Keresés

Részletes keresés

Evil Rabbit Creative Commons License 2003.06.19 0 0 16
Lesz egy kis idom, felhivom a kulugyminiszteriumot, mert kivancsi lettem.
Előzmény: Öjv (15)
Öjv Creative Commons License 2003.06.19 0 0 15
Lehet, hogy egyetlen 'illetékes' sem olvassa a fórumot???

Én szívesen vettem volna egy hozzáértő hozzászólást, miszerint ezért, meg ezért a szlovák határőrök törvényesen vagy teljesen törvénytelenül grasszálnak felfegyverezve a körúton.

Előzmény: Öjv (13)
Caidhan Creative Commons License 2003.06.18 0 0 14
"ugyis totozas, trianonozas lesz a vege"

1,2,x,nemnemsoha?

egyébként a nemzetközi vonatnak valószínűleg valami különlegesen szabályozott jogi státusza van... az meg, hogy a westendben is egyenruhában sétálgatnak a vámosok, akár még egyszerű emberi hanyagság is lehet.

Előzmény: Evil Rabbit (-)
Öjv Creative Commons License 2003.06.18 0 0 13
Már nekem is feltüntek - évekkel ezelőtt.

Egyértelműen határőrökről van szó, útlevél kezelést végeznek nemzetközi vonatokon.

Én valószínűtlennek tartom - bár nyilvánvalóan nem zárhatom ki -, hogy olyan nemzetközi egyezmény lenne érvényben, ami lehetővé tenné a számukra, hogy fegyvert viseljenek a Magyar Köztársaság területén. (Ha jól tudom, akkor még a hivatalosan Budapestre akkreditált Interpol vagy FBI összekötők sem viselhetnek fegyvert.)Szerintem csak a nemzetközi vonatokon, szolgálat közben viselhetnek fegyvert.

"de attol tartok, ugyis totozas, trianonozas": Ettől igazán nem kell tartanod, nyugodtan veheted biztosra, mert rajtam nem fog múlni. ;-) Véleményem szerint egyszerűen arról van szó, hogy akkora rakás szar a magyar állam, annyira nincs semmi nemzeti önbecsülés a pl. a rendőrségben, hogy simán szemethúnynak a dolog felett.

Nyugodtan gondoljon bele bárki: szerzek egy tót határőregyenruhát, és akkor simán parádézhatok a körúton stukkerrel az oldalamon, ha esetleg igazoltatnának, akkor meg felmutatok valami tót sportköri igazolványt, amennyiben meg csak egy szarfaszú magyar állampolgár vagyok, akkor egy 5 cm-es bicskáért is őrizetbevesznek, mert a közbiztonságra veszélyes tárgyat tarok magamnál!?

Egyszerűen agyrém, akarom mondani magyar köztársaság, CSUPA KISBETŰVEL!!! >:-O

Előzmény: Evil Rabbit (-)
Bumburnyák Creative Commons License 2003.06.18 0 0 12
..az tényleg gáz lett volna..ha akkor lácc felfegyverzett amcsi katonákat Kaposváron..amikor a ruszkik is itt voltak...
:-)))
Előzmény: fandris71 (10)
Evil Rabbit Creative Commons License 2003.06.18 0 0 11
Hm, de buta vagyok! A lenyegen nem valtoztat, de inkabb vamost kellett volna a cimbe. Most mar 8.
Előzmény: redmon (9)
fandris71 Creative Commons License 2003.06.18 0 0 10
Kaposváron a sétálóutcában állig felfegyverzett amerikai katonák posztoltak! Azt hittem, elájulok, ilyen még akkor sem volt, amikor az oroszok voltak itt!
redmon Creative Commons License 2003.06.18 0 0 9
:-) olyan
pénzügyőr, vámos,
Előzmény: Evil Rabbit (8)
Evil Rabbit Creative Commons License 2003.06.18 0 0 8
Financ? Az olyan mint a katona vagy a rendor?
Előzmény: redmon (7)
redmon Creative Commons License 2003.06.18 0 0 7
Egyezmény alapján.
Nem biztos hogy határőr, inkább finánc.
A magyarok meg Sturovóban.
Előzmény: Evil Rabbit (-)
Gép-ész Creative Commons License 2003.06.18 0 0 6
Azt biztos, hogy ezeknek a német rendőröknek intézkedési joguk nincs, mert ezt olvastam, de gondolom fegyverük sincs.
Előzmény: Big-B (0)
Evil Rabbit Creative Commons License 2003.06.18 0 0 5
Eberseg, olvtarsak!
Előzmény: Hozzáférés Megtagadva (4)
Evil Rabbit Creative Commons License 2003.06.18 0 0 3
Ja, de ezt gondolom esetenkent egyeztetni kell azert.

Koszonom a valaszaitokat, aki tud esetleg konkretat (pl milyen egyezmeny, es hogy mukodik ez a dolog a nagyvilagban), az pls irjon meg, ha meg nem, hat sullyedjen a topic!

Előzmény: Big-B (0)
kalmarpeter Creative Commons License 2003.06.18 0 0 2
Valszeg egyezmény van.
Előzmény: Evil Rabbit (-)
krezeda Creative Commons License 2003.06.18 0 0 1
Miért nem adják be a p0ggyászmeg0"rz0"be?
Előzmény: Evil Rabbit (-)
Big-B Creative Commons License 2003.06.18 0 0 0
Vannak ilyenek, hisz a Balatonon rendszeresen látni német ruhás rendőröket, akik a magyar kollégáikat segítik leginkább a német turistákat ért baleset/bűncselekmény esetén.

Magyar határőrök és rendőrök is tartózkodnak külföldön.

Előzmény: Evil Rabbit (-)
Evil Rabbit Creative Commons License 2003.06.18 0 0 topiknyitó
Nos, nem szivesen teszem ezt a politikaba, de attol tartok, ugyis totozas, trianonozas lesz a vege, ugyhogy ide kerul kenyszerbol.

Ennek ellenere remelhetoleg szuletik valasz a kerdesemre:

Nem santit jogilag valahol az, hogy a Nyugatiba erkezo vonatokon utazo szlovak hatarorok visszaindulas elott oldalfegyverrel meg bilincscsel jarkalnak fel-ala a Westendben meg a Vaci uton? Nem invaziotol felek, csak nem ertem, ezt miert van/lehet igy. Eddig csak szlovakokat lattam, nem tudom a magyarok is ezt teszik-e esetleg Szlovakiaban.

Esetleg ez a vilagon mindenhol igy megy?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!