Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.21 0 0 2001

28 kw os tároló elökészítéses kondenz 120000.-

Előzmény: kata31wiederkehr (1996)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.21 0 0 2000

vicrtrix tt nogyon jóóóó

Előzmény: Balu49 (1997)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.21 0 0 1999

bosch condens 3000 28 kw

 

Előzmény: leroyclub (1998)
leroyclub Creative Commons License 2017.06.20 0 0 1998

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni kombi kazán vásárlásban. 250m2 alapterületű (ebből a garázs kb 40 ahol csak ritkán lesz becsövezve) egyszintes könnyűszerkezetes családi házat építünk. A fűtés és a melegvíz is erről menne. Csak padlófűtés van mindenhol, nincsen radiátor. A fütés szerelő azt mondta hogy nagyjából 30kw kéne nekem és ő a BOSCH-t javasolta. 

Balu49 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 1997

Kedves szakértők!

 

Melyik típust tudnám legjobban szabályozni saját kontrollerrel? Más szóval melyikhez találok olyan dokumentációt, amiben a beavatkozási lehetőségekhez való hozzáférés rendesen le van írva (milyen kapcsokon, mekkora feszültségtartománnyal milyen kimenő mennyiséget tudok befolyásolni.

 

Van 2 radiátoros szoba, a többi padlófűtés. Arra gondoltam, hogy saját kontrollert építek hozzá, mert úgy látom, hogy még a kazán árának megfelelő pénzért se kapok minden igényt kielégítő rendszert.

 

Alapból Victrix TT 24-el kacérkodok, mert ahhoz ismerek megbízható szerelőt, de bármilyen kondenzációs kombira nyitott vagyok ebben a  nagyságrendben.

 

Azért javítsatok ki, ha tévedek és megoldható a probléma reális pénzből, barkácsolás nélkül.

 

kata31wiederkehr Creative Commons License 2017.06.11 0 1 1996

Van valakinek eladó turbós cirkója,vagy bármi cirko,amit a falon át tudok kivezetni?

(Nyugalom,nincs szomszéd 10m-en belül,de még távolabb sem-nem szabályt,hanem cirkót keresek..:-)  - füstcsővel..)

truckerboy78 Creative Commons License 2017.06.11 0 0 1995

Fűtés korszerűsítés előtt állok.Már volt a szaki,felmérni,ő ARISTON kombi gázkazánt ajánl. Abból az ARISTON CLAS PREMIUM EVO 24-et. Én is nézegetem ennek a márkának a palettáját.Néztem is ki még plusz kettőt. Mi a különbség köztük,van e valakinek tapasztalata? Az első amit a szaki ajánl,a második,harmadik amit még néztem ebből a márkából. 2: ARISTON GENUS PREMIUM EVO 24,  3: ARISTON CLAS EVO 24 CF. Ha a többség lenne a negatív vélemény a márkára,megköszönném ha ajánlatokat is irnátok helyette,tapasztalattal.

Luca_41 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 1994

Eve 05 unical gázkazán kijelzőjén 2,8 bar nyomás van kiírva. A kezelési útmutatóban az van, hogy ennek durván a fele lehet. Ha valami gáz lenne, gondolom, valami szelepet kinyit és kinyomja belőle a vizet. Vagy mi az ördögöt csináljunk vele. Sajnos én nem vagyok a helyszínen, csak közvetíteni tudok.

 

GeeBee01 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 1993

A kondenzációsnak nem mindegy, hogy milyen a kémény. Bélelés kell vagy mifene, speckó a kémény belseje. (nem értek hozzá,nem vagyok fűtésszerelő)

Nekem is ugyan az a gondom mint Neked, társasházban. De eddig sokan sokfélét monstak már.

Előzmény: Corrugator (1991)
aidy01 Creative Commons License 2017.03.18 0 0 1992

Sziasztok!

 

Lakásfelújítás kapcsán új kombi kondenzációs kazánt keresünk. Véleményetek szerint mi a különbség a két kazán között?

 

- Ariston Genus Premium Evo 24

 

- Ariston Cares Premium

 

A lakás 37 nm-es, régi polgári lakás, eladás céljából újítjuk fel. Az én lakásomban egy Genus Premium teszi a dolgát több mint egy éve, meg vagyunk vele elégedve. Viszont az új Cares-ről hallottam jót és rosszat is...

 

Nagyon köszönöm a segítséget!

Corrugator Creative Commons License 2017.03.18 0 0 1991

Helló. Zárt égésterű kombi turbós hagyományos gázkazánt kellene cserélnem kondenzációsra / 10 éves társasház.. gyűjtőkéményes megoldás. 

 

Hogyan keressek lenne a kérdés?. A turbó+zárt+kombi lenne a lényeg, a kondenzaciosaknal viszont csak a kombit irjak? A szerelok felénk meg erőltetnék hogy vegyek régi fajtát mert a kondenzációsak nem csinálnak már olyan melegvizet??!! Szerintem leginkább csak kábítanak, vagy nem akarnak vele foglalkozni. 

jovoevi Creative Commons License 2017.03.12 0 0 1990

Van valakinek tapasztalata a Hajdú kombicirkókról ? Egy lassan 10 éves agyonszervizelt Vaillant VUI 280-at váltanék ki vele.

jovoevi Creative Commons License 2017.03.12 0 0 1989

Nekem is  zöld szennyeződés ürült a rendszerből. A kazánban lévő zöld színű töltőcső rohadt szét és szennyezte a rendszert, amit csak szervízes tudott kicserélni. 

Előzmény: zsoli02 (1982)
jovoevi Creative Commons License 2017.03.12 0 0 1988

Le kellene üríteni a kazánt és leszerelni a szelepet. Szerintem szennyeződés került bele, amit a szelep szétszedésével lehet orvosolni. 
Nekem is Vaillant van. Én úgy jártam, hogy szabadságom alatt verte le a kazán a biztonsági szelepet és eláztatta a lakást. 
Úgy tapasztaltam, ha nincs vízhasználat mert napokig nem vagyunk otthon, akkor nagymennyiségű víz ürül a szelepre csatlakoztatott gégecsövön.

Előzmény: Zolcsi_ (1941)
GeeBee01 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 1987

Üdv,

Nem tudom jó helyen járok e, de akár ide is illik a téma.
Turbó kombi kazánunk kezdi megadni magát, idén végképp megérett a cserére 8 év után(egy nagyon basic Beretta, a házzal együtt adták újonnan).

Nos: több lakásos társasház, gyűjtőkémény, 3 szint és szintenként talán 3 lakás van rákötve.

2016 júli 1 után most mi a hivatalos felállás, hogy tudom ezt a kazánt a legegyszerűbben cserélni, és a legolcsóbban?

Kérdezem azért, mert tavaly tavasszal már pedzegettem a kazáncserét és tízen kb. tíz félét mondtak, és már a végén a kazán árával együtt nyaldostuk

a 6-700.000 Ft-t..

Webkazán oldalán meg ezt olvasom: 2016.06.30-tól nyílt égésterű ErP direktíva hatálya alá tartozó készüléket csak társasházi gyűjtőkéményekre csatlakozó készülék cseréjeként szabad felszerelni!

(tehát én még cserélhetnék)

 

Gáztervet nem akarok, mert nem kell ide, többkörös kéményseprős(tudom már Kat.védelem) vacakolást sem szeretnék.

Csak egy egyszerűsített kazáncserét 24kW-os turbó kombiról, ugyan erre..

Szóval hogy megy ez manapság?

(..kisgyerekek miatt van max 1-2 napunk a csere elvégzésére, tavasszal legkorábban)

 

 

Ami meg abszolút ide illik: melyik kazán jó vétel, és mi a felejtős márka?

Ariston és Immergas van kinézve.

Bosch és francia csodákat már hallottam hogy nem túl jók.

És ami még fontos lenne, a garanciális ügyintézés rugalmassága (szintén a kisgyerkőcök miatt nem lényegtelen)

 

Köszi,

GB

kopiteki Creative Commons License 2017.02.23 0 0 1986

Nekem ilyen vanik, teszi a dolgát. Évente egyszer kijön a szerelő, és átnézi. Mondjuk van egy olyan érzésem, hogy nem csinál meg mindent, mert néha nincs melegvíz, pont most gondolkodom szerelő váltáson.

Előzmény: R 118 (1974)
Laca. 1 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 1985

Az lenne a kérdésem mérte-e már valaki hogy mennyit fogyaszt a gáz kazánja?kíváncsi lennek hasonlítás kép én most néztem teljes gázon 45L/p lemodulalva 25L/p. A kazán egy westend enegy 240fi de mindegy csak valaki írjon már a sajátjáról.koszi

zsoli02 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 1984

Értem.
És a mechanikus tisztításon kívül nem tudsz valami szert, amivel eltávolítható?

Előzmény: Dunit2 (1983)
Dunit2 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 1983

Igen találkoztam. Nálam is hasonló a jelenség, de azért mennyiségileg lényegesen kevesebb.

 Mitől van ?

 Feltételezen hogy a hőcserélő oxidációs terméke, ami keveredik a beszívott por elégetlen részeivel.

 Ezért is kell tisztítani a kazánokat !!

Előzmény: zsoli02 (1982)
zsoli02 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 1982

Sziasztok!

Adott egy Vaillant VUW 240 kéményes kombi kazánom, amellyel újkora óta szenvedek.

A problémám az, hogy hogy a hőcserélő lamellái között folyamatosan zöldes színű, elég kemény lerakódás képződik. Minden évben legalább egyszer (de néha kétszer is) egy vékony célszerszámmal :) újra járhatóvá teszem a légréseket, ezzel majd egy maréknyi zöld lerakódást távolítok el.
Ha nem tisztítom ki - nyilván az elégtelen légáramlás miatt - leáll a kazán.

A kazán felett van egy kb. 50 cm-es vízszintes füstcső, annak az alján is egy év alatt majd egy ujjnyi morzsaszerű cucc gyűlik össze, de ennek a színe inkább fehér.

Találkozott valaki esetleg ilyennel? Mi okozhatja ezt?

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.02.12 0 0 1981

 Sok minden !

 Először is ismerni kellene azt a gázkazánt. Mert abból is sokféle van !

 

 ha őrlángos akkor meg kell nézni pl. hogy van e őrláng ?

 Ha nincs/ vagy kicsi/ annak is több oka lehet , Pl.   tömődés  /részleges tömődés miatt  kevés gázt kap. Ha kap, mégse gyullad be akkor pl.  kevés a termofeszültség .. elhasználódott a  termoelem.

 

 És így tovább a hibát lépésről lépésre megkeresni.

 

 

 de a rutinos készülékszerelő ezeket pillanatok alatt kiszúrhatja.

 Nekem volt egy esetem tavaly hogy az egyik SD kazán nyáron nem indult. a lányom felhívta az ismerős szerelőjét  és telefonos útmutatás alapján  a hibát megtaláltam.  A  második lépésben.

 

 Az illető  40 km -re volt a melegvíz meg gyorsan kellett.

Előzmény: laci710422 (1977)
skrimer00 Creative Commons License 2017.02.11 0 0 1980

Szia. Nekünk is ilyen gázkazán van. Kaptál már választ?

Előzmény: Adrii86 (1975)
Fushibt Creative Commons License 2017.02.08 0 0 1979

Vízteres kandallom van padlófűtéssel...

Előzmény: Fushibt (1978)
Fushibt Creative Commons License 2017.02.08 0 0 1978

Köszi az infót..vegzett s majd sok m van padlofutessel..arra kellene a kazán hogy ha nek vagyok itthon egy ket napot ne hűljön ii a ház..gondolom arra megfelelő..igen 22 kg palackra gondootam.

Előzmény: Brikk stone (1976)
laci710422 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 1977

sziasztok azt szeretném kérdezni ha a gázkazán egyik pillanatrol a másikra elalszik és nem lehet ujra begyujtani mi lehet a baj?

Brikk stone Creative Commons License 2017.02.07 0 0 1976

 Műszakilag semmi akadálya. De nem gazdaságos. Kb. 3 x annyi mint a vezetékes gázról.

 Azért vannak műszaki feltételek is. Ez pedig a megfelelő  fúvóka. Filléres dolog, de kihagyhatatlan.

 A másik pedig hogy  a palacknak fűtött térben kell lenni, különben nem jön ki belőle a gáz.

 hagyományos palack ? Melyik ?  A 11,5 kg-os nem ajánlott, mert hamar kifogy, a 22  kg -os inkább.  Vagy a tartályos gáz. Ahhoz tartozik gáz melegítő is.

 

 Ha már valaki erre fanyalodik pl. nyaralóban akkor inkább egy konvektor üzem ajánlható     + legalább 3 db. csere palack.

 

 Normál méretű házba nem ajánlott ... gazdaságossági okokból !!!

Előzmény: Fushibt (1973)
Adrii86 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 1975

Üdvözlöm!

Ha lehetséges, szeretnék kérni Öntől privátban elérhetőséget. Immergas Victrix TT 24 kombi gázkazán üzembehelyezésével és karbantartásával kapcsolatosan szeretnék érdeklődni.

Köszönöm

Adrienn

Előzmény: Törölt nick (1954)
R 118 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 1974

Saunier Duval Thema Condens kazánról kérek szépen véleményeket.

Megbízhatóság, üzembiztonság, élettartam, szerviz problémák.

Köszönöm szépen a segítséget.

Fushibt Creative Commons License 2017.01.29 0 0 1973

Sziasztok!

Esetleg van köztetek olyan személy akinek a kazánja pb gázról üzemel..mármint a hagyományos gázpalackról.

A kerdesem az lenne hogy mennyi egy ilyen fogyasztása.

Pilisi Gázkészülék Szervi Creative Commons License 2017.01.27 0 0 1972

Az esély hogy meghalt lehetséges!

Savazni próbáltad?

A tágulási tartályt is ellenőrizd!

Előzmény: Zolcsi_ (1941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!