízáram.

Szerintem mire élvezhetővé tesszük a víz hőfokát, legalább annyi vizet és gázt pocsékolunk, mintha hagynánk folyni állandóan.

Van 5 melegvízvételi helyünk, ebből ha valaki bekapcsol egyet-kettőt a zuhanyozás alatt, megint elmászik a vízhőfok.

Egyik zuhanycsaptelepünk termosztátos, ez valamelyest kompenzál, a másik síma "mezei" egykaros.

A láng szünetelés(vagy inkább csak kisebbre szabályozza??) szerintem amiatt van, hogy kicsi a vízáram a meleg ágban, és ugye ehhez igazítja a láng nagyságát. Ezt igazolja, hogy a kádtöltéskor ugyanezt nem tapasztalható.

Vedd le a vízhőfok szabályzót majdnem a legalacsonyabb fokozatra, mérséklődni fog a gondod.

 

Ha visszaolvasol néhányat, találkozol megoldásokkal: lényege a háttértároló, van, aki hőcserélőst, van, aki rétegtárolót ajánl.

Biztos megoldás, egy 30 éves öreg ÉTI-t cseréltünk le a mostanira, az külső váltószeleppel tárolóba dolgozott, nem is volt probléma a vízhőfok ingadozással.

 

A BOSCH beszerelésekor az "okos" szerelő(k), melyből 3 is megfordult, mindnek beletört a bicskája a tároló beépítésével a rendszerbe, inkább rábeszéltek az átfolyós vízmelegítés használatára. Ezért AZ most ott figyel mellette.

 

Most ott tartok, hogy kiismerve a rendszert, lehet, fogom magam és sorbakötöm a tárolót a kazánnal, és szerintem magától fog dolgozni. Még nem vagyok biztos benne, de valószínű kell beépíteni egy tágulási tartályt meg keringtetőszivattyút, melyet a tároló hőfokszabályzója vezérel: ha bekapcsol, beindul a vízáram, begyújt a kazán, keringtető tolja a tárolóba a meleg vizet, majd a beállított hőfokot elérve leáll és leállítja a kazán melegvíz készítését is.

Melegvíz elvétel pedig a tároló meleg ágából, folyamatosan vehetsz ki bármilyen vékony sugárban, folyamatosan meleg vizet.

Előzmény: somnando (2341)
somnando Creative Commons License 2019.11.11 0 0 2341

Sziasztok. 
kéne kis help kazán témában. Következő kazánom van:

Bosch zwa 24-2ke 23 gaz 4000w kombi kazán

a fűtés résszel nincs gond. 
a melegvíz készítéssel az a bajom, ha érzékeli hogy kell a melegvíz akkor elkezd füteni viszont ha elér egy bizonyos hőfokot szünetel a láng majd kis idő múlva újra fűt. 
ez olyan vizet eredményez hogy egyszer forró egyszer hűvös és nem nagyon tudom a megfelelő hőmérsékletet a csapkeverővel beállítani zuhany esetén 

ami számomra fura, hogy ugyan ezt nem csinálja ha csak simán a kádat töltöm a csapból. Abban az esetben van egy stabil láng ami addig ég amig kell a melegvíz. 
találkoztatok már ilyennel? 
esetleg valaki tudja mi lehet ennek az oka?

beállítási probléma esetleg?  
köszi

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.10 0 0 2340

bosch condens 2300

Előzmény: tata777 (2339)
tata777 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 2339

Sziasztok! Új családi házba gázkazánt keresek.350lm3 a fűtendő terület.Két lehetőség közül melyiket választanátok? 1.Vaillant VUW246 átfolyós kazán 20KW -396500Ft 2.Saunier Duval isofast21 2*10literes tárolós 18KW 419899Ft A fürdő 3m-re van a kazántól, a konyhai csap 10m-re van

lací Creative Commons License 2019.10.23 0 0 2338

Köszönöm !

Előzmény: Törölt nick (2337)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.22 0 0 2337

lemezes höcserélövel leválasztva mása kazánon a nyomás és más a rendszeren

Előzmény: lací (2336)
lací Creative Commons License 2019.10.22 0 0 2336

Lehetne kicsit bővebben,hogy én is értsem,én nem nyúlok hozzá,csak szakember !

Előzmény: Törölt nick (2335)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.21 0 0 2335

lemezes hócserélővel leválasztani

Előzmény: lací (2333)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.21 0 0 2334

kazán le van dugulva

Előzmény: pablotaxi-69 (2332)
lací Creative Commons License 2019.10.21 0 0 2333

Tisztelt hozzáértő Urak,adott egy Beretta combi turbó gázkazán 3 éves,még fűtésre nem használtuk,csak meleg víz előállításra,a régi is Beretta volt annó 1998-ba vettem és nyitott rendszerbe is működött,kérdésem a következő,hogyan lehetne megoldani úgy hogy ez a kazán is menne mint a régi nyitott rendszerbe,vagy van valami más megoldás ? Egyébként vegyes tüzelésű lemezkazánnal fűtjük a házat !

pablotaxi-69 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 2332
Ez mit is jelentene pontosan?
Előzmény: Törölt nick (2331)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.20 0 0 2331

nem állítani savazni!

Előzmény: pablotaxi-69 (2330)
pablotaxi-69 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 2330
Sziasztok.
SD Renova kombicirkó. Rákapcsolom a fűtést a termosztáttal, elkezd fűteni,keringető megy. Majd eléri majdnem a beállított hőfokot,ekkor Turbó üzemmódban ég 10 -20 mp-ig,majd lekapcsol. Csak nagyon sokára,mikor már 35 fokos csak a víz,akkor kapcsol be újra.
Korábban ezt nem csinálta. Nincs nagyon távol a két hőmérsékleti érték a ki-be kapcsolásnál?
Lehet ezt állítani valahol?
Köszi
Gyurco78 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 2329

Rétegtárolóban nincs csőkígyő, hanem a víz rétegződése van kihasználva: alul hideg a víz, felül meleg. A kombi kazán és a tároló közt egy szivattyú keringeti a vizet, ha kihűlt (mintegy szimulálva egy csap megnyitását a kazán felé), így annak a tetejéből mindig meleg vizet tudsz kivenni. Van sok rajz erről, keresővel megtalálhatod.

Előzmény: gombászok (2328)
gombászok Creative Commons License 2019.10.18 0 0 2328

Was ist das rétegtároló???

Előzmény: Gyurco78 (2326)
gombászok Creative Commons License 2019.10.18 0 0 2327

Benne van, de: használtál te már ilyet?? Mégegyszer megismétlem: a melegvíz csap elzárásakor leáll a láng, ha újra kinyitod késéssel indul, addig hideg víz folyik a nyakadba, ha éppen zuhanyozol.

Előzmény: Gyurco78 (2326)
Gyurco78 Creative Commons License 2019.10.18 0 0 2326

Nem kell feltalálni a spanyolviaszt, kombi kazánhoz tárolóra már rég van kitalált, működő megoldás: rétegtároló + szivattyú. Nem csőkígyós indirekt tároló kell, a hőcserélő már adott, benne van a kazánban.

Előzmény: gombászok (2325)
gombászok Creative Commons License 2019.10.18 0 0 2325

Szevasz tammmy4!

 

Úgy látom, nem kavartad fel az állóvizet, pedig érdekes(legalábbis számomra), amit írtál.

Én is hasonló megoldáson gondolkodom, betetted a bogarat a fülembe.

Vettünk egy viskót 4 éve, ahol volt egy régi Éti gázkazán, és Ő főzte a meleg vizet is, egy háromjáratú váltószeleppel(mintha nyáron is radiátort fűtött volna), egy 100 literes puffer tárolóba, végül is jól működött, csak nem volt egy gazdaságos valami.

Két éve egy modern(ebb) Bosch kombi kazánra cseréltük, Ő legalább elektronikus gyújtású(nincs őrláng). Jól fűt, jól készíti a meleg vizet, csak éppen a melegvíz csap elzárása után leáll a láng, és az újragyújtás miatt egy darabig hideg víz folyik, főleg, ha egyszerre 2-3 melegvíz elvétel is van.

A szerelő(k) bicskája beletört abba, hogy az új kazán a tárolóba termelje a meleg vizet!!

Beszéltek itt vezérlés átalakításról..., szerintem csak süketeltek, nem értettek hozzá!

Amit leírtál, én használhatónak látom.

 

A villanybojler elv szerint: a fűtés a bojler aljában van(itt van a csőkígyó a pufferben), a hideg víz bevezetés alulról, a használati meleg víz elvétel a puffer tetejéről. Ez teljesen logikus.

 

A pufferfűtő csőkígyóját kell rákötni a kombi kazán melegvíz körére(zárt kör, mintha radiátor lenne, ezzel egyúttal a kazán hőcserélőjének vízkövesedése is lényegesen csökkenthető), a puffertartály termosztátja pedig vezérli a fűtést a külső keringtetőszivattyúra kötve(mintha nyitnád-zárnád a melegvíz csapot)

De: a használati melegvíz elvételt a puffertartály alján bevezetett hidegvíz nyomása végzi(mint a villanybojlernál)

 

 

Előzmény: tammmy4 (2323)
lincoln85 Creative Commons License 2019.10.17 0 0 2324

Sziasztok!

Esetleg tudnátok segíteni abban, hogy ha én le akarom cserélni a BRH W7 típusú termosztátom egy BRH W7 RF-re akkor elég ha csak a fali aljzatból kipattintom a régit (mint mikor elemet cserélek) és az újat BRH W7 RF-et pattintom vissza?

Tehát a kompatibilis az új a régivel?

Esetleg negatív tapasztalat ezzel a típussal?

 

 Válaszokat előre is köszönöm. 

tammmy4 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 2323

Valakinek tapasztalata kombi kazánhoz utólag csatlakoztatott használati melegvíz tárolóval. Ez egy utólagos megoldás, ha már megvan a kombi kazán, de szeretnénk tárolós melegvíz készítést. Ilyenkor a kazán használati víz csatlakozásaira van rákötve a tároló és egy utólag beépített szivattyú keringteti a fizet a tárolóban felfűtéskor. A szivattyút a tárolóba épített termosztát kapcsolja.

A kazánból kijövő melegvizet logikusan a tároló legfelső pontjára kötném, akkor azonban itt is kell kivennem a fogyasztókhoz menő melegvizet. Ebben az esetben attól tartok hogy nagyobb melegvíz elvételnél (amikor a szivattyú üzemel) az elvett melegvíz csak a kazánon keresztül fog áramlani, de ezt a nagyobb mennyiségű vizet a kazán már nem tudja megfelelően felmelegíteni, így nem elég meleg lesz a víz a fogyasztóknál.

Az egyik megoldásnak azt látnám, ami a lenti rajzon is szerepel, hogy a kazánból kijövő melegvizet a cirkulációs csonkra kötném, ez esetben a melegvíz kivétel a tároló felső csonkjából történne. Így nagy elvételnél nem lesz gond. Itt viszont az a dilemmám, hogy a kazán fel tudja-e az egész tárolót fűteni? Fog-e a melegvíz rétegződni? Abból indulok ki hogy indirekt fűtésnél, ha csak a csőkígyót fűtöm fűtővízzel, akkor is csak a tároló alsó részét fűtőm és a teljes tároló felfűthető.

Valakinek van tapasztalata a leírtakkal kapcsolatban?

sanaxxx Creative Commons License 2019.10.07 0 0 2322

Sziasztok.

 

 

Westen quasar D 24 F hőcserélő (5700520) megadta magát. Itthon rohadt drága, valaki nem tud esetleg külföldi(Ukrán, Román) beszerzési lehetőséget?

Köszönet előre is.

makka68 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 2321

Üdv. mindenkinek

 

Fűtésátalakítás miatt eladó egy 1 éves BOSCH ZWA 24-2 K 23 típusú kéményes kombi cirko.

(24 KW-os) Kifogástalan, újszerű állapotú.

Ár megegyezés szerint.

nagylaci68@gmail.com

Skodri84 Creative Commons License 2019.09.25 -1 0 2317

Anyósoméknál 3 évet bírt a kondi-kombi Baxi-DuoTech hőcserélője. A kazán 2015-ös, 2016-os üzembehelyezéssel. Naponta 2-szer elejti a nyomást, a szerelő kötötte az ebet a karóhoz, hogy biztos a radiátoroknál folyik valahol, pedig nem. Azt mondta próbáljuk ki, hogy kihúzzuk a kazánt egy estére, felnyomjuk a nyomást, egy vödörbe belógatjuk a kondenzvíz csövet, és ha a vödörbe számottevő víz lesz, akkor a hőcserélője enged. Reggelre 4 liter víz volt benne. Reggel se kapcsoltuk be, hanem csak vízzel nyomtuk fel, délutánra megint 4 liter víz. Ennyit a Baxi-minőségről.....

Sebaj ~ 150-ből meg lesz a javítás......aztán 3 év múlva lehet újra ?!

Előzmény: kisfaludy1 (2262)
InkaPál Creative Commons License 2019.09.17 0 0 2319

Helyesen mrex@airplanet.hu

Előzmény: InkaPál (2318)
InkaPál Creative Commons License 2019.09.17 0 0 2318

Volna egy eladó baxi nuvola 240fi turbó kazánom bypass szelep hibás a melegviz megjelenik a fütökörben.Lecserélem kondenzációsra. Mail mrex@airplanet.hu hu

zolika7905 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 2317

Üdv.mindenkinek!

Lenne egy nem kondenzációs Biasi m90.24sv turbós kombi kazán,nagy szükségem volna gépkönyvre,használati utasításra,nem kérném ingyen,persze magyar nyelvűre!Előre is köszönöm!

 

Üdv.:Zoltán

dokiki Creative Commons License 2019.08.17 0 0 2316

Sziasztok, van egy Immergas Eolo star turbós kazánom, amin hőcserélőt kell cserélni.Viszont fű alatt beszerelnének egy új Westen Pulsar d24-et. Mennyire megbízható a típus, mert nem sok jót olvastam róla máshol.

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.06 0 0 2315

kéményes?????????????

 

Előzmény: pongracz6 (2314)
pongracz6 Creative Commons License 2019.08.03 0 0 2314

Üdv mindenkinek, az lenne a kérdésem, hogy kombi gázkazánok közül melyiket ajánljátok inkább:

az Immergas Nike Star 24-et, vagy az Ariston Clas X 24-et?

Előre is köszi a véleményeket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!